Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie wycieraczki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ,
    auto r. prod 2013:
    zawsze wracają do położenia wyjściowego (czyli po wyłączeniu zapłonu również)
    Pozdrawiam,
    IGK

    Komentarz


    • Po wyłączeniu zapłonu manetka w dół - tak przynajmniej jest w O2...
      Jest O3 Combi 1.4 TSI
      Była O2 Combi 1.9 TDI BXE

      Komentarz


      • Zamieszczone przez jamaju
        Po wyłączeniu zapłonu manetka w dół - tak przynajmniej jest w O2...
        ...ale przed otworzeniem drzwi...
        Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
        Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

        Komentarz


        • Jakoś równo rok temu wymieniałem wycieraczki w swojej OII na Bosch'a AeroTwin (mocowanie na pin, ze spoilerem), 2x przód, 1x tył. Za wszystkie zapłaciłem jakoś ~150zł. Rok minął, wycieraczki nadal świetnie ściągają wodę, zarówno przy 40km/h jak i 140km/h.
          Black Magic - OII 1.6 MPI

          Komentarz


          • Ja takie BOSCHe musiałem po ~6 miesiacach wywalić bo maziały zamiast zbierać i podskakiwały.

            Teraz u siebie i rodziców testuję płaskie Alca AllSeason - siedzą już z 1,5 miesiąca i jak narazie jest dobrze. I cena ~20-25zł sztuka w tym zapasowa gumeczka a nie 70 jak BOSCHe...

            Komentarz


            • Dobrze zbierają ci te Alca AllSeason bo u mnie ta od kierowcy zostawia pasek na środku przy uchwycie, tak jakby nie dociskała? A może to wina ramienia?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez luckd
                Dobrze zbierają ci te Alca AllSeason bo u mnie ta od kierowcy zostawia pasek na środku przy uchwycie, tak jakby nie dociskała? A może to wina ramienia?
                U mnie to samo , mam alca plaskie z castoramy, model to chyba super flat.
                Sprawują się lepiej od uniteca płaskiego, który skakał po szybie.

                Komentarz


                • Nie, zadnego paska nie ma - jedynie podczas konczenia ruchu do gory i dochodzenia do skrajnego polozenia ta od strony kierowcy rozmazuje na srodku wysokosci szyby tak ok. 1,5-2cm, ale to akurat nie przeszkadza

                  Komentarz


                  • Koledzy, jeżeli chciałbym zakupić do swojej O2Tour wycieraczki BOSCH AeroTwin, to macie jakiś godny polecenia sklep ze sprzedażą wysyłkową (ew. zaufany, sprawdzony sprzedawca na allegro.pl) gdzie kupie je w dobrej cenie, ORYGINALNE???
                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                    Komentarz


                    • Trafił ktoś z Was na dobre zamienniki wycieraczek do 0II czy pozostaje tylko oryginaly kupic?
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • piotrek_os, ja po tych co były razem z samochodem jak go odbierałem, po roku założyłem chwalone tutaj sprzedawane na alledrogo tzw. "serwisowe" i po 6m-cach ich używania założyłem jedną starą bo lepiej wyciera niż ta nowa...
                        Jak teraz będę wymieniał , to kupię Bosch.
                        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                        Komentarz


                        • No, bo chyba też muszę kupic...niby zbierają OK ale jak juz się wycieraczka cofa to wtedy zostaje ślad....
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • Jak wiele osób tutaj pisze o Valeo. Nie polecam.

                            Kupiłem Valeo Compact C5348 i po 2 miesiącach już zostawiają smugi

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez mkania777
                              Jak teraz będę wymieniał , to kupię Bosch
                              Testowałem Bosch-a, Valeo bo za wielkiego wyboru w tych ''bananach'' renomowanych producentów nie ma jakoś strasznie się nie różnią. Do Mondeo kupiłem na próbę coś mniej renomowanego ale cena nie była jakoś powalająco niska no dają radę ale różnica w cenie była kilkanaście % . Kupiłem niedawno jakieś cudo w OBI chyba MEGA... (auto nie jest moje wiec... ) szkoda kasy naprawdę.
                              Wyleczyłem sie z wycieraczek typu ALCA, Mega etc....

                              Zamieszczone przez marvin7
                              Jak wiele osób tutaj pisze o Valeo. Nie polecam.

                              Kupiłem Valeo Compact C5348 i po 2 miesiącach już zostawiają smugi
                              1) kupiłeś chyba najtańsza z propozycji Valeo, co za tym idzie nie oczekiwał bym że będą wieczne
                              2) Możesz mieć zniszczoną szybę i wtedy wycieraczka będzie miała problem z ''wydłubaniem'' wody z zagłębień
                              3) wystarczy raz przelecieć po zamarzniętej szybie i wycieraczki mogą nadawać sie na śmietnik
                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez gusiak11
                                1) kupiłeś chyba najtańsza z propozycji Valeo, co za tym idzie nie oczekiwał bym że będą wieczne
                                2) Możesz mieć zniszczoną szybę i wtedy wycieraczka będzie miała problem z ''wydłubaniem'' wody z zagłębień
                                3) wystarczy raz przelecieć po zamarzniętej szybie i wycieraczki mogą nadawać sie na śmietnik
                                1) Jakbym chciał coś drogiego to bym kupił Bosch czy cos
                                2) W szybie nie ma żadnych ubytków etc.
                                3) Nigdy tego nie robię. :P

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez marvin7
                                  Jak wiele osób tutaj pisze o Valeo. Nie polecam.

                                  Kupiłem Valeo Compact C5348 i po 2 miesiącach już zostawiają smugi
                                  kup sobie takie cudo
                                  Link
                                  beda zbierac jak nowe :szeroki_usmiech
                                  Audi 1.8T AVJ

                                  Silnik smaruje
                                  Ravenol SSL

                                  Komentarz


                                  • A ja kupiłem w supermakecie chinskim za 11zł sztuke silinkonowe wycieraczki i jak dla mnei są super juz drugi sezon i po zimie i ostrej kuracji po lodzie widać że już gorzej sobie radzą.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez marvin7
                                      coś drogiego to bym kupił Bosch
                                      Bosch tez ma serie ECO ''warta'' swojej ceny

                                      Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                      kup sobie takie cudo
                                      Miałem pisać o NW ale wiem ze są podzielone zdania na ten temat, osobiście używam od dłuższego czasu w kilku samochodach i jestem zadowolony, generalnie polecam
                                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez gusiak11
                                        Bosch tez ma serie ECO ''warta'' swojej ceny
                                        Tanie, bo 15zł sztuka, dobrze zbierają, tylko w O1 od strony pasażera poziomo lekko wychodzi poza obrys szyby i zauważalnie głośniejszy szum niż Valeo przy prędkościach powyżej 100km/h.

                                        Komentarz


                                        • Kupiłem aero omix i jak narazie nie mam zastrzezen
                                          cena 55zł za dwie sztuki

                                          Komentarz


                                          • Ja kupiłem za 69zł (z wysyłką) komplet BOSCH AEROTWIN A936S w oryginalnym opakowaniu Made in Belgium / 3 397 118 936 /. Jak za tą cenę, to warto.
                                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez RABIN
                                              Kupiłem aero omix i jak narazie nie mam zastrzezen
                                              cena 55zł za dwie sztuki
                                              A nie chodziło Ci czasem o wycieraczki Aero OXIMO?
                                              Ja też takie używam. Pierwsze używałem 13 miesięcy, ale po zimie kupiłem następną parę, przy czym pierwsza para nie była jeszcze w tragicznym stanie więc założę je na następna zimę

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez mkania777
                                                Ja kupiłem za 69zł (z wysyłką) komplet BOSCH AEROTWIN A936S w oryginalnym opakowaniu Made in Belgium / 3 397 118 936 /. Jak za tą cenę, to warto.
                                                a gdzie w tej cenie można takowe kupić?
                                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                Komentarz


                                                • Witam
                                                  Ja również zakupiłem Bosch AEROTWIN AR 533 S (do O1 BFQ) niestety nie w tak dobrej cenie jak kolega z postu powyżej (zapłaciłem 86 zł). Przed zakupem sprawdzałem gdzie wyprodukowane - moje również w Belgii. Pierwsze wrażenia pozytywne ale nie rewelacyjne - zbierają wodę bardzo dobrze ale po przejechaniu wycieraczki pozostaje przez ułamek sekundy delikatna biała smuga (być może u mnie jest to spowodowane stosowaniem środka "niewidzialna wycieraczka"). Jedna uwaga: w O1 w pozycji spoczynkowej wycieraczka od pasażera na końcu (ok. 5 cm) nie przylega do szyby - ale nie wpływa to na efekty pracy :wink: . Ogólnie jestem zadowolony - zobaczymy jak będzie z trwałością :lol: .
                                                  k-pax

                                                  Komentarz


                                                  • czyli dalej najtaniej jest kupować i wymieniać same pióra od golfa ...
                                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                    GVI 1.4TSI
                                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X