Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czyli jak kupie Mobil 1 ESP Formula 5W-30 na dolewkę to będzie gites?
    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Mihau
      czyli jak kupie Mobil 1 ESP Formula 5W-30 na dolewkę to będzie gites?
      Ja bym nie mieszał .... ale powinno być ok.
      Tak szybko zjadł ci olej ?
      Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Psycho Dad
        Ja bym nie mieszał .... ale powinno być ok.
        czyli co miałbym kupić, żaby nie było żadnych wątpliwości?
        Zamieszczone przez Psycho Dad
        Tak szybko zjadł ci olej ?
        nie
        ale wole być przygotowany na taką ewentualność/
        Olej sprawdzam co 100km, żeby się nie zdziwić nagle po jakimś dłuższym dystansie
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Mihau
          Zamieszczone przez Psycho Dad
          Ja bym nie mieszał .... ale powinno być ok.
          czyli co miałbym kupić, żaby nie było żadnych wątpliwości?
          Zamieszczone przez Psycho Dad
          Tak szybko zjadł ci olej ?
          nie
          ale wole być przygotowany na taką ewentualność/
          Olej sprawdzam co 100km, żeby się nie zdziwić nagle po jakimś dłuższym dystansie
          Wyluzuj sprawdzaj co tankowanie i obserwuj czy ubywa.
          Ja bym poczekał aż zjedzie na minimum i wymienił cały. lub 15.000km
          Koszt nie duży a przynajmniej wiemy co jest w środku.
          Daj mu się ułożyć przez przynajmniej 2500km wiem że ciężko , ale będzie potem szansa że nie będzie zjadał oleju.
          Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

          Komentarz


          • Psycho Dad, dzięki za porady
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • ja pierwszy raz olej wymienilem po 3tys km
              www.VAGserwis.pl naprawy bieżące, diagnostyka, serwis, oleje, części tel. 669 51 76 75

              Komentarz


              • Jaki olej do dolewek w 1.4 tsi

                Chciałem kupić olej do dolewek (silnik 1.4 tsi).

                Zadzwoniłem do salonu a tam mnie poinformowali, że takiego oleju jaki jest w silniku przy odbiorze auta nie da się kupić i mam sobie kupić jakikolwiek olej, żeby tylko spełniał jakieś normy (nie pamiętam jakie). Ja mówię, ze na korku wlewu oleju mam napisane Castrol, więc pewnie zalany jest Castrol a Pan na to, że to tylko taka reklama.

                I co teraz ??, co mam kupić - jadę w dłuższą trasę i wolę mieć z litra w bagażniku.

                Komentarz


                • Mi po ponad 7tys. km ubyło może z 1.5mm na bagnecie. Nie wydaje mi się więc aby dolewki były konieczne. Przy odbiorze auta dostałem jednak informację od sprzedawcy jaki olej stosować do dolewek - nie jestem oczywiście w stanie stwierdzić czy jest on taki, jak zalano fabrycznie

                  Castrol Edge Long Life III 5W30
                  lub
                  Castrol SLX Professioanl Longlife III 5W30

                  Oba w specyfikacji VW 504.00

                  Komentarz


                  • Powiem Ci tak: w tym serwisie to pracują chyba jakieś matołki. Wlej taki: dla QG1 Link ; dla QG2 Link ; Skoda w fabryce zalewana jest Castrolem. Ten co Ci to powiedział o tej reklamie to chyba jest tam stróżem!! :lol: A pozatym nie wydaje mi się abyś musiał dolewać

                    Komentarz


                    • Kristofokles, zależy jak się jeździ :twisted:
                      można wiedzieć jaki to salon? bo na serio jest to dramat żeby pracownik autoryzowanej stacji udzielał tak durnej odpowiedzi.
                      Najpewniej masz zalanego Castrola SLX Professional Longlife III, całe vw ag na tym jeździ.
                      Mój Szkodnik

                      Komentarz


                      • Jaki to salon to wolałbym nie pisać, bo mam z nimi dobre doświadczenia (narazie).

                        Natomiast co do samego pytania - pytam bo zmierzyłem ostatnio poziom oleju i nie wiem czy jest ok. Zrobiłem zdjęcie (słaba jakość - ale widać) i na tym zdjęciu widać dokąd sięga olej.

                        Chodzi o to, że na "kratkowanej" części wskaźnika widać olej a na na samej górze wskaźnika już nie. A ponieważ nigdy nie dolewałem oleju to nie wiem dokąd olej ma sięgać (w instrukcji jest narysowany inny wskaźnik).
                        Załączone pliki

                        Komentarz


                        • rozmawiałem z PAOLO ESCO o dolewce tyle, że do 1.8 TSI ale to ta sama norma to powiedział żeby zakupił na dolewkę Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30
                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                          Komentarz


                          • loyd, wyczyść najpierw bagnet szmatką, to zobaczysz podziałkę.
                            Mój "Batmobil"

                            Komentarz


                            • Czyszciłem i nie mam żadnych podziałek (takich jak na zdjęciach w instrukcji obsługi).

                              Jesty tylko "pole kratkowane" - 3/4 miarki (od dołu do góry) i reszta. I nie wiem czy olej ma być tylko na tej cześci "kratkowej" czy na całej miarce. Jutro zrobię lepsze zdjęcia.

                              Komentarz


                              • Kristofokles, filipT, chyba nie do końca musi być tak jak mówicie. ja jak zapytałem przy odbiorze jaki olej mam lać, Pan odpowiedział że taki castrol nie pamiętam jak się nazywa ale pewnie ten o którym mówicie, natomiast poinformował mnie, że w aucie fabryczbnie jest wlany shell i że skoda ma jakąś tam umowe srata tata.. u mnie pod machą widnieje logo shella, także nie ma co się dziwić loydowi, że ma wątpliwości

                                Komentarz


                                • Zaraz tam wątpliwości. Mnie to by taki pan z ASO przekonał, żeby tam wlać oliwę z oliwek

                                  Komentarz


                                  • do grupy Vag chyba lane są dwa oleje castrol i shell z tego co gdzieś wyczytałem
                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                    Komentarz


                                    • pascal, nie dziwie się Loydowi że nie wie, nie musisz wiedzieć, czasy kiedy kierowca sam naprawił swój samochód odeszły do lamusa.
                                      Dziwię się że pracownik aso nie potrafił udzielić odpowiedzi na banalne pytanie
                                      Mój Szkodnik

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez loyd
                                        Jesty tylko "pole kratkowane" - 3/4 miarki (od dołu do góry) i reszta. I nie wiem czy olej ma być tylko na tej cześci "kratkowej" czy na całej miarce. Jutro zrobię lepsze zdjęcia.
                                        U mnie też tak jest, więc skoro masz w 3/4 tą podziałkę, to nie musisz się martwić o dolewanie, chyba, że na przyszłość. Ja osobiście tak strasznie nie przejmowałbym się producentem oleju. Jak przyszłoby co do czego do po prostu dolałbym jedno z dwóch. I tutaj kolejny argument dla przewrażliwionych (jak ja :twisted, którzy zmieniają olej na własny po "dotarciu". Potem wiem co dolewać.
                                        Mój "Batmobil"

                                        Komentarz


                                        • Czy masz QG1 czy QG2 - adnotacja jest w książce gwarancyjnej na pierwszej stronie. Aktualnie Skoda stosuje: Error 404

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Kristofokles
                                            Aktualnie Skoda pracuje na: Error 404
                                            MSPANC, przeczytaj to ze zrozumieniem :diabelski_usmiech
                                            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                            Komentarz


                                            • Dzisiaj dzwoniłem do innego salonu i powiedzieli, że fabrycznie skoda 1.4 tsi zalewana jest olejem Shell a na dolewki mogę sobię kupić cokolwiek byle by było 5W40.

                                              Ktoś może to potwierdzić ?? W salonie chcą mi wcisnąć Olej Castrol EDGE 5W40 o jakiejś tam normie (nie pamiętam). Mogę to dolewać do 1.4 tsi ??

                                              Komentarz


                                              • masz dolewać olej o odpowiedniej normie i tyle.

                                                Zamieszczone przez loyd
                                                na dolewki mogę sobię kupić cokolwiek byle by było 5W40
                                                to chyba trochę pojechali, trzymaj się normy VW przewidzianej dla tego silnika, albo zmień olej i bedziesz wiedział co masz, bo te bajdurzenia o shellu czy castrolu pozostają tylko bajdurzeniami ASO na zasadzie "od@#$rdol się pan".
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez szkoda
                                                  masz dolewać olej o odpowiedniej normie i tyle.

                                                  Zamieszczone przez loyd
                                                  na dolewki mogę sobię kupić cokolwiek byle by było 5W40
                                                  to chyba trochę pojechali, trzymaj się normy VW przewidzianej dla tego silnika, albo zmień olej i bedziesz wiedział co masz, bo te bajdurzenia o shellu czy castrolu pozostają tylko bajdurzeniami ASO na zasadzie "od@#$rdol się pan".
                                                  Twierdził Pan z ASO, Dział Serwis, że na szkoleniu mieli, że w nowej O2 FL jest olej Shell.

                                                  Rozumiem, że Castroll Edge (o tej całej normie) mogę dolewać ??

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez loyd
                                                    Rozumiem, że Castroll Edge (o tej całej normie) mogę dolewać ??
                                                    jak najbardziej
                                                    saport techniczny baj DGW
                                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                                    była BXE '08 190kkm
                                                    no i nie ma :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X