Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mati8201
    Rider
    • 2009
    • 342

    Pidziek a co proponujesz:

    Panowie czo ktos z mądrych tutaj mógłby zrobic podsumowanie tematu tzn napisać do tego silnika taki i taki olej. Nie każdy ma czas aby przeczytać 333 stron tematu.

    Komentarz

    • Pidziek
      RS
      • 2011
      • 1845

      mati: nie ma opcji na takie podsumowanie bo :

      - masz kilkadziesiąt firm i kilkadziesiąt jak nie setke olejów do silników benzynowych
      - masz oleje tanie i takie co kosztują 300zł które też można stosować
      - Ja polecę np. Amsil 5W40 czy Millersa 5W40 ktoś powie że nie bo to czy tamto albo że coś głośniej chodzi i zaczynamy od punktu zero :-)

      Poleam marki premium droższe i takie któe nie przewijają się w żadnym markecie ale w specjalistycznych sklepach gdzie poziom sprzedawców jest wyższy od tego " tego se Pan weź będzie dobry "

      Polecam jedno !

      Kupując olej masz proawo zadać pytanie skąd dokładnie pochodzi ijakie jest miejce jego wytworzenia.
      Większość robiona jest nie wiadomo gdzie czyli w UE ale w przypadu produktów premium nie będzie problemu z taką informacją.
      Np. Castrol 5W40 pochodzi z tej rozlweni itp.
      Mamy pewność co do czy to oryginalności czy legalności bo w Polsce z tym są dziwne sprawy.

      JAk oleju ubywa to trzeba znaleźć przyczyne a nie leczyć skutku.
      Ostatnio wykonałem techniczny artykuł o przyczynach poboru oleju jak mi pozwolicie to wkleję linka ( nie podaję tam konkretnych marek ale skupiłem się na meritum sprawy)
      Pozwolicie ? :-)

      Przyjeżdza facet do sklepu do nas proszę Pana rozleciały się tłoki w silniku 1.8 TSI pytam dlaczego ...
      Ano wedle rzeczoznawcy wtrysk nastysku paliwa był pod nieodpowiednim kątem co spowodowało wymycie filmu olejowego i degradację materiału , rowki tłoka wszystkos ię rozsypało.
      T był skutek ale oleju już wcześniej ubywało


      I co zalecić ...0W30, 0W40 nie koniecznie często się to konczy 5W40 czy 10W50 w przypadku TSI któe już nieźle chleją olej

      Z drugiej strony VW 502.00 a zdrugiej strony zasyfione zawory w silnikach TSI .....czemu producent nie napisze otwarcie jakie silniki wymagają oleju niskoppiołowego któy pwoduje że osady na zaworach są minimalne ?
      Do tej pory już zgłupiałem i nie wiem jakie silniki mają ten problem a jakie już nie ...
      I co wtedy 502.00 nie za bardzo , ;epiej 504.00 ale wiadomo ochorna silnika na tym oleju jest no taka "se"

      Itp.itp.
      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
      http://www.zmienolej.pl/
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

      Komentarz


      • mati8201 może się mylę, ale jak się ma wątpliwości to najlepiej podjechać na stację Lotosu albo Orlen i kupić jak najświeższy olej z normą do Twojego silnika, z tym zastrzeżeniem żeby wymieniać go co roku nawet jak kupi się olej z normą 504.00/507.00 Jest pewność zakupu, świeżość i patrząc po testach na stronie oil-club.ru oleje tych producentów mają dobre parametry, które są na podobnym poziomie co innych renomowanych i reklamowanych producentów

        Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić, bo są to tylko moje przypuszczenia

        [ Dodano: Wto 03 Lut, 15 09:29 ]
        Pidziek Wklejaj Chętnie poczytam i się dokształce
        Pytanie jeszcze z innej beczki jaka jest data produkcji dostępnego u Ciebie oleju FUCHS 5W30 TITAN GT1 PRO C3 XTL 4 litry?

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6624
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez Pidziek
          Pozwolicie ?
          a wklejaj tutaj...skoro na HAKP nie możesz, bo watek od wczoraj zamknięty :roll:

          Zamieszczone przez Kris86
          Jest pewność zakupu, świeżość i patrząc po testach na stronie oil-club.ru oleje tych producentów mają dobre parametry, które są na podobnym poziomie co innych renomowanych i reklamowanych producentów
          dokładnie.
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • jaro4444
            Rider
            • 2006
            • 508

            Zamieszczone przez aronus
            Zastanawia mnie dlaczego producenci olejów w swoich wyszukiwarkach w 95% zalecają do silnika 1.6 MPI olej 5w zamiast 0w skoro jest lepszy? Od niedawna zalecają 5w30, gdzie wcześniej zalecali 5w40 :shock:
            Bo taniej, generalnie spełnia oczekiwania w 90% przypadków (piszę o 5w40). A 5W30 bo niższe zużycie paliwa, jeden rodzaj beczek z olejem w całym ASO, bo mamy w d... silnik klienta.
            Dlaczego w 2004 roku (albo 2005) chcieli mi wlać do Leona 1 ALH olej 5w30 507.00 w promocyjnej cenie ok. 85 zł/l?

            Dlaczego duża część V6 2,5 TDI jeżdżonych w Polsce na 505.00 nie ma problemów z wałkami rozrządu a te z Niemiec po 507.00 albo 506.01 jeżdżone w trybie LL mają wałki do wymiany?
            Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

            Komentarz

            • mati8201
              Rider
              • 2009
              • 342

              Tak jak pisałem olej wymieniam co roku poza skodą gdzie miałem LONG LIFE i od początku mi sie to widziało podejrzane i szczerze to nie bardzo wierze w oleje LONG, ale tak zalał producent więc zostawiłem. Teraz jak sie skończyła gwarancja to bede wymieniał co roku. Dlatego chcialbym dokonac trafnego wyboru zeby przez dłuższy okres stosować ten sma olej i zeby za rok nie wracac do tematu. Np mój tata już chwilę stosuje Castrol Magnatec C3 równięz do skoday 1,6 i fokusa 1,6 z gazem. a tutaj na forum raczej nie jest polecany.


              Dużo olejów ma zgodnośc z normą VW ale co mnie bardzo dziwi są to oleje np 0w40 5w30 powinno to być chyba bardziej doprecyzowane. Myslę, że w skodzie czy to będzie 5w30 czy 0w40 nie będzie miało większego znaczenia. Ale już we fiacie gdzie jest LPG i przejechane 120 tyś silnik to może mieć znaczenie.


              Na to chwilę konkretną propozycję jaką dostałem to oba zalać 0w40 Mobil NEW LIFE a raczej omijać castrola.

              jaro4444 to jaki według ciebie dobry olej do 1,6

              Komentarz

              • PAOLO ESCO
                RS
                • 2009
                • 6624
                • Volkswagen
                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                Zamieszczone przez mati8201
                dobry olej do 1,6
                334 strony wałkowane o olejach - polecane do tego silnika 0W40 lub 5W40 (bez ACEA C-3 ale z VW 502.00 lub MB229.5) wymiany co 15 tys km max lub raz w roku (np. przed zimą, bez względu ile km zrobione zostało)... no ile można ad:
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz

                • jaro4444
                  Rider
                  • 2006
                  • 508

                  Zamieszczone przez mati8201
                  jaro to jaki według ciebie dobry olej do 1,6
                  Do Twojej "floty" kupiłbym np. NewLife, Valvoline Syntpower 0W40, Neste 0W40 albo: http://sklep.millersoils.pl/seria-tr...t-5w40-5l.html
                  lub Amsoil 5W40 FullSaps

                  Jak jeździsz głównie krótkie trasy to zastanowiłbym się nad Statoilem Lazerway V 0W30.
                  Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                  Komentarz

                  • mati8201
                    Rider
                    • 2009
                    • 342

                    PAOLO ESCO (dziękuję że tylko taki obrazek wkleiłeś bo na takiego nude można był inny gdzie ludek staje tyłem i ..... ops: )
                    ale przeczytałem do 100 strony ten temat później od 196 do do 220
                    i ostanie 15 stron i wiem ze nic niewiem dlatego prosiłem o podsumowanie bo z tego co czytam wiecel osób ma taki dylemat

                    podam przykład kupie olej 5W40 castrol magnatec spełnia normę VW ale według forumowiczów jest nie za dobry. Przed wejściem na to forum uważałem (nie tylko ja bo jak rozmawiam ze znajomi i mówie ze zalałem castrola to mówią ze leje dobry olej) ze oleje castrola to górna półka ale po przeczytaniu kilku dziesięciu stron zmieniłem zdanie.

                    Gdzies po drodze spotakłem się ze ten Motul to tez nie cuda.

                    za chwile ktoś pisze ze 0W to może być róznica cisnienia w silniku w porównaniu do 5W

                    Ale nie oczekujcie, ze ludzie mają czas wertować tyle stron ja akurat dzięki chorobie poświęcilem trochę czasu wcześnie jakiś rok tem wertowałem wątek o CAR DETALINGU dzięki czemu moje auto dziś pięknie wygląda mam nadzięję ze po przeczytaniu tego formu wkurzeniu kilku ludzie moimi pytania tak samo będzie z moim silniekm będzie mi służyl długie lata

                    Dodam jeszcze poatrzcie na allegro jakie oleje sie najlepiej sprzedają

                    zaweziłem poszukiwania i osatecznie prozzę o podanie kolejności tych olei według was

                    1. OLEJ MOTUL 8100 X-CESS 5W40
                    2. MOBIL 1 NEW LIFE 0W40
                    3. OLEJ SILNIKOWY VALVOLINE MaxLife 5W40

                    Ostaecznie jak tak wielu z was zachwal ten Mobile 1 to raczej przy nim zostanę.

                    Komentarz

                    • Andrzej.P
                      RS
                      • 2011
                      • 1516
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      mati8201, jako posiadacz 1.6 BSE, przed pierwszą zmianą oleju po zakupie auta (wcześniej lany Castrol 5w30 w ASO), też trochę miałem dylematów; finalnie wybrałem LM 5w40, teraz zbliżam się do kolejnej wymiany oleju i zachęcony lekturą tego tematu skusiłem się na Motula 0w40.
                      Z LM jestem zadowolony, po 10tys. km skończyła mi się cała 5l bańka (trochę tras po autostradach było), co na BSE nie jest źle. Castrola więcej wypił (coś koło litra musiałem dolać).
                      Ciekaw jestem jak się będzie sprawował 0w40
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz

                      • mati8201
                        Rider
                        • 2009
                        • 342

                        kiedy zalewasz 0w40

                        Komentarz

                        • Andrzej.P
                          RS
                          • 2011
                          • 1516
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          Kwestia maks. kilku tygodni; zestaw olej + filtry już kupiony.
                          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                          Komentarz

                          • mati8201
                            Rider
                            • 2009
                            • 342

                            jak zalejesz to napisz jakie wrażenia ja dopiero koniec marca ma zmianę

                            Komentarz

                            • jaro4444
                              Rider
                              • 2006
                              • 508

                              Zamieszczone przez mati8201
                              za chwile ktoś pisze ze 0W to może być róznica cisnienia w silniku w porównaniu do 5W
                              Jak na płocie napiszą "d..." to pogłaszczesz? :diabelski_usmiech

                              Zamieszczone przez mati8201
                              zaweziłem poszukiwania i osatecznie prozzę o podanie kolejności tych olei według was
                              To wniosek, że jesteś uparty jak nr 7

                              Zamieszczone przez mati8201
                              1. OLEJ MOTUL 8100 X-CESS 5W40

                              2. MOBIL 1 NEW LIFE 0W40

                              3. OLEJ SILNIKOWY VALVOLINE MaxLife 5W40
                              1. Kiepska płynność, przypuszczalnie HC lub HC+GTL, jak poprzedni SL był bardzo dobry tak obecny już cienko. Przypala się szybko i ubywa.
                              2. Z tych trzech najlepszy.
                              3. Jak Valvo to już SyntPower i najlepiej 0W40.

                              Merytorycznie - przy oleju klasy lepkości 5W40 masz raczej marne szanse w dzisiejszych czasach na uczciwą bazę (poza nielicznymi wyjątkami). W 0W40 jest znacznie większa (przy okazji możesz też załapać się na polimery). Dlatego, te oleje, które wymieniłem mają niezłą bazę, mocny TBN i każdy posiada normę 502.00, która Ciebie tak naprawdę interesuje.
                              Patrz się na płynności, pompowalność, temperaturę płynięcia, TBN, normę A3/B4 i 502.00 i słuchaj rozumu a nie wypocin nawiedzonego gościa o silnikach typu bokser w AR z cholernie luźnymi pasowaniam. Ty masz inne auto i inny silnik...
                              Ale oczywiście zrobisz jak chcesz i nikt nie będzie Cię uszczęśliwiał na siłę...

                              Poza tym przy gazie zamiast szukać hiper oliwy wymień sobie co 7-8 kkm Shella PurePlus 0W40 lub NewLife (koszt 8l Shella podobny jak 5l np. Millersa) i na pewno będzie to lepsza opcja...
                              Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                              Komentarz

                              • mati8201
                                Rider
                                • 2009
                                • 342

                                ok kupujemy do dwóch Mobila New Life

                                DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC

                                Komentarz

                                • jaro4444
                                  Rider
                                  • 2006
                                  • 508

                                  Szukaj takiego z datą produkcji po połowie 2104 r. Będzie miał 50-60% PAO.
                                  Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                  Komentarz

                                  • mati8201
                                    Rider
                                    • 2009
                                    • 342

                                    a jest może ktoś lub znac sprawdzone zródło kto handluje na forum lub allegro olejami

                                    Komentarz

                                    • jaro4444
                                      Rider
                                      • 2006
                                      • 508

                                      ProChoice, Oil Spa i paru innych...
                                      Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                      Komentarz

                                      • endryu
                                        RS
                                        • 2006
                                        • 3773
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                        mati8201, ogłoszenia komercyjne http://forum.octaviaclub.pl/viewforum.php?f=32 Koledzy ładnie opisują w swoich tematach-tytułach o ofertach sprzedaży olejów, filtrów, itp.
                                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                        =================================================

                                        Komentarz

                                        • micrusec
                                          Rider
                                          • 2013
                                          • 559

                                          Zamieszczone przez jaro4444
                                          Szukaj takiego z datą produkcji po połowie 2104 r. Będzie miał 50-60% PAO.
                                          Emocje jak na grzybobraniu, kręcimy kolejny odcinek "Powrót do przyszłości" ??

                                          Komentarz

                                          • dj1910
                                            Ambiente
                                            • 2014
                                            • 166

                                            trochę stron ten wątek ma

                                            co do mojego Skodolota ?

                                            2.0 AQY ~180kkm 2001r + LPG

                                            Bawić się w jakieś Orleny, Lotosy czy nie bardzo ?

                                            Wsuwa sporo oleju, ok 1l na 3000km.

                                            Aktualnie jest Castrol Magnatec 10W/40

                                            Komentarz

                                            • rOBERTO795
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 3465
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                              Zamieszczone przez dj1910
                                              trochę stron ten wątek ma

                                              co do mojego Skodolota ?

                                              2.0 AQY ~180kkm 2001r + LPG

                                              Bawić się w jakieś Orleny, Lotosy czy nie bardzo ?

                                              Wsuwa sporo oleju, ok 1l na 3000km.

                                              Aktualnie jest Castrol Magnatec 10W/40
                                              To zmień to ustrojstwo na

                                              -Millers Trident 5w40
                                              -Motul X-cess 5w40
                                              -Mobil 5w50
                                              -Shell 5w40
                                              -Lotos, Orlen whatewer

                                              Zużycie napewno spadnie a i silnikowi będzie lżej.

                                              Przy lpg polecam wymiany co 8-10 tys maks.
                                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                              Komentarz

                                              • Pidziek
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 1845

                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                a wklejaj tutaj...skoro na HAKP nie możesz, bo watek od wczoraj zamknięty :roll:
                                                Wszystko zostało już powiedziane właściwie :-)

                                                Zamieszczone przez jaro4444
                                                Dlaczego duża część V6 2,5 TDI jeżdżonych w Polsce na 505.00 nie ma problemów z wałkami rozrządu a te z Niemiec po 507.00 albo 506.01 jeżdżone w trybie LL mają wałki do wymiany?
                                                Bo robią 30 000km a nie 10-15 000km a nie dlatego że mają taki czy inny olej :-)

                                                Zamieszczone przez mati8201
                                                ze oleje castrola to górna półka ale po przeczytaniu kilku dziesięciu stron zmieniłem zdanie.
                                                90% mechaników uważa Castrola za super ale 99% nie wie skąd ma te oleje , ważne aby był znak Castrol i to jest przepustka:-)

                                                Bawić się w jakieś Orleny, Lotosy czy nie bardzo ?
                                                Ja ma być tanio owszem jak ma być lepiej to raczej nie.
                                                Choć Quazar jest linią nie produkowaną w Polsce i chyba nie najgorszy :-)
                                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                http://www.zmienolej.pl/
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                Komentarz

                                                • crom.de
                                                  RS
                                                  • 2012
                                                  • 1545
                                                  • Superb II (3T4)
                                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                  Zamieszczone przez leonn
                                                  Dlatego nie kupuje na amazon
                                                  No tutaj na jedno wyszło czy zapłacić za przesyłkę czy kupić.trochę drożej ;-) chyba, że masz jeszcze lepsze źródło ale ja myślę o tym które poleciles. Zobaczymy co powie kolega Tippo na LM, bo dziś odebrał Podziękowania dla niego za smacznego gifta :szeroki_usmiech
                                                  - Superb
                                                  - Panda 1.2

                                                  Komentarz

                                                  • pedros
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 1958
                                                    • Volkswagen
                                                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                    Co do Lotos Quazar.
                                                    Mialem 0w30 i jak dla mnie o duzo lepiej na Motul X Lite 0w30, który miałem zalany kilka wymian przed Lotosem.

                                                    Silnik cichszy, szybciej zabierał temperatury, i kompletnie brak zmian przez moj interwał tj 12kkm.
                                                    olej był terroryzowany na autostradzie jak dużo w mieście.
                                                    Moja kura polubila go :diabelski_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...