Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Tippo
    Zamieszczone przez koka
    Tippo - no i jak tam wrażenia ?
    Baaardzo pozytywne
    Silnik pracuje jak na race pro S 5w30 i to chyba najlepsza rekomendacja, zimne rozruchy bardzo spokojne, lekko wkreca sie na obroty po rozgrzaniu. Z opinia czekalem az sprawdze go na Niemieckiej autostradzie
    Predkosci 160-180 i olej srednio 2-3C mniej od konkurencji, czyli max 108C przy palowaniu pod 200. Do tego po odpuszczeniu blyskawicznie schodzi z temperatury.
    Co do zuzycia paliwa to nie powiem bo wole nie mierzyc, zuzycie oleju tez jeszcze za wczesnie.
    Jak narazie na nastepna wymiane wlatuje penrite, a konkurncje mial duza, bo wybieram zazwyczaj oleje z gornej polki. Z olejow 502.00 jak narazie najlepsze co mialem.
    Napisz, że chodzi o Penrite TENTHS PREMIUM 0W40 . Ten olej ma chyba "najpełniejszą" bazę syntetyczną PAO-Estrową z olejów dostępnych "komercyjnie" na rynku w klasie 0w40 i bardzo wysoki poziom cynku (ponad 1800 ppm).

    Komentarz


    • Zamieszczone przez tomek evo
      bardzo wysoki poziom cynku (ponad 1800 ppm)
      Nie samego cynku a razem z borem
      Konrad
      OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

      90 konny AGRessor
      PerfectServiceBy DGW
      WhitePride :smokedevil

      Komentarz


      • Zamieszczone przez tomek evo
        Ten olej ma chyba "najpełniejszą" bazę syntetyczną PAO-Estrową z olejów dostępnych "komercyjnie" na rynku
        spoko spoko zobaczymy UOA i spectrum bazy to weryfikujemy ile tego PAO jest w PAO
        Zamieszczone przez tomek evo
        bardzo wysoki poziom cynku (ponad 1800 ppm)
        faktycznie wysoki ale liczy się całość skomponowanej bazy, nie sztuką jest wpakować do oleju cynk, wapń czy bor. CCS przy -35C niby OK ale jednak Mobil1 wypada o wiele lepiej.

        Tak dla potomności - co by nie zginęło w otchłani internetu :wink:
        Parametry Mobil ESP 0W40

        Vis 40C 72,7
        Vis 100C 13,14
        VI 185
        TBN 8,33
        TAN 2,48
        Ash 0,85
        PP -48C
        FP(open) 230C (otwarty tygiel)
        CCS -30C 2942
        CCS -35C 5180
        NOACK 8,7%
        sulfur 0,205%
        Mo 88
        P 821
        Zn 860
        Ba 0
        B 237
        Mg 8
        Ca 1900
        Jak na olej "eco"to całkiem zacny skład dodatków i dobre parametry posiada ten Mobil
        Oczywiście "zwykły' Mobil1 0W40 będzie miał te parametry jeszcze "wzbogacone".
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Troszkę napiszę po zrobieniu płukanki i zmianie oleju z 10w/40 na 5w/40 Shell Helix Ultra przy przebiegu 422 800 km. Przejechałem ok 700 km od wymiany i jestem mile zaskoczony, nawet nie spodziewałem się takich rezultatów bo bardziej podszedłem do tematu eksperymentalnie niż z wiarą w poprawę.
          Rozruch silnika po dłuższym postoju jest bardziej miękki i szybciej się uruchamia, praca znacznie cichsza (zero jakiś odgłosów jak do tej pory na wcześniej zalanej oliwie), wkręca się szybciej na obroty a przy wyłączaniu również zauważalna różnica. Jak do tej pory poziom oleju utrzymuje się na poziomie jak został zalany. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany Napiszę jeszcze swoje spostrzeżenia po przebiegu 10kkm

          филип
          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

          Komentarz


          • PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • Panowie a co mozecie polecic do Meganki III 1,2 TCE 115KM ? Musi spelniac norme Renault.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez yunior81
                co mozecie polecic do Meganki III 1,2 TCE 115KM ? Musi spelniac norme Renault.
                mówisz i masz Link(7876)/synpower_xtreme_mst_c4_5w-30

                Od RobertaM z naszego forum 404 Not Found :wink: pewnie jakiś rabacik Robert doliczy :szeroki_usmiech

                Tutaj "pozostała lista" Link
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • Podziekowal

                  Komentarz


                  • Obecnie po zmianie z Race Pro S 5W30 (super oliwa), silnik smaruje Neste City Pro 0W40. Jestem miło zaskoczony, olej super się sprawuje w silniku, cichutka praca, zero odzewu łańcucha. Na szafie 130kkm. Na Neste 1kkm, odezwę się dla zainteresowanych za 5kkm ;-)
                    Obecnie polecam oliwę

                    Komentarz


                    • Tez ujezdzam Neste CP 0w-40 od okolo 2000 km. Na razie mam podobne odczucia.
                      Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                      Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                      Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                      Komentarz


                      • Witajcie
                        Panowie wiem że to nie forum motocyklowe ale może mi pomożecie bo gdzie indziej zapytam niż tu i uzyskam rzetelną odpowiedź!
                        Poszukuję dobrego oleju 4t do sporta suzuki 900 pojemności 136 KM 51 tyś przebiegu. Lepkość 10w50 wybrałem valvoline 10w50 110zł/4l, LM 10w50 160zł/4l motul 7100 10w50 200zł/4l castrol 10w50 120zł/4l Wszystkie mam dostepne w sklepie stacjonarnym oprócz Valvoline który musiał bym kupić przez internet
                        Co osoba to inne zdanie. Jedni zachwalają catrola inni mówią że najbardziej go ubywa itp
                        Czy faktycznie motul wart jest swojej ceny? Jedna osoba powiedziała że valvoline 10w50 jest gorszy od motula 5100 który jest semi. Znajomy w hurtowni olejów ma i motula i catrola popatrzył na mnie i powiedział żebym nalał catrola. motocykliści znów mówią że na castrolu silnik i skrzynia metalicznie pracują.
                        mam niezły metlik w głowie a mój pierwszy wybór to był valvoline i LM
                        Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • Castrola ogolnie sie nie poleca. Zostawia nagar w silniku i slabe parametry do ceny ma. Wlasnie podpadlem chlpakom z korpo, ale nie dbie o to :P
                          Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                          Jeżdżę w blasku
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez tasek
                            Poszukuję dobrego oleju 4t do sporta suzuki 900 pojemności 136 KM 51 tyś przebiegu.
                            estrowy Silkolene, Repsoil ...

                            OLEJE SILKOLENE DO MOTOCYKLI

                            ---> SILKOLENE COMP 4 XP 10W40
                            ---> SILKOLENE PRO 4 5W40
                            ---> SILKOLENE SUPER 4 10W40
                            ---> SILKOLENE PRO 4 10W50
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • wybiore albo COMP 4 10W40 XP lub LM 10w50 ew 7100 10w50 dwa ostatnie mam na miejscu, comp 4 tylko wysyłkowo hm
                              ewentualnie Shell Advance 4T ultra 10w40 po 35zł/1l ponoć OK

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                Zamieszczone przez tomek evo
                                Ten olej ma chyba "najpełniejszą" bazę syntetyczną PAO-Estrową z olejów dostępnych "komercyjnie" na rynku
                                spoko spoko zobaczymy UOA i spectrum bazy to weryfikujemy ile tego PAO jest w PAO
                                ciekawostka - byłem na jakimś australijskim forum olejowym i szukałem opinii o Penrite 0W40, a tam miejscowi specjalnie nie pałają entuzjazmem w ocenach ... za to kręcą ich całkiem inne produkty. Mniej więcej wygląda to tak - 1 miejsce Mobil 1 0W40, 2. Castrol Edge 0W40, 3. Penrite 0W40 - cudze chwalicie, swego nie znacie ?
                                Leon 1.6 16V 105 KM

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez koka
                                  ...ciekawostka - byłem na jakimś australijskim forum olejowym i szukałem opinii o Penrite 0W40, a tam miejscowi specjalnie nie pałają entuzjazmem w ocenach ... za to kręcą ich całkiem inne produkty. Mniej więcej wygląda to tak - 1 miejsce Mobil 1 0W40, 2. Castrol Edge 0W40, 3. Penrite 0W40 - cudze chwalicie, swego nie znacie ?
                                  A widzisz na tym forum (nie mówiąc o innych) specjalny zapał do wyrobów Orlen lub Lotos. Ewentualnie do filtrów Filtron. Dużo bzdetów wypisano o tych firmach.

                                  Komentarz


                                  • ahmed799, jak możesz opisz według schematu twoje spostrzeżenia w temacie o płukankach wtedy bedziemy mieli wszystko w jednym miejscu.Temat jest parę postów niżej

                                    Mój kolega pyta: Co polecacie do Audi A3 2.0 TSI 2008r stan licznika ok180tyś :roll: auto jest zalane olejem jaki leją w salonie BMW 5w30 ale na 8000tyś.km. silnik kończy drugą butelkę jedno litową na dolewkach. Ponoć te silniki tak mają-niby.Zapalił się serwis i kolega chce zmienić na coś innego.Jazda dojazd do pracy 2x 15km spokojnie autostradą czasem przeloty po 200+.Jego inny kolega poleca mu jakiegoś Valvoline 5w40 co ma wpłynąć na obniżenie spalania oleju

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez koka
                                      yłem na jakimś australijskim forum olejowym i szukałem opinii o Penrite 0W40, a tam miejscowi specjalnie nie pałają entuzjazmem w ocenach ... za to kręcą ich całkiem inne produkty. Mniej więcej wygląda to tak - 1 miejsce Mobil 1 0W40
                                      jakoś mnie to nie dziwi. Też przeglądałem zagraniczne fora i tam zachwytów nad pewnymi produktami nie było. Natomiast dobre opinie zbierały oleje wyprodukowane w Europie i dostarczane za Ocean.

                                      Zamieszczone przez degenerat
                                      widzisz na tym forum (nie mówiąc o innych) specjalny zapał do wyrobów Orlen lub Lotos
                                      a ja mam o naszych, polskich olejach - mam na myśli Lotosa i Orlena całkiem dobre zdanie. Nawet Rosjanie robiąc UOA świeżego czy przepracowanego oleju "nie wieszają na nich psów" a co podkreślają to fakt że trzymają deklarowane parametry (wiadomo są wyjątki, na które składają się różne czynniki eksploatacji).
                                      I żeby nie było że tak sobie piszę "bzdety" to byłem zadowolony po zalaniu Lotosa Synthetic Plus do silnika w mojej Octavce na tyle, że 2 dni temu złożyłem u konkona zamówienie na kolejną partię Lotosa, tym razem do trzech różnych samochodów :P
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • PAOLO ESCO napisałem, że dużo bzdetów napisano o polskich produktach. Czytałem rosyjskie opinie o Lotosie - brakuje mi tu tylko 0w40 i 0w30. Penrite zaleję, sprawdzę, te oleje mają wadę - cena.

                                        Komentarz


                                        • Tez ostatnio zalewam Lotosza

                                          Do Tipo 10W40, do Octy 5W40. Teraz do Tipo wejdzie 5W40, do skody zapodam Mobil1 0W40.

                                          Niewiem co jest z 0W40, Lotos widac na necie kiedys mial takowy, ale juz nie oferuje... dziwne. Natomiast Orlen niby oferuje ale znalesc w sklepie/allegro niezmozliwosc.

                                          Z rodzimych 0W40 mamy jeszcze Specola! ale tutaj opinie sa dosc podzielone :diabelski_usmiech
                                          Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                          Jeżdżę w blasku
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                          Komentarz


                                          • Przeczytalem caly post o olejach i nie wiem co zalać. Dodam ze w moim 1.4 tsi mam instalacje gazową sdi. Zalany mam castrol. Ale na dniach wymieniam wariator i nie chce lać byle co. Przebiegi krótkie po 20 km do pracy. Bądźcie łaskawi dla mnie nie zbluzgajcie mnie od razu.????

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez tasek
                                              Poszukuję dobrego oleju 4t do sporta suzuki 900 pojemności 136 KM 51 tyś przebiegu
                                              Najlepszy olej jaki w zyciu mialem do mokrego sprzegla to silkolene 5w40 , drogi ale polecam z czystym sumieniem.

                                              Komentarz


                                              • Czy w przypadku opisanym w ponizszym wątku warto zmieniać olej z 0w na 5w?

                                                Forum - Octavia Club Polska

                                                Komentarz


                                                • Nic nie pomoze bo to jest lepkosc 'zimnego oleju'. Im nizsza tym zawsze jest lepsza. Natomiast zwiekszanie drugiego czlonu lepkosci cos tam zmniejsza pobor przy nieszczelnych piescieniach. Mozesz niby dac 5W50. Ale masz ewidentnie problem mechaniczny. Pobor oliwy maly jak na takie silniki, ale ewidentnie wyglada ze jeden tlok przepuszcza. Mam pomysl eksperymentu przed remontem ewentualnym... mozliwe ze masz pierscienie oblepioe nagarem, nagar w rowkach tlokow.... moznaby sprobowac zastosowac bardzo agresywna plukanke (np. BG109). Moze bylaby szansa rozpuscic nagary. Jak nie pomoze o pewnie remont pomoze
                                                  Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                                  Jeżdżę w blasku
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                                  Komentarz


                                                  • Okazało się że SILKOLENE również mam na miejscu. tylko SILKOLENE COMP 4 XP 10W40
                                                    czy SILKOLENE PRO 4 10w40 xp wybrać do nie wyczynowej jazdy? raczej turystyka i jazda wkoło komina
                                                    Skoro te oleje są takie dobre to dlaczego wsród motocyklistów słyszy się tylko motul, bel ray, LM, shell również zbiera dobre opinie. a na sikolene nawet maniacy odpowiadają co to jest?
                                                    a jak sikolene ma się np do motula 7100 lub LM?

                                                    Czy taki estrowy sikolene nie narobi mi kuku w silniku z przebiegiem 50 tyś? Poprzedni właściciel lał motula 5100 10w50

                                                    SILKOLENE COMP 4 10W40 XP
                                                    Parametry
                                                    Gęstość w 15°C [kg/m³]:
                                                    0,866
                                                    Lepkość CCS w -25°C [cP]:
                                                    5395
                                                    Lepkość kinematyczna w 40°C [mm²/s]:
                                                    98,59
                                                    Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]:
                                                    15,20
                                                    Wskaźnik lepkości:
                                                    163
                                                    Temperatura płynięcia [°C]:
                                                    -36

                                                    SHELL ADVANCE ULTRA 4 10w40
                                                    Parametry
                                                    Gęstość w 15°C [kg/m³]:
                                                    0,858
                                                    Lepkość kinematyczna w 40°C [mm²/s]:
                                                    98,6
                                                    Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]:
                                                    15,8
                                                    Wskaźnik lepkości:
                                                    172
                                                    Temperatura płynięcia [°C]:
                                                    -36

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X