Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • TwoB
    L&K
    • 2011
    • 1086
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Zamieszczone przez luckd
    Czyli tyle co nic, przed shellem co miałeś i ile brał?
    Wcześniej miałem Motula X-cess 5W40 i też praktycznie ubytki w błędzie statystyczny się mieściły.

    Zamieszczone przez pedros
    0.2 litra w BSE bdb wynik tak trzymać!
    Zaobserwowałem, że przy codziennej jeździe praktycznie nie ubywa. Lubi łyknąć tylko jak się go pociśnie mocniej przez dłuższy czas.

    Mój tata też ma OII z BSE i u niego jest podobnie, czyli ubywa jedynie po dłuższej jeździe autostradowej, przy czym u niego po fabrycznym, bliżej nieokreślonym Castrolu lejemy tylko Total Quartz 5W40.

    Robiliśmy w ubiegłym roku tą samą trasę ~1200km - ja na Motulu, tata na Totalu (oba 5W40) i zużycie zarówno oleju jak i LPG było praktycznie identyczne. :lol:
    SATYNOWA O2 Tour
    Z pozdrowieniami
    Bartek

    Komentarz

    • aronus
      Rider
      • 2008
      • 643
      • Octavia II (1Z3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      TwoB a nie myślałeś o jakmiś 0W40? Ja myslę, ale się waham
      Mój BSE też nie bierze oleju niezależnie jaki olej mu zaleję a testowałm Castrola, Statoila i Liqui Moly wszystkie 5w40. Z tym, że na autostradach staram się nie kręcić silnika powyżej 4000 obr/min.

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6624
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez aronus
        myślałeś o jakmiś 0W40? Ja myslę, ale się waham
        a to niby dlaczego ? Zobacz na lepkości 5W40 i 0W40 w 100 C - są prawie identyczne ( więc miedzy bajki mozna włożyć twierdzenie , ze "silnik się rozszczelni") ale 0W40 ma lepsze indeksy lepkości oraz lepkość strukturalną CCS w niskich temperaturach i jest lepiej pompowalne. Twój wybór. Wg. mnie spokojnie możesz zalać np. Mobil1 0W40. (oczywiście przy uwzględnieniu stanu silnika bo tego klikając na forum nie jesteśmy w stanie zrobić - to chyba jasne).
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • TwoB
          L&K
          • 2011
          • 1086
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Zamieszczone przez aronus
          TwoB a nie myślałeś o jakmiś 0W40? Ja myslę, ale się waham
          Mój BSE też nie bierze oleju niezależnie jaki olej mu zaleję a testowałm Castrola, Statoila i Liqui Moly wszystkie 5w40. Z tym, że na autostradach staram się nie kręcić silnika powyżej 4000 obr/min.
          Myślałem, być może zimą zaleję przy następnej wymianie.
          SATYNOWA O2 Tour
          Z pozdrowieniami
          Bartek

          Komentarz

          • aronus
            Rider
            • 2008
            • 643
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Zamieszczone przez aronus
            myślałeś o jakmiś 0W40? Ja myslę, ale się waham
            a to niby dlaczego ?
            Jakieś opory wewnętrzne, że jak samochód przez 170 tys. km jeździł na 5w40 i było dobrze, to po co ulepszać, czyli barak wiedzy :lol:
            Ale następny będzie 0w40 Mobil 1 New Life nawet ich wyszukiwarka olejowa zaleca taki olej do silnika BSE

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6624
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              Zamieszczone przez aronus
              następny będzie 0w40 Mobil 1 New Life nawet ich wyszukiwarka olejowa zaleca taki olej do silnika BSE
              no widzisz :bajer dobry wybór do BSE. Ten olej zapewni odpowiednie smarowanie w jeszcze szerszym zakresie temperatur a wysoki TBN przyda się przy LPG. Tylko bierz z pewnego źródła bo Mobila lubią podrabiać.
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • filip_auto
                Ambiente
                • 2011
                • 164

                Witam wszystkich

                U mnie nalatane prawie 150 000 raz był wlany mobil 5w50 i raz Motul x-lite 0w30 auto u mnie w pierwszych rękach wymiana co 15 tysięcy.

                Cały czas leję 0w40 czasami trzeba trochę dolać ale 5l wystarcza od wymiany do wymiany.

                były lane LM 0w40
                Platinum Max power 0w40
                Motul x-max 0w40
                shell 0w40
                mobil 0w40

                Teraz czeka do wlania meguin 0w40 z archoil 9100

                Także nie bać się i jak najdłużej na 0w40

                Komentarz

                • leonn
                  RS
                  • 2011
                  • 2726
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Zamieszczone przez filip_auto
                  Cały czas leję 0w40 czasami trzeba trochę dolać ale 5l wystarcza od wymiany do wymiany.





                  Zamieszczone przez filip_auto
                  meguin 0w40 z archoil 9100
                  Ja bym to z Ceratekiem połączył :wink:

                  Komentarz

                  • zsolpyw
                    Elegance
                    • 2012
                    • 897

                    PAOLO ESCO, pozwol ze Cie pomecze conieco

                    Przymierzam sie do zakupu oleju. Mam drobny dylemat, poprzednio mialem Mobil1 0W40, aktualnie Lotos Synthetic plus 5W40. Jak auto jezdzilo na poprzednim tak jazdzi na aktualnym, roznic nie dostrzegam :P

                    Jak uwazasz, biorac pod uwage stary konstrukcyjnie silnik (z lpg)i parametry pomiedzy olejami warto rzeczywiscie doplacac do M1 ??

                    Jak sie ma baza tych dwoch olei ? Mobil w DE nie jest opisywany jako syntetyk, wychodzi ze to HC

                    Jeszcze PAOLO - Fiat Tipo 1.9TD 93r - jezdzil na mineralach, 2 wymiany temu zalalem polsynt. ,aktualnie M1 10W40 poprzedzone plukanka.

                    Oleju ubywa niewiele, zapocone okolice miski, od gory mozliwe ze tez cos podmaka, ale dolewki małe.

                    Zalac Lotos Synthetic plus 5W40 ?? :twisted:
                    Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                    Jeżdżę w blasku
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                    Komentarz

                    • crom.de
                      RS
                      • 2012
                      • 1545
                      • Superb II (3T4)
                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                      Teraz czeka do wlania meguin 0w40 z archoil 9100
                      A my czekamy niecierpliwie na opinie! Leonn ciebie tez się to tyczy ;-)
                      - Superb
                      - Panda 1.2

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6624
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        zsolpyw - odpiszę na spokojnie w niedzielę ... :wink:
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • pedros
                          RS
                          • 2009
                          • 1958
                          • Volkswagen
                          • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                          A tak innej beczki ( od razu pisze ze również jestem za szerokim zakresem lepkości):

                          Jakimi metodami uzyskuje się szeroki zakres np 0W40 vs 5W40?
                          Nie jest przypadkiem tak ze większość firm (mainstream) idzie po linii najmniejszego oporu i wrzuca depresator do składu ale ponieważ on również degraduje lepkość wysokoteperaturowa dodaje zatem związki reaktywacja termicznie jak grupy polimerów i z W30 robi się W40 zachowując owe zero W?

                          Jakie są konsekwencje widać po uoa i czystości poniszczonych silników...

                          Jeśli tak jest to ja już jestem za mniejszym spektrum a dobra bazą...


                          Ps. Nie pije (do) C.$trola :diabelski_usmiech

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            crom.de, ale co mam pisać?
                            Maguin dopiero na zimę zalewam ,a 5W-50 raptem wczoraj wlałem to nie mam jeszcze opinii.

                            Komentarz

                            • shok
                              RS
                              • 2009
                              • 2070
                              • Octavia I (1U2)
                              • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                              A ja mam szybkie pytanie czy taki olej jest cos warty . Kolega chce go zalać do zwykłej niewysilonej benzyny ale boi się o jakość. Rozrzut cenowy jest ogromny 8,88 litr http://www.auto-klus.nl/techno-volsy...lie-5w-40.html a w innym sklepie z taniościami 4euro za litr Specyfikacja http://winkels.ikshop.nu/shops/32/uploads/338/5W40.pdf
                              Kolega uważa ,że skoro ma
                              ACEA A3/B4, API SM/CF, MB 229.1/229.3 PORSCHE VW 502.00/505.00 to to nie jest jakieś przereklamowane badziewie tylko tani niereklamowany produkt. Powiedziałem ,że spytam się na forum.

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6624
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez zsolpyw
                                Fiat Tipo 1.9TD 93r ... zalac Lotos Synthetic plus 5W40 ??
                                oczywiście, taki Lotos z MB 229.5 to więcej niż ten silnik wymaga.
                                Zamieszczone przez zsolpyw
                                poprzednio mialem Mobil1 0W40, aktualnie Lotos Synthetic plus 5W40. Jak auto jezdzilo na poprzednim tak jazdzi na aktualnym, roznic nie dostrzegam
                                no cóż ...sam sobie odpowiedziałeś :wink:
                                Silnik taki jak Twój czyli AQY nie ma wielkich wymagań.
                                Jasne, że Mobil1 0W40 będzie miał lepsze parametry zwłaszcza CCS przy -35C ma 5223 niż Lotos - przy -30 ma 5496. Mobil jest też lepiej dopakowany wapniem, natomiast cynk, fosfor i magnez oba oleje mają na podobnym poziomie. Mobil ma więcej molibdenu i boru - Lotos nie ma molibdenu wcale. Pozostałe parametry przemawiają też na korzyść Mobila.
                                Jednak biorąc pod uwagę cenę okaże się że Lotosa możesz wymienić 2 razy w cenie Mobila ... Czy warto - musisz sam zdecydować.
                                Ja miałem zarówno Mobila 0W40 jak i Lotosa Synthetic Plus 5W40 i tak jak napisałeś wielkiej różnicy nie odczułem...ale Lotosa używałem wiosną-latem a nie w chłodnym okresie. Wiadomo jak w silniku zachowuje się 5W40 w niższych temperaturach a jak 0W40.

                                zsolpyw - miałeś Mobila i Lotosa ... może sprawdź Shella 5W40 na bazie GTL :roll:
                                Załączone pliki
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • m4g
                                  Drive
                                  • 2008
                                  • 81

                                  Witam. Jaki olej wlac do 1.4TSI 140KM auto z 2014 roku pierwsza wymiana ale jeszcze nie pelny przeglad (u mnie po dwoch latach). Ktos poleca mi Motul 8100 xclean 5w30 czy on bedzie odpowiedni? Jezeli nie to co innego polecicie?
                                  Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
                                  Mój błękitny Skarb!

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6624
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez m4g
                                    Jaki olej wlac do 1.4TSI 140KM auto z 2014
                                    taki jak podaje Instrukcja Obsługi na stronie 201 - :diabelski_usmiech oczywiście zapoznałeś się z Instrukcją... więc wiesz, że musisz/możesz zalać tylko taki olej, który ma odpowiednią specyfikację VW a więc 502.00 lub 504.00. np.: olej z SAE 0W40 - Mobil1 0W40 ESP http://www.mobil.pl/Poland-Polish-LC...esp-0w40.aspx# będzie najbardziej odpowiedni - wymiana stała co 15 tys km. ESP - dlatego, że utrzymuje systemów oczyszczania spalin (olej niskopopiołowy) w tym wypadku utrzymuje katalizator w czystości i nie doprowadza do jego zatrucia (ble ble ble ... w nowych TSI problemu z zabrudzeniem na zaworach praktycznie brak. VW zastosował podwójny wtrysk). Tak naprawdę mógłbyś zalać Mobil1 0W40 (bez ESP) i też byłoby OK - oba oleje mają specyfikację VW 502.00 i to wystarczy. Żadne ASO nie ma prawa zakwestionować tego oleju (mowa o Mobil1 0W40 ESP a nie o 5W30 ESP)- 0W40 ESP jest niskopopiołowy i ma specyfikację VW 502.00. Jeżeli chcesz zostać przy wymianach LL to kup coś z VW 504.00 - LazerWay LL 5W30, Valvoline XL III 5W30, Orlen MaxExpert V 5W30, Motul SPecyfic 5W30, Mobil 5w30 ESP itd ...
                                    Załączone pliki
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • degenerat
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 242
                                      • Toyota

                                      Zamieszczone przez m4g
                                      Witam. Jaki olej wlac do 1.4TSI 140KM auto z 2014 roku pierwsza wymiana ale jeszcze nie pelny przeglad (u mnie po dwoch latach). Ktos poleca mi Motul 8100 xclean 5w30 czy on bedzie odpowiedni? Jezeli nie to co innego polecicie?
                                      Daję do tego silnika oleje 0w30. Był Motul 8100 X-Lite 0W30 - niestety już praktycznie niedostępny. Teraz jest STATOIL LAZERWAY V 0W30 (z VW 502.00). Sprawdzają się.

                                      Komentarz

                                      • aronus
                                        Rider
                                        • 2008
                                        • 643
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Panowie taka sprawa. Ojcu do Daci z silnikiem 1.6 16V z LPG na serwisie w czasie gwarancji wlali olej Castrol Egde 5w40. Macie jakieś zdanie na temat tego oleju? Jakie on może mieć TBN?
                                        Dane przedstawiaja się następująco:
                                        http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/A75E76EF96F2E22B80257D1E0036CC80/$File/BPXE-9MDFPD.pdf

                                        Komentarz

                                        • PAOLO ESCO
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 6624
                                          • Volkswagen
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          Zamieszczone przez aronus
                                          Dacia z silnikiem 1.6 16V z LPG
                                          wlali olej z ACEA C-3 - dla tego silnika i to z LPG to trochę bez sensu. Lepiej byłoby zalać olej z samym ACEA A3 (oraz i API: SM/SN) na porządnej bazie (bez C-3 bo te ACEA jest ograniczone w TBN).

                                          Zamieszczone przez aronus
                                          Jakie on może mieć TBN?
                                          Total Base Number mgKOH/g; wg. ACEA-2010 dla C-3 musi mieć TBN na poziomie ≥ 6 a dokładnie ma 7,6 --- > http://www.opieoils.co.uk/pdfs/castr...edge-5w-40.pdf tregedii nie ma ale mogło być lepiej.
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz

                                          • aronus
                                            Rider
                                            • 2008
                                            • 643
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            PAOLO ESCO bardzo dziękuję za informację. Doczytałem jeszcze u ojca na fakturze, że dokładnie zalali mu olej Castrol Edge 5w40 OE. Z tego co wyczytałem w internecie OE oznacza, że jest to olej dostępny tylko w ASO, że niby lepszy bo podwójnie filtrowany i fluorescyjny w świetle UV. Czy mógłybym Cię jeszcze poprosić, żebyś spojrzał na etykietę tego oleju bo tam w specyfikacjach nie widzę, żeby miał C3, to może jest lepiej

                                            Komentarz

                                            • PAOLO ESCO
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 6624
                                              • Volkswagen
                                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                              Zamieszczone przez aronus
                                              nie widzę, żeby miał C3, to może jest lepiej
                                              nie ma C-3.
                                              ACEA C-3 miał ten Castrol który podałeś w linku. Jeżeli jest zalany ten z MB 229.3 to znaczy że nie ma ACEA C-3.

                                              Zamieszczone przez aronus
                                              niby lepszy bo ... fluorescyjny w świetle UV
                                              bez komentarza :bajer
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz

                                              • Sebastian_M26
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2005
                                                • 1823
                                                • Superb II (3T4)

                                                Nie wierzę, że takie bzdury opowiadają w ASO.Ja bym odpowiedział, że chce potrójnie destylowany i z żyta.
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz

                                                • aronus
                                                  Rider
                                                  • 2008
                                                  • 643
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Takich informacji nie mam z ASO tylko wyczytałem w internecie. Możliwe, że wykonany w technologi podwójnej filtracji nie oznacza podwójnie filtrowany:
                                                  Czy wiecie, że olej musi znosić obciążenia rzędu 10 000 kilogramów na centymetr kwadratowy?! Okazuje się, że sztuką jest stworzenie takiego oleju, który będzie łączył kilka wymogów dla płynów eksploatacyjnych. Tymczasem Castrol wkracza na rynek z nową linią produktów Professional, a my pytamy jego ekspertów o trapiące nas wątpliwości.

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6624
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez aronus
                                                    wyczytałem w internecie
                                                    cytuję: "Castrol Magnatec Professional - olej wyróżniający się technologią inteligentnych molekuł" :haha: dalej nie ma co czytać, bo każdy - KAŻDY - olej ma te same "inteligentne" molekuły - kiedyś o tym pisałem. Pisałem też o Fluid Strength Technology.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...