Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • stawiam na castrola slxa
    Mój Szkodnik

    Komentarz


    • moja drobna rada:
      wymien olej i od tej pory bedziesz wiedziala JAKI masz w silniku (mozesz to zrobic nawet poza ASO (tfu!) ), na nastepna wymiane (jesli jezdzisz do ASO (tfu!)) zawiez wlasny i patrz na rece czy dokladnie ten wlewaja.

      jesli nie masz zapisane w ksiazce serwisowej jaki olej mas zalany to nie sadze zeby nawet ASO (tfu!) bylo w stanie powiedziec Ci co masz (spodziewaj sie odpowiedzi taki albo taki albo taki)

      im czesciej wymieniasz olej tym lepiej. tak jak ze smazeniem frytek. tez na starym oleju saniesmaczne i szkodza
      kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
      _________________________________________
      Do sprzedania:
      komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
      zaciski do hamulcow 280mm.

      Komentarz


      • Wymagana specyfikacja oleju jest w książce serwisowej. Z tego co pamiętam, to dla 1.8tsi jest VW 504.00 - przy zmiennych okresach przeglądowych i VW 502.00 przy stałych.

        Komentarz


        • Jeszcze nie wymieniam oleju (autko mam raptem 5 dni :lol: ), ale w serwisie powiedzieli mi, że jeśli będę zmuszony dolać oleju to nazwa/firma
          generalnie nie jest istotna, byleby na opakowaniu była zaznaczona norma VW 502.00.

          Komentarz


          • Zuzus, po ilu tkm ubylo Ci oleju?

            Mam w rodzinie ten sam silnik, ktory obecnie przejechal 18tkm i ubytku oleju brak.

            Komentarz


            • Mam pytanie: jaka jest różnica między olejami Castrola: Edge 5W30 a SLX Profesional Longlife III 5W30. Oba spełniają normę VW 504.00, ale tylko ten drugi ma w nazwie "Longlife". Zapytałem wczoraj w ASO Skody o rekomendowany olej do silnika 1.8TSI i powiedzieli, że ze względu na wydłużone okresy międzyobslgowe zalecany jest WYŁĄCZNIE SLX Professional Longlife III i innego nie zalecają. Mało tego, zapytałem o Mobila i powiedzieli, że Mobil nie ma w swojej ofercie oleju odpowiedniego do silników TSI z wydłużonymi okresami międzyobsługowymi. Przyznam, że już się pogubiłem, dlaczego nie może być Castrol Edge 5W30, albo Mobil ESP Formula 5W30, skoro też spełniają normę VW 504.00. Czy kluczowa jest zgodność z normą VW 504.00, czy też DODATKOWO musi być oznaczenie "Longlife"?

              Komentarz


              • bl, po 8tys. km. Podobno przez pierwsze ok 5tys silnik moze ciagnac wiecej niz powinien.
                W kazdym razie problem rozwiazany. Dzwonilam do Skody, powiedzieli ze ma to byc VW 504 00, wiec taki tez kupilam i dolalam. Wszystko jak narazie ok
                Moja 4x4

                Komentarz


                • Zuzus, nie ma sie co martwic ja dolalam juz litr przejechane po dolewce przeszlo 4000km i zeo ubytku

                  Komentarz


                  • baca10, alez ja sie niczym nie martwie
                    Moja 4x4

                    Komentarz


                    • Mobil 1 ESP Formula 5W-30 posiada dopuszczenia wielu producentów...między innymi BMW Long Life 4 !
                      Cytat ze strony Mobila:
                      "Wyjątkowa stabilność termiczna i oksydacyjna Redukcja starzenia się oleju, co umożliwia wydłużenie okresów wymiany oleju"

                      [ Dodano: Pią 02 Kwi, 10 19:37 ]
                      Zamieszczone przez voytek
                      jaka jest różnica między olejami Castrola: Edge 5W30 a SLX Profesional Longlife III 5W30
                      zobacz w wątku o olejach do TDI str 50 już tam o tym pisaliśmy.....
                      "jeden i drugi olej posiada wydłużony okres między przeglądami ...nie widzę praktycznie żadnych różnic w opisie w/w olejów na strone Castrola (chyba że istnieją takie różnice w jakich kolwiek mierzonych parametrach oleju...ale Castrol tego nie wykazuje) oba mają takie same specyfikacje i normy jedynie przy SLX jest wzmianka, że opracowany jest przy współpracy z Grupą VW jako olej technologii niskopopiołowej LOW SAPS (ale przy Edge jest opis.."Olej ten wprowadza nowe standardy czystości silnika, gwarantując obniżenie szkodliwych emisji spalin i większą ochronę środowiska. Zastosowana technologia wydłuża trwałość układów katalitycznych zmniejszających emisję składników toksycznych spalin." czyli jak by nie było dokładnie to samo.... ...nasuwa mi się wniosek, że SLX LL III 5w30 to Edge 5w30 zrobiony dla ASO
                      - nie ma to jak dobry chwyt marketingowy"....
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Re: Jaki olej.

                        Zamieszczone przez Zuzus
                        Czesc.
                        Pytanie zapewne wiekszosci z Was wyda sie banalne.. Ale, kto pyta nie bladzi
                        Zapalila mi sie kontrolka poziomu oleju, czyli najwyzsza pora go uzupelnic. Nigdy nie kupowalam, nie dolewalam, nie zmianialam zadnego oleju i nie mam o tym bladego pojecia. :zlosnik: Jedyne co obilo mi sie kiedys o uszy to to, ze nie mozna mieszac oleji (prawda to?).
                        W kazdym razie jaki jest fabryczny olej w OII FL? Powinnam dolac taki sam olej jaki juz mam? Jaki olej bedzie dobry do mojego auta?

                        Licze na Wasza pomoc
                        Dzieki!
                        Skoda recomends Shell helix.


                        A do rzeczy - jak masz auto QG1 (przeglądy co 30 tys / 2 lata) - mogę odsprzedać po bardzo promocyjnej cenie litr Shell Helix 5w30 super VX .

                        Kupiłem do swojego 1.4 TSI - ale ten coś pić nie chce. Niedługo wymiana - przechodzę na QG2 - i raczej nie będę inwestował w oleje LL z normą 507. Litr Shella kupiłem przed wyjazdem na wakacje - ale jak mówię moja coś pić nie chce. Przeleżał w bagażniku nietknięty, a już się raczej nie przyda.

                        Jakby co pisz na priv.
                        pozdrawiam
                        Grzes
                        polecam :

                        www.octavia-forum.de
                        www.skodacommunity.de
                        www.briskoda.net........

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez grzes74
                          Skoda recomends Shell helix.
                          Skoda recommends co chwilę coś innego z puli tych najbardziej znanych producentów :idea:
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            Mobil 1 ESP Formula 5W-30 posiada dopuszczenia wielu producentów...między innymi BMW Long Life 4 !
                            Cytat ze strony Mobila:
                            "Wyjątkowa stabilność termiczna i oksydacyjna Redukcja starzenia się oleju, co umożliwia wydłużenie okresów wymiany oleju"

                            [ Dodano: Pią 02 Kwi, 10 19:37 ]
                            Zamieszczone przez voytek
                            jaka jest różnica między olejami Castrola: Edge 5W30 a SLX Profesional Longlife III 5W30
                            zobacz w watku o olejach do TDI str 50 już tam o tym pisaliśmy.....
                            Dzięki za odpowiedź Na drugi raz dokładniej przeczeszę forum ops:
                            A propos, czy da się przeszukiwać konkretne tematy, bo wyszukiwarka kieruje na pierwszą stronę tematu i trzeba się przez całość przegryzać (a ten temat o olejach do TDI kilkadziesiąt stronek ma...).
                            Dzięki jeszcze raz za pomoc.

                            Komentarz


                            • zalałem silnik castrolem edge 0-40 silnik 1.6 akl i przy rozruchu delikatnie stukają zawory
                              na stronie castrola jest napisane że ten silnik należy zalać magnatec 5-40 i tak przy następnej wymianie zrobię

                              Komentarz


                              • Witam. Kupiłem niedawno Octavię, która była sprowadzona i nigdzie nie mogę się doczytać, jaki olej był dotychczas, a chciałbym zrobić wymianę. Czy mógłby ktoś powiedzieć jak rozpoznać olej, lub ewentualnie jaki zalać, żeby było dobrze ? Silnik 2.0 8V, 190 000 km przejechane. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez domel
                                  Witam. Kupiłem niedawno Octavię, która była sprowadzona i nigdzie nie mogę się doczytać, jaki olej był dotychczas, a chciałbym zrobić wymianę. Czy mógłby ktoś powiedzieć jak rozpoznać olej, lub ewentualnie jaki zalać, żeby było dobrze ? Silnik 2.0 8V, 190 000 km przejechane. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
                                  rozpoznać nie rozpoznasz
                                  zalałbym olej zgodny z normą po prostu.
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Witam Kolegów mam następujące pytanie: w 01.2010 kupiłem Octavie 1,6 MPI z 2009r. Tak się złożyło że znam poprzedniego właściciela i wiem, że przebieg tego auta w momencie zakupu przeze mnie był oryginalny a mianowicie równe 2000 km (on go kupił w 04.2009)!! Teraz mam zrobione 4300 km, auto ma równy rok i w/g wskazania komputera do przeglądu mam 320 dni lub 13700 km. Odpowiedzcie mi czy mam czekać na czas przeglądu w/g wskazań lub zrobić go w/g siebie (czyli po roku)?? Widziałem na filtrze oleju napis "LANGZEITFILTER" czyli w/g mnie jakiś długoczasowy a olej jest LongLife!!

                                    Komentarz


                                    • Wg. linku, jaki znalazłem wcześniej w temacie z SHELL-a, powinien być 10W40, czyli półsyntetyk, tak ? Taki olej lał producent ? Pozdro

                                      Komentarz


                                      • No to ja do BFQ '04 kupiłem z Niemiec Castrol Magnatec 5W40. Dziś w zamrażarce zrobiłem test krzepnięcia w niskiej temperaturze - po całej nocy wyraźnie zgęstniał... :shock: Zobaczę, jaką tam mam temperaturę... I mam nadzieję, że dostałem oryginał...
                                        Adam... Używam:
                                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                        Passek: B6 175KM/366Nm

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Agamek12
                                          Dziś w zamrażarce zrobiłem test krzepnięcia w niskiej temperaturze - po całej nocy wyraźnie zgęstniał...
                                          ustaw miejszy zakres chłodzenia na pokrętle w lodówce.... :lol: ...a tak na serio Lepkość w ujemnych temperaturach mówi o warunkach startu zimowego silnika i daje wiele do myslenia jak olej wyglada przy-25 stopniach i co musi przejść silnik przy próbie jego uruchomienia w zimie po całodniowym staniu na dworze :? (ale mam nadzieję, że Twoja zamrażarka nie chłodzi aż tak bardzo :wink: ... PODAJ jaka była tem w zamrażarce ..może to być ciekawe )
                                          5W/40 powinien byś tabilny w zakresie temperatur 5W w temp. -30st.C do SAE 40
                                          w temp. do +35st.C.
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            Zamieszczone przez Agamek12
                                            Dziś w zamrażarce zrobiłem test krzepnięcia w niskiej temperaturze - po całej nocy wyraźnie zgęstniał...
                                            ustaw miejszy zakres chłodzenia na pokrętle w lodówce.... :lol: ...a tak na serio Lepkość w ujemnych temperaturach mówi o warunkach startu zimowego silnika i daje wiele do myslenia jak olej wyglada przy-25 stopniach i co musi przejść silnik przy próbie jego uruchomienia w zimie po całodniowym staniu na dworze :? (ale mam nadzieję, że Twoja zamrażarka nie chłodzi aż tak bardzo :wink: ... PODAJ jaka była tem w zamrażarce ..może to być ciekawe )
                                            5W/40 powinien byś tabilny w zakresie temperatur 5W w temp. -30st.C do SAE 40
                                            w temp. do +35st.C.
                                            Temperatura mojego zamrażalnika to ~-22 do ~-25stC...
                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz


                                            • Witam
                                              Kupiłem miesiąc temu O1 z 2005roku, silniczek 1.6BFQ, przebieg 63000km. Serwis wg komputera QG1. Na pasie przednim mam naklejkę z wymianą oleju na 69000km.
                                              Ile oleju potrzebuje i jaki polecacie do tego silniczka.
                                              Samochód został zakupiony w Niemczech i nie wiem jaki jst wlany olej.
                                              Z gory serdecznie dziękuje za pomoc.

                                              W garażu mam jeszcze Fabię. Do której leję olej Mobil10w40. Czy taki sam mógłbym lać do Octavii??
                                              Moja Skodzinka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34434

                                              Komentarz


                                              • Ja leje pełnego syntetyka 5/50, nie pamiętam czy mam QG1 - w każdym razie mam wymiane co roku lub 15kkm.
                                                A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                                                AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                                                O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                                                -------------------------------------------------
                                                Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                                                Komentarz


                                                • A ja się zastanawiam co kupić - Castrol Edge 5W30 czy Castrol Edge 0W30 (mam QG1) Cena w makro ta sama, silnika mojego na stronach Castrola nie ma, ale jest podobny (55kW) i podany jest 5W30. Ale 0W30 powinen ułatwić rozruch zimą (auto stoi pod chmurką).

                                                  Komentarz


                                                  • Mam QG1. Średnio robię rocznie 10kkm. Co sądzicie aby zalać Castrol Magnatec 10W/40 i zmiany robić co 15kkm lub 2 lata.
                                                    Moja Skodzinka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=34434

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X