Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kiedyś w tdi , teraz tutaj mam pytanie...

    Silnik 1,2 tsi na pasku.. jazda 60%miasto , reszta po za olej na cały rok wymiana co 15 tys
    Moje typy:

    Mobil 1 New Life 0w40
    Motul 8100 X Max 0w40

    Motul 8100 X Cess 5w40
    Motul 8100 X Clean 5w40

    może jakiś Millers ?

    Kolejnośc nie jest przypadkowa... Co byście polecili ??? Lub jak ułożyli kolejność...
    Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

    http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

    Komentarz


    • Zdecydowanie 0w40!!
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • Ale który ? Wiem że preferujesz Millersa 0w trochę drogi i mam dylemat Mobil czy Motul ?
        ps moja padaka z nową gruszką od Ciebie niezle się sprzedała... Nawet nie podzękowałem na forum za pomoc ops:
        Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

        http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

        Komentarz


        • Zamieszczone przez romi-70
          Ale który ? Wiem że preferujesz Millersa 0w trochę drogi i mam dylemat Mobil czy Motul ?
          ps moja padaka z nową gruszką od Ciebie niezle się sprzedała... Nawet nie podzękowałem na forum za pomoc ops:
          Każdy na M sobie poradzi. Nie ma za co- polecam sie na przyszłość

          Była seryjna ale zadbana wiec czego chcieć więcej.
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez rOBERTO795
            polecam sie na przyszłość
            Z tego co mówiłeś to oby nie za często :P Dzięki...
            Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

            http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

            Komentarz


            • Zamieszczone przez romi-70
              Zamieszczone przez rOBERTO795
              polecam sie na przyszłość
              Z tego co mówiłeś to oby nie za często :P Dzięki...
              Zmieniaj olej co 10 tyś i bedzie git.
              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez romi-70
                Ale który ?
                Może przetestowany przez Paola Neste City Pro 0W40 :idea:
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz


                • A jak z HTHS i TBN w tym oleju i nie wiem , czy ma go Kolega z forum u którego kupuje na miejscu... bez wysyłek i jeszcze se pogadamy...
                  Strzelam w te które wymieniłem , ale dzięki
                  Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

                  http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

                  Komentarz


                  • Rzuć tu okiem Forum - Octavia Club Polska oraz w pobliżu tej strony Paolo pisał o Neste dobre opinie.
                    Forum - Octavia Club Polska
                    Do kupienia u kolegi ko...on, warto zapytać Ale raczej na pw niż osobiście
                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz


                    • endryu, mieszasz... ale właśnie o to chodzi
                      Poczytam więc lekturę zadaną Dzięki
                      Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

                      http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

                      Komentarz


                      • Jestem ciekaw na jakiej podstawie polecacie oleje inne niż koncerny które podają konkretne oleje do danego silnika. Praktycznie żaden nie poleca 0W40 do naszych kur, a skoro te oleje są niby oh, ah to dlaczego ich nie uwzględniają? Marketing?Ale producent chce sprzedać każdy rodzaj oleju a tu du....a , tylko konkretne. Na jakiej podstawie? Koncerny mają gdzieś nasze silniki i ładują co się da? Czy tylko widzi mi się
                        czarna perła

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez slawciol
                          Jestem ciekaw na jakiej podstawie polecacie oleje inne niż koncerny które podają konkretne oleje do danego silnika. Praktycznie żaden nie poleca 0W40 do naszych kur, a skoro te oleje są niby oh, ah to dlaczego ich nie uwzględniają? Marketing?Ale producent chce sprzedać każdy rodzaj oleju a tu du....a , tylko konkretne. Na jakiej podstawie?
                          Bo nie są eko!!
                          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez rOBERTO795
                            Zamieszczone przez slawciol
                            Jestem ciekaw na jakiej podstawie polecacie oleje inne niż koncerny które podają konkretne oleje do danego silnika. Praktycznie żaden nie poleca 0W40 do naszych kur, a skoro te oleje są niby oh, ah to dlaczego ich nie uwzględniają? Marketing?Ale producent chce sprzedać każdy rodzaj oleju a tu du....a , tylko konkretne. Na jakiej podstawie?
                            Bo nie są eko!!
                            A czy to nie ma wpływu na nasze katy?
                            Skoro nie są eko to po co je robią. Każdy koncern ma ISO więc proces produkcji jest eko a wyrób już nie?.
                            Poza tym jak eko to znaczy że już jest be?
                            czarna perła

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez romi-70
                              endryu, mieszasz...
                              Ja pewnego razu udałem się z koleżką do knajpy na piwo...
                              ...a piliśmy gorzałkę
                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                              =================================================

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez micrusec
                                chciałem go kupić na wymianę za miesiąc ale nic nie udało mi się zwojować, nawet prosząc o pomoc leonn-a
                                Przywieźć?

                                Zamieszczone przez slawciol
                                Praktycznie żaden nie poleca 0W40 do naszych kur, a skoro te oleje są niby oh, ah to dlaczego ich nie uwzględniają? Marketing?
                                Skończysz w końcu mącić :? Jak Ci nie pasuje ten Shell to go zlej i zalej Castrola. Lepkość tego Shella nie szkodzi silnikowi ani katalizatorowi (no już nie masz się czym martwić), bo spełnia normy dla silnika i kropka
                                - Superb
                                - Panda 1.2

                                Komentarz


                                • crom.de, kogo Ty cytujesz ? słowa są moje, Ja je wypowiedziałem a nie Paolo, więc jak ?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez crom.de
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    chciałem go kupić na wymianę za miesiąc ale nic nie udało mi się zwojować, nawet prosząc o pomoc leonn-a
                                    Przywieźć?

                                    Zamieszczone przez slawciol
                                    Praktycznie żaden nie poleca 0W40 do naszych kur, a skoro te oleje są niby oh, ah to dlaczego ich nie uwzględniają? Marketing?
                                    Skończysz w końcu mącić :? Jak Ci nie pasuje ten Shell to go zlej i zalej Castrola. Lepkość tego Shella nie szkodzi silnikowi ani katalizatorowi (no już nie masz się czym martwić), bo spełnia normy dla silnika i kropka
                                    Pisałem o Shellu? Pytanie dotyczyło koncerny polecają inne oleje niż 0W40. Nie pisze też że ten shell mi nie odpowiada. Więc czego się czepiasz? Pisze ogólnie dlaczego koncerny ich nie uwzględniają i kropka. I nie tylko do mojego silnika a do silników grupy vw ( patrz też skoda)
                                    czarna perła

                                    Komentarz


                                    • micrusec, sorry, forum czasem knoci przy selektywnym cytowaniu osobę którą się cytuje, a ja nie zauważyłem. Poprawione!

                                      Zamieszczone przez slawciol
                                      Pytanie dotyczyło koncerny polecają inne oleje niż 0W40. Nie pisze też że ten shell mi nie odpowiada. Więc czego się czepiasz?
                                      Koncerny chcą byś jeździł tylko na 5W30 w LL i był eko jak już zauważył rOBERTO. 0W40 jest IMO najbardziej zaawansowany a co za tym idzie drogi i tego 0W40 z ich przebitką nikt by nie przełknął. Honda np. oferuje 0W20. A Ty już wcześniej szukałeś dziury w całym stąd tak a nie inaczej napisałem.
                                      - Superb
                                      - Panda 1.2

                                      Komentarz


                                      • PAOLO ESCO, pod koniec zeszłego roku obiecałeś, że po świętach i po nowym roku zajmiesz się olejami dla silnika 1.8 TSI.
                                        Czy może nadszedł już ten czas ?
                                        pozdrawiam
                                        jmors44

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez slawciol
                                          Pisałem o Shellu? Pytanie dotyczyło koncerny polecają inne oleje niż 0W40. Nie pisze też że ten shell mi nie odpowiada. Więc czego się czepiasz? Pisze ogólnie dlaczego koncerny ich nie uwzględniają i kropka. I nie tylko do mojego silnika a do silników grupy vw ( patrz też skoda)
                                          Kolego przejrzyj chocby co 10 strone tego watku i instrukcje swojego auta, to sam sobie odpowiesz na pytania ktore tutaj byly pierdyliard razy :/

                                          Zamieszczone przez romi-70
                                          Mobil 1 New Life 0w40

                                          Motul 8100 X Max 0w40



                                          Motul 8100 X Cess 5w40

                                          Motul 8100 X Clean 5w40



                                          może jakiś Millers ?



                                          Kolejnośc nie jest przypadkowa... Co byście polecili ??? Lub jak ułożyli kolejność...

                                          Z tych z czystym sumieniem polecam x-maxa mam i chyba narazie zostanie, o ile nie dorwe motorexa 0w40 :P , w kazdym razie bierz 0w40, mobil nie jest zly ale w tym przedzialoe cenowym co mobil, chetniej bym wzial nowego shella 0w40 na GTL.

                                          Komentarz


                                          • Kolego przejrzyj chocby co 10 strone tego watku i instrukcje swojego auta, to sam sobie odpowiesz na pytania ktore tutaj byly pierdyliard razy :/
                                            Czytasz ze zrozumieniem?
                                            Zamieszczone przez slawciol
                                            Jestem ciekaw na jakiej podstawie polecacie oleje inne niż koncerny które podają konkretne oleje do danego silnika. Praktycznie żaden nie poleca 0W40 do naszych kur, a skoro te oleje są niby oh, ah to dlaczego ich nie uwzględniają? Marketing?Ale producent chce sprzedać każdy rodzaj oleju a tu du....a , tylko konkretne. Na jakiej podstawie? Koncerny mają gdzieś nasze silniki i ładują co się da? Czy tylko widzi mi się
                                            Zamieszczone przez slawciol
                                            Pisałem o Shellu? Pytanie dotyczyło koncerny polecają inne oleje niż 0W40. Nie pisze też że ten shell mi nie odpowiada.
                                            Jak dla dziecka:
                                            Koncerny (fabryki) produkujące oleje nie mają w swojej ofercie (na stronie internetowej dobór oleju do naszych silników poszczególnych marek oliw) 0W40. moje pytanie było dlaczego, skoro wszyscy twierdzą że są najlepsze . A potwierdzam że są.
                                            Pisze coś o swoim silniku? NIE. Pisze ogólnie, CROM.DE wyjaśnił choć nie do końca z tym się zgadzam że producent oliw patrzy na cenę do danego modelu (stać Cie na furę za parę ładnych tysi a na oleju klient oszczędzi 20zł :lol: i w dodatku kupi olej be). Fakt może źle się wyraziłem pisząc "koncerny"-sprecyzuje : producenci oliw.
                                            Teraz rozumiesz w czym moje pytanie?
                                            czarna perła

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez slawciol
                                              Jak dla dziecka:

                                              Koncerny (fabryki) produkujące oleje nie mają w swojej ofercie (na stronie internetowej dobór oleju do naszych silników poszczególnych marek oliw) 0W40. moje pytanie było dlaczego, skoro wszyscy twierdzą że są najlepsze . A potwierdzam że są.
                                              To ja ci powiem jak dla dziecka, zajrzyj do instrukcji i zobacz czy olej dobierany jest wg normy czy wg lepkosci, potem przeczytaj watek o oleju do benzyny :roll: Bo jacie pierdyliard i jeden raz, nie odpisze inaczej :P

                                              Komentarz


                                              • A Ty dalej swoje. Masakra.
                                                Jeszcze raz. Nie pisze tego co dedykuje producent samochodu tylko co dedykuje producent oleju.I nie ma tam 0W40. I nie pisze o moim przypadku tylko ogólnie dlaczego ich nie ma.
                                                Proszę Cię przeczytaj jeszcze raz co pisałem wcześniej. Albo lepiej dwa razy.
                                                czarna perła

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez slawciol
                                                  Kolego przejrzyj chocby co 10 strone tego watku i instrukcje swojego auta, to sam sobie odpowiesz na pytania ktore tutaj byly pierdyliard razy :/
                                                  Czytasz ze zrozumieniem?
                                                  Zamieszczone przez slawciol
                                                  Jestem ciekaw na jakiej podstawie polecacie oleje inne niż koncerny które podają konkretne oleje do danego silnika. Praktycznie żaden nie poleca 0W40 do naszych kur, a skoro te oleje są niby oh, ah to dlaczego ich nie uwzględniają? Marketing?Ale producent chce sprzedać każdy rodzaj oleju a tu du....a , tylko konkretne. Na jakiej podstawie? Koncerny mają gdzieś nasze silniki i ładują co się da? Czy tylko widzi mi się
                                                  Zamieszczone przez slawciol
                                                  Pisałem o Shellu? Pytanie dotyczyło koncerny polecają inne oleje niż 0W40. Nie pisze też że ten shell mi nie odpowiada.
                                                  Jak dla dziecka:
                                                  Koncerny (fabryki) produkujące oleje nie mają w swojej ofercie (na stronie internetowej dobór oleju do naszych silników poszczególnych marek oliw) 0W40. moje pytanie było dlaczego, skoro wszyscy twierdzą że są najlepsze . A potwierdzam że są.
                                                  Pisze coś o swoim silniku? NIE. Pisze ogólnie, CROM.DE wyjaśnił choć nie do końca z tym się zgadzam że producent oliw patrzy na cenę do danego modelu (stać Cie na furę za parę ładnych tysi a na oleju klient oszczędzi 20zł :lol: i w dodatku kupi olej be). Fakt może źle się wyraziłem pisząc "koncerny"-sprecyzuje : producenci oliw.
                                                  Teraz rozumiesz w czym moje pytanie?

                                                  spójrzmy prawdzie w oczy 0w 40 to tak naprawdę 5w 30 gdyż posiadają parametry na skraju norm lepkosci niskotemperaturowej oraz wysokotemperaturowej.

                                                  Dlatego tam gdzie zalecane 5w 30 z powodzeniem można stosować 0w 40 jeśli mówimy tylko o parametrach lepkości. Ot cała filozofia. :diabelski_usmiech

                                                  Pomijam inne aspekty jak zawartość popiołów determinujacych zastosowanie w danej jednostce napedowej.

                                                  Komentarz


                                                  • Wiem że można lecz dlaczego producenci olejów ich nie ujmują w swoich zaleceniach?
                                                    Olej 0W40 jest lepszy od 5W30. Producenci olejów nie chcą zarobić czy faktycznie normy EURO IV i V im nakazują dedykować takie oleje? Praktycznie rOBERTO już to wyjaśnił :wink:
                                                    czarna perła

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X