Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sebastian_M26, ja również chętnie dowiedziałbym się więcej o dostosowanie magistrali olejowej pod xW-30 w jednostkach TSI (której generacji?).

    Mały offtop, ale lepszego grona do zapytania chyba nie znajdę: płukanka (LM Engine Flush, czyli ta "cywilna" wersja, słabsza) powinna być użyta w jakim z poniższych cyklów?
    1) stary olej > wlać płukankę > zlać stary olej > wlać nowy olej + wymienić filtr
    2) stary olej > zlać stary olej > wlać nowy olej > wlać płukankę > zlać olej > wlać nowy olej ("drugi") + wymienić filtr.

    Komentarz


    • Karel, Użycie płukanki według pkt.1
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz


      • Grazias!

        Komentarz


        • Witam,

          może ktoś pomoże. Przeczytałem trochę stron wątku, byłem na mitycznej stronie 193 :roll: ale to był rok 2013, i w sumie dalej nie wiem co wlać do silnika.
          W tej chwili mam Mobil 1 5w50, przebieg 215.000 km, jazda: głównie krótkie odcinki po 1,5 - 2km typu dziecko do szkoły i po zakupy do Biedronki :?
          Jednym słowem jazda na niedogrzanym silniku i oczywiście turbina, jak na razie nie szwankuje,
          ale chciałbym jej jakos pomóc. Myślałem o jakimś oleju 0w30, do silnika dolałem od ostatniej wymiany (wrzesień 2014) jakieś 0,5l - przejechanych ok. 7000km. Silnik jak w podpisie: 1,8T AUM.
          Aha, przed zmianą oleju robić płukankę?

          Pozdrawiam.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez marekk58
            Witam,
            Aha, przed zmianą oleju robić płukankę?
            Robić, jak tylko zmieniasz olej na inny (w sensie inną markę), olejów do wyboru masz sporo, zależy ile chcesz wydać - ceny od 100 zł do powiedzmy 250 za 4 l.

            Komentarz


            • Myslę ze do ok. 250zł za 5l jestem zdecydowany wydać.
              Edit: ok, niech bedzie za 4l 8)
              Pozdrawiam.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez marekk58
                Witam,
                1,8T AUM.
                Pozdrawiam.
                mysle ze ten ogarnie to bez problemu:
                Esonolyhev alosyverer rida dinymysoqe uduhemiv
                mozesz tez wyprobowac totala lub ravenola
                Audi 1.8T AVJ

                Silnik smaruje
                Ravenol SSL

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                  Zamieszczone przez klarus
                  Zamieszczone przez Sebastian_M26
                  Po co wpadać na pomysł lania do tsi, magistrala jest skonstruowana na W-30
                  To co z tym olejem do tsi? Bo po 400 stronach nadal nie wiem co zalać... :diabelski_usmiech
                  Najlepiej pełnowartościowy 0W-30 z dużą ilością nieekologicznych dodatków, mój typ na next to Fuchs Longlife 0W-30
                  Miałem tego Fuchsa w Polo TSI u żony przez jakieś 3000 tys. i tak mnie wk...ł, że zmieniłem go szybciej niż fabrycznego Castrola.
                  Rozrząd rechotał średnio co 3 odpalenie, od samego początku po zalaniu, czego wcześniej nigdy nie było na żadnym oleju (poprzednio m.in. Millers XF 5W30 i Motul X-max 0W40). Teraz o jest zalany Neste 0W40 i cisza jak makiem zasiał. Choc na razie przejechane nieco ponad 2 tys.
                  Ja tego Fuchsa 0w30 Longlife nie polecam do TSI.
                  Golf VII TDI Variant

                  Komentarz


                  • 5W30 tylko do diesli z dpf a nie do benzynki, tak nas VW robił w konia z normami spalin tak samo producenci oleju wraz z producentami silników. Jeszcze parę lat temu do benzyny lało się 0W40 i silniki pracują bez problemu i pracować dalej będą jeśli będzie się robiło wymianę oliwy zgodnie z zasadą raz w roku lub co 15kkm.Miałem Felicje i przez 16lat była zalewana Mobilem 0w40 i obecny właściciel zmienił tylko na 5w40 zero problemu z motorem, a tu co nie którzy sobie robią problemy jaki olej do TSI.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Rico40
                      5W30 tylko do diesli z dpf a nie do benzynki, tak nas VW robił w konia z normami spalin tak samo producenci oleju wraz z producentami silników
                      nie tylko VW zaleca 5W30 do benzyn. Np. Suzuki też do wolnossaków można zalewać. Też to napisali, aby nas robić w konia? Fiat tak samo? jeszcze kilku innych producentów też na pewno. Nie raz było już 5W30, 504/507, QG0 czyli LL - to samo zło. Że trzeba super hiper olej i to koniecznie ze zmianą max co 10kkm, w ostateczności co 15kkm ale to już obowiązkowo z płukanką. A później żal, że zmieniany co 10kkm, że super olej, a silnik i tak padł. Na razie mam na szafie 115kkm i zero oznak zużycia pomimo 5W30, 504/507 i LL i bez płukanek. :szeroki_usmiech może jednak ważniejsze jak się jeździ i co się leje niż jak często Akurat QG0 nie jest takie głupie - znacznie skraca interwał przy miejskich jazdach
                      A Felicję 1,6 to można było nawet 15W40 mineralnym zalewać raz do roku i też przejechałaby 16lat

                      Komentarz


                      • Dokładnie rezon jeśli jeździsz większość w trasie to silnik mniej dostaje w tyłek i wymiana jak najbardziej w trybie LL, ale non stop po mieście to tryb LL z 5w30 nie za bardzo ponieważ i tak benzyna nie odparuje z oleju. Wszystko zależy od użytkowania auta producenci aut chyba myślą że klient śmiga non stop w trasie i zalecają tryb LL z 5w30.

                        Komentarz


                        • Dzięki KubaMpakiet

                          Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez KubaMpakiet
                            Zamieszczone przez marekk58
                            Witam,
                            1,8T AUM.
                            Pozdrawiam.
                            mysle ze ten ogarnie to bez problemu:
                            Jykirurubinefeny ejyvypeniget cixenone omoh imebyzot ivul exumos
                            mozesz tez wyprobowac totala lub ravenola

                            Jak znajdzie się kilku chętnych z okolic Warszawy to moglibyśmy wziąć na tzw. szybki rzut okiem tego Meguina 0w40 z dodatkiem AR9100, +rabat20%, cena uczciwa wychodzi, potrzeba tylko chętnych na pozostałe minimum 5-6 baniek, najlepiej Warszawy okolice najbliższe Ja jestem chętny, wysłać też mogę jak będzie potrzeba, wystawić temat we wspólnych zakupach mogę lecz niekoniecznie chcę. Temat na najbliższy miesiąc do realizacji.

                            pw szczegóły


                            wracając do tematu przewodniego,
                            testowałem na lepszo-połówkowej Fabi AME ostatnio płukankę MANNOL 9900 Motor Flush oraz MANNOL 9423 Oil Leak-Stop.

                            Pacjent przeżył, pobór oleju się chyba zmniejszył ponownie bo po 4000km na nowym oleju zużycie wyniosło ok 150ml. Nowy olej to Lotos Synthetic Plus 5w40 + 70ml AR9100. Póki nie jest zimno jest ok, rozgrzewa się wolniej niż poprzednie 0w40 /mobil1, shell, mannol/ ale chyba nie syfi za bardzo. UOA nie było i nie będzie, nie to auto AR dodany bo był pod ręką, nastepny będzie pewnie meguin z pełną dawką, jak dopisze zainteresowanie chętnych na testowanie tego cuda co to niby jest dokładnie takie jak...

                            Ci co podejrzewają uszczelniacze zaworowe o przepuszczanie, i nie boją się skutków wlewania do silnika czegoś innego niż czystego oleju -> podzielcie się wrażeniami z tego typu wynalazków. Bo u mnie albo Lotos albo płukanka Mannol, albo owy dodatek oil leak stop poprawił wyniki zuzycia oleju. Za te pieniądze wybaczie, ale kompletnie się nie spodziewałem widocznej poprawy

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Rico40
                              non stop po mieście to tryb LL z 5w30 nie za bardzo
                              w O2 w dużą przewagą miasta tryb LL miałem niecałe 18kkm czyli też do przyjęcia. Fakt, że to i tak wychodziło częściej niż co rok.

                              Komentarz


                              • U mnie z minerała 504 zrobiła się smoła i zszedł cały bagnet w 600km. Na szczęście szybko zmieniłem i nie zdążył się zetrzeć pierscień olejowy, dodatkowo już przy 0 łańcuch hałasował.
                                Jedynie jakby kosztował do 10zl za litr, miałby ekonomiczne uzasadnienie, i tak jak na tani produkt bez dodatków to i tak dużo.
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • Jeszcze nie widziałałem 5W30 który by wytrzymywał tyle co zalecają producenci ale każdy ma wolny wybór. Jest też teoria żeby w ogóle nie zmieniać oleju, bo wymiana oleju szkodzi silnikowi :diabelski_usmiech

                                  Widział może ktoś analizę oleju przed i po zastosowaniu archoila?




                                  Ps.konkon ma meguina0W40 :wink:

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez leonn
                                    Jeszcze nie widziałałem 5W30 który by wytrzymywał tyle co zalecają producenci ale każdy ma wolny wybór. Jest też teoria żeby w ogóle nie zmieniać oleju, bo wymiana oleju szkodzi silnikowi :diabelski_usmiech

                                    Widział może ktoś analizę oleju przed i po zastosowaniu archoila?




                                    Ps.konkon ma meguina0W40 :wink:
                                    Tylko dlaczego po wymianie oliwy silnik u mnie pracuje ciszej i płynnie przez kilkaset kilometrów, chyba że mam problemy ze słuchem ze starości.

                                    Komentarz


                                    • endryu, Nadal jeździsz na Statoil Lazerway LL 5W30? Jeżeli tak, to jak go oceniasz w CAXA?

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Rico40
                                        Zamieszczone przez leonn
                                        Jeszcze nie widziałałem 5W30 który by wytrzymywał tyle co zalecają producenci ale każdy ma wolny wybór. Jest też teoria żeby w ogóle nie zmieniać oleju, bo wymiana oleju szkodzi silnikowi :diabelski_usmiech

                                        Widział może ktoś analizę oleju przed i po zastosowaniu archoila?





                                        Ps.konkon ma meguina0W40 :wink:
                                        Tylko dlaczego po wymianie oliwy silnik u mnie pracuje ciszej i płynnie przez kilkaset kilometrów, chyba że mam problemy ze słuchem ze starości.


                                        Silnik najciszej pracuje na gestwie mineralnej i na HC.
                                        PAO daje metaliczne doznania często mylone z dulowatoscia oleju.

                                        To fakt ze są różne dźwięki i masz rację najlepiej silnik pracuje średnio do 5 kkm.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                          U mnie z minerała 504 zrobiła się smoła i zszedł cały bagnet w 600km.
                                          a ja jeżdżę 30kkm na syntetyku 504 i zlewam w bardzo dobrym stanie. Może muszę remont silnika zrobić? trzeba było kupić dobry olej, a nie narzekać że 504 szkodzi.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez rezon
                                            Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                            U mnie z minerała 504 zrobiła się smoła i zszedł cały bagnet w 600km.
                                            a ja jeżdżę 30kkm na syntetyku 504 i zlewam w bardzo dobrym stanie. Może muszę remont silnika zrobić? trzeba było kupić dobry olej, a nie narzekać że 504 szkodzi.
                                            A na jakim jeździsz jak to nie jest tajemnicą?

                                            Komentarz


                                            • Nie ma tajemnicy bo nie ma syntetyków 504 :wink:

                                              Komentarz


                                              • leonn, dlatego się pytam. Eee, chyba coś się znajdzie :wink:
                                                Kujawski?
                                                A tak na poważnie, bo nawet PAOLO się przestał odzywać już na benzyniaku, bo pewnie już mu ręce opadają jak czyta co się tu dzieje i jego wypociny poszły w pizd...u.
                                                To na jakim oleju rezon jeździ?

                                                Komentarz


                                                • PAOLO jest na wczasach do 23.10 :wink:

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X