Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • leonn, Tak, wiem, z tym że na TDI był 4.10, a na benzynie 27.09 (nie to że kogoś śledzę :lol: )
    Bardzo dużo ciekawych rzeczy pisał o zasadności stosowania 0W40 w TSI, a tu klops. Znowu przewaga 5W30. Dlatego z ciekawości zapytuję użytkowników na jakim oleju jeżdżą Zwłaszcza tych z silnikiem TSI.
    Ja jestem obecnie na Statoil LL 5W30. poprzednio na M1 NL 0W40 (tak kupiłem).
    Czekam na pozostałych z TSI

    Komentarz


    • 1.4 TSI CHPA zalewam polecanym tutaj 0W-40 Neste CityPro. I chyba przy nim zostanę.
      Laboratoryjnych badań oleju nie robiłem i robić nie będę, ale do oleju na podstawie głośności pracy silnika, osiągania i utrzymywania temperatury, przyczepić się nie mogę.

      A na informację o dostosowaniu magistrali do xW-30 w niewiadomo-których TSI się nie doczekałem, więc traktuje te rewelacje jako beletrystyczne ubarwienie wątku

      Komentarz


      • Karel, dzięki za konkret
        Też zatanawiałem się nad tą oliwą.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Rico40
          5W30 tylko do diesli z dpf a nie do benzynki, tak nas VW robił w konia z normami spalin tak samo producenci oleju wraz z producentami silników. Jeszcze parę lat temu do benzyny lało się 0W40 i silniki pracują bez problemu i pracować dalej będą jeśli będzie się robiło wymianę oliwy zgodnie z zasadą raz w roku lub co 15kkm.

          Zamieszczone przez prezes73
          PAOLO się przestał odzywać już na benzyniaku, bo pewnie już mu ręce opadają jak czyta co się tu dzieje i jego wypociny poszły w pizd...u.
          po prostu nie miałem dostępu do neta a zwłaszcza czasu na pisanie, bo byłem 2-3 tygodnie na ćwiczeniu w AON-nie a teraz jestem w Orzyszu na poligonie ...3 tygodnie ale wieczorem mam dostęp do neta :wink:
          Zamieszczone przez leonn
          PAOLO jest na wczasach do 23.10
          :tuk: na "takich wczasach" ...
          Załączone pliki
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez prezes73
            Ja jestem obecnie na Statoil LL 5W30. poprzednio na M1 NL 0W40 (tak kupiłem).
            Czekam na pozostałych z TSI
            No i jakie masz zdanie-odczucia o tych olejach w CAXA :?:
            O Statoilu LL 5W30 ja mam bardzo dobre zdanie. U mnie prawie go nie ubywa (na 15kkm wlałem resztkę, która została w bańce 4L. 2 może 3 setki).
            Silnik pracuje ładnie. Zimne rozruchy są "miękkie". A na następną wymianę rozważam też 0W40. Jaki jeszcze nie wiem. A może dalej Statoil?
            Statoil-a LL 5W30 chwalą także koledzy z klekotami.
            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
            =================================================

            Komentarz


            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Zamieszczone przez Rico40
              5W30 tylko do diesli z dpf a nie do benzynki, tak nas VW robił w konia z normami spalin tak samo producenci oleju wraz z producentami silników. Jeszcze parę lat temu do benzyny lało się 0W40 i silniki pracują bez problemu i pracować dalej będą jeśli będzie się robiło wymianę oliwy zgodnie z zasadą raz w roku lub co 15kkm.

              Zamieszczone przez prezes73
              PAOLO się przestał odzywać już na benzyniaku, bo pewnie już mu ręce opadają jak czyta co się tu dzieje i jego wypociny poszły w pizd...u.
              po prostu nie miałem dostępu do neta a zwłaszcza czasu na pisanie, bo byłem 2-3 tygodnie na ćwiczeniu w AON-nie a teraz jestem w Orzyszu na poligonie ...3 tygodnie ale wieczorem mam dostęp do neta :wink:
              Zamieszczone przez leonn
              PAOLO jest na wczasach do 23.10
              :tuk: na "takich wczasach" ...
              Jestem ciekaw na jakim oleju Armia pędzi te 6 cylindrów silników Scania w Rosomakach?

              Komentarz


              • PAOLO ESCO, w krórym garbusku siedzisz ?
                Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                Jeżdżę w blasku
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Karel
                  0W-40 Neste CityPro
                  Inni koledzy też go chwalą.
                  Karel, Wlewałeś "nowszego" z MB229.5 czy "starszego" z MB229.3?
                  Na aukcjach sprzedawany jest (w/g opisom) "starszy". Może jest tańszy i wypychany na rynek. Coś nie widać nowszego.

                  [ Dodano: Wto 06 Paź, 15 21:11 ]
                  Zamieszczone przez pedros
                  w Rosomakach?
                  To nie Rosomaki :!: Ich by nie zakrywali starymi derkami. To są SKOT-y :szeroki_usmiech
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • endryu, Właśnie mam mieszane odczucia, o dziwo pracuje ładniej niż na Mobilu, ale do ideału troszkę mu brakuje, zwłaszcza przy obrotach 3-5k. Zastanawiam się właśnie na Neste, i pewnie niedługo w jednej z CAXA zaleje właśnie Neste 0W40. Oleju nie ubywało na M1 i na Statoil też nie ubywa. Tylko teraz na Statoil bardziej metalicznie pracuje silnik na wysokich obrotach
                    KAREL: no właśnie, które Neste masz zalane,
                    Czy ten Neste ma flash point tylko 203 stopnie? Jak dla uturbionego silnika bardzo mało
                    neste

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez pedros
                      na jakim oleju Armia pędzi te 6 cylindrów silników Scania w Rosomakach?
                      na Turdus Powertec Synthetic - kiedyś już ktoś się o to pytał.
                      Zamieszczone przez zsolpyw
                      krórym garbusku siedzisz ?
                      nie te "U" :wink:
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        :tuk: na "takich wczasach" ...
                        PAOLO ESCO, do każdego wozu zalał inny olej, różne dodatki i płukanki i testuje

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez prezes73
                          Czy ten Neste ma flash point tylko 203 stopnie? Jak dla uturbionego silnika bardzo mało
                          ma 220 st - czy ktoś wie ile PAO ma ten "nowy" Neste 0w40 ? bo "stary" miał ponoć 50%
                          Leon 1.6 16V 105 KM

                          Komentarz


                          • endryu, prezes73, miałem zalane bez normy 229.5. Teraz szukam nowszego, ale mam problem z opakowaniem 1 L.
                            PS. M1 0w-40 NL pamiętam z poprzedniego auta, też bardzo fajny olej. Rozrząd łańcuchowy, zimą pełną cisza, napinacz od razu dostawał ciśnienie. Ale zrezygnowałem z obaw przed podróbkami

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez koka
                              ma 220 st
                              na karcie jest 203. Karta z 06.2015
                              Flash point
                              203°C PMCC (Pensky-Martens closed cup).

                              Komentarz


                              • Z tym dostosowaniem magistrali do xW-30 też pierwsze słysze, czytając gdzieś na forum golfa pisali że napinacz lubi 0W a łańcuch dużą lepkość ael max W40. Trochę już można dostać kręćka więc się zastanawiam co zalać bo póki co męczę M1 ESP 5W30 i się zastanawiam co tu wlać:

                                1 Mobil1 ESP 5W30
                                2 Mobil1 NL 0W40
                                3 MOTUL X-MAX 0W40
                                4 SHELL HELIX ULTRA 0W40
                                5 TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY/ELF EVOLUTION 900 FT 0W30
                                6 VALVOLINE SYNPOWER 0W40

                                Wszystkie te oleje dostępne mam w InterCarsie stacjonarnie na miejscu. Trochę się boje podróbek Mobila i Motula a jak to się ma w IC. Druga sprawa z VALVOLINE to temperatura zapłonu z karty wynika że tylko 203c i czy to nie mało do TSI no i jak z tym TOTALEM/ELFEM bo mnie zainttrygował i czy te 0W30 sprawdzi się też na lato do TSI? O SHELLU pisaliście że do TSI taki sobię głośny i szybko traci właściwości ?
                                blade232

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez ksyniu22
                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  :tuk: na "takich wczasach" ...
                                  PAOLO ESCO, do każdego wozu zalał inny olej, różne dodatki i płukanki i testuje
                                  Też tak przypuszczam :wink:

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez blade232
                                    Z tym dostosowaniem magistrali do xW-30 też pierwsze słysze, czytając gdzieś na forum golfa pisali że napinacz lubi 0W a łańcuch dużą lepkość ael max W40. Trochę już można dostać kręćka więc się zastanawiam co zalać bo póki co męczę M1 ESP 5W30 i się zastanawiam co tu wlać:
                                    W prywatnych wiadomościach odnalazłem wpis dotyczący silnika 1.2 TSI na łańcuchu o kodzie silnika CBZB odnośnie MO 5W40 można to zrozumieć "że jest to super olej dla silnika ale nie dla tych nieszczęsnych zaworów, trzeba obniżyć limit sapsow i wybrać coś 5W30 albo 0W40".

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez prezes73
                                      Zamieszczone przez koka
                                      ma 220 st
                                      na karcie jest 203. Karta z 06.2015
                                      Flash point
                                      203°C PMCC (Pensky-Martens closed cup).
                                      może ta strona coś wyjaśni :P :

                                      Sivua ei löydy | Neste

                                      patrz "biuletyn produktu" kontra "karta charakterystyki" warto też przetłumaczyć tekst na stronie na bardziej zrozumiały język :szeroki_usmiech trochę pokręcili, nie ma co ...
                                      Leon 1.6 16V 105 KM

                                      Komentarz


                                      • koka, Na tej stronie broszura jest z 2013r a karta z 2015. Jak byk napisane 203 stopnie.
                                        W tym momencie wypada z mojej listy do zalania w TSI

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez prezes73
                                          koka, Na tej stronie broszura jest z 2013r a karta z 2015. Jak byk napisane 203 stopnie
                                          być może w nowych odsłonach wcale nie będzie lepiej, wygląda na to że "stara" wersja (bez 229.5) miała swoją wartość a i PAO więcej pewnie było :P
                                          Leon 1.6 16V 105 KM

                                          Komentarz


                                          • MIDLAND SYNQRON 0W40 punkt zapłonu 254C Es ist ein Fehler aufgetreten |Midland Oil
                                            Natomiast ceniony MILLERS XF Longlife 0w40 ma 200C Page not found | Millers Oils

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez degenerat
                                              MIDLAND SYNQRON 0W40
                                              nie znam tego producenta, ani opini o tym oleju, zwłaszcza w TSI.
                                              powrócę chyba jednak do M1 NL 0W40

                                              Komentarz


                                              • pomyłka - w nowej wersji Midland ma temp zapłonu 230C Es ist ein Fehler aufgetreten |Midland Oil

                                                Komentarz


                                                • prezes73,
                                                  możesz coś bliżej podać jak u Ciebie w TSI sprawował się Mobil NL 0W40 (praca przy uruchomieniach silnika na zimno i na ciepło, lekkość pracy silnika przy wkręcaniu się na obroty ?
                                                  Czy używałeś Mobila 1 ESP 5W30, jeżeli tak to jakie masz wrażenia ?

                                                  Na Mobil 1 ESP 5W30 obecnie całkiem przyzwoite mam uruchomienia silnika, z wyjątkiem pierwszych km po zmianie z Castrola FST 5W30 bez płukanki ( terkotało, a od ok. 5 tys. km nie mam praktycznie tych zaterkotań, może kilka razy słyszałem coś od rozrządu przy uruchomieniu zimnego silnika). Obecnie od czerwca br. na tym oleju mam przejechane 5700 km i ubytków też praktycznie nie widzę, nawet po jazdach autostradą (ok. 2 tys. km).

                                                  Poza tym, już sam nie wiem o co tu chodzi, ale praktycznie co przy drugim uruchomieniu silnika komputer podwyższa mi spalanie do ponad 5 l/h. Wydaje mi się, że tak nie było dawniej. Może leciwy fabryczny aku - 6 zim przeżył, a jazda dookoła komina? - kręci niby normalnie :idea: .
                                                  Macie jakieś sugestie?

                                                  Komentarz


                                                  • Ja kojarzę markę Midland
                                                    Natomiast Millers ma co najmniej 200, czyli dwie paczki gwarantowane a wyższy wynik to gify jak w KM w dieslu :P

                                                    Sony, znaczy się na starcie masz podwyższone obroty biegu jałowego przez 1 min. ??

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X