Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • jmors44, jeżeli masz silnik z lat 2009/2010 i zużywa on olej z powodu wadliwych pierścieni tłokowych, to żadne zmiany oleju Ci nie pomogą, tylko zabieg operacyjny, wymiana tłoków lub wymiana pierścieni tłokowych. Olej tu nic nie zmieni. Sprawdzone empirycznie
    Maciek
    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
    Zapraszamy....

    Komentarz


    • klarus, autko z drugiej połowy 2010 a więc mam nadzieję, że przypadłość o której piszesz mnie a właściwie mojej octy nie dotyczy. Pytam o olej bo będę go wymieniał i nic więcej , nie wymieniam go ze względu na chęć ograniczenia zużycia oleju bo wg. mnie jest w normie a nawet znacznie poniżej jej. Zawsze lałem olej do wcześniejszych skód z górnej półki - dobrze smarujesz dalej zajedziesz !
      Czytam od dawna temat olejów i w poprzedniej octavi 2.0 TDI BKD lałem LM 5W30 Top Tec 4200 i uważam, że był ok, teraz pierwszy raz od 10 lat mam benzyniaka i staram się dobrać odpowiedni olej zarówno dla tego typu silnika ( benzyna, 1.8 TSI, 60 tkm, wymiana co rok, 12-15 tkm w ciągu roku) ale także pod swój charakter jazdy ( większość w mieście, spokojna jazda, garaż itd. ). Cały czas zastanawiam się dlaczego Paolo Esco "zaleca- proponuje" aby lać olej 5W50 a nie np. 5W40 . czy taki olej ograniczy - zmniejszy zużycie np. paliwa czy oleju ? Tego nie wiem i dlatego pytam i mam nadzieję, że nie będę zmuszony do empirycznego sparwdzenia tego co powiedziałeś.
      jmors44

      Komentarz


      • jmors44, pierścienie tłokowe poprawili w 2011 r :cry: Jaki masz przebieg?

        P.S. norma o której piszesz, to bzdura...pranie mózgu przez producenta i miganie się przed odpowiedzialnością, wiem co piszę... sprawdzone empirycznie

        Nie było pytania o przebieg. Doczytałem 60 tkm. Przy 80 tkm mój brał, tyle co twój, aby przy 120 tkm brać prawie 2l/1000km. I to mimo dobrych rad i stosowania dobrych olejów. Jeśli to pierścienie, to leczenie olejem, to jak ktoś kiedyś powiedział, to leczenie syfa pudrem :P
        Byli tacy na tym forum, którzy zalali 5w50, ufając że ograniczy to zużycie oleju. Pomogło... przez pierwsze 2000 km. Potem wszystko wróciło do "normy", a nawet ponad normę. Pomogła operacja...
        Maciek
        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
        Zapraszamy....

        Komentarz


        • klarus, dzięki za info, przykro mi, że miałeś takie przygody liczę, że w mojej octavi nie będzie potrzeby sprawdzenia empirycznego, niemniej nic nie napisałeś na temat oleju na jakim jeździsz i co ewentualnie Ty byś doradził, pozdrawiam
          jmors44

          Komentarz


          • Zamieszczone przez jmors44
            przykro mi, że miałeś takie przygody
            Nie tylko ja lawina się uruchomiła... silniki z lat 2009/2010 zaczynają mieć ok 100 tys. km przebiegu i więcej... i problem nabiera tempa. Poczytaj w wątku o zużyciu oleju w 1,8 tsi.
            Jestem 2000 km po remoncie, zużycia oleju brak, poziom na bagnecie ani drgnie. Na pierwszą wymianę zakupiłem statoil lazerway ll 5w30. A potem się zastanowię...
            Pozdrawiam
            Maciek
            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
            Zapraszamy....

            Komentarz


            • Zamieszczone przez klarus
              jmors44, jeżeli masz silnik z lat 2009/2010 i zużywa on olej z powodu wadliwych pierścieni tłokowych, to żadne zmiany oleju Ci nie pomogą, tylko zabieg operacyjny, wymiana tłoków lub wymiana pierścieni tłokowych. Olej tu nic nie zmieni. Sprawdzone empirycznie
              W końcu coraz więcej rozsądnych wypowiedzi - że "złoty olej" nie naprawia spartolonej konstrukcji silnika, do tego dołożyć wypowiedzi, że 1,6MPI to prawdziwy panzerwagen i można go zalać niemal czymkolwiek bez większej różnicy. I nareszcie jesteśmy w realu....

              Komentarz


              • klarus, aby do końca zepsuć mi humor to powiedz co zrobiłeś w silniku i ile Cię to kosztowało
                jmors44

                Komentarz


                • 1,6MPI to prawdziwy panzerwagen i można go zalać niemal czymkolwiek bez większej różnicy. I nareszcie jesteśmy w realu....
                  +1


                  Dlatego to jest świetny poligon doświadczalny do testowania olejów

                  [ Dodano: Czw 04 Cze, 15 12:44 ]
                  Zamieszczone przez Tippo
                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  więc wlej ten który zaproponowałem ...
                  Przy takim zarciu jak ma kolega to ja juz proponuje zmienc pierscienie olejowe :P
                  Zamieszczone przez pedros
                  I wszystko jasne dzięki!

                  No more Trawol
                  Moja husqvarna swietnie chodzi na motulu 505.01 do PD
                  A vka 650 Briggsa na 5w30 lazer way
                  Kiedyś chciałem V Briggsa kupic ale traktor z nim był cena x 2 i zostałem przy jednym tłoku :diabelski_usmiech

                  Faktycznie po zalaniu 5w40 zimny start zupelnie inny przyjemniejszy a po rozgrzaniu nie ma różnicy.

                  BTW. Patent na wylewanie oleju jet tak genialny ze olej wymienia się tak łatwo ze nawet osoba atechniczna ogarnie. Co innego sprawdzić poziom czystego oleju :diabelski_usmiech

                  Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu :diabelski_usmiech

                  [ Dodano: Czw 04 Cze, 15 12:50 ]
                  Zamieszczone przez klarus
                  jmors44, pierścienie tłokowe poprawili w 2011 r :cry: Jaki masz przebieg?

                  P.S. norma o której piszesz, to bzdura...pranie mózgu przez producenta i miganie się przed odpowiedzialnością, wiem co piszę... sprawdzone empirycznie

                  Nie było pytania o przebieg. Doczytałem 60 tkm. Przy 80 tkm mój brał, tyle co twój, aby przy 120 tkm brać prawie 2l/1000km. I to mimo dobrych rad i stosowania dobrych olejów. Jeśli to pierścienie, to leczenie olejem, to jak ktoś kiedyś powiedział, to leczenie syfa pudrem :P
                  Byli tacy na tym forum, którzy zalali 5w50, ufając że ograniczy to zużycie oleju. Pomogło... przez pierwsze 2000 km. Potem wszystko wróciło do "normy", a nawet ponad normę. Pomogła operacja...
                  Tak się głośno zastanawiam czy

                  - dobrym docieraniem silnika można poprawić sytuację?

                  Dobre = często w palnik by ukształtować prawidłowo powierzchnię.

                  Na poparcie tezy mogę przytoczyć pewnego handlarza który dostał służbową Octavię a jego styl jazdy to zero/jeden i ostro w palnik nawet jesli silnik nie dotarty

                  Oleju nie brał tyle co opisujecie.

                  Komentarz


                  • klarus, proszę abyś odpowiedział na moje pytanie dotyczące naprawy na pryw, pozdrawiam
                    jmors44

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez jmors44
                      klarus, proszę abyś odpowiedział na moje pytanie dotyczące naprawy na pryw, pozdrawiam
                      Zakres czynności lepiej na forum nie na priv
                      Wiele osób nie wyklucza tego silnika zatem warto wiedzieć jakich argumentów użyć do zbicia ceny.

                      Komentarz


                      • jmors44, przerobione tłoki, założone grubsze pierścienie, wymienione uszczelniacze i wszystkie uszczelki, przy okazji rozrząd, sprzęgło i dwumasa... W dyszce się zamknąłem... Oczywiście bez sprzęgła, dwumasy i rozrządu byłoby taniej... Między pięć a sześć trzeba liczyć
                        Maciek
                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                        Zapraszamy....

                        Komentarz


                        • pedros, co chciałeś powiedzieć pisząc,
                          Zamieszczone przez pedros
                          Wiele osób nie wyklucza tego silnika zatem warto wiedzieć jakich argumentów użyć do zbicia ceny.
                          ?

                          [ Dodano: Czw 04 Cze, 15 15:57 ]
                          jeszcze jedno pytanie
                          czy po nr VIN można rozpoznać czy silnik ma już poprawione pierścienie i pozostałe elementy ?
                          jmors44

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez jmors44
                            pedros, co chciałeś powiedzieć pisząc,
                            Zamieszczone przez pedros
                            Wiele osób nie wyklucza tego silnika zatem warto wiedzieć jakich argumentów użyć do zbicia ceny.
                            ?

                            [ Dodano: Czw 04 Cze, 15 15:57 ]
                            jeszcze jedno pytanie
                            czy po nr VIN można rozpoznać czy silnik ma już poprawione pierścienie i pozostałe elementy ?

                            Sam kiedyś zastanawiałem sięnad autem z drugiej ręki tym silnikiem silnikiem stąd taki skrót myślowy.

                            Konstrukcja silnika jest ok za wyjątkiem feralnych, niedopasowanych fabrycznie pierścieni.

                            Komentarz


                            • pożyjemy zobaczymy póki co jest OK ( będę z zainteresowaniem przyglądać się zużyciu oleju ) , dzięki za info
                              jmors44

                              Komentarz


                              • Mam taki mały dylemat czy wybrać Liqui Moly 0w40 czy bardziej syntetycznego Castrola Edge 0w40 :lol:
                                Liqui Moly:

                                Castrol Edge:

                                Komentarz


                                • Z rozpędu kupiłem Neste City Pro 5W40. Czy BSE z LPG pojeździ równie dobrze, jak na 0W40 czy też wymieniać/sprzedawać? Ten pierwszy ma C3 :cry:

                                  Komentarz


                                  • skoro ma C3 to ma mniejszą rezerwę alkaliczną i do LPG nie za bardzo

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez obrus
                                      Z rozpędu kupiłem Neste City Pro 5W40. Czy BSE z LPG pojeździ równie dobrze, jak na 0W40 czy też wymieniać/sprzedawać? Ten pierwszy ma C3 :cry:
                                      mysle ze spokojnie mozesz go zalac, krzywdy mu nie zrobisz :szeroki_usmiech ma 502
                                      Sivua ei löydy | Neste
                                      Audi 1.8T AVJ

                                      Silnik smaruje
                                      Ravenol SSL

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez REXAX
                                        Mam taki mały dylemat czy wybrać Liqui Moly 0w40 czy bardziej syntetycznego Castrola Edge 0w40 :lol:
                                        Liqui Moly:
                                        Obrazek
                                        Castrol Edge:
                                        Obrazek
                                        Przy wyborze tych oliw kierował bym się ceną, w ogólnej ocenie castola to Edge 0W40 jest rodzynkiem - jeżeli jest z dyst. na DE lub BE to warto kupić w dobrej cenie.

                                        PS. Ciekawe zestawienie oliw w tabelce : Nuova pagina 9

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez REXAX
                                          Mam taki mały dylemat czy wybrać Liqui Moly 0w40 czy bardziej syntetycznego Castrola Edge 0w40 :lol:
                                          Daj sobie spokój z LM nuudaaa...
                                          Ja najbliższe dwie zmiany mam juz zaplanowane, ale na przyszłe lato właśnie zalewam Castrola 0W40 Chcesz go pierwszy przetestować/rozdziewiczyć? :wink: Nie wahaj się



                                          Ps, ale oczywiście o tym Vollsythese mówimy?

                                          Komentarz


                                          • Tutaj znalazłem omówienie norm VW. i tabele porównawcza ..można sobie VW502 z VW504 porównać. ...

                                            VW 507.00, VW 504.00, etc: Volkswagen Motor Oil Specifications Explained - oilspecifications.org
                                            algi
                                            O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez leonn
                                              ale na przyszłe lato właśnie zalewam Castrola 0W40
                                              być nie może :diabelski_usmiech
                                              Zamieszczone przez leonn
                                              Chcesz go pierwszy przetestować/rozdziewiczyć?
                                              chodzi mi to po głowie ale żeby było zgodnie z kartą którą wkleiłem trzeba wybrać ten - Castrol EDGE Professional A3 0W40 1L olej silnikowy :wink: ja już zakupiłem na kolejną wymianę takie cuś - LIQUI MOLY Synthoil Longtime 0w30 1L 8976 | Sklep Galonoleje.pl skusiła mnie genialna cena za opakowanie 1l wydaje się być najbliższy pod względem składu i parametrów Lazerway V 0w30 oczywiście tej starszej wersji co to ją obecnie spie...lili na amen :wink:

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez REXAX
                                                ja już zakupiłem na kolejną wymianę takie cuś - LIQUI MOLY Synthoil Longtime 0w30 1L 8976 | Sklep Galonoleje.pl skusiła mnie genialna cena za opakowanie 1l wydaje się być najbliższy pod względem składu i parametrów Lazerway V 0w30 oczywiście tej starszej wersji
                                                A do czego masz zamiar go zalać?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez leonn
                                                  A do czego masz zamiar go zalać?
                                                  do 1.2 fire

                                                  Komentarz


                                                  • Pany ile wchodzi oleju do 1,2 CJZA ?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X