Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • po co Ci w 1.4 BCA oleje VW 504/507?

    kup 5W40 lub 0W40 z VW 502 i będziesz zadowolony, np. Mobil1 New Life

    Komentarz


    • Zamieszczone przez paba
      po co Ci w 1.4 BCA oleje VW 504/507?

      kup 5W40 lub 0W40 z VW 502 i będziesz zadowolony, np. Mobil1 New Life
      Dokładnie. W Halfords jest Mobil 1 0W40 New Life 5L w dobrej cenie : Sites-halfords-uk-Site

      Komentarz


      • Mobil 1 kosztuje 50 F, to każdy z tych co wymieniłem jest o 10 F tańszy, tylko jakościowo jak to wygląda

        Komentarz


        • Shell HX7 5W40
          Elf Full tech 0W30/Total Quartz 9000 0W30

          Komentarz


          • Zamieszczone przez KubaMpakiet
            Zamieszczone przez howard
            Jak była wymiana oleju w ASO to filtr jest ori i już.
            O ile dobrze pamietam ori filtry do skody dostarcza FILTRON :wink:
            Filtr oleju ORI to Filtron, chyba oszalałeś! MANN_FILTER przecież.

            Komentarz


            • dokładnie, Filtrona to wkładali na pewno kabinę

              Komentarz


              • Zamieszczone przez pedros
                W Octavii 1.6 BFQ temp płynu chłodzącego mam do 107 max równo czyli domniemam podobno temp oleju ze względu na konstrukcję chłodnicy oleju
                Temperatura płynu jest równa temperaturze oleju tylko poniżej 3000obr/min :wink: wszystko powyżej 3tys nie jest już porównywalne z regóły róznica temp oleju jest wyższa od temp płynu od 15°C do 35°C :wink:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Lukas25wsm
                  Mobil 1 kosztuje 50 F, to każdy z tych co wymieniłem jest o 10 F tańszy, tylko jakościowo jak to wygląda
                  Jeżeli chcesz taniej, to może ten : Error page | eBay

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leonn
                    Zamieszczone przez pedros
                    W Octavii 1.6 BFQ temp płynu chłodzącego mam do 107 max równo czyli domniemam podobno temp oleju ze względu na konstrukcję chłodnicy oleju
                    Temperatura płynu jest równa temperaturze oleju tylko poniżej 3000obr/min :wink: wszystko powyżej 3tys nie jest już porównywalne z regóły róznica temp oleju jest wyższa od temp płynu od 15°C do 35°C :wink:
                    Dobrze wiedzieć! Dzięki

                    107 mam w mieście i faktycznie do ok 3k obr.
                    powyżej temp z OBD spada poniżej 100. Jak mi brakuje czujnika temperatury oleju. ....

                    [ Dodano: Sro 20 Maj, 15 19:14 ]
                    Zamieszczone przez micrusec
                    Zamieszczone przez KubaMpakiet
                    Zamieszczone przez howard
                    Jak była wymiana oleju w ASO to filtr jest ori i już.
                    O ile dobrze pamietam ori filtry do skody dostarcza FILTRON :wink:
                    Filtr oleju ORI to Filtron, chyba oszalałeś! MANN_FILTER przecież.
                    U mnie cała flota na MANNIE pędzi. .. szkoda czasu na eksperymenty. .. o dziwo jeszcze kupuje made in Germany ( tak jest napisane )

                    Komentarz


                    • micrusec, mnie też się tak zdawało, że MANN
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...459813#1459813

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez aronus
                        Z tej ruskiej karty TBN ten olej ma 8,36 to jak dla silników z LPG to słabo, no chyba, że coś źle zrozumiałem. Jeżeli chodzi o dobry/tani olej 5w40 dla LPG to moimi faworytami są Shell Helix Ultra oraz Statoil Lazerway.
                        Nie wiem czemu, faktycznie szalu nie ma u ruskich, w kartach ravenolu jest wiecej,ale nawet gdyby to na 10 tysi wystarczy bez problemu, zwroc uwage na reszte parametrow,dodatki, baze, mialem go ostatnio i moge powiedziec tylko ze zajebista oliwa, znajdziesz mi lepsza 5L za 100 zeta?
                        Kazdy leje to co chce i za ile chce
                        Audi 1.8T AVJ

                        Silnik smaruje
                        Ravenol SSL

                        Komentarz


                        • Racja ten olej ma świetne parametry, tylko że w przypadku silników z LPG TBN 8,36 to trochę mało. Do silników bez LPG nie miałbym wątpliwości Pytanie tylko ile on tak na prawdę ma TBN, bo co karta to inne wartości. Fakt cena super

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez aronus
                            Racja ten olej ma świetne parametry, tylko że w przypadku silników z LPG TBN 8,36 to trochę mało. Do silników bez LPG nie miałbym wątpliwości Pytanie tylko ile on tak na prawdę ma TBN, bo co karta to inne wartości. Fakt cena super
                            Wystarczy do LPG.
                            zależy od metody badania TBN i tutaj różnice mogą być kilkunastoprocentowe . Jeszcze jest parametr TAN. :diabelski_usmiech

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez KubaMpakiet
                              Zamieszczone przez aronus
                              Z tej ruskiej karty TBN ten olej ma 8,36 to jak dla silników z LPG to słabo, no chyba, że coś źle zrozumiałem. Jeżeli chodzi o dobry/tani olej 5w40 dla LPG to moimi faworytami są Shell Helix Ultra oraz Statoil Lazerway.
                              Nie wiem czemu, faktycznie szalu nie ma u ruskich, w kartach ravenolu jest wiecej,ale nawet gdyby to na 10 tysi wystarczy bez problemu, zwroc uwage na reszte parametrow,dodatki, baze, mialem go ostatnio i moge powiedziec tylko ze zajebista oliwa, znajdziesz mi lepsza 5L za 100 zeta?
                              Kazdy leje to co chce i za ile chce
                              oto najnowsza karta :

                              Page not found (404) | RAVENOL

                              szału nie ma ... ta "stara" była znacznie lepsza, już chciałem kupować :wink:
                              Leon 1.6 16V 105 KM

                              Komentarz


                              • Kup zalowac nie bedziesz, gwarantuje :szeroki_usmiech
                                Audi 1.8T AVJ

                                Silnik smaruje
                                Ravenol SSL

                                Komentarz


                                • a Shella HX7 czemu nie chcecie? GTL, TBN>=10, niski noack i cena bdb

                                  tak samo jest sobie Addinol 0537, ale by trzeba z ebaya ciągnąć, bo jest co prawda w PL dystrybutor, ale miła pani była miła gdy myślała, że chodzi o dużą ilość, gdy się dowiedziała, że ew. detal to mnie olała

                                  brunali.pl

                                  Komentarz


                                  • SHELL HELIX ULTRA 5W-40 i SHELL HELIX HX8 5W-40 Panowie kto mi powie czym tak naprawdę różnią się te oleje czy to tylko delikatne różnice i który lepszy do lpg bo nie mam żadnych opinii jak Shell się sprawuje. Waham się jeszcz pomiędzy Valvoline SynPower 5W-40 lub LazerWay 5W-40 co doradzacie ?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Mariow
                                      Waham się jeszcz pomiędzy Valvoline SynPower 5W-40 lub LazerWay 5W-40 co doradzacie ?
                                      Aktualnie jeżdżę na Statoil Lazerway 5W40. Olej sprawuje się bardzo dobrze, został zakupiony od forumowego sprzedawcy w dobrej cenie . Jak najbardziej mogę polecić.
                                      k-pax

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Mariow
                                        SHELL HELIX ULTRA 5W-40 i SHELL HELIX HX8 5W-40 Panowie kto mi powie czym tak naprawdę różnią się te oleje czy to tylko delikatne różnice i który lepszy do lpg bo nie mam żadnych opinii jak Shell się sprawuje. Waham się jeszcz pomiędzy Valvoline SynPower 5W-40 lub LazerWay 5W-40 co doradzacie ?
                                        Ultra ma MB 229.5, HX8 ma 229.3
                                        Ultra jest Shell Pureplus technology, HX8 nie
                                        Shell Helix Ultra with PurePlus technology | Shell Global

                                        parametrowo wychodzą bardzo podobnie, więc być może HX8 też jest GTL, tylko info usunięto z opakowania, niejednokrotnie takie działania mają miejsce ze względu na product placement, albo po prostu GTL jest mniej

                                        Komentarz


                                        • Panowie co byście polecili do 1.4 tsi w Golfie mk7 żony, teorii, przeglądania charakterystyk każdego z osobna przeszedłem już kiedyś mnóstwo i zależy mi głównie na opinii użytkowników tych lub podobnych motorów.
                                          Jakie są wasze odczucia w praktyce co do danej oliwy, auto ma dopiero nalatane 800km, jakiś minimalny ubytek zobaczyłem na bagnecie, zależny mi na na oleju który pasowałby do tego co tam zalali w fabryce i był odpowiedni na wymianę za jakieś 2-3tyś km.
                                          Nie wiem co tam leją czy Fuchsa czy Catrola , może L.M, domniemam że jest to jakiś SAE30, bo ustawienia interwału wymiany są na L.L, więc skłaniałbym się do jakiegoś 5-W30, najlepiej 0W30.
                                          Szczerze myślałem o LazerWay 0W30 bo tak Statoila kiedyś Paolo zachwalał, osobiście jeszcze nie sprawdzałem wiec jestem za, tylko nie wiem czy go jeszcze można dostać czy już tylko w grę wchodzi L.W 5W30 ?
                                          Ewentualnie coś z Valvo ,Millersa, fuchsa, Ravenola, a może jakiejś innej nowej ciekawej alternatywy ??
                                          Wymiany przewiduję co 12-15 tyś, zalezy mi na w miarę dobrym oleju za umiarkowane pieniądze, w 2.0tfsi dalej jeżdżę na Millersie 0W40 i tego się będę trzymać, no ale on jest ciut droższy, tutaj szukam czegoś do max 160-180zł za bańkę 5l, będę wdzięczny za wszelkie porady i opinie.

                                          Komentarz


                                          • Chyba wystarczy Ci 4l. I powinno cos pozostac na dolewki.
                                            LazerWay 0W30 jest juz w nowej formulacji. Ja na najblizsza wymiane mam jeszcze ten w starszej z VW502.
                                            Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                            Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                            Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                            Komentarz


                                            • Valvoline SynPower 5W-40 czy ktoś to testował głównie z lpg ??
                                              Jakieś opinie bardzo proszę.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez uli07
                                                Chyba wystarczy Ci 4l. I powinno cos pozostac na dolewki.
                                                LazerWay 0W30 jest juz w nowej formulacji. Ja na najblizsza wymiane mam jeszcze ten w starszej z VW502.
                                                Soko a nie wiesz czy dostanę go na stacji Statoila, czy szukać na necie, choc widzę że w tym ostatnim to łatwo nie jest ??

                                                Komentarz


                                                • łatwo jest
                                                  konkon ma, el-olej.pl (brałem swojego Lazerway F tam, oryginał i szybko przyszło, świeży)
                                                  na stacji może nie być tak łatwo trafić, głównie się przewalają 5W40 i będzie drożej

                                                  pedros, kilka dni i po 3 4 litrowych bańkach z Ravenolem SFE nie ma śladu :wink: po takim flash poincie i noacku widzę tam trochę PAO, bo Ravenol z syntezy gazu chyba nie robi

                                                  Komentarz


                                                  • Ok poszukam tego Lazerway'a a jak nie on to co z tych poniższych byście polecili :
                                                    -Fuchs 0W30 Titan Supersyn
                                                    - Motul 8100 X-lite 0W30
                                                    -Valvoline SynPower 0W-40
                                                    , a może jakiś Ravenol ??

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X