Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez pedros
    Dawaj. ... na pewno już odpalales. ... jedziesz wasć. ..
    :P
    Zamieszczone przez pedros
    Zagrzales go do 90 stopni plus....?
    Nie posiadam MD, jedynie temperatura płynu- to tak
    Ogólne pierwsze wrażenia na Race Pro S 5W30:
    Poranne odpalenie- niestety odezwał się łańcuch, ale tylko na niecała sekundę.Po odpaleniu cichutko i miękko :slinka Popołudniu odpalił już bez żadnych niepokojących dźwięków
    Jazda- wysokie obroty bajka, nie wiedziałem że ten silnik potrafi tak ładnie pracować
    W każdym zakresie obrotów miękko i przyjemnie dla ucha.
    Doskonale wkręca się na obroty, odczucie jakby miał więcej koni.
    Nagrzewanie silnika wolniejsze niż np. na Statoil oraz delikatnie mniejsze spalanie. Pierwszy raz widziałem na jałowych, że chwilowe spalanie wynosi 0.5l (zawsze miałem 0.6-0.7)
    Do tej pory :slinka

    Komentarz


    • U mnie chwilowe spalanie na poziomie 0,5 l/h na jałowym występowało praktycznie na każdej z dotychczas stosowanych oliw 5W30, w tym na castrolu EDGE i obecnie na Mobil 1 ESP :lol:
      Wydaje mi się, że nawet na castrolu schodziło do 0,4 l/h.
      Czy to kwestia ułożenia się silnika, czy oliwy - trudno powiedzieć.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Sony
        Wydaje mi się, że nawet na castrolu schodziło do 0,4 l/h
        Ale odpalony miałeś silnik :lol:


        Napisałem co zauważyłem, nigdy poniżej 0.6l nie schodził, teraz tak :P

        Komentarz


        • Zamieszczone przez prezes73
          Ale odpalony miałeś silnik
          Teraz mnie zaskoczyłeś :roll:

          Komentarz


          • Sony, Spokojnie :wink:
            W moim przypadku nigdy nie miałem 0.5(nie mówiąc już o 0.4) możliwe że zależy od samego silnika lub błędne wskazywanie na kompie.
            Ogólnie jestem bardzo zadowolony z oliwy

            [ Dodano: Wto 17 Lis, 15 17:42 ]
            Z innej beczki, jeden kolo zakupił na Allegro olej Millers 0w40, mimo że wszystko wygląda normalnie (opakowanie, zabezpieczenia), ale zapach ma taki jakby rozpuszczalnikowy. Butelki były zamknięte oryginalnie z nienaruszona plombą.
            Kupił jeden litr Millersa w sklepie by porównać i tak na oko płynność i barwa jest taka sama. Jeżeli chodzi o zapach to ten ze sklepu ma porównywalny ale mniej intensywny.
            Ma się obawiać że kupił podróbkę, czy ten olej ma taki zapach, ewentualnie w jaki sposób może stwierdzić że olej jest oryginalny?

            Komentarz


            • polecam kontakt z przedstawicielem Millersa

              Komentarz


              • paba, Dzięki za info, też rozważa ten krok, ale zapytanie organoleptyczne, ten w/w Millers ma taki zapach rozpuszczalnika?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez prezes73
                  paba, Dzięki za info, też rozważa ten krok, ale zapytanie organoleptyczne, ten w/w Millers ma taki zapach rozpuszczalnika?
                  Każdy ma inaczej skalibrowany węch dlaxjednych kwiaty polne dla drugich rozpuszczalnik a jak jesienny katar minie to można wyraźnie poczuć PAO.

                  Millers 5W30 XF 504 507 pachnie przyjemnie delikatnym zapachem oliwy bez drazniacych frakcji jak juz wąchamy.

                  Aveo 5W40 j....bie ostro drazniacych na początku ulotem rozpuszalnikowym potem już przyjemniej w kierunku technicznej oliwy. ... :diabelski_usmiech

                  Komentarz


                  • pedros, Millers 0w40
                    Kupił jeden litr Millersa w sklepie by porównać i tak na oko płynność i barwa jest taka sama. Jeżeli chodzi o zapach to ten ze sklepu ma porównywalny ale mniej intensywny
                    Ma obawy czy nie chrzczony

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez prezes73
                      pedros, Millers 0w40
                      Kupił jeden litr Millersa w sklepie by porównać i tak na oko płynność i barwa jest taka sama. Jeżeli chodzi o zapach to ten ze sklepu ma porównywalny ale mniej intensywny
                      Ma obawy czy nie chrzczony
                      Nie sądzę żeby jeszcze zaczęli podrabiac Milersa toż to 0.12% rynku w PL (tak strzeliłem, jak będzie 0.13 to nie besztac mnie :diabelski_usmiech )

                      Największe zagrożenie będzie wtedy kiedy producent sam siebie zacznie podrabiac (czytaj podmienić skład bez publikacji karty charakterystyki )

                      Moim zdaniem dobry olej kupiłeś a jak od jednego z oficjalnych dyst to tym bardziej bez obaw

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez pedros
                        Moim zdaniem dobry olej kupiłeś a jak od jednego z oficjalnych dyst to tym bardziej bez obaw
                        Nie ja, jeden kolo, a kupił właśnie od kolesia co miał parę butelek tego, nie dystrybutor :?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez prezes73
                          Zamieszczone przez pedros
                          Moim zdaniem dobry olej kupiłeś a jak od jednego z oficjalnych dyst to tym bardziej bez obaw
                          Nie ja, jeden kolo, a kupił właśnie od kolesia co miał parę butelek tego, nie dystrybutor :?
                          Miało być "kupił" a moja cegła wie lepiej przecież. ... :diabelski_usmiech

                          Liczę że dobre oleje nadal pozostaną na tyle niszowe aby nie opłacało się ich podrabiac.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez pedros
                            Miało być "kupił" a moja cegła wie lepiej przecież
                            :haha:
                            Dzięki za info, przekażę :wink:

                            Komentarz


                            • prezes73 - ja miałem kiedyś Millersa EE-longlife-eco-5w30 "walił ropą" jak selectol (gdzie Shell na bazie GTL praktycznie był bezwonny), nie miałem porównania z innymi opakowaniami. Olej był kupowany na forum.
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • PAOLO ESCO, Dzięki

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez leonn
                                  Zamieszczone przez czernobyl
                                  1.6 BFQ, BGU, BSE tak mają wg. doniesień użytkowników z naszego forum, poziom spożycia wzrasta wraz z częstością używania wysokich prędkości obrotowych (np. autostrady); oczywiście niektórym silnik "ułożył" się lepiej, ale tak wrzuciłem, żeby zaprezentować praktycznie zerowy wpływ jakości oleju na ten model, żeby a) zaprzeczyć super-teoriom, że nagle olej innego producenta uczyni cuda b) żeby przekonać posiadaczy BFQ/BGU/BSE, że jak im wciąga olej, to inwestowanie ~200PLN w bańkę 5L raczej mija się z celem - ja doszedłem do przekonania, że za ~200PLN to mam olej na dwie wymiany i jeszcze na dolewki
                                  Pytanie co ile masz zamiar zmieniać ten olej? I w jakiej kondycji będzie ten silnik przy 230tys po stosowaniu tej oliwy? :wink:
                                  Jeśli cena jest wyznacznikiem to osobiście bym Elfa albo Lotosa plusa zalał nie ma porównanie z tym Manolo.


                                  PS.rozumiem, że zębatek 5b nie zmieniłeś?
                                  zębatek nie ruszałem, mam standardową skrzynię, czyli 140kmh=4400rpm

                                  co do lolo-olo-mannolo - dam znać po eksperymencie, jak tam spożycie i wrażenia słuchowe

                                  Komentarz


                                  • Własne piątego biegu o tysiąc obniżonego mi najbardziej brakuje w Octavii bo silnik ma potencjał na tyle

                                    Komentarz


                                    • Ja pwoiem tyle że węchem nie rozrużnimy bazy olejowej
                                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                      http://www.zmienolej.pl/
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                      Komentarz


                                      • Nowe Specole 0w30 i 0w40 Producent profesjonalnych środków smarnych | Specol Lubricants zadziwiający jest zawsze jednakowy noack,tbn i ilość popiołów bez względu na lepkość :diabelski_usmiech

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez REXAX
                                          Nowe Specole 0w30 i 0w40 Producent profesjonalnych środków smarnych | Specol Lubricants zadziwiający jest zawsze jednakowy noack,tbn i ilość popiołów bez względu na lepkość :diabelski_usmiech
                                          Uwaga: Powyższe wartości parametrów fizyko-chemicznych są wartościami typowymi. Wartości rzeczywiste są umieszczane na orzeczeniach laboratoryjnych dołączonych do każdej partii produktu.

                                          Komentarz


                                          • Specol jest na topie na niektórych forach :wink: . Cena robi swoje, ale też fajnie że to produkt polski, ciekawe tylko jak naprawdę jest ze składem.
                                            No, a przyjaciele ze Wschodu zrobili IR Millers Oils XF Longlife 5W-40 i jednak jak oni to określają "krak" , dokładnie VHVI i są mocno zaskoczeni, bo noack i zapłon wskazywałyby na domieszkę pao ,a tu lipa niestety .45 zeta za litr....hmm, może za to, że ten "krak" taki dobry? :roll:

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                              Specol jest na topie na niektórych forach :wink: . Cena robi swoje, ale też fajnie że to produkt polski, ciekawe tylko jak naprawdę jest ze składem.
                                              No,a przyjaciele ze Wschodu zrobili IR Millers Oils XF Longlife 5W-40 i jednak jak oni to określają "krak" VHVI i są mocno zaskoczeni bo noack i zapłon wskazywałyby na domieszkę pao a tu lipa niestety .45 zeta za litr....hmm, może za to, że ten "krak" taki dobry? :roll:
                                              Widmo pokazuje prawdę ale nie ukazuje dodatków które tworzą dobry olej np aby oni żyć noack można olej doprawić świadkami silikonowymi i przy okazji olej staje się niskopienny a tego w IR nie zobaczymy tylko w innych metodach instrumentalnych. Na wyniki analizy trzeba zawsze patrzeć holistycznie (nawet moneta ma więcej niż jedną stronę )

                                              Wracając do Specola .... korci :diabelski_usmiech

                                              Komentarz


                                              • Będę nie długo w Specol, spróbuję wyniuchać temat, z czego to jest.
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • pedros, parametry ok jak najbardziej,ale upada mit o Millersie że seria premium to syntetyki.Z Millersem robi się podobnie jak z Mobilem ,tylko najwyższe serie to pełne syntetyki po 60 zeta za litr.

                                                  Ten specol 0w30 A5/B5 i VW 502/505? Czy to się nie gryzie?
                                                  Producent profesjonalnych środków smarnych | Specol Lubricants

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                    pedros, parametry ok jak najbardziej,ale upada mit o Millersie że seria premium to syntetyki.Z Millersem robi się podbnie jak z Mobilem ,tylko najwyższe serie to pełne synetetyki po 60 zeta za litr.

                                                    Ten specol 0w30 A5/B5 i VW 502/505? Czy to się nie gryzie?
                                                    Producent profesjonalnych środków smarnych | Specol Lubricants
                                                    Niestety to jest to co ostatnio powtarzam. .. podmieniaja specyfikacje i bazują na opinii ..

                                                    Jak na razie karta Specola przypomina mi ctrl c ctrl v robione przez osobę spoza branży :diabelski_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X