Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez doctore
    Chyba musiałbym być nawalony jak autobus i na haju aby w ASO kupić po takiej cenie olej. ad: Ale niestety wielu jest takich co płacą takie ceny. Przykład, koleżanka z pracy. Ma Fabię i z każdym gufnem leci do ASO a ci golą ją jak barana (owcę) i nic na to nie poradzisz. Nie da się przekonać, że można inaczej
    Ma to swoje plusy i minusy. My jak kupujemy lub inaczej mówiąc chcemy kupić auto z DE to koniecznie chcemy aby było serwisowane do końca, z full dokumentacją. Bogaty Niemiec nie ma czasu siedzieć na Forum i szukać ewentualnego tańszego rozwiązania to oddaje auto do ASO, gdzie teoretycznie są najlepsi fachowcy. A Ci fachowcy za odpowiednią cenę zrobią wszystko nawet pióra wycieraczek czy żarówkę wymienią. Widocznie taką samą strategię przyjęła koleżanka Twoja z pracy. Osobną sprawą są nasi polscy "fahowcy" w ASO w porównaniu do niemieckich kolegów. Natomiast jeśli jej książka serwisowa będzie tak bogata w tak drobne pierd*ły na każdym kroku na każdym kilometrze to jestem przekonany że najszybciej sprzeda auto. Bo Polak łyknie auto full serwisowane, że okazja, że złapał Pana Boga za nogę etc. Minus to kasa, najwięcej zapłaci ta Pani ale kto bogatemu zabroni.

    Komentarz


    • micrusec, nic nie stoi na przeszkodzie aby użytkownik kupił olej niezależnie byle zgodny z normami i uzyskał wpis w księdze serwisowej

      Poza tym masz rację koszty vs wygoda i produktywność oraz czas :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • Zamieszczone przez micrusec
        Ma to swoje plusy i minusy... Minus to kasa, najwięcej zapłaci ta Pani ale kto bogatemu zabroni...
        Wszystko ma swoje plusy i minusy, niestety. Ja do tej pory też jeździłem do ASO na przeglądy, nawet po gwarancji, ale materiały zawsze brałem swoje i zamiast np płacić za olej 80-90 zł. za litr to za ten sam płaciłem 30 zł. Koszt ostatniego przeglądu wyniósł 250 zł. robocizna i 150 zł. materiały.
        Tak na marginesie, w moim przypadku jedna wizyta na roku w ASO to nic strasznego ponieważ przy ostatniej wizycie wymienili mi gratis olej w skrzyni, wgrali nowego softa i jeszcze parę innych rzeczy w kompie o co ich poprosiłem
        Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez pedros
          Litr oleju syntetycznego 5w30 Mobil 1 91,00 brutto ASO VW w WLKP
          56 za litr Castrola LL to widziałem (lub troche tańszy Total LL) ale za 90 dych?
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • Zamieszczone przez pedros
            Litr oleju syntetycznego 5w30 Mobil 1 91,00 brutto ASO VW w WLKP
            :shock: łooo "shit"... idą na rekord :twisted:
            Zamieszczone przez pedros
            wydać 200 pln na cos znacznie lepszego
            w tej cenie to masz Silkolene Pro S 5W30 lub 5W40 - 5L !
            Zamieszczone przez doctore
            materiały zawsze brałem swoje i zamiast np płacić za olej 80-90 zł. za litr to za ten sam płaciłem 30 zł.
            bardzo mądrze!
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • Zamieszczone przez ruwado
              Zamieszczone przez pedros
              Litr oleju syntetycznego 5w30 Mobil 1 91,00 brutto ASO VW w WLKP
              56 za litr Castrola LL to widziałem (lub troche tańszy Total LL) ale za 90 dych?


              Rekord!
              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

              Komentarz


              • Potrzebuję info nt. Fuchs Titan GT1 ProFlex 5W-30 - to jest full syntetyk czy HC?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez sw29l
                  Potrzebuję info nt. Fuchs Titan GT1 ProFlex 5W-30 - to jest full syntetyk czy HC?
                  Ani to i ani to. MC I GTL czyli bardziej HC.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez pedros
                    Zamieszczone przez sw29l
                    Potrzebuję info nt. Fuchs Titan GT1 ProFlex 5W-30 - to jest full syntetyk czy HC?
                    Ani to i ani to. MC I GTL czyli bardziej HC.
                    jak to się ma ten Fuchs do Millersa XF LL5w30 i Motul Specific 504/507?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez sw29l
                      Zamieszczone przez pedros
                      Zamieszczone przez sw29l
                      Potrzebuję info nt. Fuchs Titan GT1 ProFlex 5W-30 - to jest full syntetyk czy HC?
                      Ani to i ani to. MC I GTL czyli bardziej HC.
                      jak to się ma ten Fuchs do Millersa XF LL5w30 i Motul Specific 504/507?
                      Dobry olej ale niektórzy zgłaszali inny dźwięk silnika. Analiz nie znam dlatego nie chcę dalej brnąc.

                      Moim zdaniem Millers byłby ok. Dobra sprawdzona baza.

                      Ale żeby nie było antyFuchsowo ten olej również jest bardzo zaawansowany technologicznie i myślę że nie ma co gdybać bo masz 45 kkm by przetestować wszystkie trzy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez sw29l
                        Potrzebuję info nt. Fuchs Titan GT1 ProFlex 5W-30 - to jest full syntetyk czy HC?
                        To olej wykonany w technologii syntetycznej GTL czyli HC III +.

                        teraz mózgi z rafinerii idą w kierunku Eco czyli mało dodatków dobra baza dobra pompowalnosc i ew dodatki typu mikrobor albo nano bor albo inne tansze :diabelski_usmiech
                        Nie - baza z Orlenu czy baza z Chevrona to inne spec.
                        dodatki to gotowe zestawy są lepsze i gorsze ...
                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                        http://www.zmienolej.pl/
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez pedros
                          Zamieszczone przez sw29l
                          Zamieszczone przez pedros
                          Zamieszczone przez sw29l
                          Potrzebuję info nt. Fuchs Titan GT1 ProFlex 5W-30 - to jest full syntetyk czy HC?
                          Ani to i ani to. MC I GTL czyli bardziej HC.
                          jak to się ma ten Fuchs do Millersa XF LL5w30 i Motul Specific 504/507?
                          Dobry olej ale niektórzy zgłaszali inny dźwięk silnika. Analiz nie znam dlatego nie chcę dalej brnąc.

                          Moim zdaniem Millers byłby ok. Dobra sprawdzona baza.

                          Ale żeby nie było antyFuchsowo ten olej również jest bardzo zaawansowany technologicznie i myślę że nie ma co gdybać bo masz 45 kkm by przetestować wszystkie trzy
                          Tak kombinuję i porównuję bo fuksa -45euro, Millers - 60euro i motul 55euro, ( mobila lekko pogięło i za M1 ESP 0w40 - 70euro) a własnie musze zrobic dolewkę bo po 8Kkm na X-max 0W40 mam końcówkę na bagnecie.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez sw29l
                            ( mobila lekko pogięło i za M1 ESP 0w40 - 70euro) a własnie musze zrobic dolewkę bo po 8Kkm na X-max 0W40 mam końcówkę na bagnecie.
                            öldepot24.de - Ihr Partner in Sachen Motoröl und Betriebsstoffe
                            jednak Reich to Reich :diabelski_usmiech
                            Audi 1.8T AVJ

                            Silnik smaruje
                            Ravenol SSL

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez KubaMpakiet
                              Zamieszczone przez sw29l
                              ( mobila lekko pogięło i za M1 ESP 0w40 - 70euro) a własnie musze zrobic dolewkę bo po 8Kkm na X-max 0W40 mam końcówkę na bagnecie.
                              öldepot24.de - Ihr Partner in Sachen Motoröl und Betriebsstoffe
                              jednak Reich to Reich :diabelski_usmiech
                              To rozumiem- cena adekwatna do produktu.
                              Sites-halfords-ie-Site
                              Tak wyglada przeliczanie z Funta na Eur - zawsze w drożej + różnica VAT ( IE23%, UK 20%, DE 19%) - cena końcowa później jest jak widać.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                Zamieszczone przez sw29l
                                ( mobila lekko pogięło i za M1 ESP 0w40 - 70euro) a własnie musze zrobic dolewkę bo po 8Kkm na X-max 0W40 mam końcówkę na bagnecie.
                                öldepot24.de - Ihr Partner in Sachen Motoröl und Betriebsstoffe
                                jednak Reich to Reich :diabelski_usmiech
                                Straszna inflacja w tej Rzeszy - w czerwcu 2014 za Liqui Moly Synthoil Energy 0w40 płaciłem w tym sklepie 39,50€, teraz jest 59,15€ :shock:

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez degenerat
                                  Straszna inflacja w tej Rzeszy - w czerwcu 2014 za Liqui Moly Synthoil Energy 0w40 płaciłem w tym sklepie 39,50€, teraz jest 59,15€ :shock:
                                  Czyżby reklama zrobiła swoje ?
                                  W Polsce nie jest taniej kupić ten olej ?
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez degenerat
                                    teraz jest 59,15€ :shock:
                                    Widzi duże zainteresowanie tym olejem (między innymi z za Odry) 8) to podniósł cene, bo 39€ za 5L tego oleju to śmiech.
                                    Może nie potrzebnie wkleiłem adres tego sklepu na ogólnym forum, :roll: teraz będzie trzeba innego sklepu szukać, bo o rabacie u nich nie mam już mowy. :evil: Ale będe jeszcze próbował :P

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez leonn
                                      Zamieszczone przez degenerat
                                      teraz jest 59,15€ :shock:
                                      Widzi duże zainteresowanie tym olejem (między innymi z za Odry) 8) to podniósł cene, bo 39€ za 5L tego oleju to śmiech.
                                      Może nie potrzebnie wkleiłem adres tego sklepu na ogólnym forum, :roll: teraz będzie trzeba innego sklepu szukać, bo o rabacie u nich nie mam już mowy. :evil: Ale będe jeszcze próbował :P
                                      Życzę powodzenia w szukaniu. W cenie poniżej 40€ za LM 0w40 będzie ciężko. Ten sklep był najtańszy. Ja ich znalazłem kiedyś na ebay.de .

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez degenerat
                                        Ja ich znalazłem kiedyś na ebay.de .
                                        A nie na OCP? :wink:

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez leonn
                                          Zamieszczone przez degenerat
                                          Ja ich znalazłem kiedyś na ebay.de .
                                          A nie na OCP? :wink:
                                          Nie.
                                          Kupowałem u nich od ok. 3 lat 1-2 razy do roku. Wydaje mi się nawet, że kiedyś mieli bogatszą ofertę. Czasami na ebay mieli taniej niż w sklepie.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez degenerat
                                            Czasami na ebay mieli taniej niż w sklepie.
                                            Nigdy nie zauważyłem żeby na ebay mieli taniej niż w sklepie, ale nie bede sie spierał :wink:

                                            Komentarz


                                            • Trzeba wziąść pod uwagę że Polski VAT i podatek jest nieco inny niż w innych krajach :-)
                                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                              http://www.zmienolej.pl/
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                              Komentarz


                                              • na Lukoilu dostępny np. Luxe 5W40 SN (kod kreskowy 594 - Rumunia, rok produkcji 2012)

                                                godne parametry (TBN 10, wysoki index lepkości, bardzo dobre wyniki na CCS, MRV)
                                                The URL you requested has been blocked


                                                cena ok. 110zł 4 litry i 37zł 1 litr na stacji to niedużo wg. mnie za taki olej

                                                Komentarz


                                                • Panowie co wlać i po jakim przebiegu od nowości do 1,2 TSI 90 ?
                                                  Wcześniej lałem do 1,4 16V BXW Neste City Pro i było super.
                                                  Teraz podpowiedzcie co lać do nowego. Wolał bym coś z VW 504 bo na gwarancji ...

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Marek__82
                                                    Panowie co wlać i po jakim przebiegu od nowości do 1,2 TSI 90 ?
                                                    Wcześniej lałem do 1,4 16V BXW Neste City Pro i było super.
                                                    Teraz podpowiedzcie co lać do nowego. Wolał bym coś z VW 504 bo na gwarancji ...
                                                    Najsensowniejszym wyborem jest olanie przeglądów wg wskazań i przejście na wymianę co roku czyli rezygnacja z VW 504 na rzecz VW 502. I dalej możesz lać Neste albo coś innego w zależności od portfela.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X