Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PAOLO ESCO,
    Świece takie same jak poprzednio NGK V-LINE 24 / BKUR6ET-10, poprzednio jak wymieniałem tez nie ustawiałem szczeliny została taka jak w fabryce... Hm może faktycznie coś z kablami... Ale ruszając kablami nie widać różnicy w pracy silnika.
    SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

    Komentarz


    • Koledy zaspokójcie moją ciekawość, próbującporównać sikolene do motula to pro 4 to odpowiednik 7100 czy 300V?
      Comp 4 to 5100 czy 7100?
      sikolene moto jest rozlewane w polsce czy również produkowane? Kod kreskowy zaczyna się od 5......

      Komentarz


      • leonn, Tak zrobiłem , zamówienie u kolegi konkon zestaw o który pisałeś .
        Więc panowie dziękuję za podpowiedź :
        Moja OII Tour

        Komentarz


        • Podpowiedzcie co mam zalać do silnika 1.2 w seacie ibiza 3 mojej kobietki?? Przebieg 189 kkm. Czy jak jest tam hydrauliczny napinacz rozrządu to olej ma znaczenie??

          филип
          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

          Komentarz


          • mwojc, po tych castrolach to się zastanów, czy nie warto płukanki zrobić.

            Komentarz


            • leonn, Valvoline jest o połowę tańszy a tak samo lub lepiej skuteczny

              филип
              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leonn
                po tych castrolach to się zastanów
                Płukanka będzie zrobiona to już było postanowione i umówione przed zakupem oleju
                Moja OII Tour

                Komentarz


                • ahmed799, napewmo jest tańsza, a czy bardziej skuteczna to się nie będę spierał :wink:

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leonn
                    ahmed799, napewmo jest tańsza, a czy bardziej skuteczna to się nie będę spierał
                    Ja też nie, to temat rzeka, po drugie mamy dział inny do tego :wink:

                    филип
                    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                    Komentarz


                    • Zdaje relacje po przejechaniu 4kkm na total quartz energy 9000 0w30 w caxa - głównie miasto. Przebieg obecny 41kkm. Poranne rozruchy poprawne bez hałasów. Niepokojących odgłosów nie usłyszałem. Ubytków zasadniczo prawie brak od zalania. Kolor ciemny mocno - prawie czarny(nie wiem czy tak powinno być - poprzednio mobil esp 5w30). Silnik chodzi bardziej "twardo" niż na mobilu-na nim bardziej "mruczał.
                      Co prawda to mój pierwszy zimowy sezon caxy ale mam wrażenie że na mobilu może odrobinę kulturalniejsza praca była silnika ale zimy nie przejeździłem na mobilu.
                      Zastanawia mnie tylko kwestia iż zauważyłem większe spalanie paliwa - w mieście koło 12l a w trasie to ciężko mi zejść poniżej 7l przy prędkościach koło 120km/h(ostatnia trasa 250km średnia 6,9l a nie cisnąłem wcale tak 100-130km/h. Czy olej może mieć jakiś wpływ czy może zimowe oponki to powodują.

                      Jeszcze krótkie pytanie, kolega ma na zbyciu tanio bańkę takiego lotosa, czy warto do caxy brać?
                      LOTOS TRAFFIC PRO 025A/B SL/CF SAE 5W30 z formułą Thermal Control - Grupa LOTOS S.A.
                      blade232

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez ahmed799
                        co mam zalać do silnika 1.2 w seacie ibiza... Przebieg 189 kkm.
                        oceń stan silnika jak jest OK to lej 0W40 lub 5W30 z VW 502.00 (nie eco 504.00) potem 5W40 - szukaj olejów w specyfikacji VW 502.00/MB 229.5 ew 229.3 - Valvoline, Neste, Statoil, Xado, LM wg. uznania. Nie masz też co się obawiać Lotosa i Orlena a ceny na te oleje są teraz u forumowych sprzedawców całkiem fajne.
                        Zamieszczone przez ahmed799
                        3 mojej kobietki??
                        ahmed ja to przeczytałem - TRZECIEJ mojej kobietki :2kc
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          ahmed ja to przeczytałem - TRZECIEJ mojej kobietk
                          PAOLO ESCO, wiesz lubię mieć wszystkiego dużo :diabelski_usmiech
                          Dzięki za podpowiedź

                          филип
                          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                          Komentarz


                          • Witam!

                            Mam samochód Octavia I Tour 1.6 2009 LPG, przebieg 148. Ostatni wpis w książce jest przy 100000 w 08.2014 i olej był zmieniany na Mobil 5W50. Dzisiaj chcę kupić i zmienić olej. Tylko pytanie, jaki mam kupić olej?

                            Komentarz


                            • owiesic

                              Zamieszczone przez wojtaz131
                              jaki mam kupić olej?
                              świeży ...
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • wojtaz131, Liqui Moly Synthoil High Tech 5w40. Dobrze jak wymiane poprzedzisz plukanka.

                                Komentarz


                                • blade232, czyli nie jest źle, ale mogłoby być lepiej? :wink: M1 ESP to 504/507 ale z bogatym składem i udziałem molibdenu (redukcja tarcia), więc tu masz wytłumaczenie cichszej pracy silnika. Z tym Totalem to niby HC ale pamiętam info ze Wschodu że odpowiednik u Elfa miał temp płynięcia coś ok. -50 więc źle nie jest z tą bazą O tu: Масла Elf - Страница 57 - Моторные масла ОБЩАЯ - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.
                                  Ze spalaniem może zima, opony? U mnie też spala więcej mimo że cały czas ten sam olej od kilku zmian.Co do koloru, olej m in. ma zadanie zbierać i zatrzymać w sobie osady z silnika, efekty spalania więc to robi...a to że już przy takim przebiegu hmm czyżby robił to lepiej niż M1? :wink: Sprawdź pod światło czy olej mimo że ciemny jest klarowny, i monituj stan oleju. Płukanka była? Zastanów się przy następnej zmianie nad taką dobrą, poniżej jest temat o płukankach, a jeżeli nie, bardzo dokładnie spuścić stary olej, tak żeby nowy w jak najmniejszym stopniu mieszał się ze starym/wypłukiwał po nim.
                                  Ten Lotos dla grupy GM jest.

                                  Aha, jeszcze info, o naszym białym kruku Orlenie Pro :wink: Był a raczej były w kilku wersjach i czekały na kupno w Wawie, 0w30 po 69,90 chyba, a 5w30 po chyba 53,90 czyli jednak można je dostać gdzieś :wink:

                                  Komentarz


                                  • ja chciałem nieśmiało wtrącić pomiędzy specyfikacjami technicznymi zwykły raport z używania oleju,
                                    bohater: mannol 5w50 (~60PLN/4L), wlany jakieś 8,5 tys temu
                                    bardzo subiektywnie i nie-mechanicznie:
                                    - silnik wydaje z siebie mniej irytujące dźwięki niż na elfie 5w40 na wyższych obrotach
                                    - zużycie oleju - ok. 2L - w normie lub nawet trochę mniej niż zwykle jeśli chodzi o mój egzemplarz (poprzednich olejów miałem dolewki ok. 3L/10000km)
                                    - ilość smalcu pod korkiem - porównując z zalanym rok temu zimą shell'em 0w40 - tyle samo, czyli dużo

                                    dziś jadę zmienić - wlewam po raz drugi to samo, jako że kupiłem 3*4L jak nie będzie gorzej niż dotychczas, to zostaję przy tym oleju

                                    Komentarz


                                    • Cytrynowiec, płukanki nie było a poziom oleju cały czas utrzymuje na maxa. Z tym spalaniem to dziwne trochę bo jak jechałem O3 1.4 TSI też ostatnio w podobnych warunkach i podobnym stylem jazdy to spaliła średnio 6,1L a moja caxa nieugięcie średnio koło 7L przy 3 wyjazdach bez deszczu i śniegu. Gdzieś ostatnio czytałem na jakimś forum coś o "polimeryzacji" czy jakoś tak tego totala ale nie bardzo wiem o co chodzi, sorki jeżeli walnąłem bzdurę.
                                      Na marginesie czy jest sens szukać neste/valvoline 0w40(rozumiem że porównywane odpowiedniki) w nowszej formulacji MB 229.5 API SN/CF czy jak coś kupić MB 229.3 API SJ/CF, czy są duże różnice na korzyść któregoś.
                                      blade232

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                        5w30 po chyba 53,90
                                        ... rozumiem, że za 4L :roll: bo ja ostatnio Lotosa z VW 504.00/507.00 kupowałem niewiele drożej - bańka 4L ...
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • blade232, tu masz normy MB




                                          więc chyba sprawa jasna :wink:
                                          Co do polimeryzacji, to chyba było o Shellu i jego bazie GTL :wink: Dwie zmiany, zrobione prawie 20 tys. na nim i nic, ale może to kwestia silnika? Odnośnie płukania silnika poczytaj temat o tym i przemyśl sprawę.

                                          A propos czy ja dobrze pamiętam, że REXAX chwalił Shella 0w40? Ciekawe jaki finał był?

                                          Paolo no proszę Cię :bajer , jak będę tam znowu, a czasami jestem to może zrobię foty i prześlę.
                                          Teraz zalejesz do Caddy Lotosa 5w40?

                                          Komentarz


                                          • czernobyl, ciekawe jak silnik będzie wyglądał z pare tys po tym mineralu?

                                            Komentarz


                                            • Cytrynowiec, dzięki za tabelkę ale raczej mi chodziło o skład obu formulacji olejów bo z analiz u ruskich to wynika że się różnią chyba troszkę składem.
                                              blade232

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                Dwie zmiany, zrobione prawie 20 tys. na nim i nic,
                                                u mnie w dieslu 1.6 CR poszły dolewki 2 x 200ml , gdzie wcześniej na LazerWayLL praktycznie nic nie dolewałem. Gdybym miał wybierać to jednak pomimo b.dobrych parametrów (na papierze) Shella 0W30 to na Statoil 5W30 LL wg. mnie silnik przyjemniej pracował.
                                                Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                no proszę Cię
                                                hehe czyli 53,90 zł za 1L 5W30 ... to ja "DZIĘKUJĘ" :Bojesie:
                                                Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                Teraz zalejesz do Caddy Lotosa 5w40?
                                                Lotosa TAK ale 5W30 z VW 504.00/507.00 - specjalnie zamówiłem 3 bańki bo wleję też Lotosa do Picanto i do mojej byłej Octavki, zobaczymy jak silniki na nim będą pracowały w stosunku do poprzednio zalewanych olejów.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • PAOLO ESCO, nie dla każdego ten Shell znaczy się :wink:, choć spróbuj kiedyś AV-L 0w-30, ten ECT pamiętam że jednak miał deko inny skład.U mnie może ze 200ml ubyło, ale to wszystko, a lekko nie ma, natomiast słyszę już zmianę pracy silnika i robi się już mocno brązowy choć klarowny, za niedługo zmiana....tym razem co innego, ale to potem.
                                                  Co do Lotosa, tak myślałem że dpf będzie chroniony, kto jak kto, ale znasz pewnie analizy, które pokazują że Lotos to dobry średniak, jestem ciekaw jak się będzie sprawował ale coś czuję że będzie ok.
                                                  Orlen Pro, to wg mnie taka wydumka trochę aby pokazać że można zrobić coś fajnego, ale ani w dobrej cenie, ani dobrze dostępnego w hurtowniach, inecie, a taki Lukoil Genesis u sąsiadów, i dostępność i cena normalna, a oni zawsze są uznawani za niby zacofanych. :roll:

                                                  Komentarz


                                                  • Gdzie znajdę tego Lukoil'a? Szukałem ostatnio w necie lukoil genesis polar 0w40 i nie znalazłem. Na stacjach mają?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X