Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak będziesz miał niski stan oleju to podjedź do ASO niech Ci doleją. Zapytaj co dolewają i dolewaj to samo. Poproś o rachunek i wówczas jak oni coś wleją nie teges to oni za to odpowiadają. Wątpię byś musiał dolewać ale zawsze istnieje taka możliwość. Powodzenia. 8)
    Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Jeżyk
      Poproś o rachunek i wówczas jak oni coś wleją nie teges to oni za to odpowiadają.
      po cholerę takie kombinacje?!
      nie ma możliwości, żeby samemu zalać nie to co trzeba, więc po co się narażać i zakładać, że ASO wleje nie ten olej???
      poza tym mając auto na gwarancji niech Ci ktoś udowodni, że zalałeś jakiegoś tam oleju i to spowodowało niewiadomoco
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • Zamieszczone przez loyd
        takiego oleju jaki jest w silniku przy odbiorze auta nie da się kupić
        Zadzwoń do innego ASO!

        [ Dodano: Pon 07 Cze, 10 23:51 ]
        Zamieszczone przez loyd
        że w nowej O2 FL jest olej Shell
        a umowa SAP - CASTROL? wygasła??
        Przecież castrol specjalnie opracował całymi siłami i środkami finansowymi oleje do naszych skodzianek
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • Zamieszczone przez ruwado
          Przecież castrol specjalnie opracował całymi siłami i środkami finansowymi oleje do naszych skodzianek
          :kciukgora :lol:
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Kristofokles
            Powiem Ci tak: ... Skoda w fabryce zalewana jest Castrolem ...
            Obawiam sie Kolego ze nie masz racji. Fabryka zalewa silniki olejem marki SHELL. Taka tez nalepke mialem nalepiona w komorze silnika jak samochod przyjechal prosto z fabryki. Z racji tego ze akurat ASO w B-szczy ma podpisana umowe na MOBILa szybciutko mi ta nalepke odkleili wmawiajac mi ze TYLKO Mobil.

            Tak wiec ja na dolewki i ewentualna poniejsza wymiane kupilem MOBIL 1 ESP 5W30

            PDS Search

            404 Not Found

            Jak narazie mam 14 tys kilometrow i na bagnecie mam ponad 1/2 stanu - wiec nic narazie nie dolewam.
            <<>> MACIEJ <<>>
            Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

            Komentarz


            • obawiam się, że mimo wszystkich naklejek, logo na korkach, pierdół na stronie i info w salonie (o jak ładnie!), możemy się domyślać z kim aktualnie skoda ma układ na marketingowy szit, natomiast co leją do silnika tego jak zwykle nie wie nikt (o!)
              zapewniam Was, że z kim by akurat nie mieli umowy na szacher macher olejowy, to i tak nie muszą tego wlewac do silnika i tak, jesli mają na podorędziu cos tańszego albo jeszcze stare zapasy z poprzedniego układu :lol:
              zresztą, nie ma to wiekszego znaczenia.
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Trusek
                Obawiam sie Kolego ze nie masz racji. Fabryka zalewa silniki olejem marki SHELL. Taka tez nalepke mialem nalepiona w komorze silnika jak samochod przyjechal prosto z fabryki. Z racji tego ze akurat ASO w B-szczy ma podpisana umowe na MOBILa szybciutko mi ta nalepke odkleili wmawiajac mi ze TYLKO Mobil.
                Może i masz rację, cholera to wie. W końcu wydaje mi się, że marka oleju nie ma znaczenia, najważniejsze są specyfikacje.

                Komentarz


                • moje 3 grosze.
                  trzymać się specyfikacji.
                  nalepki dealer może ( nie musi) zmieniać wg swojego uznania ( układu z dostawcą oliwy).
                  jak dolejesz pól litra oleju innego producenta czy o poziom gorszej specyfikacji to zawsze lepiej niż zarąbać silnik z jej braku.
                  www.k-mot.pl
                  Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                  Autoholowanie.
                  Robert Kulma

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Trusek
                    Obawiam sie Kolego ze nie masz racji. Fabryka zalewa silniki olejem marki SHELL
                    A ja z dobrze poinformowanego źródła wiem, że fabrycznie może być zalany zarówno Shell jak i Castrol.
                    . pzdr Jarek
                    aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez loyd
                      Dzisiaj dzwoniłem do innego salonu i powiedzieli, że fabrycznie skoda 1.4 tsi zalewana jest olejem Shell a na dolewki mogę sobię kupić cokolwiek byle by było 5W40.

                      Ktoś może to potwierdzić ?? W salonie chcą mi wcisnąć Olej Castrol EDGE 5W40 o jakiejś tam normie (nie pamiętam). Mogę to dolewać do 1.4 tsi ??
                      Lej bez oporu. Nie mieszać tylko półsyntetyka z syntetykiem. Na Castrol jaki by nie był szkoda pieniędzy. Niczym się nie różni od innych olejów. Długo by wyjaśniać skąd wiem, ale ci którzy byli w wojsku znają skrót MPS. A ja mam właśnie związek z tym skrótem.

                      Komentarz


                      • Nie wiem jakich norm wymaga 1.2 TSI, domyslam ze bedzie podobnie, ale jak u mnie bedzie potrzebna dolewka to wszystko idzie w kanal i zalewam od nowa czyms co bede widzial na oczy
                        Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                        Komentarz


                        • 1.2 TSI przy QG1 ma specyfikację VW 504.00, a przy QG2 VW 502.00.
                          Mój "Batmobil"

                          Komentarz


                          • VW podaje dla tego silnika, że przy zmianach co 15.000 wystarczy norma 502 ( którą spełnia oryginalny olej VW 5-40 ), natomiast w trybie longlife wymagane jest już spełnianie najwyższej normy dla silników benzynowych 504

                            QG1 norma 504.00 przy QG2 norma 502.00 tak jak Kolega wyżej napisał

                            W trybie longlife QG1 (504.00) wymagane jest już spełnianie najwyższej normy dla silników benzynowych.
                            Norm VW nie spełnia żaden olej o letniej lepkości 50 np. 5-50, ponadto też choćby do TSI w AUDI TT NIE MOŻNA stosować innego oleju niż spełniające normy 503.01 albo 504, a są to tylko oleje 0-30 albo 5-30.
                            Auta mają turbinki, są wysilone jak diabli, no i też jeżdżą np. w Grecji czy w Kalifirni, gdzie latem mamy czasem i +50
                            No i bądź tu mądry :szeroki_usmiech

                            [ Dodano: Wto 15 Cze, 10 07:23 ]
                            loyd napisał/a:
                            Dzisiaj dzwoniłem do innego salonu i powiedzieli, że fabrycznie skoda 1.4 tsi zalewana jest olejem Shell a na dolewki mogę sobię kupić cokolwiek byle by było 5W40.

                            .......W salonie chcą mi wcisnąć Olej Castrol EDGE 5W40 o jakiejś tam normie (nie pamiętam). .....

                            .....Na Castrol jaki by nie był szkoda pieniędzy. Niczym się nie różni od innych olejów. Długo by wyjaśniać skąd wiem, ale ci którzy byli w wojsku znają skrót MPS. A ja mam właśnie związek z tym skrótem....
                            to i ja dodam swoje uwagi... - Castrol Edge akurat z gamy olejów tej firmy jest jednym z najlepszych produktów - Magnateca zdecydowanie wszystkim odradzam ... choć olej Edge zdecydowanie polecam kupować za granicą ----przyszedł znajomy, też lał Castrole Edge...ale ostatnio był w Niemczech i zakupił sam bańkę Castrola Edge...stwierdził, że oleje znacząco się różnił!!! W posumowaniu stwierdził, że ma dosyć nabijania klientów przez Castrola...a to że Castrol zlecał i zleca blendowanie olejów i ich rozlewanie podwykonawcom (nawet naszym rodzimym rafineriom to chyba już od dawna wiadomo.... - na marginesie Shell też nie lepszy...też zlecał blendowanie oleju na rynek w Polsce) :x

                            [ Dodano: Wto 15 Cze, 10 07:27 ]
                            zacytuję z innego forum od "lizardking" - "Najnowsze normy dla olejów nie są tworzone pod kątem wymogów ochrony silnika i jego podzespołów ale pod kątem ekologii i wydłużenia okresów międzyprzeglądowych. Nawet oleje lekkobieżne /paliwooszczędne/ nie powodują poprawy warunków pracy silnika a niekiedy wręcz przeciwnie. Czasami producent pisze zalewaj olej A /bo oficjalnie bierze pod uwagę narzucone mu wymagania/ choć wie że zdrowiej jego motorownia chodziłaby na oleju B. " :hi: ekologia....
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Witam, a co byście powiedzieli na to: dzwonię dzisiaj powiedzmy do (nie chcę podawać nazw) ASO Skoda nr 1 Śląsk, mówię, że mam OIIFL 1,6 MPI, QG1, przebieg 6500 km, wiek auta: 1 rok i 2 miesiące i chcę wymienić olej a pan mi mówi: "jak chce pan jeździć autem długo to niech pan wymienia sobie olej co rok nie zwracając uwagi na przebieg i wskazania kompa a także na to że olej jest LongLife" natomiast pan w ASO Skoda nr 2 Śląsk mówi tak: "nie zwracać uwagi na aktualny czasookres użytkowania i aktualny przebieg tylko sugerować się wskazaniami kompa, ponieważ oblicza on analizując naszą jazdę jak długo jeszcze wytrzyma nasz olej LongLife". Któremu wierzyć?

                              Komentarz


                              • Kristofokles, mając BSE to bym akurat te nasze turbodymomenowe brandzlowanie się olejem-olał, wymień wg. wskazania.
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • u mnie po 6000tys ani deko oleju nie brakuje

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez hajdi
                                    u mnie po 6000tys ani deko oleju nie brakuje
                                    Brakować to musi bo nie cudów, żeby nowe auto nie wzięło ani trochę oleju (tym bardziej z turbiną).

                                    Ale bierze go na tyle mało, że ubytek jest niezauważalny. U mnie po 6500 km zeszło ok 1 mm z bagnetu.

                                    [ Dodano: Sob 17 Lip, 10 19:38 ]
                                    Czy mogę wlać taki olej jako dolewkę - silnik 1.4 tsi, przegląd według wskazań komputera (w książce wpisane QG1).

                                    Taki mi sprzedali w ASO wraz z zapewnieniem, że na 100 % mogę go wlewać, ale po tym co tu poczytałem to wolę się upewnić.

                                    Na pytanie, że może mam inny olej zalany (innej marki) odpowiedzieli, że nie ma to znaczenia.
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • koledzy potrzebuję Waszej profesjonalnej porady dotyczącej oleju. Przeczytałem już troche tematów o olejach, ale nadal ciężko mi samemu wybrac najlepszy olej i cieżko mi połapać sie w tych normach.

                                      Chodzi o octavia 1, 1998, benzyna, AKL, przebieg 187000km. od nowości był zalewany castrol 5w40. Ostatnio zauważyłem, że zaczął brać delikatnie olej. Na jaki olej z doswiadczenia polecacie mi przejść? na castrola 10w40? jaka norma musi spełniać olej dla tego silnika?
                                      ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
                                      Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez mozgi
                                        zaczął brać delikatnie olej
                                        a co to znaczy delikatnie... ile oleju na ile km?
                                        ja bym ew. zalał tym: motul 6100 SYNERGIE PLUS ...powinno być lepiej.
                                        Najlepszy półsyntetyk jest olejem gorszym niż najgorszy syntetyk.
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez mozgi
                                          Ostatnio zauważyłem, że zaczął brać delikatnie olej.
                                          tzn? Wyjaśnij znaczenie słowa delikatnie wg Ciebie? Ile tego jest? 1 litr na 10 kkm?

                                          Komentarz


                                          • dokładnie nie wiem ile oleju bierze, bo obserwuję dopiero od 2 dni( byłem już w warsztacie, bo myślałem, że może uszczelka poszła), dolewałem ostatnio ze 2 x po 3 setki( na ile km? nie patrzyłem), wymianę oleju mam w sierpniu- nigdy wcześniej pomiędzy wymianą oleju nic nie dolewałem a tu widzę, żę jest coś nie tak
                                            ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
                                            Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez mozgi
                                              widzę, że jest coś nie tak
                                              najpierw proponował bym ustalić o ile się da przyczynę ubytku oleju...to chyba kluczowe zagadnienie.
                                              Zamieszczone przez mozgi
                                              2 x po 3 setki
                                              no właśnie na ile km?... :?
                                              poczekaj spokojnie do tego sierpnia ( nie zmieniaj narazie oleju) i obserwuj jego stan w silniku...bliżej wymiany oleju będziesz musiał podjąć decyzję czy zostajesz na syntetyku...czy wymiana na półsyntetyk...ale jeśli z silnikiem coś zaczyna się dziać ...to niestety zalanie półsyntetykiem to jedynie odroczenie wyroku...narazie bym poczekał..obserwował...a jeśli już to wymiana na dobry półsyntetyczny olej.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • PAOLO ESCO dokładnie planuje tak zrobić jak mówisz, zobaczyć ile dokładnie go ubywa i na ile km, za miesiąc wrócimy do rozmowy
                                                ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
                                                Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mozgi
                                                  koledzy potrzebuję Waszej profesjonalnej porady dotyczącej oleju. Przeczytałem już troche tematów o olejach, ale nadal ciężko mi samemu wybrac najlepszy olej i cieżko mi połapać sie w tych normach.

                                                  Chodzi o octavia 1, 1998, benzyna, AKL, przebieg 187000km. od nowości był zalewany castrol 5w40. Ostatnio zauważyłem, że zaczął brać delikatnie olej. Na jaki olej z doswiadczenia polecacie mi przejść? na castrola 10w40? jaka norma musi spełniać olej dla tego silnika?
                                                  Zmień na mobila lub vavoline 5w40 powinno sie poprawić -Castrol ma silne własciwości czyszczace i nie jest to dobre w samochodach o większych przebiegach.
                                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                                    vavoline
                                                    ten olej nie toleruje syfu w silniku....i dopiero go wymyje od węwnątrz :P ja bym go nie zalał w tym przypadku...trzeba poczekać i sprawdzić o co biega z tym silnikiem...
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X