Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    +- 5L od daty produkcji.
    czyli - piwnica w bloku (ciemno, w miarę chłodno i ori zamknięty) 5 lat powinien być dobry?
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • A to już ostatnie pytanie.
      Biorę bańkę 5 litrów w której mam zlane z dwóch wymian 2x1,4 l, czyli 2,8. Dokupuję 1 litr i jadę z tym do ASO. I teraz pytanie czy nie będą tam sapać, że bańka otwarta?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez jacorro
        czy nie będą tam sapać, że bańka otwarta?
        auto na gwarancji - ? Jeżeli tak to mogą odmówić wlania w innym przypadku mają wlać to co im dajesz.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Auto po gwarancji - dzięki za szybkie odpowiedzi.

          Komentarz


          • Wrażenia po zmianie Amsa 10W40 na Neste 1 5W50 - wreszcie nastała cisza i to w całym zakresie obrotów, silnik pracuje cicho, płynnie - można by rzec "aksamitnie" :P
            Czasami wcale go nie słyszę - tak jakby mi ktoś zafundował dodatkowe wygłuszenie. Neste dłużej łapie temperaturę roboczą, ale też dobrze oddaje ciepło - wentylatory przestały się tak często uruchamiać (właściwie to od zmiany jeszcze ich nie słyszałem). Wreszcie mój silnik znalazł "swój" olej :szeroki_usmiech no i po przejechaniu blisko 1000 km prawie zerowy pobór.
            Wnioski : 10W40 się nie sprawdził (ten na pewno), szkoda kasy na amerykańskie wynalazki :diabelski_usmiech
            Jeśli ktoś ma obawy przed stosowaniem 5W50, to są one nieuzasadnione (szczególnie w silnikach VAG-owskich, pełnych wad konstrukcyjnych) - ten pogląd panuje też na niemieckich forach. Ciekawe tylko jak 5W50 spisze się w zimie (bo go nie zmienię), czy coś podejrzanie długo nie "zaklepie" ? no ale w końcu Pour PointoC -45 i pumping temperature °C -38 :szeroki_usmiech
            Leon 1.6 16V 105 KM

            Komentarz


            • Zamieszczone przez koka
              Wrażenia po zmianie Amsa 10W40 na Neste 1 5W50 - wreszcie nastała cisza
              no patrz Pan ale "jaja" ... :wink:
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Witam
                Tak czytam opinię o tym Neste 5w50. Trochę kusi... ciszą w pracy silnika... Czy do silnika 1.6 BSE + LPG warto go zalewać lub inny 5w50 (nie posiadają normy 502.00), przebieg symboliczny bo ok 40kkm, czy stosować oleje 5w40 lub 0w40 z normą 502.00? Jaka byłaby różnica w jeździe całorocznej 5w40 a 5w50? Chodzi o zimny start zimą no i jazdę w lecie, zużycie paliwa zauważalnie wzrośnie? Większość jazd na krótkich odcinkach miasto, spokojnie, poza miastem też wg przepisów, na autostradzie trochę szybciej niż mówi Kodeks... Obecnie Shell 5w40 następnie w planach jakiś 0w40 Mobil, Shell.
                Paolo czy np Lotos 5w40 byłby dobry na jazdy całoroczne? Shell w zimie sobie nieźle radzi. Roczny przebieg 10-15kkm

                Pozdrawiam
                bastek1080

                Komentarz


                • Zamieszczone przez bastek1080
                  Witam
                  Tak Trochę kusi... ciszą w pracy silnika...
                  Pozdrawiam
                  chcesz wyciszyc silnik, daj mu 300Vke i zobaczysz jaka bedzie roznica :szeroki_usmiech
                  Audi 1.8T AVJ

                  Silnik smaruje
                  Ravenol SSL

                  Komentarz


                  • Bardziej mi chodzi o rónicę między 5w40 a 5w50 co naprawdę daje no i że nie ma normy 502.00... czy sie nadaje i czy warto
                    bastek1080

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez bastek1080
                      do silnika 1.6 BSE + LPG warto go zalewać lub inny 5w50 (
                      gdybyś robił trasy i męczył silnik pod obciążeniem to tak ale
                      Zamieszczone przez bastek1080
                      przebieg symboliczny bo ok 40kkm
                      no to co tutaj wymyślać - lej 0W40 jak najdłużej możesz - lepkość oleju z SAE 0W40 jest zbliżona do 5W40 ale pompowalność jest o wiele lepsza. Nie ma co kombinować. Do 1.6 BSE z LPG tak jak wspomniałeś Mobil1 0W40 z wysokim TBN będzie dobrym wyborem - oczywiście producent oleju wg. Twojego uznania.
                      Neste 5W50 ... za niecałe dwa miesiące będzie na forum ból bo "zima idzie" ... więc 0W40 to rozsądny wybór. (no chyba że tego 5W50 zmienisz jeszcze przed zimą ale widzę, że przeloty masz małe więc szkoda "kombinować" ).
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        Neste 5W50 ... za niecałe dwa miesiące będzie na forum ból bo "zima idzie" ...
                        a to dlaczego ? w końcu Neste 5W50 ma : Pour PointoC -45, Densitykg/m3 15oC - 850, pumping temperature °C -38 i wreszcie Viscosity cP/ -30 °C - 6400
                        czyli lepiej niż niejeden 5W40 :P a co mają powiedzieć ci co stosują 10W40 jako całoroczny ?
                        Leon 1.6 16V 105 KM

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez koka
                          Neste 5W50 ma : Pour PointoC -45
                          nie ma sprawy, deklarowana temperatura pompowalności to -38 C ... ale skoro można lepiej zadbać o ochronę silnika w niskich temperaturach to dlaczego tego nie zrobić, tym bardziej że 0W40 do BSE z niskim przebiegiem na pewno jest "lepszym" i w zupełności wystarczającym wyborem.
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez bastek1080
                            Trochę kusi... ciszą w pracy silnika...
                            Chcesz wyciszyć 1.6 BSE :shock: Przecież ten silnik jest bardzo cichy, kiedyś mi nawet pasażer zwrócił uwagę, że tego silnika prawie wcale nie słychać

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              Zamieszczone przez koka
                              Neste 5W50 ma : Pour PointoC -45
                              nie ma sprawy, deklarowana temperatura pompowalności to -38 C ... można na zimę lać i 5W50 jak ktoś lubi ale skoro można lepiej zadbać o ochronę silnika w niskich temperaturach to dlaczego tego nie zrobić, tym bardziej że 0W40 do BSE z niskim przebiegiem na pewno jest "lepszym" wyborem.
                              jasna sprawa, ja mam 140 kkm robię głównie trasy i mam ciężką nogę :szeroki_usmiech wiele wskazuje na to że 5W50 to będzie strzał w 10 no bo przecież najwięcej oleju "ucieka na gorąco" ... a na zimę nie zmienię bo na razie mam dość olejowych eksperymentów :P

                              [ Dodano: Pią 10 Lip, 15 11:25 ]
                              Zamieszczone przez aronus
                              Zamieszczone przez bastek1080
                              Trochę kusi... ciszą w pracy silnika...
                              Chcesz wyciszyć 1.6 BSE :shock: Przecież ten silnik jest bardzo cichy, kiedyś mi nawet pasażer zwrócił uwagę, że tego silnika prawie wcale nie słychać
                              mam właściwie ten sam silnik (tylko 16V) i tak bardzo cichy to on nie jest ... szczególnie na wysokich obrotach (no ale to chyba te 16V robi) na wolnych jest cichy... u mnie "podgłośnił" się po wysypaniu resztek katalizatora przykolektorowego (teraz mam pustą puszkę), na razie daje radę katalizator główny, więc spoko - nie wiem czy wy też tak macie w swoich 1.6 no i wymiana oleju trochę go wygłuszyła ... :P
                              Leon 1.6 16V 105 KM

                              Komentarz


                              • czy ten olej będzie dobry do mojego silnika? bo mam go pod ręką....



                                [ Dodano: Nie 12 Lip, 15 13:45 ]
                                :roll:

                                Komentarz


                                • skipper ja myślę, że będzie okej choć nie wiem czy on ma 502?
                                  Niech się wypowiedzą znawcy.

                                  Komentarz


                                  • 502 nie ma, ale to chyba przez te opłaty tylko...

                                    Komentarz


                                    • MB 229.5 wystarczy aż nadto do 1,4 16V CGGA ...gdybym miał Octavię z takim silnikiem to pewnie nie miałbym nic przeciw sprawdzeniu tego oleju.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        gdybym miał Octavię z takim silnikiem
                                        A gdzie TY PAOLO ESCO, masz tą Twoją Octavię z tym silnikiem? :shock:

                                        Komentarz


                                        • była i "nima" ...
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            była i "nima" ...
                                            hehe
                                            japonczyk wkradl sie do rodziny? :szeroki_usmiech
                                            Audi 1.8T AVJ

                                            Silnik smaruje
                                            Ravenol SSL

                                            Komentarz


                                            • koka, a ile Ci wcześniej brał oleju?
                                              SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez gomar
                                                koka, a ile Ci wcześniej brał oleju?
                                                wyciskając "siódme poty" :P z silnika ok 200-300/1000 najczęściej Valvo 5W40, Lotos 5W40
                                                na Amsie 10W40 pobór był nieco mniejszy ale silnik głośny, na Neste 5W50 pobór prawie zerowy a silnik znacznie się wyciszył
                                                Leon 1.6 16V 105 KM

                                                Komentarz


                                                • Tak się znajomy zastanawia co do Citroena C4 1.6i z LPG zalać - doradzicie coś ciekawego?

                                                  Codziennie 2x30km, raczej bez kręcenia się dookoła komina, jeździ raczej "dynamicznie".

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                                    doradzicie coś ciekawego?
                                                    np. jakiś 0W-40 :wink:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X