Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez czernobyl
    neste 5w50
    a dlaczego taki wybór do 1,6 MPI + LPG. Nie to żebym negował tylko też zastanawiam się co zalać. Ja głównie po mieście krótkie trasy do 10 tyś rocznie max. Obecnie 10W40 mam zalane.
    Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

    Komentarz


    • a dlaczego taki wybór do 1,6 MPI + LPG
      polecono mi tu na forum. a jesli olej xxW40 znika podczas szybszej jazdy, to naprawdę nie widzę przeciwwskazań, żeby wlać coś o wyższej lepkości.
      jeśli i to nie pomoże, to pozostanie zrobienie uszczelniaczy i pierscieni (albo kupowanie po 7-8L oleju na każdą zmianę i dolewanie)

      Komentarz


      • Zamieszczone przez czernobyl
        a dlaczego taki wybór do 1,6 MPI + LPG
        polecono mi tu na forum. a jesli olej xxW40 znika podczas szybszej jazdy, to naprawdę nie widzę przeciwwskazań, żeby wlać coś o wyższej lepkości.
        jeśli i to nie pomoże, to pozostanie zrobienie uszczelniaczy i pierscieni (albo kupowanie po 7-8L oleju na każdą zmianę i dolewanie)
        dokładnie, mam podobny silnik (1.6 16V) bez LPG, głównie robię trasy i bierze mi ok 300 ml na 1000 (MaxLife 5W40). Też myślę o zakupie Neste 5W50, na lato jak znalazł ale biorę też pod uwagę Amsoil-a 10W40 (AMO) jako olej całoroczny (zresztą Neste 5W50 też da radę w zimie). Daj znać koniecznie jak spisze się Neste w Twoim silniku :szeroki_usmiech właściwie dlaczego mechanicy przy zwiększonym poborze oleju zalecają 10W40 ? nie dość, że większość to półsyntetyki to jeszcze w temperaturze roboczej lepkość kinematyczna jest na poziomie olejów z "40" i aż się prosi wtedy zalać "50" :P no chyba że czegoś nie wiem ... :?:
        Czy ktoś wie jakie TBN, HTHS i NOACK ma Neste 5W50 ?
        Leon 1.6 16V 105 KM

        Komentarz


        • Zamieszczone przez czernobyl
          a dlaczego taki wybór do 1,6 MPI + LPG
          polecono mi tu na forum. a jesli olej xxW40 znika podczas szybszej jazdy, to naprawdę nie widzę przeciwwskazań, żeby wlać coś o wyższej lepkości.
          jeśli i to nie pomoże, to pozostanie zrobienie uszczelniaczy i pierscieni (albo kupowanie po 7-8L oleju na każdą zmianę i dolewanie)
          mnie jeszcze nie znika. Więc na razie zostaje 10W40

          Przepraszam sprostowanie oczywiście mam zalane 5w40
          Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

          Komentarz


          • Hej,

            sprawa pewnie bedzie nietypowa. Po dlugich bojach udalo mi sie znalezc Octavie 2 FL. Samochod byl sprowadzony z zagranicy i przez to urodzil mi sie jeden problem, ktory powoduje ze mam pewny dylemat.

            Nigdzie nie widze zadnej wlepy jaki olej znajdowal sie poprzednio w silniku, nie ma tez zawieszki przy silniku. Z racji, ze auto sprowadzone to nie mam mozliwosci dowiedziec sie od "pierwszego wlasciciela" co bylo do niego lane.

            Przebieg to 149kkm od razu bede robil rozrzad i chcialem tez wymienic olej i wszystkie filtru. Kupilem castrol edge 5w40 ale teraz zastanawiam sie czy wlac syntetyk czy dla bezpieczenstwa nie wlac polsyntetyka?

            pzdr
            Moje 1.6 MPI BSE

            Komentarz


            • A kto będzie wiedział jaki olej wlać do
              Silnik: Inny
              Zamieszczone przez naver
              Przebieg to 149kkm
              Zamieszczone przez naver
              czy wlac syntetyk czy dla bezpieczenstwa nie wlac polsyntetyka?
              A przy 300kkm wlejesz mineralny :?:

              naver A na wcześniejszych stronach nie znalazłeś informacji co leją inni użytkownicy silnika jaki posiadasz :?:
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              • Witam. Posiadam Octavie I RS przebieg 187tys. Jaki olej najlepiej ? Podobno poprzednio byl zalany Motul 5w40 ale nie wiem jaki dokladnie.

                Komentarz


                • Nigdzie nie widze zadnej wlepy jaki olej znajdowal sie poprzednio w silniku, nie ma tez zawieszki przy silniku. Z racji, ze auto sprowadzone to nie mam mozliwosci dowiedziec sie od "pierwszego wlasciciela" co bylo do niego lane.
                  W dzisiajszych czasach niewazne co bylo wazne co bedzie...

                  Pierwsza wymiane w aucie zawsze robie delikatna płukankę z detergentami i zalewam oleje z dobrymi wlasciwosciami mającymi.

                  Kiedys tak zrobilem i kupilem zwyklego lotosa dynamic z przeznaczeniem na plukanie .... wymienilem po 5kkm na ten sam olej i tak juz na Lotosie zostałem bo spisywal sie wysmienicie, a witerwal ustalilem nac12,5

                  Komentarz


                  • Dzieki za odpowiedz.

                    Zrobie plukanke, zaleje castrol edge bo juz go kupilem 5w40, a pozniej na kolejnej wymianie zaleje 0w40 i na tym juz zostane.
                    Moje 1.6 MPI BSE

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez naver
                      Dzieki za odpowiedz.

                      Zrobie plukanke, zaleje castrol edge bo juz go kupilem 5w40, a pozniej na kolejnej wymianie zaleje 0w40 i na tym juz zostane.
                      Nasze silniki sa bardzo tolerancyjne jeśli mowimy o samym oleju ale zawsze warto pamietac o interwałach mniejszych niz 15 kkm zwlaszcza jesli jezdzi sie po mieście i to zimą

                      Komentarz


                      • W zamiarze mam zmiane co okolo 10kkm. Dotychczas nie robilem rocznie dluzszych przebiegow (chyba ze zmieni sie to po zakupie Octy) wiec raz w roku bedzie zmiana.

                        W ASO powiedzial mi gosc, ze powinienem lac 5w30 longlife z norma VW 504.00 507.00.
                        Nie chce jednak zmieniac oleju co 30kkm lub 24 miesiace tylko 10kkm i 12 miesiecy.

                        Jaka norme w takim razie ma spekniac olej?

                        Castrol Edge 5w40 ktory kupilem ma normy VW 502.00 kolejna wymiana bedzie pewnie 0w40.

                        Dodam jeszcze, ze niebawem dolozony bedzie gaz. Bedzie to mialo znaczenie przy wyborze oleju?
                        Moje 1.6 MPI BSE

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez naver
                          W zamiarze mam zmiane co okolo 10kkm. Dotychczas nie robilem rocznie dluzszych przebiegow (chyba ze zmieni sie to po zakupie Octy) wiec raz w roku bedzie zmiana.

                          W ASO powiedzial mi gosc, ze powinienem lac 5w30 longlife z norma VW 504.00 507.00.
                          Nie chce jednak zmieniac oleju co 30kkm lub 24 miesiace tylko 10kkm i 12 miesiecy.

                          Jaka norme w takim razie ma spekniac olej?

                          Castrol Edge 5w40 ktory kupilem ma normy VW 502.00 kolejna wymiana bedzie pewnie 0w40.

                          Dodam jeszcze, ze niebawem dolozony bedzie gaz. Bedzie to mialo znaczenie przy wyborze oleju?
                          To że olej spełnia normę 504.00 i jest przygotowany do longlife nie oznacza ze nie można ustanowić interwalu 15k. Te oleje są dobre i nie wpływają na brak ochrony ale z reguły są droższe stąd można pomyśleć nad dobrym oleju z normą 502.00 i tu 0w40 będzie idealny nawet do LPG gdzie rzekomo temperatury są wyższe

                          Komentarz


                          • Dzięki bardzo za pomoc. A jestes w stanie moze polecic jakiej marki olej 0w40 zalac, zeby posiadal ta norme VW 502.00 po tym castrolu ktory posiadam?
                            Moje 1.6 MPI BSE

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez naver
                              jakiej marki olej 0w40 zalac, zeby posiadal ta norme VW 502.00
                              strona 193 tego wątku ... jeszcze ze 2-3 produkty można by dołożyć (np. Shell 0W40) ale...nie przesadzajmy i tak jest z czego wybierać :wink:
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                strona 193
                                PAOLO ESCO, jeśli robisz tam aktualizacje to dopisałbym do Liqui Moly Synthoil 0W40, TBN 10
                                i troche się zmieniły parametry Valvoline SynPower 0W-40
                                Viscosity40 C. 77
                                Viscosity100 C. 13.5
                                Viscosity Index 180
                                Pour Point, C -51
                                Flash Point 203C
                                TBN, mg KOH/g 10.8



                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                jeszcze ze 2-3 produkty można by dołożyć (np. Shell 0W40)
                                oraz ELF EVOLUTION 900 FTA 0W-40, TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 0W40, no i CASTROL EDGE TITANIUM FST 0W-40

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez leonn
                                  CASTROL EDGE TITANIUM FST 0W-40
                                  czyżby castrol zaczął wreszcie robić porządne oleje?

                                  Komentarz


                                  • Potrzebuję waszej porady, jaki olej polecicie do Skody Fabii z silnikiem 1.2 HTP
                                    Brat kupił i zastanawia sie co wlać...
                                    Auto ma 45 tys. km przebiegu.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez leonn
                                      dopisałbym do Liqui Moly Synthoil 0W40, TBN 10
                                      Skąd informacja o TBN w przypadku LM 0W40, na stronie producenta w kartach niemieckich brak takich informacji.

                                      Komentarz


                                      • Jeszcze mam pytanie, czy gdyby zdarzyl mi sie jakis czarny scenariusz i po plukance i przejsciu poczatkowo na 5w40 okazalo sie ze silnik sie poci to na czym wtedy nalezalo by sie glownie skupic?
                                        Moje 1.6 MPI BSE

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez naver
                                          Jeszcze mam pytanie, czy gdyby zdarzyl mi sie jakis czarny scenariusz i po plukance i przejsciu poczatkowo na 5w40 okazalo sie ze silnik sie poci to na czym wtedy nalezalo by sie glownie skupic?
                                          Na wymianie uszczelnień lub miejscach które się pocą.
                                          Olej ma smarować a nie uszczelniać!
                                          Jeśli jakiś simering cieknie to wymienić a nie zwiększać lepkość oleju silnikowego.

                                          Komentarz


                                          • ciekawy olej Champion Eco Flow
                                            ktoś skomentuje kartę?
                                            Link

                                            Komentarz


                                            • dość niski punkt zapłonu, typowe dla oleju HC, brak normy MB 229.5
                                              parametry ogólnie dobre, to będzie prawdopodobnie to samo co Wolf , ta sama firma produkuje też dla Mannola bodajże

                                              Komentarz


                                              • Mój pies wybrałby Champion

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez paba
                                                  prawdopodobnie to samo co Wolf
                                                  to że może być robiony w tym samym zakładzie nie oznacza że to ta sama receptura/skład. Wolf ma MB 229.5 i inne parametry.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • pardon, faktycznie za duże uproszczenie

                                                    na dniach zalewam do siebie Wolf Asia 5W-30 SAE, zobaczę co toto jest warte

                                                    na następną wymianę rozkminiam Shell 0W-30 A5 vs Lazerway F

                                                    to jest uzależnienie planować 2 wymiany w przód

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X