Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Więc teraz wszystko jest jasne :szeroki_usmiech
    Też tak myślałem, że jeśli instrukcja dopuszcza 502, a w tej specyfikacji jest dużo różnych lepkości to nie ma to znaczenia.

    Komentarz


    • Dzięki.

      Zamieszczone przez tomek evo
      Jak zmieniasz co 10-15 tyś. to lej prawdziwego syntetyka full spasa z normą 502.00
      Powiedzcie jeszcze, czy Mobil 1 New Life 0W40 można zaliczyć do grupy pełnych syntetyków :?: :?: - chyba jest na liście polecanych olejów do TSI :?:

      Komentarz


      • NL jest syntetykiem, właśnie kilka dni temu zalałem go do 1.6 mpi BGU z LPG, zobaczymy jak będzie się sprawował po przesiadce z LM 5w40

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Marcin_med
          NL jest syntetykiem
          baza GTL i mozliwe ze malutki procencik PAO

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Sony
            czy Mobil 1 New Life 0W40 można zaliczyć do grupy pełnych syntetyków
            "syntetyków" ...
            Synthetic Hydro Carbon
            Załączone pliki
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Sony napisał/a:
              czy Mobil 1 New Life 0W40 można zaliczyć do grupy pełnych syntetyków
              "syntetyków" ...
              Synthetic Hydro Carbon
              PAOLO ESCO, to ostatecznie z 0W40 który wg Ciebie do TSI :?: - ten Mobil NL odpada ?, Shell będzie lepszy ?

              [ Dodano: Nie 20 Mar, 16 20:58 ]
              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Synthetic Hydro Carbon
              No właśnie a na naszym NL - Full Syntetic i bądź tu mądry :roll:

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Sony
                ten Mobil NL odpada ?,
                spokojnie możesz zalewać tego Mobil1 0W40 do TSI. Jeżeli boisz się o układ katalityczny to zalej Mobil1 ESP 0W40

                Parametry
                Mobil ESP 0W40
                Vis 40C 72,7
                Vis 100C 13,14
                VI 185
                TBN 8,33
                TAN 2,48
                Ash 0,85
                PP -48C
                FP(open) 230C
                CCS -30C 2942
                CCS -35C 5180
                NOACK 8,7%
                sulfur 0,205%

                Mo 88
                P 821
                Zn 860
                B 237
                Mg 8
                Ca 1900

                Spokojnie możesz zalać jeden jak i drugi.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • Niestety New Life to olej HC (co widać na załączonym obrazku). Meguin i Penrite, o których pisałem stronkę wcześniej to pełne syntetyki. Penrite podobno taki 80% (informacja zasłyszana niezweryfikowana). Oczywiście niektóre oleje HC mają dodane trochę PAO (zwykle oleje z normą 504/507) ale nie można je uznać za "prawdziwe syntetyki". Niemcy mają takie przepisy, że w zależności od % zawartości bazy PAO - estrowej dopuszczają do stosowania nazewnictwa "oleje w pełni syntetyczne" lub "oleje w technologi syntetycznej". Z tego co wiem, żaden Mobil nie jest pełnym syntetykiem na rynku Niemieckim (podobnie Castrol ale również Shell). Liqui Moly/Meguin mają za to kilka takich olejów i na stronie LM lub Meguina jest to wyraźnie rozgraniczone. Niestety nie wszystkie oleje LM są u nas dostępne w oficjalnej dystrybucji i nie wszystkie maja odpowiedniki w postaci oleju Meguina o identycznych parametrach. Ale akurat 0w40 można kupić i Liqui Moly i Meguina, który jest sporo tańszy.

                  Komentarz


                  • ok ale to chyba nic złego wlać 0w40 NL do 1.6 mpi? normy do tego silnika wydają się być spełnione...

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Marcin_med
                      NL jest syntetykiem, właśnie kilka dni temu zalałem go do 1.6 mpi BGU z LPG, zobaczymy jak będzie się sprawował po przesiadce z LM 5w40
                      Jeśli mówisz o Syntholiu 5W-40 to obydwa oleje są aż za dobre do 1.6+lpg. :wink: Choć jeden to HC, a drugi PAO to i tak jest to jednak Top, nie tylko do 1.6 mpi i ciężko coś lepszego obecnie znaleźć.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leonn
                        Jeśli mówisz o Syntholiu 5W-40 to obydwa oleje są aż za dobre do 1.6+lpg. Choć jeden to HC, a drugi PAO to i tak jest to jednak Top, nie tylko do 1.6 mpi i ciężko coś lepszego obecnie znaleźć.
                        Wybaczcie, teoretycznie - co sądzicie jeszcze o LM Synthoil 5W40 do 1,4 TSI CAXA na łańcuchu rozrządu :?: czy jednak 0W40 marka obojętnie :?:

                        Ps. LM Synthoil 5W40 chyba mogę mieć na miejscu, stąd zainteresowanie.

                        Komentarz


                        • 5W-40 to trochę za "gruby" olej do TSI, ale jak bym miał lać jakiś shit 507 to bym się zastanowił, czy nie wlać Synthoila :wink:

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez leonn
                            5W-40 to trochę za "gruby" olej do TSI, ale jak bym miał lać jakiś shit 507 to bym się zastanowił, czy nie wlać Synthoila :wink:
                            Jestem przekonany, że VAG zaleca oleje W30 by spełnić normy emisji i spalania.

                            Czy 5W40 za gruby?
                            To zależy jaki bo np Silkolene 5W40 w 100 stopniach ma lepkość ponad 14 a są tez oleje mające lepkość wysokotemperaturowa znacznie niżej, blisko granicy 5W30 ( przykładu nie przytoczę z głowicy teraz).

                            Inaczej sprawa wygląda w 0W40 gdzie granica lepkości wysokotemperaturowej spada do niższych wartości co moim zdaniem jest idealnym olejem by utrzeć nosa konstruktorom projektujacym żywotność TSI. 0 przed W dopełnia warunki przedluzajace trwałość osprzętu (turbina lepiej smarowania a i rozrząd a właściwie napinacz łańcucha będzie wdzięczny :diabelski_usmiech )

                            [ Dodano: Nie 20 Mar, 16 23:21 ]
                            Zamieszczone przez Marcin_med
                            ok ale to chyba nic złego wlać 0w40 NL do 1.6 mpi? normy do tego silnika wydają się być spełnione...
                            Bdb olej do 1.6 MPI, szczególnie jak LPG jest na pokładzie.
                            To że jest to olej HC nie skreśla go. Baza HC jest nośnikiem dodatków a to one odpowiadają za jakość finalnego produktu.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Sony
                              czy jednak 0W40 marka obojętnie
                              Jak prześledzisz co wlewają koledzy do caxa-y to znajdziesz właśnie 0W40 Dlaczego taki :?: To pisze np. powyżej pedros, A i 40-ka nada się na rozrzedzanie oleju paliwem... Ale o tym już było tu pisane.
                              Ja tez po dobrym 5W30 wlałem Neste City Pro 0W40 i jest bdb.
                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                              =================================================

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez pedros
                                Zamieszczone przez leonn
                                5W-40 to trochę za "gruby" olej do TSI, ale jak bym miał lać jakiś shit 507 to bym się zastanowił, czy nie wlać Synthoila :wink:
                                Jestem przekonany, że VAG zaleca oleje W30 by spełnić normy emisji i spalania.

                                Czy 5W40 za gruby?
                                To zależy jaki
                                VAG nie zaleca wymiany oleju w skrzyni biegów wogóle, :diabelski_usmiech a zaleca wymianę oleju silnikowego 504/507 co 30tys, :diabelski_usmiech więc wytyczne księgowych VW, :wink: żeby zaspokoić euro-eco-gejuchów mają się nijak do naszych prtfeli, jak i co do wymiany shit oliw co 30-40tys i wymiany nowych samochodów co dwa, trzy lata :twisted:

                                Komentarz


                                • To piszecie, że wiosna idzie i czas na zmiany?
                                  No to do mnie też zawitała niedawno paczuszka :wink:

                                  ]"]404 Not Found

                                  a ktoś pytał o Archoila?

                                  ]"]404 Not Found

                                  Za zestaw dziękuję Tomek Evo pełna profeska w działaniu

                                  Olej z dodatkiem Archoil mix 9100&9200 po uprzednim wypłukaniu silnika LM 2662 będzie zalany od razu i obserwowany na dystansie 10 kkm. Zobaczymy co ten komplet jest warty.
                                  Filtry powietrza i kabinowy były zmienione wcześniej po przebiegu 15 kkm, komplet Mann oczywiście

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez leonn
                                    ...wytyczne księgowych VW, :wink: żeby zaspokoić euro-eco-gejuchów ...

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                      a ktoś pytał o Archoila? Olej z dodatkiem Archoil mix 9100&9200 po uprzednim wypłukaniu silnika LM 2662 będzie zalany od razu i obserwowany na dystansie 10 kkm. Zobaczymy co ten komplet jest warty.
                                      też myślę o takim mix-sie i Specol-u ale najpierw AR 2300 i jakieś 2 tys km na starym oleju (Neste 0W40) a potem mix (albo tylko AR 9100 - jeszcze zobaczę) i na lato Specol Gold 5W40. Alfa - maniacy piszą, że połączenie AR + Specol to niczym ambrozja dla silnika zobaczymy
                                      Leon 1.6 16V 105 KM

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez pedros
                                        To że jest to olej HC nie skreśla go. Baza HC jest nośnikiem dodatków a to one odpowiadają za jakość finalnego produktu.
                                        ja bym powiedział, że to od bazy najwięcej zależy, zazwyczaj też baza określa jakość oleju, bo dodatki bywają brane tej samej firmy i jest ich mniej niż producentów olejów: Afton, Lubrizol, Infineum, Vandebilt, Oronite, Evonik i to by było na tyle
                                        a zobacz ile masz producentów

                                        to baza definiuje jakość oleju

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez koka
                                          też myślę o takim mix-sie i Specol-u ale najpierw AR 2300 i jakieś 2 tys km na starym oleju (Neste 0W40) a potem mix (albo tylko AR 9100 - jeszcze zobaczę) i na lato Specol Gold 5W40. Alfa - maniacy piszą, że połączenie AR + Specol to niczym ambrozja dla silnika zobaczymy
                                          No właśnie :wink: Odnośnie 9100 opinie mieszane, o tyle 9200 tych pozytywnych jest dużo więcej.

                                          Komentarz


                                          • cytrynowiec, a ten modyfikator tarcia to był produkawany i rozlewany w przydomowym garażu/piwnicy? Nie obawiasz się tego wlać do silnika?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez leonn
                                              cytrynowiec, a ten modyfikator tarcia to był produkawany i rozlewany w przydomowym garażu/piwnicy? Nie obawiasz się tego wlać do silnika?
                                              Samo opakowanie wizualnie nie jest super, jednak sam pojemnik i zamknięcie jest ok. Mam wrażenie że ta konfekcja jest inicjatywą własną polskiego dystrybutora i w dodatku jest to partia rozruchowa. Marketingowo powinni nad tym popracować, przecież opakowanie ma budzić różne pozytywne emocje przy zakupie. Pewnie jak się sprzedaż tego rozwinie będą i buteleczki wizualnie identyfikujące się z marką. Miałeś do czynienia z Archoilem?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                Archoil mix 9100&9200
                                                Zdradzisz jak to cenowo wypada? Miałem brać taki sam mix, ale że już 9100 miałem kupiony wcześniej to odłożyłem zakup "mixa" na następną wymianę.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                                  Zdradzisz jak to cenowo wypada? Miałem brać taki sam mix, ale że już 9100 miałem kupiony wcześniej to odłożyłem zakup "mixa" na następną wymianę.
                                                  Uderz do Tomek Evo może ma jeszcze na stanie, pogadaj z nim :wink: Dystrybutor robi teraz sprzedaż pakietów promocyjnych z olejem C3, gdzie cena miksu jest jeszcze lepsza w przeliczeniu. Taki pojemnik jak mój starcza na 5,5 litra oleju, a więc wleje tyle ile potrzebuję a resztę....się zobaczy :wink:
                                                  Zalałeś już Archoila?

                                                  Komentarz


                                                  • cytrynowiec, zapewne mixy są robione na bieżąco, jak będzie się zbliżała wymiana to uderze po aktualny cennik Bez sensu żebym teraz kupował i trzymał na półce.

                                                    Jeżeli pytasz mnie o archoila - tak, zalałem. Ale do klekota :wink:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X