Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zalewam do:
    Caddy 1,6 CR
    Octavia II 1,4 16V
    Picanto 1.0
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • Kijanka ma wolno ssący ...
      Najważniejsze są TSI :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        NIE ! NIE MUSI być KONIECZNIE VW 504.00/507.00 - niech "tępaki" zajrzą w Instrukcję Obsługi. ...
        No widzisz, a mi w ASO usilnie próbował wcisnąć, że pierwszy castrol, który miałem z normą VW502 jest be, bo jedyny słuszny do mojego poczciwego BSE to VW 504.00/VW 507.00 i nie wolno nic innego, bo zrobi bum apa

        Na szczęście zweryfikowałem tu te poglądy, a potem jeszcze z głupa pytałem mechaników i każdy potwierdzał, że 502 jest prawidłowa i nawet lepsza, pod tym kątem, że przynajmniej częściej olej jest wymieniany.

        Ale w tym samym ASO twierdzili, że włączenie dziennych to cuda wianki na kiju i muszę zapłacić 300PLN za kodowanie
        Moje 1.6 MPI BSE

        Komentarz


        • Zamieszczone przez naver
          Ale w tym samym ASO twierdzili, że włączenie dziennych to cuda wianki na kiju i muszę zapłacić 300PLN za kodowanie
          Co to za ASO?

          Komentarz


          • Interauto - więcej u nich nie byłem z żadną sprawą

            Na początku twierdzili, że jeśli mam samochód z Belgii to prawdopodobnie halogeny mam dokładane, a przez to w ogóle dziennych nie uruchomie, a jeśli się uda to kodowanie 300 PLN. Po czym pojechałem do jednego z forumowiczów i w 5 minut VCDS zdziałał cuda :szeroki_usmiech
            Moje 1.6 MPI BSE

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Marek__82
              Kijanka ma wolno ssący
              Kijankę "męczy" żona w mieście od 9 lat a ją też często lubię pośmigać tym autkiem, więc zaraz wyczuję czy ten Lotos jest coś wart czy nie. Kiedyś zalałem Millera i była kicha... za to na "starej" formule Elfa Full-tech 0W30 silnik pracował zajefajnie...
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Zamieszczone przez naver
                Interauto - więcej u nich nie byłem z żadną sprawą
                Tam to chyba jedynie zakup auta i nic poza to ...

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  Zamieszczone przez grzegorz_
                  W instrukcji jest 504 00
                  a dokładnie przeczytałeś bo ja już sprawdziłem ... po raz xxx czy aby przypadkiem się nie mylę i "chyba nie" :roll: Instrukcja Obsługi - strona 208 dla "lepszej i szybszej weryfikacji" ... Chcesz wymieniać wg LL czy stałych okresów ...?

                  W postach powyżej Koledzy dobrze Tobie podpowiadają.
                  Ale ja ma silnik 1,4 103kW!! Nowszy silnik.
                  O3 => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...6256f596d19eed

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez grzegorz_
                    Ale ja ma silnik 1,4 103kW!!
                    Rzuć okiem na kolejną stronę instrukcji, gdzie jest specyfikacja oleju dla stałego okresu przeglądowego.
                    No chyba, że interesuję Cię tylko zmienny okres przeglądów.
                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez grzegorz_
                      Ale ja ma silnik 1,4 103kW!! Nowszy silnik.
                      aha... i sprawdziłeś w Książce Serwisowej ? ... no chyba że do Twojego "specjalnego" silnika 103kW była też dołączona "specjalna" Książka Serwisowa...

                      Specjalnie dla Ciebie - Fotka z "najnowszej" Książki Serwisowej dla "najnowszych 1,4 03kW"

                      Zamieszczone przez endryu
                      No chyba, że interesuję Cię tylko zmienny okres przeglądów.
                      już zadałem to pytanie ale brak odpowiedzi ...
                      Załączone pliki
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • grzegorz_, 504/507 jest dla zmiennego okresu wg. wskazań komputera. Jak chcesz wymieniać wg. Stałego nie musi być .
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • Z ciekawości sprawdziłem instrukcję z O3 i tam jest 1.4 TSI tylko i wyłącznie 110kW :roll:

                          EDIT
                          Ale widzę, że Paulo już wrzucił wyżej odpowiednią stronę
                          Moje 1.6 MPI BSE

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez naver
                            sprawdziłem instrukcję z O3 i tam jest 1.4 TSI tylko i wyłącznie 110kW
                            też masz "specjalną" Książkę Serwisową ... :diabelski_usmiech
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Ej no :szeroki_usmiech
                              Link

                              ze strony skody mi taka wyrzuciło ale okres produkcji od 2015/11

                              W ogóle tam jest 1.6 MPI, znowu zaczęli go wkładać bo sprzedaż spadła? :szeroki_usmiech
                              Moje 1.6 MPI BSE

                              Komentarz


                              • naver, MPI ale 86 kw i tylko ze stałym okresem. Może to na innych rynkach.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  Zamieszczone przez endryu
                                  No chyba, że interesuję Cię tylko zmienny okres przeglądów.
                                  już zadałem to pytanie ale brak odpowiedzi ...

                                  Zamieszczone przez grzegorz_
                                  Na oleju nie chcę oszczędzać. Mam zasadę rok bez limitu kilometrów.
                                  nie wiem o co chodzi, czy stały, czy zmienny, ale takie jest założenie kolegi... bez limitu :shock:
                                  Maciek
                                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                  Zapraszamy....

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez klarus
                                    nie wiem o co chodzi, czy stały, czy zmienny
                                    Nie tylko Ty się nad tym zastanawiasz :?: :idea:
                                    Ale kolega grzegorz_, zapewne pyta o to co już wielokrotnie zostało w tym temacie napisane przez praktyków :!: :!: :!:
                                    Wystarczy troszkę chęci i przekartkowania :szeroki_usmiech
                                    A tak z chęci pomocy troją się jakieś niedomówione teorie w stylu
                                    ...Mam zasadę rok bez limitu kilometrów
                                    I bądź tu mądry :?: Same rebusy :idea: :roll: :bajer :zlosnik1:
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez naver
                                      W ogóle tam jest 1.6 MPI, znowu zaczęli go wkładać bo sprzedaż spadła? :szeroki_usmiech
                                      Moim zdaniem 1.6 MPI na Europe nie ma i nie będzie ze zględu na normę Euro VI, ten silnik już wcześniej trochę spitolili obniżając mu wolne obroty przez co poszarpuje na wolnych, żeby załapał się na wcześniejsze normy Euro.

                                      Komentarz


                                      • Ale kombinujecie, skan mojej książki auto modelowo 2016:
                                        Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                        Komentarz


                                        • Za młoda książka i nie ma 103kW

                                          Co nie zmienia faktu, że chyba nie ma silnika z grupy VW, który na zmienny okres międzyobsługowy ma normy inne niż VW 504.00 VW 507.00 a na stały okres inne niż VW 502.00?

                                          Bo jeśli tak jest to po co w ogóle instrukcja :diabelski_usmiech
                                          Moje 1.6 MPI BSE

                                          Komentarz


                                          • mmor, może to być sposób na to, że dana partia oleju może nieznacznie rożnić się parametrami, nie takie rozjazdy są robione :diabelski_usmiech
                                            Tu bliźniak tego Lotosa co Paolo zakupił



                                            Jak widać mocny średniak, z kropelką estrów, niezły Noack a ten TBN w trasie i w lato utrzyma się dłużej bez problemu :wink:

                                            [ Dodano: Czw 17 Mar, 16 09:11 ]
                                            Zamieszczone przez naver
                                            Za młoda książka i nie ma 103kW

                                            Co nie zmienia faktu, że chyba nie ma silnika z grupy VW, który na zmienny okres międzyobsługowy ma normy inne niż VW 504.00 VW 507.00 a na stały okres inne niż VW 502.00?

                                            Bo jeśli tak jest to po co w ogóle instrukcja :diabelski_usmiech
                                            Przecież CZDA to rozwinięcie CHPA , no bez jaj :wink:

                                            Komentarz


                                            • Panowie, jakaś propozycja co ciekawego można zalać do Fabii 1.2 HTP (64KM)? Zmiany max co 10kkm, praktycznie samo miasto bez dalszych tras. Przebieg 92kkm, zmiany od nowosci w ASO na ich oleju (ale co tam dokladnie to nie wiem).

                                              Komentarz


                                              • co myślicie o przesiadce z LM 5w40 na mobil 1 0w40 new life? silink benzyna 1.6 bgu octavia II

                                                Komentarz


                                                • A co w tym oleju jest nie tak ?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                                    Panowie, jakaś propozycja co ciekawego można zalać do Fabii 1.2 HTP (64KM)? Zmiany max co 10kkm, praktycznie samo miasto bez dalszych tras. Przebieg 92kkm, zmiany od nowosci w ASO na ich oleju (ale co tam dokladnie to nie wiem).
                                                    Ten Lotos co zalał Paolo, na poprzedniej stronie, za 80 zł bez przesyłki, ewentualnie jakiś tani 5w40 lub 0w40 z normą API SN. Zmiany wydłużyłbym do 13000 a zaoszczędzone pieniądze odkładał na inny samochód . Wszystko >100 zł jest finansowym szaleństwem dla tego silnika.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X