Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Castrol i Mobil lepiej płacą...
    To już nie będziesz "wojem" ? :lol:

    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    ... no ale skąd te stwierdzenie, na podstawie czego?
    Reguły nie ma ale ze sprzedanych butelek miałem z TDI kilka opinni że silnik miniamnie głośniejszy ale to były relikty z początku produkcji z dużymi przebiegami.
    To może być zasługa 100% syntetycznej bazy.
    Ale reguły nie ma bo też kilka nowszych VW na tym jeździ i mówią że rozruch na zimno jest niebitycznie inny od kazdego innego oleju jaki mieli.
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz


    • pidziek - Liqui Moly i Statoil słabo płacą a wakacje we Włoszech kosztują ... :clown:
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • możecie mi polecić jakiś olej do mojego AGR-a? Przebieg 135tyś km jeździłem na LOTOS TRAFFIC PRO SAE 5W40


        Moja Octavia 1.9 TDI AGR

        Komentarz


        • Zamieszczone przez przemek88
          jeździłem na LOTOS TRAFFIC PRO SAE 5W40
          I co? Ten olej się nie sprawdził?

          np. taki olej Link
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            jeszcze kilkanaście dni i będzie lepiej - zmieniam pracę
            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Castrol i Mobil lepiej płacą...
            No chyba w to nie wierzycie :lol: kto jak kto, ale PAOLO ESCO, by nie handlował castrolem. :wink:
            Poprostu dostał awans i teraz będzie grzał .........e w sztabie generalnym

            Komentarz


            • :szeroki_usmiech

              + 100 za to, że nie dałeś się "strolować" :spin:

              ps. Ja niczym nie handluję, nawet nie jestem taką działalnością zainteresowany (pomimo pewnych propozycji, które mi składano) - całkowicie mi to "lotto".
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Ja niczym nie handluję, nawet nie jestem taką działalnością zainteresowany
                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                całkowicie mi to "lotto
                Nie no jasne, ale Ty masz super fajną robote :helm nie to co inni :bajer

                Komentarz


                • Zamieszczone przez leonn
                  masz super fajną robote
                  nikt nie bronił i nie broni "innym" zostać żołnierzem ... Link
                  Tutaj możemy podyskutować --> Forum - Octavia Club Polska
                  Koniec-bo śmiecimy
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Koledzy - poradźcie coś jeszcze. Sprawa robi się dramatycznie pilna - dziś wyskoczył SERVICE za 1100km - czyli za 7-10 dni muszę zmienić oliwę.
                    Skłaniam się właśnie do tego
                    AMS Series 3000 5W30 HDD
                    Była O1 kombi ALH++ 150/340
                    Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                    Komentarz


                    • soszek81 ale TY do ALH możesz praktycznie "wszystko" lać.
                      Zależy w jakiej kondycji masz silnik no i oczywiście ile chcesz wydać na olej.
                      Olej z SAE 5W/30 i o takich parametrach jak HDD do tego silnika to napewno dobra opcja....można powiedzieć, że aż za dobra (nie przesadzajmy ALH nie ma aż tak wielkich wymogów ...ale jak to się mówi "bogatemu wolno" ).
                      Równie dobrze możesz kupić na zimę wg, własnego uznania coś "innego" z SAE 5W/30.
                      Co do Amsoila HDD masz moją opinię na poprzedniej stronie.
                      Niektórzy uważają, że to numer 1 do diesla :jaja (chyba pidziek zna tego sprzedawcę lepiej ) w każdym razie "obaj" tak twierdzą... :wink:
                      Załączone pliki
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • soszek81, to co zalewamy tego HDD? :wink:
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz


                        • piramida, paolo - raczej jestem zdecydowany na tego HDD.
                          paolo - nie zaleję na bank Castrola, motorownia pracuje wyśmienicie i tak ma pozostać, auto ma u mnie na 99% dożywocie, "dopiero" 280k na blacie (oficjalnie), przez 3 lata i 120k km jak go mam pobór oleju na jednakowym poziomie (poza Castrolem) ok 1l na 15k km. Może i ALH nie ma wygórowanych wymogów - ale ja już tak Co do bogactwa - nie sponsoruję Rostowskiego to mnie stać na kilka PLN więcej na olej

                          PS - przy wymianie będę montował wskaźniki - w miskę idzie czujnik temp oliwy więc będzie też jakieś porównanie temperatur
                          Była O1 kombi ALH++ 150/340
                          Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez soszek81
                            nie zaleję na bank Castrola
                            czuję się zawiedziony... lacze
                            Zamieszczone przez soszek81
                            Może i ALH nie ma wygórowanych wymogów - ale ja już tak
                            a to co innego - dokładnie tak myślałem.
                            Zamieszczone przez soszek81
                            w miskę idzie czujnik temp oliwy więc będzie też jakieś porównanie temperatur
                            to daj znać jak te temeratury będą wyglądały na tym oleju.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                              Zamieszczone przez przemek88
                              jeździłem na LOTOS TRAFFIC PRO SAE 5W40
                              I co? Ten olej się nie sprawdził?

                              np. taki olej Link
                              po prostu jakoś nie podszedł mi ten olej


                              Moja Octavia 1.9 TDI AGR

                              Komentarz


                              • przemek88, Napisz coś więcej, teraz Lotos ma nową, dużo lepszą formulację.
                                Konrad
                                OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                90 konny AGRessor
                                PerfectServiceBy DGW
                                WhitePride :smokedevil

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez przemek88
                                  nie podszedł mi ten olej
                                  tz coś było nie tak?
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Chłopaki pomóżcie bo czytam pól nocy to forum, ale dalej nie wiem jaki olej mam teraz kupic na wymiane -polecacie do podobnych silnikow lm4600 ale on jest vw505 a wg mojego rozumienia instrukcji mam miec vw507. wczesniej robiłem wymiany w aso wiec nie wiem nawet co tam jest teraz. Wiem tylko tyle ze longlife. Octavia 1,9; 77kw; 2010. TMBHS61ZXA8038187.

                                    Dziękuje :-)

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez esensja
                                      lm4600 ale on jest vw505
                                      505.01 a to fundamentalna różnica
                                      Zamieszczone przez esensja
                                      mam miec vw507
                                      Jeżeli nie ma z jakichś powodów dpf-a, to masz do wyboru:
                                      Longlife: 507 lub 506.01
                                      Wymiana co 15 kkm: 505.01

                                      Jak jesteś po gwarancji, to masz do wyboru wszystko co racjonalne, bez oglądania się na numerki.
                                      Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        Zamieszczone przez przemek88
                                        nie podszedł mi ten olej
                                        tz coś było nie tak?
                                        wydaje mi się go gorzej pracuje na zimnym silniku


                                        Moja Octavia 1.9 TDI AGR

                                        Komentarz


                                        • Witam "Oktawianów". Ja nie należę do najbliższej rodziny, do dalszej - superbowiec na 1,9BXE. Też miałem wielkie niepokoje co do rodzaju zalewanego oleju, więc jak trafiem na to forum to i wsiąkłem. Pozwólcie mi zostać. Tego watku jeszcze nie czytałem, ale poprzednie zamknięte tak. Po lekturze - tu ukłon przed Tymi co to mają co napisać i piszą - dalej nie wiem co najlepiej zalać do silnika, ale wiem, że nie będę do końca wiedział. Kupiłem Fuchsa 5W40 GT1 XTL. Zamierzam się cieszyć. Wiem, że niektórzy kupili, zalali ale nie znam jeszcze wrażeń.
                                          Mam pytanko, bo mam mętlik: im większa liczba przy lepkości w 40* i 100* to lepiej czy nie?
                                          Dzięki.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez BroHen
                                            im większa liczba przy lepkości w 40* i 100* to lepiej czy nie?
                                            Nie, lepkość dobieramy do silnika wg. zaleceń producenta, eksploatacji. Producent lepiej wie pod jaką lepkość projektowany był aniżeli nadworny mechanik. Inaczej sytuacja wygląda po modyfikacjach czy użytkowaniu auta cywilnego w sposób ekstremalny. Zbyt lepki olej będzie powodował straty energii, mniejszy obieg a co za tym idzie słabsze chłodzenie motorowni. Zbyt lepki na zimno nie będzie filtrowany, co zwiększa zużycie znacznie. Oleje na bazie syntetycznej mają lepszy przepływ przez filtr. Oleje różnią się np. stabilnością temp. więc sama lepkość wiele nie mówi jak olej sprawuje się w silniku. W przypadku 1.9 PD 5W30 lub 5W40, norma 505.01, 506.01 (0W30), 507.00.


                                            Zamieszczone przez BroHen
                                            Kupiłem Fuchsa 5W40 GT1 XTL. Zamierzam się cieszyć.
                                            Ktoś musi być pierwszy z opinią, chociaż przy nastawieniu jak w drugim zdaniu opinia może być subiektywna :lol:
                                            Konrad
                                            OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                            90 konny AGRessor
                                            PerfectServiceBy DGW
                                            WhitePride :smokedevil

                                            Komentarz


                                            • Dzięki Kolego Konkon .... ale chyba mamy nieporozumienie.
                                              Spytam inaczej. Np. olej Motul x-clean 5W30 ma lepkośc przy temp. 100* wskazaną na 11,7. Olej LM TT 4100 ma wskazane 14. Który parametr jest lepszy? Zaś przy tepm. 40* odpowiednio 71,7 i 85. .... lepkości kinetyczne, nie klasy lepkości !!
                                              Kolega PAOLO ESCO pisał coś kilka razy na zamkniętych obecnie wątkach .... ale nie załapałem.

                                              Komentarz


                                              • BroHen,
                                                Zamieszczone przez BroHen
                                                Kupiłem Fuchsa 5W40 GT1 XTL. Zamierzam się cieszyć. Wiem, że niektórzy kupili, zalali ale nie znam jeszcze wrażeń.
                                                Mam ten sam silnik i rok wcześniej też się skusiłem na ówczesną nowość. Niestety nie byłem z niego zadowolony. Podobnie inni użytkownicy z takim samym silnikiem :cry:
                                                pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez BroHen
                                                  chyba mamy nieporozumienie.
                                                  "mamy" ponieważ porównujesz olej z SAE 5W/3 vs 5W/40 :wink: ich parametry napewno będą się różniły w większym stopniu niż przy porównaniu obu olejów z SAE 5W/40 czy 5W/30.
                                                  Zdecydowanie lepiej jak będziesz miał lepkość przy 40C "niższą" - to zapewni teoretycznie lepszy, płynniejszy start itd. (oczywiście to papierowe dane...w praktyce może być inaczej bo licząy też min. baza olejowa i dodatki) ...
                                                  Zamieszczone przez BroHen
                                                  Który parametr jest lepszy?
                                                  oba, bo obamieszczą się w przedziale określonym dla olejów o danym SAE.
                                                  Zamieszczone przez BroHen
                                                  Kupiłem Fuchsa 5W40 GT1 XTL
                                                  nie lepiej, zwłaszcza teraz na zimę było kupić Fuchsa 5W/30 XTL zamiast Fuchsa GT1 5W/40 ? :roll:
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz


                                                  • No tak, porównałem różne klasy, ale generalnie chodziło mi o informację srticte do konkretnego parametru i mam ! Dziękuję. Z lepkością w 100* jest pewno tak samo.
                                                    A co do Fuchsa to zobaczymy ... stara zasada - lepsze wrogiem dobrego. Jeździłem dotąd zawsze na 5W30 (2xCastrol i Shell, ostatnie 3 zalania to Helix Extra Ultra .... ale coś koniecznie męczyło mnie by to zmienić .... może nie będę mocno narzekał. Silnik ma 154kkm, suchy, nie dolewam ....

                                                    Kolego Pacocases! A jak Kolega uzasadnia to niezadowolenie z fuchsa ...?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X