Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • degenerat
    Ambiente
    • 2011
    • 242
    • Toyota

    Zamieszczone przez maxio
    ... Mieliście takie dooświadczenia z Castrolem FST ???
    Lepiej uczyć się na doświadczeniach innych niż na własnych - nie boli. Na forum wielokrotnie opisywano negatywne doświadczenia z Castrolem.

    Komentarz

    • maxio
      Classic
      • 2011
      • 15

      Zamieszczone przez degenerat
      Zamieszczone przez maxio
      ... Mieliście takie dooświadczenia z Castrolem FST ???
      Lepiej uczyć się na doświadczeniach innych niż na własnych - nie boli. Na forum wielokrotnie opisywano negatywne doświadczenia z Castrolem.
      Zgadzam się z kolegą ...Nigdy więcej Castrola ! :x
      Czarna turbo torpeda

      Komentarz

      • tomek evo
        Rider
        • 2013
        • 474
        • Superb II combi (3T5)

        Dobrych olejów 0w40 jest dużo. Oprócz Motula wymieniłbym Meguina Super Leichtlauf Driver, Neste City Pro i Penrite 10 TENTHS PREMIUM O, który moim zdaniem jest najlepszy z ww. Są też inne dobre ale te znam i polecam.

        Co do Castrola to obstawiam, że na butelce nie znajdziesz zakładu produkcyjnego ani nawet kraju produkcji. Podobnych historii z Castrolem znam wiele. Niestety znam podobne historie z Mobilem. Lepiej kupić olej od producenta, który robi go w jednym konkretnym zakładzie bo z praktyki wychodzi, że z "popularnymi" olejami "made in EU" to jest loteria i na podróbkę trafić można zdecydowanie łatwiej.
        Zastanawia mnie, że olej był "gęsty jak smoła" dla mnie coś totalnie nie halo. :evil: Choć już się z tym spotkałem w przypadku Castrola.

        Komentarz

        • maxio
          Classic
          • 2011
          • 15

          Zamieszczone przez tomek evo
          Dobrych olejów 0w40 jest dużo. Oprócz Motula wymieniłbym Meguina Super Leichtlauf Driver, Neste City Pro i Penrite 10 TENTHS PREMIUM O, który moim zdaniem jest najlepszy z ww. Są też inne dobre ale te znam i polecam.

          Co do Castrola to obstawiam, że na butelce nie znajdziesz zakładu produkcyjnego ani nawet kraju produkcji. Podobnych historii z Castrolem znam wiele. Niestety znam podobne historie z Mobilem. Lepiej kupić olej od producenta, który robi go w jednym konkretnym zakładzie bo z praktyki wychodzi, że z "popularnymi" olejami "made in EU" to jest loteria i na podróbkę trafić można zdecydowanie łatwiej.
          Zastanawia mnie, że olej był "gęsty jak smoła" dla mnie coś totalnie nie halo. :evil: Choć już się z tym spotkałem w przypadku Castrola.
          Nawet nie próbowałem dochodzić miejsca , w którym wyprodukowano moja butelkę Castrola. Poniewaz "Castrol" jest marką koncernu BP mogłoby to być "wszędzie". Natomiast jak napisałem wcześniej to moje podejrzenia skierowały sie w kierunku ,że mam do czynienia z podrabianym olejem o gęstości polskiego Superola 20w40, zwłaszcza ,że jakiś czas temu przeczytałem w necie wzmianke że w "dalekiej " Rosji odkryto nielegalną rozlewnię olejów przelewanych do opakowań z logiem wielu znanych marek ..w tym oczywiście Castrola , Mobila ,Shella i wielu innych. Mobila kupiłem akurat w 1 litrowych opakowaniach w dużej sieci hipermarketów majac nadzieję ,że zaopatrują sie u legalnego dystrybutora. Jeśli chodzi o konsystencję czyli gęstośc zużytego już Castrola to zrobiłem mały eksperyment.... :twisted: Ponieważ zostało mi w bańce jeszcze jakieś 2 setki nie wlanego do silnika castrola postanowiłem włożyc do zamrażalnika wstawić pozostały Castrol FST 5w30 oraz nowo zakupiony Mobil 1 0w40 . W temperaturze ok minus 20 stopni Castrol zastygł niczym sztuczny miód :? Natomiast Mobil dał się przelewać .. Komentarz
          raczej zbędny.. :lol:
          Chcąc wymienic olej na nowy po wpadce z Castrolem chciałem zakupić Liqui Moly ale jest on trudno dostepny w sprzedaży detalicznej w mojej okolicy.Może następnym razem go wleję..
          Czarna turbo torpeda

          Komentarz

          • cytrynowiec
            L&K
            • 2015
            • 1056
            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

            Dla wszystkich wszem i wobec:
            Polecane forumowo oleje z normą 502.00 także dla TSI
            odc.1 0w-40 w kolejności alfabetycznej

            1.Mobil1 New Life 0W-40
            2.Motul X-max 0W-40
            3.Neste City Pro 0W-40 bliźniak Valvoline Synpower 0w-40
            4.Shell Helix Ultra 0W-40


            Może admini podwieszą i będzie spokój, a "olejowcy" będą uzupełniać o następne normy i lepkości? :wink:

            Komentarz

            • prezes73
              Rider
              • 2015
              • 522
              • Hyundai

              cytrynowiec,
              1.Amsoil 0W-40 : BRAK normy VW
              2.Super
              3.Super
              4.Super
              5 W moim przypadku tragedia nie olej (piszę o swoim przypadku) wyleciał po 3kkm

              Komentarz

              • cytrynowiec
                L&K
                • 2015
                • 1056
                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                prezes73, Amsoil faktycznie bez normy z rozpędu wrzuciłem bo brałem też pod uwagę HTHS, ma to być zestawienie neutralne i uniwersalne dla wszystkich, parametry Shella są jedne z najlepszych i niczym nie ustępują pozostałym w zestawieniu, a więc zostaje

                Komentarz

                • prezes73
                  Rider
                  • 2015
                  • 522
                  • Hyundai

                  Zamieszczone przez cytrynowiec
                  prezes73, Amsoil faktycznie bez normy z rozpędu wrzuciłem bo brałem też pod uwagę HTHS, ma to być zestawienie neutralne i uniwersalne dla wszystkich, parametry Shella są jedne z najlepszych i niczym nie ustępują pozostałym w zestawieniu, a więc zostaje
                  I pop...lił całą liste :lol:
                  1.Super
                  2.Super
                  3.Super
                  4.W moim przypadku tragedia nie olej (piszę o swoim przypadku) wyleciał po 3kkm

                  "parametry Shella są jedne z najlepszych i niczym nie ustępują pozostałym w zestawieniu"
                  jasne że tak, u mnie silnik pracował jak traktor, dlatego wyleciał (powtarzam tylko o swoim przypadku) ;-)

                  Komentarz

                  • Sebastian_M26
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2005
                    • 1823
                    • Superb II (3T4)

                    xW-40 do TSI?
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz

                    • cytrynowiec
                      L&K
                      • 2015
                      • 1056
                      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                      Sebastian_M26, Ty jako zwolennik 0w-30 jak najbardziej napisz odcinek 2.

                      Komentarz

                      • prezes73
                        Rider
                        • 2015
                        • 522
                        • Hyundai

                        Sebastian_M26, A dlaczego nie? Jak olej ma normę to w czym to przeszkadza?

                        Komentarz

                        • piramida
                          RS
                          • 2009
                          • 12222
                          • Superb III (3V3)

                          Czy millers XF longlife 0w40 tez sie znajdzie na tej liście?
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez piramida
                            Czy millers XF longlife 0w40 tez sie znajdzie na tej liście?
                            Jasne :wink: 0W-40

                            Komentarz

                            • robertowicz
                              Drive
                              • 2016
                              • 97

                              Czy CNG/LPG degraduje olej w podobnym stopniu co benzyna? I drugie pytanie czy jakosc benzyny ma wplyw na degradacje oleju typu 95 kontra 98 z dodatkami

                              Komentarz

                              • cytrynowiec
                                L&K
                                • 2015
                                • 1056
                                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                leonn, chodziło mi bardziej o polecane znaczy się przetestowane... Jesteś doświadczony w tematyce olejowej więc jak polecasz...to dopiszę

                                Komentarz

                                • leonn
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 2726
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  cytrynowiec, nie mam tsi więc nie przetestowałem ani jednego w tsi :wink: to i nie mogę polecić żadnego :P Moim zdaniem każdy z w/w się nadaje

                                  Komentarz

                                  • cordoba12
                                    Ambiente
                                    • 2012
                                    • 210
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    Z racji tego iż przetestowałem kilka olei, pozwolę sobie wrzucić listę które wypadły u mnie w silniku najlepiej.
                                    Dodam tylko iż swoją opinię opieram wyłącznie na odczuciach jak pracuje silnik, jak odpala oraz jak zachowuje się w trasie. Nie posiadam niestety czujnika temp. oleju więc nie jestem w stanie określić do jakich temp. rozgrzewał się olej w danych warunkach. Wszystkie z normą 502.00

                                    0w30
                                    1. Statoil LV
                                    2. Motul X-lite

                                    0w40
                                    1. Amsoil Europen Car Formuła ( zdecydowanie najlepiej silnik pracuje na tym oleju z pośród tych jakie do tej pory miałem zalane. Chociaż mógłbym postawić go na równi z Statoilem LV )
                                    2. Neste City Pro
                                    3. Motul X-Max
                                    4. LM Synthoil ( bardzo zawiodłem się na tym oleju. Zimne rozruchy dramat jakiś )
                                    Mój Szkodnik :-)
                                    Pozdrawiam
                                    Rafał

                                    Komentarz

                                    • aenim
                                      Classic
                                      • 2015
                                      • 18
                                      • Octavia III combi (5E5)
                                      • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                      cordoba12,

                                      Gdzie kupiles Amsoila 0W40?
                                      Scout

                                      Komentarz

                                      • marlej108
                                        RS
                                        S_OCP Member
                                        • 2006
                                        • 4976
                                        • Octavia III (5E3)
                                        • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                                        Nie znam sie na olejach. Co byście polecili do Audi A4 1.8 tfsi 160 KM z 2009 r. Przebieg 104kkm. Dotychczas serwisowane w ASO Audi w ramach wymian co 30kkm. W międzyczasie o dziwo brak bylo jakichkolwiek dolewek oleju. Poprzedni właściciel miał auto w leasingu i robił wszystko w ASO ale nawet nie wiedział jaki miał olej. Na dolewki nic nie miał. W historii serwisowej zero uwag o jakiś dolewkach miedzy serwisami.
                                        Ja chciałbym jednak olej wymieniać raz do roku lub max. co 15 kkm dla świętego spokoju. Podejrzewam ze dotychczas byl Castrol longlive czy jak on sie tam nazywa, zreszta mam to w historii serwisowej.
                                        Cena oleju w sumie nie ma jakiegoś znaczenia. Choc oczywiście jak nie trzeba to nie chce przeplacac. Auto miało jeździć głównie w trasach ale ponieważ przez ostatni miesiąc w trasę nie jechałem to zmienilem koncepcje i teraz ma być używane i trasa i miasto. Rocznie przebieg zakładam do 20kkm max. a pewnie mniej. Z góry dzieki za info :wink:
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz

                                        • cytrynowiec
                                          L&K
                                          • 2015
                                          • 1056
                                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                          cordoba12, chodziło o miękkość pracy silnika, lekki start , wchodzenie na obroty? A jak sprawa z łańcuchem, na którym najlepszy był start?

                                          Komentarz

                                          • Arek_VI
                                            Classic
                                            • 2010
                                            • 34

                                            Dodam ciekawostkę odnośnie Neste City Pro 0W40. Jeżdżę 1.4 TSI 122 w 90 % krótkie odcinki miejskie. Do tej pory lałem Millersa, Statoila, Fuchs Race Pro i wrażenia pozytywne ale Neste zaskoczył mnie mega pozytywnie. Otóż praktycznie zniknął zapach benzyny w oleju co było normą w przypadku innych olejów. Niesamowicie trwały film olejowy. Znakomity olej w za małe pieniądze. Polecam.

                                            Komentarz

                                            • koka
                                              Rider
                                              • 2015
                                              • 321
                                              • Seat

                                              Zamieszczone przez Arek_VI
                                              Dodam ciekawostkę odnośnie Neste City Pro 0W40... zaskoczył mnie mega pozytywnie. Otóż praktycznie zniknął zapach benzyny w oleju co było normą w przypadku innych olejów. Niesamowicie trwały film olejowy. Znakomity olej w za małe pieniądze. Polecam.
                                              nic dodać, nic ująć ... potwierdzam, spisuje się rewelacyjnie nawet w silnikach ze sporym przebiegiem - oby tak dalej.
                                              Leon 1.6 16V 105 KM

                                              Komentarz

                                              • czto
                                                Rider
                                                • 2010
                                                • 546
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                                Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                1.Mobil1 New Life 0W-40
                                                2.Motul X-max 0W-40
                                                3.Neste City Pro 0W-40 bliźniak Valvoline Synpower 0w-40
                                                4.Shell Helix Ultra 0W-40
                                                Zna ktoś sprawdzonych sprzedawców w Krakowie gdzie można wyrwać w/w oleum.
                                                2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                                                2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                                                2009 Renault Clio MTV 1.4
                                                2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                                                2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                                                Komentarz

                                                • leonn
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 2726
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  W Krakowie to nie, ale w Wieliczce to tak

                                                  Komentarz

                                                  • cordoba12
                                                    Ambiente
                                                    • 2012
                                                    • 210
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                    Zamieszczone przez aenim
                                                    cordoba12,

                                                    Gdzie kupiles Amsoila 0W40?
                                                    Od naszego forumowego sprzedawcy.

                                                    [ Dodano: Sro 02 Mar, 16 02:04 ]
                                                    Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                    cordoba12, chodziło o miękkość pracy silnika, lekki start , wchodzenie na obroty? A jak sprawa z łańcuchem, na którym najlepszy był start?
                                                    Dokładnie o to chodziło. Rozrząd mam po reanimacji więc generalnie jest cicho. Ale starty najlepsze na Statoil i AMSie
                                                    Mój Szkodnik :-)
                                                    Pozdrawiam
                                                    Rafał

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...