Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez uli07
    Czy ta lista jest uporzadkowana?
    nie, nie jest uporządkowana --->
    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    wybierz według własnego uznania
    Zmieniłem Mobil1 0W40 na Neste 0W40, oczywiście standardowa płukanka ale tym razem dla odmiany Xado JET 100 Adaptive Flush...wydawała mi się jakaś taka "tłusta" w porównaniu do innych płukanek.
    Mobil do samego końca sprawował się całkiem nie źle co uważam za duży +. Ważne, że przez cały czas silnik pracował na nim w zasadzie tak samo jak na świeżym oleju. Zarówno w dolnych jak i górnych granicach obrotów, na zimno jak i na ciepło. Jedyne co do czego mógłbym się czepić to "metaliczna" praca silnika pod obciążeniem. Dolewek przez cały czas eksploatacji oczywiście brak :P I to w zasadzie tyle z uwag... więc spokojnie można ten olej ocenić na 4.
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • Zalej teraz Shella 0W40. U mnie po przejechaniu 1000km mam mieszane uczucia. Odzywa się rozrząd praca silnika raczej taka sama jak na castrolu 5W30 ale też nie mam odzwierciedlenia do innych oliw typu Mobil czy Motul.
      czarna perła

      Komentarz


      • Paolo Esco pytanie,
        Jaka jest specyfikacja dla Neste 5W50 czy Xado 5W50 o których wcześniej pisałeś ( do wymiany będę miał 5W30 Castrol Edge ) ?.
        Będę przechodził za kilka tyś. km na stały okres obsługi QG2 ( wymagana specyfikacja to VW 502 00 ) ze zmiennego QG1 ( a tak przy okazji jaka jest różnica pomiędzy QG0 a QG2 ? ) i poważnie się zastanowię nad Twoją propozycją dotyczącą przejścia na Neste czy Xado ( zdecydowanie mniejsze koszty ).
        I jeszcze jedno to że 5W to ok ale dlaczego 50 a nie 40 ? - czy wynika to z" mojego" charakteru użytkowania ( spokojna jazda, 2/3 po mieście, krótkie odcinki ) ?
        pozdrawiam,
        jmors44
        jmors44

        Komentarz


        • PAOLO ESCO, i jakie wrazenia z Neste vs. Mobil1 ?
          LIQUI MOLY VISCO STABIL ma utrzymywsc lepkosc oleju, czyli zapobiegac obnizeniu np. po rozcienczeniu resztakami paliwa ?
          Jakos za inteligentne mi sie to wydaje, skad niby ma wiedziec ze spadla lepskosc i trzeba ja podniesc ?
          Jak juz to na sztywno zwiaksza lepkosc i masz z W30 -> W50 i stad wolniej lepkosc spada tzn dluzej jest >= W30
          Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

          Jeżdżę w blasku
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

          Komentarz


          • Zamieszczone przez jmors44
            specyfikacja dla Neste 5W50 czy Xado 5W50
            nie zalewamy tych olejów do silników na gwarancji ponieważ nie mają oficjalnej specyfikacji VW 502.00 - Xado ma VW 505.00.

            Zamieszczone przez jmors44
            jaka jest różnica pomiędzy QG0 a QG2 ?
            :chytry ---> google ...
            Zamieszczone przez jmors44
            5W to ok ale dlaczego 50 a nie 40 ? - czy wynika to z" mojego" charakteru użytkowania ( spokojna jazda, 2/3 po mieście, krótkie odcinki ) ?
            jak najbardziej możesz zalać olej o SAE 5W40 a nawet z SAE 0W40 gdzie masz niższą lepkość kinematyczną przy 40C i lepszy CCS w stosunku do 5W40 ale bardzo małe różnice lepkości w temperaturze "roboczej" 100C ... TSI nie należy do jednostek które nie biorą oleju ...no może wyjątki, stąd zbytnie zejście z SAE w dół na pewno w tej kwestii nie pomoże. Nie wiem dlaczego ale... często jak piszę by zmienić olej z SAE 5W30 na SAE 0W40 to użytkownicy sie boją bo im się "rozszczelni i będzie jeszcze więcej brał oleju" ... a to olej 0W40 ma wyższe lepkości zarówno w 40 jak i 100C itd...

            Zamieszczone przez zsolpyw
            jakie wrazenia z Neste vs. Mobil1
            no cóż na Mobilu nie było źle ale na Neste wg. mnie silnik równiej pracuje i lepiej się wkręca od dołu na obroty, odgłos pracy jest bardziej miękki itd.
            Dla mnie zdecydowanie zmiana na +.

            Zamieszczone przez zsolpyw
            skad niby ma wiedziec ze spadla lepskosc i trzeba ja podniesc ?
            to jest dodatek działający głównie na wiązania polimerowe w oleju i zapobiegających ich "pękaniom" czyli obniżaniu lepkości w wysokich temperaturach. nieznacznie podnosi lepkość zimnego oleju dlatego pozwala na doskonałe smarowanie również w niskich temperaturach, natomiast w wysokich
            temperaturach utrzymuje lepkość na wysokim poziomie"
            Zamieszczone przez zsolpyw
            na sztywno zwiaksza lepkosc i masz z W30 -> W50 i stad wolniej lepkosc spada tzn dluzej jest >= W30
            nie, to tak nie działa, to by było bez sensu bo od razu można by zalać 5W50 czy 10W40 i nie bawić się w ten dodatek...
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • PAOLO ESCO, znów coś rozjaśniłeś w ciemności :lol:

              JAk dla naszych silnikow to juz chyba poza granicą fanaberii
              Ja mam Cerateca, wlalem dla kaprysu, a ladnie spalanko spadlo. I przy tym zostane, czynnik ekonomiczny cieszy. Jutro kolejne tankowanie, az mnie ciekawi

              Kojarzy ktos plukanke silnika, ale taka 'do jezdzenia' ? tzn. wlewam powiedzmy 1000km przed wymiana.
              Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

              Jeżdżę w blasku
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

              Komentarz


              • Panowie, jaki olej zalać do Hondy Civic 1.8 i-vtec? Wymagania jakie mam to normy ACEA A3/B3 ACEA A5/B5 - nic mi to nie mówi.
                Honda dopuszcza: 0W-20, 5W-30 lub 0W-30.
                Możecie coś doradzić? W temacie olejów o innych normach niż do koncernu VAG jestem kompletnie zielony :evil:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez dudek_t
                  Honda dopuszcza: 0W-20, 5W-30 lub 0W-30.
                  0W20 - Link lub Link - Kia Picanto 1.0 żony jeździ już trzecią wymianę na 0W20 i silnik ma się dobrze. Lekkie starty i dobre wkręcanie na obroty. Poboru oleju brak ...
                  0W30 - Link lub Link lub LazerWay V 0W30 , Amsoil 0W30 , MOTUL 8100 ECO-NERGY 0W-30 lub VALVOLINE SynPower FE 0W30 itd ... napisz do forumowych sprzedawców - pidziek, elemenateur siedzą w tematach oleju do hondy i innych "japończyków" , jak chcesz Neste to - konkon.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Dzięki Paolo Esco za info !
                    tematy do przemyślenia a potem do działamy.
                    Będę czekał na Twoje rozwinięcie tematu - oleje dla 1.8 TSI, które mam nadzieję, że nastąpi szybko.
                    Pozdrawiam,
                    jmors44
                    jmors44

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez dudek_t
                      Panowie, jaki olej zalać do Hondy Civic 1.8 i-vtec? Wymagania jakie mam to normy ACEA A3/B3 ACEA A5/B5 - nic mi to nie mówi.
                      Honda dopuszcza: 0W-20, 5W-30 lub 0W-30.
                      Możecie coś doradzić? W temacie olejów o innych normach niż do koncernu VAG jestem kompletnie zielony :evil:
                      1.8 vtec = FN1 & FK2

                      ERROR: The request could not be satisfied

                      czyli szukamy odpowiednika Castrola 0W-20 Professional H, notabene parametrowo wygląda bardzo dobrze - świetny indeks lepkości

                      Link

                      szukamy oleju o specyfikacji API SN oraz ILSAC GF-5

                      polecam Neste 0W20, Mobil1 Advanced Performance 0W20, Amsoil 0W20 Signature Series,

                      Komentarz


                      • Dziekuje Panowie. Kupie cos z tego co piszecie.

                        Komentarz


                        • Taka ciekawostka...

                          Wlałem na zimę do 1,8 TSI CDAA smarowidło Statoil Lazerway V 0W-30, pomimo tego, że niektórzy na tym forum odradzali ten olej do tego "specyficznego" (czytaj: z reguły fabrycznie wadliwego) silnika 1,8 TSI :wink:

                          Przekulałem 5 kkm, w tym prawie 3 kkm autostradami do Włoch i z powrotem.

                          Jak na razie mam 2 bardzo pozytywne wnioski:

                          1) Kultura pracy na tym oleju w stosunku do Lazerway LL 5W-30 jest o niebo lepsza. Rozruch na mrozie - bajka. Czas "terkotania" łańcucha rozrządu (czas napełnienia hydraulicznego napinacza) przy rozruchu po całej nocy stania auta "pod chmurką" zmniejszył się do ok. 3-5 sek. Wcześniej na fabrycznym oleju i na Lazerway LL 5W-30 było to kilkanaście... do 30 sekund, a temperatury zewnętrzne w nocy były około 5-10 st. Celsjusza na plusie... teraz jest w nocy 5-10 st. ale na minusie

                          2) Co ciekawe - zużycie oleju nie wzrosło w stosunku do fabrycznego (chyba Castrola) i zalanego przeze mnie na pierwszej wymianie: Statoil Lazerway LL 5W-30 :shock:

                          Jest to około 0,5 -0,7 L na 10 kkm

                          W tej chwili po 5 kkm mam ubytek ok. 0,3 L - trudno to tak dokładnie oszacować.


                          Jak dla mnie - to Statoil LL 5W-30 niczym szczególnym nie wyróżnia się spośród innych olejów LL (włączając w to fabrycznego - chyba Castrola)

                          Natomiast Lazerway V 0W-30 - to olej jakby "o klasę wyżej". Jest zauważalna różnica kultury pracy w trudniejszych warunkach (przynajmniej w moim przypadku) oczywiście na plus.


                          Jedyny minus dla Statoila V 0W-30 - olej ciemnieje tak samo szybko jak Lazerway LL 5-W30. Po 5kkm jest już wyraźnie ciemno-brązowy. A na fabrycznym tego nie było...

                          Ale to może nie być wadą, a wręcz przeciwnie :P
                          1.8 TSI CDAA (rocznik 2013) lekko poprawiony (tylko wirus):
                          160KM --> 221KM
                          250Nm --> 333Nm

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez primanus
                            Ale to może nie być wadą, a wręcz przeciwnie
                            raczej potwierdza lepszej jakości/skuteczniejsze detergenty

                            ja po raz 1 w życiu zdecydowałem się na dodatki do oleju, póki co jestem zadowolony, wg. mnie kultura pracy w obu przypadkach nieco na +, natomiast spadków spalania nie zauważyłem

                            Yaris 99 - Fuchs 5W-30 + Xado Stage 1
                            Accord Tourer 07 - Neste 0W-20 + Liqui-Moly Ceratec

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez primanus
                              Rozruch na mrozie - bajka. Czas "terkotania" łańcucha rozrządu (czas napełnienia hydraulicznego napinacza) przy rozruchu po całej nocy stania auta "pod chmurką" zmniejszył się do ok. 3-5 sek
                              V 0W30 to olej o obniżonej lepkości, niskiej lepkości strukturalnej CCS i wysokiej pompowalności a jednocześnie posiada HTHS 3,5 no i polialfaolefiny >60 o... to robi "robotę" :P

                              LL 5w30
                              CCS – 6000 przy -30
                              Lepkość przy 40 C - 72

                              V 0W30
                              CCS 5850 przy -35 (to robi różnicę)
                              Lepkośc przy 40 C - 52

                              Zamieszczone przez primanus
                              to może nie być wadą, a wręcz przeciwnie
                              dokładnie 0W30 ma TBN 10,1 a LL 5W30 TBN 6,5 ...jak zwykły olej w specyfikacji VW 504.00 ... (a płukanki po LL 5W30 nie robiłeś zapewne?)

                              Zamieszczone przez paba
                              Accord Tourer 07 - Neste 0W-20 + Liqui-Moly Ceratec
                              miły zestaw. Neste 0W20 daje radę ale nie testowałem go z dodatkiem Ceratec, tylko czysty olej.

                              [ Dodano: Pon 29 Gru, 14 13:14 ]
                              Zamieszczone przez primanus
                              W tej chwili po 5 kkm mam ubytek ok. 0,3 L
                              to faktycznie znikome zużycie jak na 1,8 TSI ... niektórzy właściciele 1,8 TSI nie mają tak dobrze a też stosują dobre oleje ... i zużycie oleju nadal "duże" :?
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • mnie by ciekawiło UOA czystego Liqui-Moly 0W/40 u leonn
                                bo chyba w 2012 wklejał on VOA z Visco Stabil po 8,500 km
                                interesujący by był wpływ takiego Visco Stabil na parametry, albo Cerateca

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez REXAX
                                  Zamieszczone przez paba
                                  mnie by ciekawiło UOA czystego Liqui-Moly 0W/40
                                  - Link
                                  szału ni ma :diabelski_usmiech lepiej wypada synthoil 5w40

                                  Od soboty smigam na VSI, jak narazie poranne odpalanie w minusowych temp. z felernym napinaczem w 1.8T wypada super, zero trykotu tak bylo na SSO 0w30 :szeroki_usmiech
                                  petronasa 0w40 mialem 3,5tys, odpalal ladnie ale po rozgrzaniu czasem slychac bylo klawiature :shock:
                                  Audi 1.8T AVJ

                                  Silnik smaruje
                                  Ravenol SSL

                                  Komentarz


                                  • Przeglądałem sobie neta a tu takie "kwiatki" Oleje dobre na wszystko? co niektóre wypowiedzi jakby nie było fachFców w tej dziedzinie są "ciekawe" delikatnie mówiąc :wink:

                                    [ Dodano: Pon 29 Gru, 14 19:02 ]
                                    Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                    szału ni ma
                                    tragedii też, normalna dawka cynku, fosforu, wapnia, lepkość strukturalna też odpowiednia, kurde ...gdzieś miałem artykuł na temat płynności LM vs inne oleje tam było ciekawe stwierdzenie na temat płynności LM, jak znajdę to wkleję.
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • wypowiedzi faceta ze Statoila to dramat w 3 aktach...

                                      z tym UOA chodziło mi o to by porównać wpływ dodatku na olej w tym samym aucie, np. Cerateca czy Visco Stabil

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez primanus
                                        Natomiast Lazerway V 0W-30 - to olej jakby "o klasę wyżej". Jest zauważalna różnica kultury pracy w trudniejszych warunkach (przynajmniej w moim przypadku) oczywiście na plus.
                                        PAO robi robotę czy to się komuś podoba, czy nie :wink:
                                        Też mnie korci ten V0W30.



                                        Zamieszczone przez paba
                                        z tym UOA chodziło mi o to by porównać wpływ dodatku na olej w tym samym aucie, np. Cerateca czy Visco Stabil
                                        paba, a po co chcesz widzeć UOA oleju, który jest niedostępny?

                                        Komentarz


                                        • chcę ocenić jak działa dodatek (Ceratec lub Visco Stabil)

                                          chcę (tzn. chciałbym ) mieć takie same warunki, tj. olej i samochód

                                          Komentarz


                                          • paba, do jakiego oleju chcesz je dolać?

                                            Komentarz


                                            • dolałem już do Neste Cerateca, a do Fuchsa Xado

                                              chciałbym zobaczyć czym się różnią UOA przed zastosowaniem dodatku i po

                                              Komentarz


                                              • Na 247str. dałem badanie LM Synthoila 5W40 z CeraTekiem z Meganki. Zwróć uwgę na zawartość ironu :wink:

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X