Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • i wszystko jasne! dzięki za zaspokojenie ciekawości

    Komentarz


    • Czy, któryś z kolegów zalewa shell 0w40. Jeśli tak to jak sie sprawuje? Nie znalazłem nigdzie informacji jaki TBN ma ten olej.

      Chce go zalać do bfq. Jest chyba najtańszy z 0w40. Czy to dobry wybór?

      Komentarz


      • W podobnej cenie jest jeszcze Ravenol 0W40

        Komentarz


        • o jakiej wy cenie mówicie bo mobil new life 4l kosztuje ok 110 zł

          Komentarz


          • Do BFQ wchodzi ok 4,7 l. Chcę wydać max 120 PLN.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez tourtour
              Do BFQ wchodzi ok 4,7 l. Chcę wydać max 120 PLN.
              Realnie trochę mniej.. zależy od filtra.. Nie warto przelewać bo potem syfi olejem.

              Komentarz


              • A ja mam niesmiale pytanie - czy olej Castrol Edge (ten co nalewaja w ASO) do 1.4 tsi i 1.4 mpi (nie longlife!) pasuje tez do silnika 1.0 MPI (tego co jest w VW Up! czy Skoda Citigo)? Wydaje mi sie ze tak...

                chodzi o ten olej - 5W-40
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • marlej108, podobno po castrolu silnik może wybuchnąć
                  Maciek
                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                  Zapraszamy....

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Qgar
                    do 1.4TSI CHPA z normą VW 504.00?
                    Z tych co wymieniłeś Mobila ESP mogę śmiało polecić, używałem i nie mam zastrzeżeń. Wspomnianego Lazerway LL również używałem, też OK, ale na Mobilu chyba było ciut lepiej jeśli chodzi o subiektywne odczucia, czyli odgłosy silnika.
                    Pojawił się Millers EE Longlife, na papierze niezłe parametry, chwalą się nanotechnologią, choć to raczej marketing.
                    A ja jutro wlewam coś bardziej "egzotycznego" - Xado 504.00/507.00 - chwalą się bazą PAO. Zobaczymy jak będzie.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez voytek
                      A ja jutro wlewam coś bardziej "egzotycznego" - Xado 504.00/507.00 - chwalą się bazą PAO.
                      Brzmi ciekawie... możesz podpowiedzieć sprzedawcę?
                      Maciek
                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                      Zapraszamy....

                      Komentarz


                      • Jasne
                        Oilspa - oleje, chemia, filtry, akcesoria samochodowe. , czyli kolega konkon

                        Komentarz


                        • voytek, dzięki
                          Maciek
                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                          Zapraszamy....

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez voytek
                            Xado 504.00/507.00 - chwalą się bazą PAO.
                            :haha: Wolne żarty, w tym oleju jest tyle PAO co w Castrolu czy Milersie :lol:
                            Attention Required! | Cloudflare

                            Komentarz


                            • Z czego to wnioskujesz?

                              Komentarz


                              • A Ty z czego to wnioskujesz? Przeglądnij link który dałem :wink:

                                Komentarz


                                • Przeglądałem ale nie wiem na co zwrócić uwagę, a niemieckiego nie znam.
                                  A na polskiej stronie piszą tak. Account Suspended Oczywiście to tylko deklaracja, więc nie mówię, że tak jest, tylko, że tak się chwalą :wink:

                                  Komentarz


                                  • leonn, przyłączam się do wniosku voytka, też nie znam niemieckiego... napisz w czym rzecz :?:
                                    Maciek
                                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                    Zapraszamy....

                                    Komentarz


                                    • Nie trzeba znać języka żeby znaleźć sformułowanie, polialfaolefiny (PAO), nie znajdziecie tam takiego :P

                                      I jeśli ten olej ma baze PAO to na niemieckim rynku nazywał by się Vollsynthetisches, a nie Synthetisches, taka mała różnica :wink:

                                      Następny producent który na Polski rynek produkuje lepszy produkt niż na zachód od Odry No i te 50tys.km dla diesli ktoś w to wierzy :lol: Powodzenia życzę :wink:

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez leonn
                                        Powodzenia życzę :wink:
                                        Z tym powodzeniem, to nie przesadzaj :diabelski_usmiech
                                        A za wyjaśnienia, dzięki
                                        Maciek
                                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                        Zapraszamy....

                                        Komentarz


                                        • No i te 50tys.km dla diesli ktoś w to wierzy
                                          .... wyznawcy Amsoila :diabelski_usmiech

                                          [ Dodano: Czw 09 Kwi, 15 21:40 ]
                                          Zamieszczone przez leonn
                                          Zamieszczone przez voytek
                                          Xado 504.00/507.00 - chwalą się bazą PAO.
                                          :haha: Wolne żarty, w tym oleju jest tyle PAO co w Castrolu czy Milersie :lol:
                                          Attention Required! | Cloudflare

                                          K2 Texar nie wydaje się tańszy? :szeroki_usmiech

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez leonn
                                            Nie trzeba znać języka żeby znaleźć sformułowanie, polialfaolefiny (PAO), nie znajdziecie tam takiego :P

                                            I jeśli ten olej ma baze PAO to na niemieckim rynku nazywał by się Vollsynthetisches, a nie Synthetisches, taka mała różnica :wink:

                                            Następny producent który na Polski rynek produkuje lepszy produkt niż na zachód od Odry No i te 50tys.km dla diesli ktoś w to wierzy :lol: Powodzenia życzę :wink:
                                            Ok, jeśli o to chodzi to zauważyłem tę drobną nieścisłość już wcześniej :wink: , w amerykanskiej wersji strony też nie ma wzmianki o PAO, jednak na polskiej stronie jest nie tylko sformułowanie "syntetyczny", tylko wprost piszą o bazie PAO. No kurde, to już byłoby jawne oszustwo, a nie tylko wykorzystywanie nieścisłości w nazewnictwie, gdyby tego PAO w ogóle tam nie było. Może z 1% jest? :P

                                            Komentarz


                                            • voytek, a nie lepiej wlać Motula X-clean+ 5W30 zamiast takich wynalazków?

                                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                              Fotki
                                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                              Fotki

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez voytek
                                                jednak na polskiej stronie jest nie tylko sformułowanie "syntetyczny", tylko wprost piszą o bazie PAO.
                                                Nie tylko oni , ale i większość producentów traktuje nasz rynek wyjątkowo :wink: i tylko nam dostarczją te najlepsze rodzynki, a na zachód Mineralny syf pchają

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez leonn
                                                  voytek napisał/a:
                                                  Xado 504.00/507.00 - chwalą się bazą PAO.
                                                  :haha: Wolne żarty, w tym oleju jest tyle PAO co w Castrolu czy Milersie :lol:
                                                  Attention Required! | Cloudflare
                                                  Już wspominałem że nikt nie musi podawać składu procentowego uzytej bazy a wy dalej i dalej...
                                                  Karty MSDS służą do identyfikacji niebezpiecznych substancji i zagrożeń oraz co robić w takich sytuacjach.

                                                  Tak że dajcie sobie już siana bo nigdzie nie pisze i nikt nie podaje ile jest bazy PAO a do tego klasy i jakości baz PAO są również tak duże że między jedną a druga jest taka różnica że niewłaściwe jest stawianie jedno obok drugiego.

                                                  Poza tym zacznijmy od jednej sprawy gdzie ten Castrol jest wytwarzany bardzo konkretnie i przez kogo a gdzie Millers - tak więc stawianie obu produktów koło siebie nie jest takie zasadne.
                                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                  http://www.zmienolej.pl/
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez leonn
                                                    Synthetisches, taka mała różnica
                                                    Wynikało by z tego, że Xado nie ma ani jednego vollsynthetische. Nawet 0-40 gdzie też piszą o:
                                                    Hergestellt auf Basis komplexer, synthetischer Basisöle, die Ester und Polyalphaolefine enthalten.
                                                    - Superb
                                                    - Panda 1.2

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X