Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez koka
    wiadomo - Specol ))))))))))))))
    B.Dobry żart Ja nie ulegam tak łatwo reklamie handlarzy :P

    Zamieszczone przez koka
    jak tam zużycie oleju się kształtowało na tym Meguinie ?
    Wydaje mi się że Meguin osiąga niższe temperatury robocze na autostradzie niż Synthoil, ale tylko o kilka stopni więc różnica praktycznie niezauważalna i szybciej się też schładza.
    Olej zalewam 1-2mm powyżej max na co nawet w ASO mi zwrócili uwagę, że mam olej ponad stan :wink:
    A ubyło go po 14tys 1-2mm poniżej max więc można powiedzieć, że go nie ubyło wcale, :shock: dolewek zero
    Poniżej fotka bagnetu przed wymianą.


    Zamieszczone przez degenerat
    Polemizowałbym
    Oleje na bazie PAO to już rzadkość, więc jedna jaskólka itd. :wink:
    Załączone pliki

    Komentarz


    • Zamieszczone przez leonn
      Wydaje mi się że Meguin osiąga niższe temperatury robocze na autostradzie niż Synthoil, ale tylko o kilka stopni więc różnica praktycznie niezauważalna i szybciej się też schładza. :shock: dolewek zero
      weź teraz na warsztat Neste City Pro 0W40 - na papierze jest lepszy od Meguina i podejrzewam, że lepiej się sprawdzi a jeśli chodzi o Specola to zgoda z tymi handlarzami ale póki co u mnie radzi sobie nadzwyczaj dobrze choć mam go za krótko aby właściwie ocenić i teraz na dodatek z AR9100, ale zobaczymy... na pewno nie można obok niego przejść obojętnie - zobaczymy jak wypadną analizy.

      [ Dodano: Sro 13 Lip, 16 08:36 ]
      Zamieszczone przez cytrynowiec
      9100/9200 to już co innego, lepszego :wink: Testy trwają w tej chwili na 4 autach gdzie 2 to tylko AR 9100 a dwa to mix 9100/9200.
      w jakich proporcjach mieszałeś AR9100 z 9200 ?
      Leon 1.6 16V 105 KM

      Komentarz


      • Zamieszczone przez koka
        w jakich proporcjach mieszałeś AR9100 z 9200 ?
        Kupiłem gotowy mix, nie pamiętam dokładnie w jakich proporcjach, ale Tomek pewnie zaraz powie co i jak

        Komentarz


        • Proszę o radę
          Czy do Octavii II 1,6 +LPG przebieg ok 30 tyś

          wlać
          5w40
          valvoline synpower

          czy jednak 0w40 a jeśli tak to który tylko nie piszcie ze wszystkie dobre
          mobil 1 new life
          motul x-max
          neste city pro
          valvoline synpower

          Komentarz


          • mati8201, Liqui Moly Synthoil Energy sobie zalej.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez mati8201
              jednak 0w40 a jeśli tak to który tylko nie piszcie ze wszystkie dobre
              mobil 1 new life
              motul x-max
              neste city pro
              valvoline synpower
              zdecydowanie ZALEJ 0W40 30 tys km a Ty chcesz lać "gluta" 5W40 ... Z tych wymienionych przez Ciebie WSZYSTKIE są bardzo dobre jakościowo i parametrowo !

              Napisz do forumowych sprzedawców - będziesz miał dobry olej a co najważniejsze pewny !
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Powiedzcie dlaczego na pokrewnych forach nie zalecają Neste City 0W40 na lato? Nie raz spotkałem się że urzytkownicy piszą na lato coś tam a na zimę Neste. Nie może być całoroczny?

                Komentarz


                • :bajer no bez "jaj" ...
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • prezes73, Bo ludzie jak widzą "0" z przodu to myślą że olej sprawdzi się tylko w zimie a na lato będzie za "rzadki"
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      :bajer no bez "jaj" ...
                      Jakiś czas temu na forum golfa i jeszcze jakimś na ten temat czytałem, może też żle określiłem że nie zalecają, bardziej zmieniają na inny na okres letni.
                      piramida całkiem możliwe, jak znajdę te posty to wkleję.
                      Latam na Neste 0W40, trasa w góry A1 przy 30 stopniach, niestety nie mam Maxi Dota aby określić temp. oleju ale silnik pracował bez zastrzeżeń, stąd moje pytanie ;-) Osobiście wiem że się nadaje
                      na szybkiego np: Forum golf6.pl • Temat - Jaki olej polecacie

                      Komentarz


                      • Panowie szybkie pytanie.
                        Jaką oliwę polecacie do 1.6 MPI BSE(2009rok). Obecnie był na Motulu 8100, ale nie pamiętam o dokładnie jakiej specyfikacji. Auto ma nalatane 93tyś km. Czysta benzyna, bez LPG Samo miasto, więc krótkie odcinki, bo wyjazdu raz na rok 1000km nie ma co liczyć. Olej zmieniam co 10tyś km, bo tyle i tak robię rocznie. Czasem nawet tego nie zrobię.

                        Druga sprawa, to czy ma być 505.01/502.00 czy może 504.00/507.00, bo się w tym gubię.

                        Dzięki za pomoc.
                        Koczis81

                        Komentarz


                        • VW 502.00, 0W-40

                          Komentarz


                          • Widzieliście tą ofertę?
                            Link
                            Może jakiś stary i zleżały ten olej?
                            Litrówki też są tańsze:
                            Link
                            GDZIE JEST HACZYK?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez msemafor
                              GDZIE JEST HACZYK?
                              To chyba wcześniejsza formulacja oleju - patrz normy VW.
                              Promocja do marca :szeroki_usmiech

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez leonn
                                VW 502.00, 0W-40
                                Dzięki, czyli wychodzi że jak kupię Motul 8100 X-Max 0W-40 to będzie ok.
                                Koczis81

                                Komentarz


                                • Jak najbardziej.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez msemafor
                                    Widzieliście tą ofertę?
                                    Link
                                    Może jakiś stary i zleżały ten olej?
                                    Litrówki też są tańsze:
                                    Link
                                    GDZIE JEST HACZYK?
                                    Ja kupiłem i już na nim jeżdżę, kilka stron wcześniej (na 465) wstawiałem zdjęcia nalepek z opakowania. Ogólnie nie mam uwag.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                      Zamieszczone przez koka
                                      w jakich proporcjach mieszałeś AR9100 z 9200 ?
                                      Kupiłem gotowy mix, nie pamiętam dokładnie w jakich proporcjach, ale Tomek pewnie zaraz powie co i jak
                                      Już to znalazłem, Tomek kiedyś o tym pisał - 25 ml/l 9100 i 10 ml/l 9200, mam nadzieję, że wkrótce napiszesz jak radzą sobie silniki z 9100 i z mixem na pokładzie.
                                      Leon 1.6 16V 105 KM

                                      Komentarz


                                      • Takie pytanie odnośnie tego co ostatnio pytał micrusec. Czy mogę dolać ok. pół litra ACEA A3, B4; API CF, SM do ACEA C2, C3; API SM / SN? Jak nie to będę musiał zanabyć litra ACEA A3, B4; API CF, SM żeby uzupełnić to co mam na wymianę do Pandy.
                                        - Superb
                                        - Panda 1.2

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez crom.de
                                          Czy mogę dolać ok. pół litra ACEA A3, B4; API CF, SM do ACEA C2, C3; API SM / SN?
                                          spokojnie, możesz dolać.
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Coś się nam właściciel ZmienOlej nie chwali że ma pierwszą analizę Specola. Brak najbardziej ciekawych parametrów CCS, Noacka i temp. płynięcia.Jest za to TBN, który jest podobno za niski bo powinien być robiony inną metodą, ale pierwsze koty za płoty.

                                            Komentarz


                                            • Jak dla mnie wszystko ok. Analiza robiona metoda dla olejów używanych nie nowych i dlatego TBN niższy niż deklarowany. Z tym Neste City pro 0w40 to faktycznie może być tak, że każdy patrzy na zaj... te parametry na zimę a na lato wybiera coś "bardziej gęstego" 8) choć ten olej wg. mnie świetnie się nadaje do całorocznej eksploatacji.

                                              Komentarz


                                              • po co robić takie analizy skoro nic z nich nie wynika, brak najważniejszych parametrów

                                                Komentarz


                                                • Bez sensu takie analizy moim zdaniem :roll: Szkoda kasy i czasu, jak już to niech będą kompletne.

                                                  Komentarz


                                                  • ja po testach "w praniu" bardzo taniego mannola 5w50 w 1.6BSE + LPG
                                                    tak jak pisywałem ileśtam stron temu - dotychczasowe oleje były zżerane u mnie (mój silnik, mój styl jazdy) w ilościach 2,5 - 3L /10000 km; z racji faktu, że przy wymianach co 15k miałbym w sumie już tylko nowy olej, to zmieniam co ~10kkm
                                                    to już drugie 10kkm na mannolu 5w50
                                                    za 1. razem zjadło ok 2,5L
                                                    obecnie dobijam do 10kkm i jak na razie wlałem niecałe 2L, także jest mój prywatny chwilowy zwycięzca, jeśli chodzi o żarcie oleju. dodatkowo to jeden z pierwszych, gdzie w BSE pod korkiem nie ma ani grama smalcu; silnik pracuje zupełnie normalnie, żadnych niepokojących dźwięków w całym zakresie obrotów - zdarza mi się zakończyć wyprzedzanie na 3. biegu i okolicach 6k rpm; na autostradach ciągle jeżdżę 140kmh z tempomatem (=4400rpm)

                                                    w kolejce do wymiany czeka wspomniany wyżej specol 5w40 - dam Wam znać za kolejne 10kkm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X