Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez sw29l
    żaden dodatek nie ma cudownego działania gdy nie ma dobrego oleju.
    to napewno, ja na przykład bym wolał dołożyć tą kasę na dobry olej ale koniecznie z PAO.
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Zamieszczone przez pedros
      nie wiem czego to bardziej zasługa Fuchsa 75W czy AR9100.
      Fuchs w skrzyniach biegu daje radę, ja mam 75W80 FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 GL-4 OLEJ PRZEKŁADNIOWY - 1 litr i jest OK.
      Ja mam wymianę w multi , w przyszły wtorek dowiem sie , kto robi OEM dla VAG do skrzyn na EU. Stawiam na Fuchs'a.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        Zamieszczone przez pedros
        ps. Dobry olej. . Nawet latem
        no własnie bo się już miałem podpytać czy jesteś z niego zadowolony :lol:
        Drugie miejsce po wiadomo Silkolene :diabelski_usmiech

        Power od początku zaraz po odpaleniu,
        błyskawicznie się nagrzewa ale i doskonale odbierał ciepło.
        W kręcą się fantastycznie na obroty a teraz mam porów anie bo teraz mam 5W40 :diabelski_usmiech
        Nie śmiać sie :diabelski_usmiech Aveno.

        Dodam że po kilku tysiącac do Quazara wlałem również Ceratec.
        Oceniam baaaardzo wysoko ten olej.

        [ Dodano: Sob 18 Paź, 14 19:33 ]
        Zamieszczone przez sw29l
        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
        Zamieszczone przez pedros
        nie wiem czego to bardziej zasługa Fuchsa 75W czy AR9100.
        Fuchs w skrzyniach biegu daje radę, ja mam 75W80 FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 GL-4 OLEJ PRZEKŁADNIOWY - 1 litr i jest OK.
        Ja mam wymianę w multi , w przyszły wtorek dowiem sie , kto robi OEM dla VAG do skrzyn na EU. Stawiam na Fuchs'a.
        a może Pentosin :P

        Komentarz


        • Tylko z ciekawości i experymentowania, aby mieć porównanie do jakości innych olejów.
          Na dzień dzisiejszy między, Mobil 1 , Motul , Castrol, Shell i Valvoline - Valvoline nr1.
          Castrola na pewno juz nie chce, olej wygląda tragicznie po 6kkm. Na valvoline przejechałem się w poprzednim aucie, rozszczelnił mi się silnik i lekki uraz mam do niego, ale to był inny olej (10w40) i inny samochód (Passat B4 1.9tdi) potem zalałem Motulem 10w40 i się uszczelnił :lol: więc jakiś sentyment do Motula mam ;-) . Tylko że, teraz inne auto, olej rozrzedzony paliwem daje do myślenia.
          czarna perła

          Komentarz


          • Zamieszczone przez pedros
            Drugie miejsce po wiadomo Silkolene
            i tutaj mnie nie zaskoczyłeś Silkolene daje radę :diabelski_usmiech

            Zamieszczone przez pedros
            Power od początku zaraz po odpaleniu,
            błyskawicznie się nagrzewa ale i doskonale odbierał ciepło
            no no trzeba będzie go kiedyś sprawdzić... tylko że ja już mam inne oleje na zimę i aż do następnego roku na wakacje już kupione, co najmniej na 3-4 zmiany :lol:
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Zamieszczone przez sw29l
              żaden dodatek nie ma cudownego działania gdy nie ma dobrego oleju.
              to napewno, ja na przykład bym wolał dołożyć tą kasę na dobry olej ale koniecznie z PAO.
              Dokłądnie , to jest powód, który mnie kusi na LM Supersyn 0w30, 0W40 i 5w40 ewentualnie jak będę w kraju to statoil i neste.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez sw29l
                żaden dodatek nie ma cudownego działania gdy nie ma dobrego oleju.


                [youtube] [/youtube]
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  Zamieszczone przez pedros
                  Drugie miejsce po wiadomo Silkolene
                  i tutaj mnie nie zaskoczyłeś Silkolene daje radę :diabelski_usmiech

                  Zamieszczone przez pedros
                  Power od początku zaraz po odpaleniu,
                  błyskawicznie się nagrzewa ale i doskonale odbierał ciepło
                  no no trzeba będzie go kiedyś sprawdzić... tylko że ja już mam inne oleje na zimę i aż do następnego roku na wakacje już kupione, co najmniej na 3-4 zmiany :lol:
                  No nie wiem....
                  czy jeszcze jest w handlu :szeroki_usmiech
                  przecież on przeczy zasadom globalizacji i nie niszczy silników. .. i jest zapewne drogi w produkcji gdyż zawiera PAO, Estry....

                  Jeszcze 2 litry mi zostały wiec na jesienny automix w sam raz :diabelski_usmiech

                  PS. Jeśli chodzi o zapasy to zgarnął em całą transze pewnego oleju od dystrybutora w PŁ i sobie te 5W40 chwalę. .. mam jeszcze 5 zmian

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez slawciol
                    Tylko z ciekawości i experymentowania, aby mieć porównanie do jakości innych olejów.
                    Na dzień dzisiejszy między, Mobil 1 , Motul , Castrol, Shell i Valvoline - Valvoline nr1.
                    Castrola na pewno juz nie chce, olej wygląda tragicznie po 6kkm. Na valvoline przejechałem się w poprzednim aucie, rozszczelnił mi się silnik i lekki uraz mam do niego, ale to był inny olej (10w40) i inny samochód (Passat B4 1.9tdi) potem zalałem Motulem 10w40 i się uszczelnił :lol: więc jakiś sentyment do Motula mam ;-) . Tylko że, teraz inne auto, olej rozrzedzony paliwem daje do myślenia.
                    Miałem na myśli oleje XW30 lub XW40 . PS. jak sam nie przetestujesz to nikt Ci nie doradzi "złotego środka".

                    Komentarz


                    • Ja czekam teraz na dostawę 4 x 4L Xado od konkona :P ... chcę coś sprawdzić i potwierdzić lub nie opinię o tym oleju :wink:

                      [ Dodano: Sob 18 Paź, 14 19:45 ]
                      Zamieszczone przez sw29l
                      nikt Ci nie doradzi "złotego środka".
                      masz PW :diabelski_usmiech
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez endryu
                        Zamieszczone przez sw29l
                        żaden dodatek nie ma cudownego działania gdy nie ma dobrego oleju.


                        [youtube] [/youtube]
                        OK, zwracam honor , jak dobije takiego do stanu jak Poldek to zapodam ceramizer i zdam relacje

                        Komentarz


                        • Ja mam wyniki badań silnika na dodatku typu ceramizer przeprowadzone przez Dr inż. Piotr IGNACIUKA i Dr inż. Piotr SZCZĘSNEGO z Wydział Mechaniczny, Politechnika Lubelska i w zasadzie można powiedzieć, że:
                          "Na podstawie przeprowadzonych badan stanowiskowych
                          stwierdzono
                          1. Zastosowanie dodatku „Xeramic” spowodowało poprawę
                          parametrów pracy silnika, ale tylko w górnym zakresie
                          prędkości obrotowych (od 3600 do 4100 obr/min).
                          2. Maksymalny obserwowany przyrost mocy wynosił 3 kW,
                          co stanowi ok.6% mocy maksymalnej silnika pracującego
                          bez dodatku.
                          3. Maksymalny obserwowany wzrost momentu obrotowego
                          wynosił 4 Nm i był obserwowany przy prędkości obrotowej
                          3900 obr/min.
                          4. Nie zaobserwowano poprawy parametrów pracy silnika przy
                          prędkościach obrotowych mniejszych niż 3600 obr/min.
                          Z uwagi na czas trwania testu badawczego nie można wnioskować
                          na temat utrzymania poprawionych parametrów w czasie
                          i wpływu dodatku na trwałość silnika."
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            Ja mam wyniki badań silnika na dodatku typu ceramizer przeprowadzone przez Dr inż. Piotr IGNACIUKA i Dr inż. Piotr SZCZĘSNEGO z Wydział Mechaniczny, Politechnika Lubelska i w zasadzie można powiedzieć, że:
                            "Na podstawie przeprowadzonych badan stanowiskowych
                            stwierdzono
                            1. Zastosowanie dodatku „Xeramic” spowodowało poprawę
                            parametrów pracy silnika, ale tylko w górnym zakresie
                            prędkości obrotowych (od 3600 do 4100 obr/min).
                            2. Maksymalny obserwowany przyrost mocy wynosił 3 kW,
                            co stanowi ok.6% mocy maksymalnej silnika pracującego
                            bez dodatku.
                            3. Maksymalny obserwowany wzrost momentu obrotowego
                            wynosił 4 Nm i był obserwowany przy prędkości obrotowej
                            3900 obr/min.
                            4. Nie zaobserwowano poprawy parametrów pracy silnika przy
                            prędkościach obrotowych mniejszych niż 3600 obr/min.
                            Z uwagi na czas trwania testu badawczego nie można wnioskować
                            na temat utrzymania poprawionych parametrów w czasie
                            i wpływu dodatku na trwałość silnika."
                            uuuu słabo, na innych forach spalanie dzieki tym cudom spadło z 16l/100km na 12l

                            Komentarz


                            • Wie ktoś, które elementy zostają ceramizowane w normalnym silniku?

                              Komentarz


                              • soryyy ale kumpel przyszedł i mamy "do zniszczenia 0,5 z lodówki" :wink:
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  soryyy ale kumpel przyszedł i mamy "do zniszczenia 0,5 z lodówki" :wink:


                                  No i się wymiksowal w angielskim stylu :diabelski_usmiech

                                  PS. Zauważ że nie nabijam się z tej ilosci6

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    "do zniszczenia 0,5 z lodówki"
                                    Zamieszczone przez pedros
                                    PS. Zauważ że nie nabijam się z tej ilosci6
                                    Bo to zostało zapewne na dolewki ]"]Error 404 Nie znaleziono strony
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez endryu
                                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                      "do zniszczenia 0,5 z lodówki"
                                      Zamieszczone przez pedros
                                      PS. Zauważ że nie nabijam się z tej ilosci6
                                      Bo to zostało zapewne na dolewki ]Obrazek"]Error 404 Nie znaleziono strony
                                      Ach te "biokomponenty" :szeroki_usmiech


                                      Tak off topic przeglądam sobie karty produktów i widzę tendencje ze producenci jada na swojej poprzedniej opini i psują specyfikację. ...

                                      Patrz Motul, niektóre LM

                                      Estry były i się zmyły. ..HC i GTL rządzi :twisted: dlatego aż mnie skręca z ciekawości jakie jest to moje full synth w Aveno made in Germany... :?:

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez pedros
                                        Zamieszczone przez endryu
                                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        "do zniszczenia 0,5 z lodówki"
                                        Zamieszczone przez pedros
                                        PS. Zauważ że nie nabijam się z tej ilosci6
                                        Bo to zostało zapewne na dolewki ]Obrazek"]Error 404 Nie znaleziono strony
                                        Ach te "biokomponenty" :szeroki_usmiech


                                        Tak off topic przeglądam sobie karty produktów i widzę tendencje ze producenci jada na swojej poprzedniej opini i psują specyfikację. ...

                                        Patrz Motul, niektóre LM

                                        Estry były i się zmyły. ..HC i GTL rządzi :twisted: dlatego aż mnie skręca z ciekawości jakie jest to moje full synth w Aveno made in Germany... :?:
                                        ACEA C1/C2/C3 jest jedyna i słuszna Po co komu pao i estry ?

                                        Komentarz


                                        • sw29l, no i ze jest napis syntetyczny na opakowaniu :wink: :diabelski_usmiech


                                          No i najważniejsze! Jeśli jedziesz atutem i właśnie przekraczać z 100 000 km koniecznie zatrzymaj samochód i poproś mobilny serwis, by podjechał wymienić olej na mineralny.




                                          PS. 1,9 tdi , 1Z, 380kkm, od 180kkm licznikowego pędzony na Mobil1 potem tylko na Lotosie Syntetycznym z 505.01 do dzisiaj nie kopci, nie bierze oleju, turbo żyje.

                                          Komentarz


                                          • jaki olej do 1.8?

                                            Witam. a co Panowie myslicie o takim oleju Mobil 1 New Life 0W-40 do 1.8? przebieg 7200km.
                                            CZERWIEŃ CORRIDA, LATO 18" FELGI GOLUS, ZIMA 18" FELGI TURINI.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez CHRIS3355
                                              co Panowie myslicie o takim oleju Mobil 1 New Life 0W-40
                                              mam go teraz w silniku. Poboru oleju brak. Czasami na zimnym silniku przy pierwszym rozruchu po kilku dniowym postoju na parkingu "lubi klepnąć zaworami" ale ogólnie nie jest źle. Wg. mnie silnik na nim pracuje bardziej metalicznie i trochę głośniej (odrobinę w górnym zakresie obrotów) niż np. na Statoilu czy Neste, które miałem poprzednio... ale biorąc pod uwagę łatwą dostępność i stosunkowo dobrą ceną można śmiało ten olej brać pod uwagę.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Re: jaki olej do 1.8?

                                                Zamieszczone przez CHRIS3355
                                                Witam. a co Panowie myslicie o takim oleju Mobil 1 New Life 0W-40 do 1.8? przebieg 7200km.
                                                Olej mineralny HC, ulega szybkiej degradacji na turbinie. Są dużo lepsze i tańsze np. nowy syntetyczny Shell 0W-40.
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • na stronie shella nie ma oleju 0w-40.
                                                  CZERWIEŃ CORRIDA, LATO 18" FELGI GOLUS, ZIMA 18" FELGI TURINI.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez CHRIS3355
                                                    na stronie shella nie ma oleju 0w-40.
                                                    :roll: Oleje silnikowe Shell Helix ogólnego zastosowania | Shell Polska / Link(SN_CF_A3_B4)_(en)_TDS.pdf karta z 19 maj 2014r.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X