Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mobil 1 New Life 0W-40 posiada następujące aprobaty producentów:
    MB-Approval 229.3; MB-Approval 229.5
    BMW LONGLIFE OIL 01
    VW 502 00/505 00
    PORSCHE A40

    Komentarz


    • Zamieszczone przez mwojc
      sprawdziłem że nie ma normy 502
      :arrow: :arrow: :arrow: Mobil 1 New Life 0W40 ma normę VW50200
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • Jak Mobil NL 0W-40 może nie mieć normy VW 502, gdzie Ty szukasz tych informacji? :roll:
        Captcha

        Komentarz


        • PAOLO ESCO, ops: ops: idę do okulisty nie widziałem tego, widziałem tylko że ma normę 503 nie wiem jak to zrobiłem ok dzięki nie było pytania ops:
          Moja OII Tour

          Komentarz


          • Zamieszczone przez mwojc
            ops: ops: idę do okulisty
            Najpierw musisz postawić dla w/w z odpowiedzią :szeroki_usmiech
            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
            =================================================

            Komentarz


            • Zamieszczone przez endryu
              Najpierw musisz postawić
              Jak dla mnie nie ma problemu mogę nawet coś mocniejszego niż , tylko przez ekran będzie ciężko , ale na żywo jak najbardziej
              Moja OII Tour

              Komentarz


              • "tylko przez ekran będzie ciężko"
                Da się :lol:

                Komentarz


                • prezes73, :haha: 1 naprawdę dobre ale i tak widzę jeden mankament :roll:

                  Jak mam dostarczyć swój trunek do drugiej strony :|
                  A to ja w końcu mam postawić
                  Moja OII Tour

                  Komentarz


                  • mwojc, kurier lub pks. Dobra koniec OT ;-)
                    Dalej o oliwach pisać

                    Komentarz


                    • Gdyby chciał porównać sikolene do motula to pro 4 to odpowiednik 7100 czy 300V?
                      Comp 4 to 5100 czy 7100?
                      sikolene moto jest rozlewane w polsce czy również produkowane? Kod kreskowy zaczyna się od 5......

                      Komentarz


                      • mwojc, a nie chcesz sobie spróbować tego oleju ? Ja go używam w BSE.To jest aukcja naszego konkona :wink:

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez leonn
                          a nie chcesz sobie spróbować tego oleju ?
                          mogę spróbować ale (nie wiem co on ma 2 x lepszego prawie niż mobil patrząc na cenę ) nie znam się na olejach ani na ich składach , próbowałem to pojąć czytając ten wątek od początku i jakoś mi to nie idzie .

                          Widać to po moich serwisach do tej pory jeździłem na tym co ASO wlało
                          Moja OII Tour

                          Komentarz


                          • Ja nie mówię że Mobil jest zły, ale lato idzie no i ta Twoja eksploatacja :wink: A jak do tego LM dodasz to to oleju nie zajedzjesz przez 15tys :wink: Wiem co mówię bo zbadałem tą mieszankę w Lab

                            Ps. Ile płaciłeś za 5litrów castrola w ASO?

                            Komentarz


                            • Ps. Ile płaciłeś za 5litrów castrola w ASO?
                              Jak myślisz :P , dlaczego zacząłem rozglądać się sam za olejem (bo do tej pory niestety kończyłem źle z mechanikami typu "Pan Kaziu" który na pytanie o paragon lub fakturę , cena robił jak w ASO ) więc jak zobaczyłem różnicę to się pytam bo to nie jest problem że wydam 2 stówy czy 4 , jeśli jest o wiele lepszy.
                              Moja OII Tour

                              Komentarz


                              • mwojc, wez nie kombinuj tak strasznie. Masz najnprostszy i najmniej wymagajacy silnik na forum. Dylematy cos mi warczy, charczy, pewnie za raz turbhina sie zatrze, DPF zatka pozostawmy uzytkownikom oszczednych Diesli :twisted:

                                Twoj silnik na 10W40 dozyje sedziwej straosci. Jak chcesz mu zrobic troszke lepiej, zalej jakikolwiek 5W40 (ja mam LOTOSA ) a szczyt sensu to M1 0W40 jak chcesz sobie nastroj poprawic

                                Aczkolwiek w cenie M1 proponuje Lotos 5W40 + LM Ceratec.
                                A M1 0W40 na zime se zmien.

                                Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                Jeżdżę w blasku
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                Komentarz


                                • Witam

                                  Tez szukałem orlena plat 0w40 MP ale po przeszukaniu neta zrezygnowalem.
                                  Cena 5-ciu litrow plus przesylka podobna do Motula 5W40 xceesa.
                                  5l za 140pln i oferta szeroka.Taki mam teraz.
                                  Zrobili dobry olej ale powinien byc bardziej dostepny

                                  Pozd

                                  Komentarz


                                  • Panowie po wymianie swiec i zalaniu 10w60 vavoline silnik zacząl drgać na wolnych obrotach. Czy to może być wina oleju ? Kurde zglupiałem... Passat b5 1.6 benzyna z lpg
                                    SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                    Komentarz


                                    • Witam kolegow!po zakupie octavi planuje wymienic olej jaki polecacie do silnika 1.6 mpi bse?widze ze polecany jest mobil1 0w40!czy moze kupic jakis 5w30?ktory lepszy przebieg 93tyskm

                                      Komentarz


                                      • monzi11,
                                        Grześka
                                        Życie jest piękne pod warunkiem dobrze dobranych leków

                                        -Czy w Pani rodzinie ktoś cierpiał na zaburzenia psychiczne?
                                        - Nie, nikt nie cierpiał panie doktorze,wszyscy się dobrze bawili.

                                        Komentarz


                                        • podejzewam tylko tu jest tego multumponad 400stron!

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez gomar
                                            po wymianie swiec i zalaniu 10w60 vavoline silnik zacząl drgać na wolnych obrotach. Czy to może być wina oleju ? Kurde zglupiałem...
                                            no faktycznie "zgłupiałeś" zalewając 10W60 do takiego silnika. 5W50 max ew 10W40 ...ale 10W60 ??? :spin: Kto Tobie to zaproponował i w jakim celu... Czy to wina oleju hmmm ja bym bardziej szukał przyczyny w świecach, przewodach. Świece dobrze dobrane? Odpowiednia przerwa na świecach? Przewody nie przetarte, nie uszkodzone przy wyciąganiu, wkładaniu świec?

                                            Zamieszczone przez monzi11
                                            0w40!czy moze kupic jakis 5w30?ktory lepszy przebieg 93tyskm
                                            skoro potrafisz pisać to zakładam, że i czytać też :czerwona: ... zerknij kilka postów wstecz lub zajrzyj na poprzednią stronę.
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez monzi11
                                              podejzewam tylko tu jest tego multumponad 400stron!
                                              przerabiałem niedawno :shock:
                                              lej wszystko co chcesz z polecanych na forum, tylko nie castrola.
                                              0w40, 5w40 wystarczy. full syntetyk of course.
                                              to było streszczenie tych 400+ stron :szeroki_usmiech

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez zsolpyw
                                                mwojc, wez nie kombinuj tak strasznie.
                                                W tym problem ,że nie kombinuję bo przez swoją ślepotę zadałem pytanie ops: za co zostałem ochrzaniony przez PAOLO ESCO, co się nie dziwie :twisted: . Już miałem zamawiać i dostałem takie info
                                                Zamieszczone przez leonn
                                                mwojc, a nie chcesz sobie spróbować tego oleju ? Ja go używam w BSE.To jest aukcja naszego konkona
                                                , więc się pytam a nie kombinuję.
                                                A się nie znam więc pytam
                                                Moja OII Tour

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  Zamieszczone przez tourtour
                                                  Kompresji nie mierzyłem
                                                  łeeee no to może od tego trzeba było zacząć...nie ma co dywagować. Sprawdź kompresję - u kumatego mechanika a potem ew. można się zagłębiać "dalej".
                                                  Zamieszczone przez tourtour
                                                  czy płukanka coś może zaszkodzić?
                                                  ja bym nie stosował żadnej agresywnej płukanki, na razie nie ma to w Twoim przypadku sensu. Mobil1 0W40 jest na tyle dobry jakościowo, że wstrzymałbym się przed jakimiś ruchami z olejem i płukankami. Kompresja-pierścienie-świece-przewody-jakiś problem z wypadającym zapłonem :roll: ... szedł bym tym tropem.
                                                  Wracam do tematu. Kompresja pomierzona. Na pierwszych 3 cylindrach 12,5 atm, na czwartym 12. Od wymiany świec przejechałem 800 km. Na razie świeca na 4 cylindrze czysta. Na pozostałych też ok. Oleju nie ubyło. Zobaczę co będzie dalej.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mwojc
                                                    Zamieszczone przez leonn
                                                    mwojc, a nie chcesz sobie spróbować tego oleju ? Ja go używam w BSE.To jest aukcja naszego konkona
                                                    A się nie znam więc pytam
                                                    Wszystko co napisał zsolpyw, się zgadza, ale skoro już tutaj trafiłeś to kup sobie teraz ten LM od konkona, a na zimę zalejesz Mobila I będziesz miał wtedy porównanie :wink:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X