Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mati8201
    Rider
    • 2009
    • 342

    Witam
    Potrzebuje pomocy w następującym temacie mam 2 samochody
    - Octavia II 1,6 MPI - przebieg ok 20 tyś
    - Fiat Bravo II 1,4 MPI + LPG - przebieg ok 120 tyś

    chciałbym je zalać takim samym olejem doradźcie jaki by mógł być

    teraz miałem Castrol EDGE 5W-30

    a obecnie zastanawiam sie nad
    Castrol Magnatec 5W-40 C3

    co o tym sądzicie

    Komentarz

    • micrusec
      Rider
      • 2013
      • 559

      Czy tylko Ja mam wrażenie że Luqui Moly klepią w Meguin GmbH & Co. KG w Saarlouis ?

      Porównanie olejów 0W40 z obu firm :



      Tylko cena Meguin jest dużo niższa od LM na poziomie 10 euro za opakowanie 5 litrowe.

      Komentarz

      • rOBERTO795
        RS
        • 2009
        • 3465
        • Octavia III (5E3)
        • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

        Zamieszczone przez mati8201
        Witam
        Potrzebuje pomocy w następującym temacie mam 2 samochody
        - Octavia II 1,6 MPI - przebieg ok 20 tyś
        - Fiat Bravo II 1,4 MPI + LPG - przebieg ok 120 tyś

        chciałbym je zalać takim samym olejem doradźcie jaki by mógł być

        teraz miałem Castrol EDGE 5W-30

        a obecnie zastanawiam sie nad
        Castrol Magnatec 5W-40 C3

        co o tym sądzicie
        Sądze że olej z C3 nie specjalnie nadaje się do lpg. Wlej 5w40 full saps (tylko nie Castrol :P) i wymieniaj co 10 tyś przy lpg.
        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6624
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez micrusec
          Luqui Moly klepią w Meguin GmbH & Co. KG w Saarlouis ?
          "a jak nie jak tak" :wink: od od 2006 roku Meguin wszedł w skład koncernu Liqui Molly ...więc dlaczego niby nie mieli by produkować tam tego oleju. Nie wiedziałeś, że możesz kupić o wiele taniej Meguin, nie przepłacając za nazwę LM? Kiedyś już pisaliśmy o tym na forum - pewnie umknęło ... :wink:

          MEGUIN ---> http://allegro.pl/listing/listing.ph...isqm-2-mt-0113
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • mati8201
            Rider
            • 2009
            • 342

            Zamieszczone przez rOBERTO795

            Sądze że olej z C3 nie specjalnie nadaje się do lpg. Wlej 5w40 full saps (tylko nie Castrol :P) i wymieniaj co 10 tyś przy lpg.
            a co z castrolem jest nie tak czyli jednak bede musiał użyc dwóch różnych olejów.

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6624
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              Zamieszczone przez mati8201
              co z castrolem jest nie tak
              szczerze ...kup sobie lepiej Mobila1 0W40 do obu samochodów i będzie OK a jak nie to np Statoil LazerWay 5W40 z VW 502.00 i MB 229.5 (bez C-3) koszt +- 90 zł ( od konkona - http://allegro.pl/statoil-lazerway-5...979032882.html ).
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • micrusec
                Rider
                • 2013
                • 559

                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Nie wiedziałeś, że możesz kupić o wiele taniej Meguin, nie przepłacając za nazwę LM? Kiedyś już pisaliśmy o tym na forum - pewnie umknęło ... :wink:
                Szczerze powiedziawszy nie utkwiło mi w pamięci taka nazwa, pomimo regularnego przeglądania danego wątku tematycznego. Aż sobie z ciekawości sam poszukam kiedy i w jakim kontekście pada dane słowo. W sumie to jak woda "Żywiec zdrój" to prawie ta sama co woda dla Biedronki, ta sama fabryka, ta sama linia.

                Komentarz

                • mati8201
                  Rider
                  • 2009
                  • 342

                  Dzięki za odpowiedz całe życie w poprzednich samochodach używałem Castrol bo mysłaem ze najlepszy a tu niespodzianka.
                  teraz to Zastanawiam sie czy nie wziąśc dwóch do skody CASTROLA EDGE taki jak miałem orginalnie zalewany w skodzie od nowosci (dopiero co skończyal sie gawrancja)
                  a do Fiata LPG ten mobil

                  Komentarz

                  • jaro4444
                    Rider
                    • 2006
                    • 508

                    Zamieszczone przez micrusec
                    Szczerze powiedziawszy nie utkwiło mi w pamięci taka nazwa, pomimo regularnego przeglądania danego wątku tematycznego. Aż sobie z ciekawości sam poszukam kiedy i w jakim kontekście pada dane słowo. W sumie to jak woda "Żywiec zdrój" to prawie ta sama co woda dla Biedronki, ta sama fabryka, ta sama linia.
                    Jak myślisz dlaczego nie ma w oficjalnej dystrybucji Meguin w Polsce, a jak jest to gdzie można kupić te oleje? Po co sprzedawać olej za mniej więcej normalne pieniądze, skoro można sprzedawać wypromowaną markę "premium" LM... Sami pompujemy popyt na LM, bo to w sumie dobre produkty, tylko niestety za drogie w stosunku do naszych realiów. Poza tym do legendy Synthoila jego następcą z serii 4000 to już daleko... Oczywiście oficjalnie LM to co innego jak Meguin, ale jak się dobrze poczyta...

                    Eurol za to postąpił inaczej - wreszcie odkrył się i po latach produkcji dla innych wypuszcza coś pod własną marką. Jak będzie możliwość to potestuje, choć na razie cena nie zachęca - ok.185 zł za 5l 0W40 (u polskiego dystrybutora).

                    P.S. Dziś zalewam kolejne auto Mobilem 1 NewLife 0W40 z lipca 2014 r. czyli w najnowszej formulacji, szkoda tylko że z Francji nie Finlandii (Naantali). Pojeździmy zobaczymy...

                    Kolejna ciekawostka dropsa - musiałęm dziś dostarczyć do warsztatu olej przekładniowy. Penrite nie dotarł na czas. Szkoda...
                    Padło więc na Castrola Syntransa Multivehicle 75W90. Zajdźcie róznice w tych produktach:
                    http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/93BE4794EE7D51A180257AB000326105/$File/BPXE-8GJ63E_0.pdf - żeby nie było ten sam na DE co na PL...

                    dla porównania u sąsiada za granicą w tym samym roku:

                    http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/C2FF51EA672F8CC580257A6A002B5D81/$File/BPXE-8B9FCL_0.pdf

                    Toż to prawie legendarny BOT-130M!!!:

                    Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                    Komentarz

                    • micrusec
                      Rider
                      • 2013
                      • 559

                      Oferta LM nie jest kompletna na polski rynek, choćby brak oficjalnie w sprzedaży 0W40 ? Mówisz o produktach LM że są drogie - nie bronię ich w jakikolwiek sposób, dopiero pierwszy raz wleję 0W40 - a jak w tym kontekście ma się MillersOils który jest jeszcze droższy.

                      Komentarz

                      • jaro4444
                        Rider
                        • 2006
                        • 508

                        Micrusec
                        News und Foren zu Computer, IT, Wissenschaft, Medien und Politik. Preisvergleich von Hardware und Software sowie Downloads bei Heise Medien.


                        LM 0W40 5l 31E darmowa wysyłka... A u nas ile???
                        Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                        Komentarz

                        • PAOLO ESCO
                          RS
                          • 2009
                          • 6624
                          • Volkswagen
                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                          Zamieszczone przez jaro4444
                          Po co sprzedawać olej za mniej więcej normalne pieniądze, skoro można sprzedawać wypromowaną markę "premium"

                          Zamieszczone przez jaro4444
                          w sumie dobre produkty, tylko niestety za drogie w stosunku do naszych realiów
                          dokładnie tak jak piszesz, ja zawsze biorę pod uwagę stosunek cena/jakość.
                          Zamieszczone przez jaro4444
                          Dziś zalewam kolejne auto Mobilem 1 NewLife 0W40 z lipca 2014 r. czyli w najnowszej formulacji,
                          opisz wrażenia z jazdy na tym Mobilu, jestem ciekawe czy będą zbieżne z moimi :roll: W jakim silnik będzie zalany ten olej?

                          [ Dodano: Pon 02 Lut, 15 14:12 ]
                          Zamieszczone przez jaro4444
                          31E darmowa wysyłka.
                          nosz kufaaaa... za taką cenę sam bym chetnie taką bańkę 5L przygarnął :diabelski_usmiech
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz

                          • jaro4444
                            Rider
                            • 2006
                            • 508

                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            W jakim silnik będzie zalany ten olej?
                            QR20DE
                            Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                            Komentarz

                            • PAOLO ESCO
                              RS
                              • 2009
                              • 6624
                              • Volkswagen
                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                              Zamieszczone przez jaro4444
                              QR20DE
                              skoro spełnia wymogi dla Nissana GT-R to i w takim da radę.
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz

                              • jaro4444
                                Rider
                                • 2006
                                • 508

                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                skoro spełnia wymogi dla Nissana GT-R to i w takim da radę.
                                Ostatnio przez pomyłkę był zalany 5W50 i dawał radę. Ale było czuć za dużą lepkość i brak wigoru w silniku. Za to po Mobilu środek motoru czysty jak nowy... Duży TBN się kłania...
                                Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                Komentarz

                                • leonn
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 2726
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Zamieszczone przez mati8201
                                  czyli jednak bede musiał użyc dwóch różnych olejów.
                                  Ja do 1.6+Lpg i do 1.4+lpg zalewam jeden olej 0W40
                                  Kup sobie Liqui Moly, Valvoline, albo Mobil lub inny 0W40 do obu silników i masz po problemie :wink: Jak ograniczysz wybór olajów do SAE 0W40 to łatwiej Ci będzie wybrać



                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  Zamieszczone przez jaro4444
                                  31E darmowa wysyłka.
                                  nosz kufaaaa... za taką cenę sam bym chetnie taką bańkę 5L przygarnął :diabelski_usmiech
                                  Bo Liqui Moly nie jest drogi tylko trzeba wiedzieć gdzie go kupić :wink:

                                  Komentarz

                                  • crom.de
                                    RS
                                    • 2012
                                    • 1545
                                    • Superb II (3T4)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    Zamieszczone przez jaro4444
                                    Micrusec
                                    News und Foren zu Computer, IT, Wissenschaft, Medien und Politik. Preisvergleich von Hardware und Software sowie Downloads bei Heise Medien.


                                    LM 0W40 5l 31E darmowa wysyłka... A u nas ile???
                                    Fejk! Porównywarka wzieła zestaw montażowy z Thule za olej LM... Kliknij sobie w ten produkt. Najtaniej 46€ na amazon.de.
                                    - Superb
                                    - Panda 1.2

                                    Komentarz

                                    • mati8201
                                      Rider
                                      • 2009
                                      • 342

                                      Żeby nie zaśmiecać tematu mam nadzieje ze to ostatnie pytania:
                                      Zerknąłem dzis i instrukcji i mam kilka pytań

                                      1. OCTAVIA 1,6 MPI 102 KM - QG1 w instrukcji pisze żeby stosować olej VW 503 00 VW 504 00 ze zmiennymi okresami międzyobsługowymi pytanie czy można przejść na stałe okresy obsługowe i zastosować olej VW 501 01 VW 502 00 ( robie rocznie do 10 tyś km)
                                      i co wtedy stosunek ceny do jakości nalepiej wyjdzie Mobil 1 0w40 czy potrzebne jest az 0W

                                      2. Fiat Bravo II 1,4 MPI instrukcja pisze 5W-40 ze specyfikacją co najmniej ACEA C3
                                      od 3miesiecy założony gaz i co stosować olej z ACEA C3 tak jak pisałem Castrol Magnatec C3 czy w zwiazku z montażem gazu powinienem zmienić olej (robie rocznie ok 15 tyś km)

                                      dodam jeszcze ze oleje zmieniam regularnie co 10 tyś lub co rok

                                      Komentarz

                                      • Krisss_28
                                        Ambiente
                                        • 2014
                                        • 123

                                        Ja dziś przeglądając stronkę ravenola natknąłem się na taki olej:

                                        Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                                        Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                                        Komentarz

                                        • leonn
                                          RS
                                          • 2011
                                          • 2726
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez crom.de
                                          Najtaniej 46€ na amazon.de.
                                          Dlatego nie kupuje na amazon :P



                                          Zamieszczone przez mati8201
                                          stosunek ceny do jakości nalepiej wyjdzie Mobil 1 0w40 czy potrzebne jest az 0W
                                          Tak jest potrzebne 0W, nawet jest wskazane :wink:
                                          Zamieszczone przez mati8201
                                          od 3miesiecy założony gaz i co stosować olej z ACEA C3 tak jak pisałem Castrol Magnatec C3 czy w zwiazku z montażem gazu powinienem zmienić olej (robie rocznie ok 15 tyś km)
                                          A co mówi instrukcja jak jest Lpg zamontowane to jaki olej jest zalecany? 1.4 to prost zwykły silnik jak mu dasz 0W to będzie mu poprostu lżej

                                          Komentarz

                                          • mati8201
                                            Rider
                                            • 2009
                                            • 342

                                            Zamieszczone przez leonn
                                            A co mówi instrukcja jak jest Lpg zamontowane to jaki olej jest zalecany? 1.4 to prost zwykły silnik jak mu dasz 0W to będzie mu poprostu lżej
                                            instrukcja nic nie mówi o gazie widocznie nie przewidzieli

                                            czy można przejść na stałe okresy obsługowe i zastosować olej VW 501 01 VW 502 00 ( robie rocznie do 10 tyś km) czy trzymać sie tych zmiennych

                                            Komentarz

                                            • rOBERTO795
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 3465
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                              Zamieszczone przez Pidziek
                                              Parametrami urywa j...ja chętnie go spróbuje jeśli cena będzie dobrze skalkulowana.
                                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                              Komentarz

                                              • leonn
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2726
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez mati8201
                                                VW 502 00
                                                Trzymaj się tej normy :wink: i do jednego i do drugiego

                                                Komentarz

                                                • jaro4444
                                                  Rider
                                                  • 2006
                                                  • 508

                                                  Zamieszczone przez rOBERTO795
                                                  Parametrami urywa j...ja chętnie go spróbuje jeśli cena będzie dobrze skalkulowana.
                                                  Roberto do Ciebie to raczej to:
                                                  Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...