Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • leonn, Co bys wybrał z Liqui Moly :hmm do 1,2 TSi 110 KM ?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Sebastian_M26
      Fuchs 0W30 jest praktycznie bezzapachowy
      teraz tak sobie przypominam, podobne wrażenie miałem kiedyś w punkcie wymiany oleju jak wąchałem bańkę po Shellu - może to taki urok bazy GTL, bo zarówno Shell jak i Fuchs z niej korzystają.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez crom.de
        Raczej ciężko coś logicznego znaleźć z C3
        Nie potrzeba za dużo szukać tyyyyyylko lać Statoil Lazerway LL 5W30 :szeroki_usmiech
        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        ... dobra nie będę Was męczył - 1L za 1 000 zł brutto ... netto 813 zł (oferta na jednej ze znanych w PL internetowych stron) ... oczywiście, żeby to było jasne był to błąd - zresztą już skorygowany ale "szczęka" mi opadła w pierwszej chwili .... :wink:
        Szczęka by opadła po kliknięciu kupuję :szeroki_usmiech
        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        Tak na marginesie - Valvoline SynPower FE 0W30 - polecam jako "zamiennik" LazerWay V 0W30
        Nic jak tylko można już się doktoryzować z wyższości oleju...W... nad ...W...
        Zamieszczone przez cytrynowiec
        Jeden ze sklepów mając w ofercie właśnie odpowiednik czyli Meguina 0w30 odradził mi go ze względu na wysoki Noack a w zamian proponował z tej marki 0w40.
        Polityka danego sklepu :szeroki_usmiech
        Zamieszczone przez Pidziek
        A co jest ważniejsze niższy noack i gęsty olej czy minimalnie wyższy noack ale olej doskonale cyrkulujący w silniku i turbo który lepiej odbiera ciepło ?
        Czyli jako olej całoroczny (dla TSI na jeden cykl stały wymiany) trzeba lać 0W30 np któryś z wymienionych wcześniej
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz


        • Total Quartz Ineo ECS 5W-30 też jest zielono-żółtawy Taki jakby fluorescencyjny Ze wszystkich produktów Total/Elf jeszcze żaden mi ropą nie pachniał
          Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

          Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

          Komentarz


          • yunior81, 0W-30, :wink: koledzy są bardzo zadowoleni z tego oleju.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez leonn
              yunior81, 0W-30, :wink: koledzy są bardzo zadowoleni z tego oleju.
              Konkretniej to będzie 0W30 Synthoil Longtime czy Special Tec ? czy ......?

              A co z całą listą z konfiguratora :


              : Top Tec 4200 5W-30

              : Top Tec 4600 5W-30

              : Top Tec 4100 5W-40

              : Leichtlauf High Tech 5W-40

              : Longtime High Tech 5W-30

              : Special Tec LL 5W-30

              : Synthoil High Tech 5W-40

              ???????????????????????????????

              Komentarz


              • Ten albo ten pozostałe wdług własnego uznania

                Komentarz


                • Zamieszczone przez yunior81
                  to będzie 0W30 Synthoil Longtime czy Special Tec
                  oczywiście, że Synthoil
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • leonn, PAOLO ESCO, dzięki Panowie :kciukgora

                    Komentarz


                    • Ach bym zapomniał;
                      Zamieszczone przez yunior81
                      Top Tec 4200 5W-30
                      Widziałem analizę tego oleju po 4800mil z 2.0TDi ,iron 18, alu 40, copper 7, TBN 3,3 :shock: wynik coś jak Castrol, tak że odradzam, tym bardziej na LL się nie nadaje :wink:

                      Komentarz


                      • ciekawe jak TAN

                        Komentarz


                        • Nie podali, niestety.

                          Komentarz


                          • leonn, zaden LL wymiana max co 12-15 tkm

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez yunior81
                              wymiana max co 12-15 tkm
                              Dlatego 5W-30 nie nadają się w ogóle do użytku, bo wytrzymują max 8tys a kosztują hoho..

                              Komentarz


                              • Czyli co ? 0W30 lub 5W40 ?

                                Komentarz


                                • Albo 0W-40, 0W-50, 5W-50 :wink:

                                  Komentarz


                                  • 0W... na ułożenie silnika a później stary dobry 5W40 :diabelski_usmiech

                                    Komentarz


                                    • Shell AV-L 0w30 też będzie dobry :szeroki_usmiech
                                      A jeszcze niedawno do tych silników polecano no co najwyżej 0w40 :wink:

                                      P.S Niedawno pisałem, że fajnie by było zobaczyć VOA Millersa CFS- i proszę życzenie się spełniło. :wink:
                                      No tu przynajmniej sytuacja jest dużo lepsza, cena wysoka ale i skład, parametry jak najbardziej słuszne. I znowu poziom molibdenu wysoki :wink:

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                        Shell AV-L 0w30 też będzie dobry :szeroki_usmiech
                                        A jeszcze niedawno do tych silników polecano no co najwyżej 0w40 :wink:

                                        P.S Niedawno pisałem, że fajnie by było zobaczyć VOA Millersa CFS- i proszę życzenie się spełniło. :wink:
                                        No tu przynajmniej sytuacja jest dużo lepsza, cena wysoka ale i skład, parametry jak najbardziej słuszne. I znowu poziom molibdenu wysoki :wink:
                                        tylko ten fosfor jak w olejach GL5 uważam za przesadę :roll:

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                          Zamieszczone przez paba
                                          a sorry, T. Yaris 1999 1SZFE
                                          podejrzewałem coś od "skośnookich" chociaż ja i tak nie wlałbym takiej wody.

                                          nakręciłem ok. 2000 km i jest to najlepszy olej na jakim jeździłem jeśli chodzi o szybkość nagrzewania, wrażenia dźwiękowe i spalanie
                                          a było tego trochę na czym jeździłem już

                                          jedyne co się mi nie podoba cena bo 47 ziko za litr to przydużawo dla mnie, jestem fanem tanich olejów :wink:

                                          Komentarz


                                          • Od miesiąca testuję Amsoil 0w40, poprzedni był Neste 0w40.
                                            Póki co, nie widzę różnicy.
                                            Przy Neste, to w zasadzie nie było się do czego przyczepić.
                                            Zobaczymy jak będzie z Amsoil.

                                            Komentarz


                                            • ponczo, Jakbyś napisał do jakiego silnika? Czas upływa to i silniki z autami też się co jakiś czas zmienia. :szeroki_usmiech
                                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                              =================================================

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez paba
                                                Zamieszczone przez rOBERTO795
                                                Zamieszczone przez paba
                                                a sorry, T. Yaris 1999 1SZFE
                                                podejrzewałem coś od "skośnookich" chociaż ja i tak nie wlałbym takiej wody.

                                                nakręciłem ok. 2000 km i jest to najlepszy olej na jakim jeździłem jeśli chodzi o szybkość nagrzewania, wrażenia dźwiękowe i spalanie
                                                a było tego trochę na czym jeździłem już

                                                jedyne co się mi nie podoba cena bo 47 ziko za litr to przydużawo dla mnie, jestem fanem tanich olejów :wink:
                                                Nie ma opcji:"jesteś Zwycięzcą. ..:"
                                                0W16 to najniższy na razie rejestr lepkosci :diabelski_usmiech

                                                Zakładając że film olejowy jest bardzo dyskretny przy takiej lepkości ale jednocześnie trinuclear moli zapobiega drapaniu,

                                                To co stoi na przeszkodzie stosowanie takich niskich lepkości w normalnych autach.... tak się zastanawiam

                                                - wydajność pompy olejowej?
                                                - brak funkcji uszczelniania ?
                                                - permanentny proces tarcia metal metal aż do wyczerpania potencjału AW?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez endryu
                                                  Jakbyś napisał do jakiego silnika? Czas upływa to i silniki z autami też się co jakiś czas zmienia. :szeroki_usmiech
                                                  Silnik to już staroć 2.0 TFSI BWA

                                                  Auto wprawdzie nie moje, ale dojeżdżam z kolegą do pracy i pomagam mu przy doborze oleju.

                                                  Pierwszy rok jeździł na Motulu Specyfic 504 507 (pierwszy rok, sam sobie wybrał), ale w ciągu roku wciągnął prawie 4 litry.
                                                  Na Neste skonsumował 1 L w ciągu roku.
                                                  Rocznie auto robi ok 11-12 tyś. km.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                    ps. kto wie ile kosztuje najdroższy olej silnikowy w PL ? - cena za 1L ... zgadujcie za ile :wink:
                                                    Olej Castrola do RS WRC ok. 500zł/1L podobnie olej 0W30 do silników Oreca w klasie S2000 itp.
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X