Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rezon, to co napisałem - to oczywiście porównanie do poprzednich opon niskiej klasy. Wtedy pierwszy raz kupiłem z półki wyższej - i różnica była kolosalna. Gdzie tanie gumy już buksowały albo blokowały się, Micheliny radziły sobie jeszcze bez ABS :P
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Zamieszczone przez ale_jak_to
      Panowie krótka piłka. Mam opony 7 letnie 34 tydz. 2008 - continentale, bieznik na oko 4 moze 5 mm. Pierwsze pytanie - czy byscie juz je zmieniali na zimę na coś nowego?
      Drugie pytanie, bo zakładam, ze tak- na co:
      Na szybko na allegusie są:
      4X OPONY ZIMOWE BARUM Polaris 3 205/55 R16 91T ok 870-900 pln za komplet.
      4x OPONY ZIMOWE NOKIAN 205/55r16 WR D4 91H 2015 nieco ponad 1200 pln za komplet
      4 zimowe 205/55R16 CONTINENTAL WinterContact TS850 za ok 1400 pln
      *chyba takie mialem albo 830
      Co byscie brali a moze cos innego? Czy to drogo czy ceny ok?
      To zależy jaki masz model, jak najlepsza seria, to i tak mimo wieku będą lepsze od tego badziewia co wymieniłeś pierwsze.
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz


      • TS850

        Komentarz


        • Jeszcze to:

          Wysłany: Dzisiaj 18:37

          Wulkanizacja w ktorej rok temu kupilem barumki na 17-tki proponuje mi zamiast Continentali w podobnej cenie (z montazem) 310pln/sztuke Dunlop Winter Sprt 5. A jesli chce taniej ale ponoc dobre opony to mowili cos o viking snowtec 2 za 200pln/sztuke.

          [ Dodano: Czw 22 Paź, 15 18:52 ]
          Zamieszczone przez Sebastian_M26
          Zamieszczone przez ale_jak_to
          Panowie krótka piłka. Mam opony 7 letnie 34 tydz. 2008 - continentale, bieznik na oko 4 moze 5 mm. Pierwsze pytanie - czy byscie juz je zmieniali na zimę na coś nowego?
          Drugie pytanie, bo zakładam, ze tak- na co:
          Na szybko na allegusie są:
          4X OPONY ZIMOWE BARUM Polaris 3 205/55 R16 91T ok 870-900 pln za komplet.
          4x OPONY ZIMOWE NOKIAN 205/55r16 WR D4 91H 2015 nieco ponad 1200 pln za komplet
          4 zimowe 205/55R16 CONTINENTAL WinterContact TS850 za ok 1400 pln
          *chyba takie mialem albo 830
          Co byscie brali a moze cos innego? Czy to drogo czy ceny ok?
          To zależy jaki masz model, jak najlepsza seria, to i tak mimo wieku będą lepsze od tego badziewia co wymieniłeś pierwsze.
          Tamte to chyba Conti 830 bo 850 jeszcze nie bylo.

          Komentarz


          • No to j.w.
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • Zamieszczone przez pablo2374
              Witam, może ktoś coś może powiedzieć o DAYTON DW510 EVO? czy warto?
              np. z tej aukcji
              Mówią, że normalnie jest do 3/4 grubości bieżnika ( 2 lata). Później po oponie.
              O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
              KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
              O III czarna liftback - reaktywacja

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                Zamieszczone przez ale_jak_to
                Panowie krótka piłka. Mam opony 7 letnie 34 tydz. 2008 - continentale, bieznik na oko 4 moze 5 mm. Pierwsze pytanie - czy byscie juz je zmieniali na zimę na coś nowego?
                Drugie pytanie, bo zakładam, ze tak- na co:
                Na szybko na allegusie są:
                4X OPONY ZIMOWE BARUM Polaris 3 205/55 R16 91T ok 870-900 pln za komplet.
                4x OPONY ZIMOWE NOKIAN 205/55r16 WR D4 91H 2015 nieco ponad 1200 pln za komplet
                4 zimowe 205/55R16 CONTINENTAL WinterContact TS850 za ok 1400 pln
                *chyba takie mialem albo 830
                Co byscie brali a moze cos innego? Czy to drogo czy ceny ok?
                To zależy jaki masz model, jak najlepsza seria, to i tak mimo wieku będą lepsze od tego badziewia co wymieniłeś pierwsze.
                Ależ piękne teorie wygłaszasz. Zimówka z 4mm to śmieć nie zimówka, nie ważne jaki model jakiej firmy - na śniegu nie da rady. Barumy (i większość innych opon tej klasy) są przeciętne na mokrym i suchym a różnica względem NOWYCH opon premium wcale nie jest duża. To już nie przepaść jak w Debicy Frigo na mokrym.

                Komentarz


                • No.. a caloroczna 4mm to jeszcze pojezdzi ze cho cho :diabelski_usmiech Zwlaszcza ze nowa ma tego bieznika 7-8mm

                  Jak milionow kilometrow nie robi, to zime objezdzi i na wiosne wyrzuci i tyle. Do tego jak jezdzi po miescie, to zaraz kilka osob napisze, ze na obecnej letniej to takie nasze zimy mozna przejezdzic.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Pewnie że objeździ, nie w tym rzecz. Pisanie herezji że zimówka premium z 4mm będzie lepsza niż nowa, z tych tańszych to bzdura. Wie to każdy kto choć miał bezprośrednie porównanie.

                    Komentarz


                    • ale_jak_to,

                      osobiście polecam Continentale. Miałem continentale w Astrze II i mam w 1,4 TSI (letnie fabryczne i TS zimowe R15). Są przewidywalne w zachowaniu. Jeżeli miałeś fabrycznie letnie tej marki, to nie kombinowałbym, bo potem może przyjść rozczarowanie.
                      W astrze miałem też na zimę FULDĘ i spisywały się też bardzo dobrze.

                      Komentarz


                      • Mam 5mm UG7+ i kilometrowy podjazd pod chałupe w górach, idą bez problemu. Mam lm32 z 4mm i idealnie chodzą na sucho/mokro czyli to co jest od wielu lat zimą w Polsce. I tak w takich warunkach najlepiej "wyrabia" CSC5.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • Jeżeli LM-32 z 4mm chodzą idealnie po śniegu i mokrym to ja nie mam więcej pytań :lol:

                          Komentarz


                          • Jakim śniegu, to akurat jest do małej dwustukonnej zabawki.
                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez ale_jak_to
                              bo 850 jeszcze nie bylo.
                              było, wygląda tak



                              jest jeszcze 850p asymetryczna

                              Co do pozostałych dywagacji... zawsze nowa to nowa opona...
                              (poza wyjątkami z bardzo dalekiego wschodu, choć i te w cieżkich warunkach potrafią mile zaskoczyć )

                              Do tego jak jezdzi po miescie, to zaraz kilka osob napisze, ze na obecnej letniej to takie nasze zimy mozna przejezdzic.
                                
                              Tak, tak... niby racja... nie ma tak każdej zimy ale bywają tzw... ataki... przeżyłem kikla takich gdze np. jest 0 st. i napiernicza mokry śnieg... który dość szybko ujeżdża sie do lodu, na tym nawet nowe zimówki słabo sobie radzą nie mówiąc o letnich zwłaszcza tych bardziej usporotowianych, i w tym rzeczonym mieście które z założenia jest przez drogowców ( muszą sobie jakoś poradzić my walimy na trasy) spisane na straty kilku stopniowe wzniesieni na osiedlu może być nie do pokonania bądź skończy sie hamowaniem na krawężniku czego nikomu nie życze bo skutki tych spotkań zazwyczaj tanie nie są ale jeszcze w Polsce nie ma musu zmiany więc można latać na czym sie chce
                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                              Komentarz


                              • TS850 to model na sezon 2012. W 2011 byl w ofercie jeszcze TS830. Mam jedna i druga kupiona wlasnie w tych latach.

                                A czy jest rewelacyjna... kilka lat jezdzilem z UG7 i wygladala byc lepsza, niz Conti drugiej zimy. A w drugim przypadku to auto by jezdzilo nawet na prostej Debicy bo ma normalne 4x4 :wink:
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Hej!

                                  A ja się wybrałem wczoraj i zamówiłem Nokian WR D4 205/55 R16 91H za 1198 zł brutto.

                                  A co Wy myślicie - ma ktoś doświadczenia z takimi gumami?

                                  Dodam, że w poprzednich 2 OII przez w sumie 7 lat miałem UG 7 i 8 i było spoko... Nie wiem czy dobrze robię zmieniając markę....
                                  Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                  Komentarz


                                  • A ja się wybrałem wczoraj i zamówiłem Nokian WR D4 205/55 R16 91H za 1198 zł brutto.

                                    A co Wy myślicie - ma ktoś doświadczenia z takimi gumami?
                                    Tez wziąłem te nokiany, ale na razie zero doświadczeń, bo jeszcze nie zmieniłem kół. Parametry mają bardzo dobre i mój wulkanizator też je polecał jako porównywalne z Dunlopami, które początkowo chciałem zamówić. Przy Nokianach została mi jeszcze kasa na stalówki, które też musiałem zamówić.
                                    Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                                    a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                                    Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                                    O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                                    Komentarz


                                    • W służbowej Octavce (diesel 2.0), która robi długie trasy po autostradach mam Continental TS850 i radzą sobie dobrze i na mokrym, i na śniegu, ale tak zaintrygowały mnie te Nokiany WR D4, że do prywatnej octavki (1.6MPI) zamówiłem właśnie je po długich rozważaniach, różnica na ich korzyść wychodziła ok 150zł. (prawie będzie kasa na wymianę zimową letnią i jeszcze na browar lub wyważanie
                                      Prywatnym jeżdżę b. mało, na tyle mało, że rozważałem dębice navigator 2 lub najtańsze zimówki,
                                      jednak jak mam dać 600-650 za byle co, mając nokiany poniżej 800zł, to postanowiłem ze warto dopłacić.

                                      Obawy jakie miałem i dalej mam to to że te opony tak na prawdę nie zostały jeszcze dobrze przetestowane, zdecydowana większość kupujących bazuje na dobrej opinii ich poprzedników WR D3, które nie są już chyba obecnie produkowane.

                                      No nic, zobaczymy co to będzie, a ja wypatruję tutaj pierwszych opinii o WR D4, a jak będę miał okazję pojeździć to też co nieco napiszę.

                                      Komentarz


                                      • mam dylemat, odbieram gdzies w grudniu OC3 kombi na 17'', co z zimowkami ? czy warto kupic stalowe kola + zimowki ? czy 17'' czy 16'' ? itp itd i co polecilibyscie

                                        Komentarz


                                        • Wg mnie warto kupić stalowe, 15-16", jak to inaczej widzisz? jazda w zimie na 17 alu z zimowkami 17? ;p?.

                                          Wracając do Nokian WR D4, to jak jest z tym hamowaniem na mokrym?
                                          W necie te same modele mają raz B, raz A...., są różne wersje czy jak?

                                          Komentarz


                                          • w roznych rozmiarach moga byc rozne etykiety tego samego modelu

                                            Komentarz


                                            • Alu 17 na "zimę", alu 18 na lato.
                                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                              Komentarz


                                              • Zakupione balonowe Nokian D4 do Cytryny. 195/65 R15 DOT 3115 Made in Finnland, takze cos sciema z ta Rosja. Chyba ze do na rynek DE nadal w Finlandii produkuja. :?:

                                                Poprzednie Michelin Alpin A4 3 zimy przejezdzone, Nokiany sa bardziej ciche, na mokrym lepiej jada, choc raczej ma to zwiazek z nowoscia. Michelin mialy <4mm przod i 4,5mm tyl. Calej zimy nie bylo szans na tym przejezdzic. :cry:
                                                Moja RS Combi

                                                Komentarz


                                                • Tez mam zalozone nowe Nokiady Wr D4
                                                  Optycznie bieznik prezentuje sie super. Ponacinany we wszystkie strony niesamowicie. Az czekam na snieg by sie z nim zmierzyc
                                                  Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                                  Jeżdżę w blasku
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                                  Komentarz


                                                  • Auto moto - test zimówek 185/65 R15 - Link

                                                    Motor - zimówki 205/55 R16 - Link

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X