Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez leonn
    czernobyl, ciekawe jak silnik będzie wyglądał z pare tys po tym mineralu?
    dopóki nikt go nie rozbierze, czyli jeśli będzie jeździł - to się nie dowiemy

    dlatego też zresztą nie zamierzam trzymać go do "przepisowych" 15000km przebiegu - MZ lepiej często zmieniać, ale tańszy - z grubsza wyszłoby przy apetycie mojego silnika, że po 15k dowolnego oleju nie ma po co wymieniać, bo i tak wlany jest "nowy" (3L/10kkm -> 4,5L / 15kkm) :lol:

    Komentarz


    • Zamieszczone przez czernobyl
      lepiej często zmieniać, ale tańszy
      Ale nie mineralny, zwłaszcza przy obecnej technologii.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez czernobyl
        - zużycie oleju - ok. 2L - w normie lub nawet trochę mniej niż zwykle jeśli chodzi o mój egzemplarz
        Ja pikole, mam 9k zrobione na moim Castrolu, którego chce się teraz(w kwietniu rok, więc wymiana) pozbyć na rzecz M1 0w40 i dolałem coś koło 6-7 setek i myślałem, że to dużo :roll: do picia oleju jestem przyzwyczajony, bo stary Civic potrafił zechlać litrę na 1kkm.

        Zamieszczone przez czernobyl
        - ilość smalcu pod korkiem - porównując z zalanym rok temu zimą shell'em 0w40 - tyle samo, czyli dużo
        Z racji tego, że jeżdżę głównie po mieście to też mam sporo masła pod korkiem, ale z tym to chyba nie ma szans wygrać, jeśli się regularnie nie robi dłuższych tras.


        Teraz temperatury są jakie są, ale te 5-10 stopni mamy - po wymianie zegarów na MD mam możliwość podglądania temperatury oleju i 50C osiąga dopiero w granicy 5-6km (żona jak jedzie do sklepu i spowrotem to czasem nawet do 50 się nie zagrzeje, więc nie ma się co dziwić, że pod korkiem "tłusto" bo to nie ma prawa się wygrzać, a jak stygnie z tego co złapało to paruje) i zastanawiam się czy ktoś może wie, czy M1 0W40 ma szanse, szybciej się nagrzewać niż Castrol Edge 5W40?
        Moje 1.6 MPI BSE

        Komentarz


        • Zamieszczone przez cytrynowiec
          Co do Lotosa, tak myślałem że dpf będzie chroniony, kto jak kto, ale znasz pewnie analizy, które pokazują że Lotos to dobry średniak, jestem ciekaw jak się będzie sprawował ale coś czuję że będzie ok.
          zakup Lotosa 5W30 z VW 504.00/507.00 jest celowy. Wiem co kupuję i wiem co chcę sprawdzić. :wink:
          Dostałem ofertę na kilka produktów ale celowo teraz zostanie wlany Lotos by mieć bezpośrednie odniesienie do Shella i do LazerWay. Chcę też sprawdzić wypalanie się DPF-a oraz to jak Lotos sprawuje się w trasie - mam w planach dwa dłuższe wypady ... :P
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez naver
            mam sporo masła pod korkiem
            W innym wątku Koledzy pisali, że masło pod korkiem w naszych silnikach po części można ograniczyć ocieplając ten plastikowy "lej" którym wlewa się olej. Zrobiłem tak, ociepliłem to pianką wygłuszającą 6mm i po jeździe w takich samych warunkach mogę napisać, że faktycznie masła jest mniej i zbiera się głównie w górnej części pod samym korkiem.
            Pozdrawiam.
            k-pax

            Komentarz


            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              zakup Lotosa 5W30 z VW 504.00/507.00
              Daj znać jak ocenisz ten olej, wolał bym wspierać polski przemysł szczerze mówiąc, tym bardziej, że cena jest naprawdę w porządku.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez naver

                Ja pikole, mam 9k zrobione na moim Castrolu, którego chce się teraz(w kwietniu rok, więc wymiana) pozbyć na rzecz M1 0w40 i dolałem coś koło 6-7 setek i myślałem, że to dużo :roll:
                nic, tylko 1.6 102KM nie lubi mojego stylu jazdy - poprzedni 1.6 BFQ w O1 też potrafił mi zeżreć podobne ilości aż do jego "remontu" (upg+pierścienie+uszczelniacze); tym bardziej więc po zrobieniu w sumie 200kkm tymi silnikami zwyczajnie nie chce mi się przekonywać samego siebie, żeby wydać cokolwiek więcej na olej - i tak zniknie go mniej-więcej tyle samo, tylko mój wkurw większy, gdy wydaję ~200pln na olej, a olejarka i tak zapala się równie często

                ale, żeby nie było, że nie jestem otwarty na nowe pomysły - czy jest coś bardziej godnego polecenia w podobnym przedziale cenowym (max. 100pln/4L) - np. taki specol 0w40 będzie lepszy?

                Komentarz


                • Motor: 1,4 TSI
                  Olej: Castrol EDGE
                  Rok produkcji: 2010
                  Nalot: 116.000

                  Czy warto zmienić na inny i jaki jeśli można prosić o porady będę wdzięczny, auto eksploatowane raczej na krótkich odcinkach miejskich.
                  www.prostetorodo.pl

                  Komentarz


                  • Słuchajcie!! Czytam ten temat i już nic nie wiem. Szukam dobrego oleju VW 504 00 do mojej Octavii 1,4. Chcę wymienić olej po roku i szukam czegoś dobrego. proszę o radę.
                    O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

                    Komentarz


                    • O ile się nie mylę to norma VW504 jest dla olejów na 30kkm, jak chcesz zmieniać olej co 15kkm to lepiej przejść na oleje VW502, są tańsze. Po co płacić za olej na 30 koła skoro i tak wymienisz go po połowie planowanego przebiegu?
                      Moje 1.6 MPI BSE

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez naver
                        O ile się nie mylę to norma VW504 jest dla olejów na 30kkm, jak chcesz zmieniać olej co 15kkm to lepiej przejść na oleje VW502, są tańsze. Po co płacić za olej na 30 koła skoro i tak wymienisz go po połowie planowanego przebiegu?
                        Na oleju nie chcę oszczędzać. Mam zasadę rok bez limitu kilometrów.
                        O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

                        Komentarz


                        • grzegorz_, Statoil Lazerway LL 5W30 504 00/507 00
                          Polecam Ci jednak z 502 00 Neste City Pro 0W40
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz


                          • No to tym bardziej VW502 i dobry olej, gdzie cenę za "wydłużony okres wymiany" możesz przenieść na "lepszej jakości" olej w/w normy.

                            Chyba, że koniecznie musi być 504/507 bo w ASO tak mówią
                            Moje 1.6 MPI BSE

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez grzegorz_
                              Na oleju nie chcę oszczędzać. Mam zasadę rok bez limitu kilometrów.
                              z castrola z ASO po 100 zł/l nie jesteś zadowolony...?
                              Maciek
                              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                              Zapraszamy....

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez czernobyl
                                ale, żeby nie było, że nie jestem otwarty na nowe pomysły - czy jest coś bardziej godnego polecenia w podobnym przedziale cenowym (max. 100pln/4L)
                                Proszę
                                404 Not Found

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez klarus
                                  Zamieszczone przez grzegorz_
                                  Na oleju nie chcę oszczędzać. Mam zasadę rok bez limitu kilometrów.
                                  z castrola z ASO po 100 zł/l nie jesteś zadowolony...?
                                  W ASO zalecają VW 504 00 Shell 70 zł litr!!!
                                  Myślałem o Shellu lub innym dobrym.
                                  O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez grzegorz_
                                    W ASO zalecają VW 504 00 Shell 70 zł litr!!!
                                    Kiedyś ktoś wrzucił ten link Nie ma olejów wytrzymujących 30 tys. km!

                                    Abstrahując od powyższego warto się zastanowić, czy jest sens dopłacać do takich olejów skoro i tak chcesz go spuścić w kanał szybciej niż przewiduje to producent.
                                    Moje 1.6 MPI BSE

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez naver
                                      Chyba, że koniecznie musi być 504/507 bo w ASO tak mówią
                                      NIE ! NIE MUSI być KONIECZNIE VW 504.00/507.00 - niech "tępaki" zajrzą w Instrukcję Obsługi. ...
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez naver
                                        Zamieszczone przez grzegorz_
                                        W ASO zalecają VW 504 00 Shell 70 zł litr!!!
                                        Kiedyś ktoś wrzucił ten link Nie ma olejów wytrzymujących 30 tys. km!

                                        Abstrahując od powyższego warto się zastanowić, czy jest sens dopłacać do takich olejów skoro i tak chcesz go spuścić w kanał szybciej niż przewiduje to producent.
                                        Dzięki za ciekawy link. Ale chyba nie zaszkodzi.
                                        O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

                                        Komentarz


                                        • Ja czekam na paczkę i zalewam tego Lotosa - 404 Not Found
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                            Zamieszczone przez naver
                                            Chyba, że koniecznie musi być 504/507 bo w ASO tak mówią
                                            NIE ! NIE MUSI być KONIECZNIE VW 504.00/507.00 - niech "tępaki" zajrzą w Instrukcję Obsługi. ...
                                            W instrukcji jest 504 00
                                            Załączone pliki
                                            O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez grzegorz_
                                              W instrukcji jest 504 00
                                              a dokładnie przeczytałeś bo ja już sprawdziłem ... po raz xxx czy aby przypadkiem się nie mylę i "chyba nie" :roll: Instrukcja Obsługi - strona 208 dla "lepszej i szybszej weryfikacji" ... Chcesz wymieniać wg LL czy stałych okresów ...?

                                              W postach powyżej Koledzy dobrze Tobie podpowiadają.
                                              Załączone pliki
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                Ja czekam na paczkę i zalewam tego Lotosa - 404 Not Found
                                                Lepkość kinematyczna w
                                                temp. 100°C
                                                ASTM D 445 mm2
                                                11,3-12,5

                                                Jeszcze nie widziałem, żeby jakiś producent podawał tu tak szeroki przedział, podejrzane, do TSI bym go nie wlał.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mmor
                                                  podejrzane, do TSI bym go nie wlał.
                                                  :bajer sprawdzę Lotosa i dam znać co jest wart.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • Ale wlewasz do Kijanki?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X