Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Nexus6
    sprobuj np: Unil OPALJET 48S
    Wiesz może w jakiej cenie go mają ?
    W dobrej cenie mają Motula Specific 506.01 za 230.
    Zamieszczone przez Nexus6
    jarooil.pl
    Mam ich pod ręką, mają oficjalną dystrybucję Motula, sporo od nich biorę dla siebie i znajomych. Polecam, choć trzeba się targować albo powoływać na allegro, bez tego ceny z kosmosu. Jeżeli mają "wysyłka gratis" to 10 zł upustu przy odbiorze osobistym.
    Co do płukanek to jestem po środku tzn. co kilka wymian.
    Konrad
    OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

    90 konny AGRessor
    PerfectServiceBy DGW
    WhitePride :smokedevil

    Komentarz


    • Zamieszczone przez konkon
      Konkrety Panie i Panowie, odpalanie mojego Esioka..


      Świece ok. 80 tys. km, 4.5 roku
      Aku Varta Silver Dynamic 74Ah 750A, ponad 3 lata i ok. 60 tys. km
      Łolej LM Synthoil High Tech 5W-40 pół roku i ok. 5 tys. km
      paliwo zwykła gnojówka z BP
      przebieg ponad 364 tys. km

      temp w nocy ok. -25, odpalanie -14.5, po 24 h
      [youtube] [/youtube]
      Temp -14.5
      Nowy aku Exide 77Ah 760A
      Olej LM Synthoil Energy 0W40 wlany jakieś 500km temu.
      Zwykły ON + trochę benzyny :P
      Przebieg 271 tyś w teorii, w praktyce nie wiadomo.

      Chyba muszę świece sprawdzić bo po odpaleniu wpadł w lekkie drgawki. Przy -19 te drgawki już są znaczne, a przy -6 praktycznie brak.
      AGR 112KM, 232Nm
      Subaru Impreza GH 2.0 150KM

      Komentarz


      • Zamieszczone przez parasite
        Przebieg 271 tyś w teorii, w praktyce nie wiadomo.
        no to tak ładnie od "pierwszego strzała" pali.
        Zamieszczone przez parasite
        Chyba muszę świece sprawdzić bo po odpaleniu wpadł w lekkie drgawki
        - faktycznie coś wskazówka od obrotów skacze.
        Zmieniałeś filtr paliwa na zimę? Ja zawsze w każdym moim dieslu zmieniałem i u ojca teraz też i nigdy problemów nie było.
        Jak olej - zadowolony z niego jesteś? Widać jakieś różnice w pracy silnika w stosunku do poprzedniego?
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          Zamieszczone przez parasite
          Przebieg 271 tyś w teorii, w praktyce nie wiadomo.
          no to tak ładnie od "pierwszego strzała" pali. Zmieniałeś filtr paliwa na zimę? Ja zawsze w każdym moim dieslu zmieniałem i u ojca teraz też i nigdy problemów nie było.
          Filtr paliwa od zakupu nie zmieniany czyli ma już jakieś 31 tyś. przejechane. Do tego wcisnęli mi wtedy jakiś tani filtr jakiejś dziwnej firmy (do tego dałem się namówić na Mobila 10W40 :x ), ale jak na razie nie miałem z nim problemu. Filtr chciałem wymienić przy następnej wymianie oleju.

          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          Jak olej - zadowolony z niego jesteś? Widać jakieś różnice w pracy silnika w stosunku do poprzedniego?
          Ciężko powiedzieć. Jak na razie nie widzę żadnych różnic. Łącznie z wymianą oleju wymieniłem akumulator, który przy ujemnych temperaturach już miał problem z zakręceniem więc jeśli chodzi o poranny rozruch to teraz jest dużo lepiej.
          Pojeżdżę więcej, zobaczę ile ubywa to napiszę więcej. Niestety mechanika nie przypilnowałem i nalał mi go po samo górne załamanie na bagnecie. :evil:
          AGR 112KM, 232Nm
          Subaru Impreza GH 2.0 150KM

          Komentarz


          • Zamieszczone przez parasite
            Filtr paliwa od zakupu nie zmieniany czyli ma już jakieś 31 tyś. przejechane.
            to plecam oprócz sprawdzenia świec, wymienić też filterek paliwa tutaj może być powód falowania obrotami przy bardziej ujemnych temeraturach - zmienisz i jak to sie mówi "będziesz Pan zadowolony" :wink:

            LazerWay 5W/40 przy -27 (wyciągniety z bagażnika).
            [youtube] [/youtube]
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • To jak sie chwalimy filmikami to i ja coś wrzucę.

              [youtube] [/youtube]

              Golf ATD, 102kkm - pewny nie jestem
              Olej to Mobil 1 5w-50
              Nowy aku Centra CA722
              Na zewnątrz było ok. -20*, auto garażowane. W nocy na zewnątrz mogło być -30*.

              Wrażenia: odpalanie przy tej temp powoduje że przez kilka sekund klepie, potem sie wycisza. Gdy wyjadę z garażu już chodzi normalnie - głośno, ale nie słychać żadnych niepokojących dźwięków. Przy temp do -8* klepnie może 1sek. Nie ma mowy od działaniu jak młockarnia przez kilkanaście min. Po przejechaniu delikatnie 1km chodzi już cichutko :szeroki_usmiech:

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Xarox
                auto garażowane
                to się nie liczy :wink:
                Odpalał przy -13, bo widać na kompie. "Trochę" go męczysz na tym 5W50, nie lepiej dać silnikowi lżej popracować.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • Wow, przeczytałem stary wątek o wyższości 5W30 nad 5W40.. WOW. Trochę w tym prawdy jest, ale diabeł tkwi w szczegółach, PD ma specyficzną konstrukcję i wymagania... Ja ze swojego Motula X-Clean 8100 5W40 jestem zadowolony jak na razie - nawet w duże mrozy nie było niepokojących dźwięków przy odpalaniu, które zdarzało mi się słyszeć na Motulu Specific.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Kapuhy
                    ze swojego Motula X-Clean 8100 5W40 jestem zadowolony jak na razie - nawet w duże mrozy nie było niepokojących dźwięków przy odpalaniu, które zdarzało mi się słyszeć na Motulu Specific.
                    a to miłe - bo mi zwłaszcza pod tym względem Specyfic nie podpasował :P
                    Zamieszczone przez Kapuhy
                    przeczytałem stary wątek o wyższości 5W30 nad 5W40..
                    zwłaszcza o wyższości 0W/30...w starej konstrukcji 1,9 TDI :roll:

                    Kiedyś wklejałem porównanie Specyfic 5W40 vs X-Clean 8100 5W40 - może się przyda. ( jak się zmieniły parametry w karcie to poprawię)
                    Załączone pliki
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      zwłaszcza o wyższości 0W/30...w starej konstrukcji 1,9 TDI
                      przeciez 506.01 0W30 - to był olej zaprojektowany wlasnie do 1.9 TDi...
                      KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                      Komentarz


                      • Co myślicie o elfie did 5w30 i elf solaris msx 5w30 ?
                        Ktoś jeździ na tym?


                        OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                        Komentarz


                        • chlopaki chcialbym wyprobowac czegos nowego.

                          co myslicie ?
                          wlac do mojego 1.6 tdi cr LM ceratec czy MoS2?

                          jeden kolega stad doradza mi ceratec (nie Paolo :P )

                          jakie panowie rady?
                          w ogole taki dodatek pomoze , zaszkodzi?
                          ktory lepiej do mojego silnika

                          btw

                          Komentarz


                          • Page not found | ELF- Poland vs Page not found | ELF- Poland

                            poprawiłem karty, żeby było po "polskiemu" , ja bym brał Elfa DID 5W/30 do BXE.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez xtremesystems
                              chlopaki chcialbym wyprobowac czegos nowego.

                              co myslicie ?
                              wlac do mojego 1.6 tdi cr LM ceratec czy MoS2?
                              żaden - dobry olej i żadnych dodatków.

                              żona? 8)
                              KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                              Komentarz


                              • zona cala

                                (wracalem z kobita od rodzicow . i kolo wymusil pierwszenstwo na skrzyzowaniu)

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez barteq
                                  Co myślicie o elfie did 5w30
                                  Ja jeżdżę w tej chwili na tym oleju i uważam że za takie pieniądze to wyśmienity olej.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    Page not found | ELF- Poland.pdf vs Page not found | ELF- Poland

                                    poprawiłem karty, żeby było po "polskiemu" , ja bym brał Elfa DID 5W/30 do BXE.
                                    \\

                                    Ten olej nie należy do najtańszych ma specyfikacje OPLA . pokrywa się z nową DEXOS2 ,
                                    Dzida jak się sprawuje silnik .na tym Elfie ? A czynie miałeś STATOILa zalanego ? ?

                                    Ja jeżdżę z dodatkiem " MoS2 " , zero problemów ... w największe mrozy nie było specjalnie słychać klekotu
                                    1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                    Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                    Komentarz


                                    • Ja na TT 4600 bez MoS2 - również zero porblemoow - ładnie pali, klekot przy pierwszych obrotach wału. Potem w miarę cicho jak na diesla PD oczywiscie (i tak jest glosny jak traktor w porownaniu do mojego prywatnego 1.8T zalanego X-litem). :P
                                      KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                      Komentarz


                                      • to moze zapytam inaczej


                                        na co / w jakich przypadkach stosuje sie ceratec a w jakich MoS2?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez xtremesystems
                                          to moze zapytam inaczej


                                          na co / w jakich przypadkach stosuje sie ceratec a w jakich MoS2?
                                          Ja stosuje profilaktycznie , jak mówi mój ojciec "" Lepiej leczyć się gdy jest się zdrowym bo jak zachorujesz to jest za już późno ""
                                          1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                          Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                          Komentarz


                                          • Panowie ja do swojego autka zastosuje ceratec. Zastosowałem w byłym aucie i nie mogłem uwierzyć.
                                            Nikogo do niczego nie zmuszam, zarówno ja jak i mechanicy którzy mi ogarniają autko w serwisie aso Kia zauważyli zdecydowaną różnicę. Także - ja polecam.

                                            mos2 nie stosowałem.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez elemenateur
                                              Panowie ja do swojego autka zastosuje ceratec. Zastosowałem w byłym aucie i nie mogłem uwierzyć.
                                              Nikogo do niczego nie zmuszam, zarówno ja jak i mechanicy którzy mi ogarniają autko w serwisie aso Kia zauważyli zdecydowaną różnicę. Także - ja polecam.

                                              mos2 nie stosowałem.
                                              Z tego co wiem to ceratec osadza się na metalu i dzięki temu od razu mamy smarowanie zaraz po uruchomieniu. Ok, ale czy nie ma to negatywnego skutku dla turbiny? Nie wiem jak dokładnie realizowane jest smarowanie turbiny ale czy takie "osadzane" się cerateca na turbinie nie powoduje jakiś negatywnych skutków? Tak się tylko zastanawiam.
                                              AGR 112KM, 232Nm
                                              Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                              Komentarz


                                              • parasite ja też nie umiem pokazać Ci sprawdzonych empirycznie przykładów.

                                                Zgodnie z prawdą jednak powiem
                                                w DE ten dodatek jest MEGA popularny, no i potwierdzeniem działania tego cuda jest chociażby świadectwo działania TUV. Ja naprawdę byłem tym zachwycony, na dniach płukanka, wymiana oliwki na x-lite i ceratec

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez elemenateur
                                                  parasite ja też nie umiem pokazać Ci sprawdzonych empirycznie przykładów.

                                                  Zgodnie z prawdą jednak powiem
                                                  w DE ten dodatek jest MEGA popularny, no i potwierdzeniem działania tego cuda jest chociażby świadectwo działania TUV. Ja naprawdę byłem tym zachwycony, na dniach płukanka, wymiana oliwki na x-lite i ceratec
                                                  Mówisz o tym od LM? Z tego co piszą wystarcza na 50 tyś. km. W takim razie skoro on tak dobrze zabezpiecza silnik nie ma sensu pakować się w drogie oleje syntetyczne i wymieszać go ze zwykłym Lotosem, tym bardziej, że cena też jest niezła.
                                                  AGR 112KM, 232Nm
                                                  Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                                  Komentarz


                                                  • dobry olej to zawsze dobry pomysł, jeśli chcesz dodać pyszną wisieńkę na tort z g... to lepiej tort zrobić zwykły a wisieńkę odpuścić sobie.


                                                    ceratec na pewno działa, ja mówię klientom wprost. Masz nadwyżkę kilka zł i chcesz zrobić autku prezent - wlewaj - na pewno różnice poczujesz.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X