Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • xtremesystems
    RS
    • 2010
    • 2254
    • Hyundai

    o jakim amsie mowicie ? 5w30 czy 5w40?

    Komentarz

    • Cromka
      Drive
      • 2011
      • 94

      Zamieszczone przez Seed
      Zamieszczone przez Cromka
      Motule to oleje HC i moim skromnym zdaniem to już zupełnie inne formulacje, niż kilka lat temu.
      nastepny - a co ty jestes? - Alfa i Omega? "HC i moim skromnym zdaniem to już zupełnie inne formulacje" - szkoda ze ty formulacji nie zmieniles.
      1. na jakiej podstawie twierdzisz ze oleje HC o najnowszych formulacja sa gorsze od czystych PAO?
      Ty - przejrzyj sobie stary wątek, to się dowiesz, wyznawco jedynie słusznej marki.
      Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

      Komentarz

      • Aro23
        Drive
        • 2007
        • 57

        a co Wy na to koledzy powiecie -> http://www.opieoils.co.uk/p-60252-mi...ngine-oil.aspx
        niby VW silniki go powinny lubić i odpowiadałby mi z racji tego, że większość przebiegu u mnie to praca/dom=prawie zero możliwości rozgrzania auta. Tylko piszą, że te pół syntetyk i tak się zastanawiam, lać to czy jakiś pełen syntetyk jednak wybrać?
        powrót do Skodzianki, mam nadzieję, że nie będzie tak jak z ostatnią

        Komentarz

        • rOBERTO795
          RS
          • 2009
          • 3465
          • Octavia III (5E3)
          • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

          Zamieszczone przez Aro23
          a co Wy na to koledzy powiecie -> http://www.opieoils.co.uk/p-60252-mi...ngine-oil.aspx
          niby VW silniki go powinny lubić i odpowiadałby mi z racji tego, że większość przebiegu u mnie to praca/dom=prawie zero możliwości rozgrzania auta. Tylko piszą, że te pół syntetyk i tak się zastanawiam, lać to czy jakiś pełen syntetyk jednak wybrać?
          Myśle ze w tym przypadku nie odczujesz różnicy



          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz

          • soszek81
            L&K
            • 2010
            • 1245

            Zamieszczone przez Cromka

            [ Dodano: Wto 10 Kwi, 12 21:26 ]
            Zamieszczone przez piramida
            Ja tam po raz chyba 4 zalałem amsoila, i powiem wam że nie idzie go zgotować :wink:
            Zeby temp oliwy doszła do 110 stopni to praktycznie nie ma takiej możliwości, nawet jak jest 30 stopni na zew i prędkości 200+, czujnik temp oliwy mam zamontowany w korku spływu oleju.
            Jeżeli ktoś lubi pocisnąć to będzie z amsa zadowolony
            Ten olej jest bardzo uniwersalny, nadaje się zarówno do ostrej jazdy latem i bardzo szybkiej autostradowej, z drugiej strony rewelacyjnie zachowuje się zimą i przy jeździe miejskiej. Co ciekawe dystans 10 tysięcy km w silniku nie robi na nim żadnego wrażenia.
            romk
            Potwierdzam każde słowo Cromka. Co więcej - 12kkm też nie robi różnicy, a do czwartku zbliżymy się do 13kkm. Może nie upalam motorowni jak piramida po autobahnah i mam tylko skromne +70% mocy niż fabryka (nie jak piramida +100% :P ) ale olej zachowuje się cały czas jak po zalaniu.
            Była O1 kombi ALH++ 150/340
            Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

            Komentarz

            • Cromka
              Drive
              • 2011
              • 94

              Zamieszczone przez xtremesystems
              o jakim amsie mowicie ? 5w30 czy 5w40?
              AFL - 5w-40, nie mogę się przekonać do 5w30 AEL, nie widzę żadnych zalet w stosunku do 5w40, mimo, że chciałem je wielokrotnie znaleźć. Ma trochę niższą lepkość w 100 stopniach i to jedyna zaleta, w ujemnych temperaturach jest słabszy od AFL - dla mnie jakieś nieporozumienie. HTHS minimalnie niższy i dużo niższy TBN - dla mnie zalet brak!
              Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

              Komentarz

              • zak14
                Rider
                • 2011
                • 605
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                Zamieszczone przez Seed
                na jakiej podstawie twierdzisz ze oleje HC o najnowszych formulacja sa gorsze od czystych PAO
                Autorzy tej pracy twierdzą, że GTL jest nie gorsze niż PAO (z wyjątkiem właściwości niskotemperaturowych):
                Chevron (2006) Lubricants from gas-to-liquids (GTL) base oils, Lubrication, December 2006

                Jednocześnie wiadomo, że przy wyższych lepkościach bazę GTL trzeba pomieszać z innymi z gr I/II+/III.
                Pytanie co znajduje się w finalnych formulacjach i jak wpływa to na własności oleju pozostaje otwarte.
                Fuchs XTL, formułowany według kolegi Pidziek na bazie GTL, u mnie szału nie robi.
                Jak będzie w nowych Motulach - się zobaczy - trzeba przetestować - może być super, ale nie musi.
                Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                Komentarz

                • Cromka
                  Drive
                  • 2011
                  • 94

                  Oleje Millers

                  Witam.

                  Zapytałem kilku sprzedawców o dość konkretne parametry, ostatnio bezprecedensowo lansowanych olejów Millers, poniżej kilka odpowiedzi, które przekonują mnie, że z Millersem jest jak z Grycankami ostatnimi czasy.

                  Do wszystkich wysłałem zapytanie o karty parametrów i bezpieczeństwa - w ostateczności o podanie HTHS (tutaj Millers podaje "wolną amerykankę" i różne Tridenty, spełniają jednocześnie ACEA C2 i C3! Ciekawe jak to rozumieć, HTHS jetst na poziomie średniej arytmetycznej tych norm, czy jest na poziomie C3? Zapytałem także o NOACK - nie dostałem żadnej odpowiedzi, jedna pani chyba pomyliła pojęcia i odpowiedziała mi w sprawie TBN! Poniżej zacytuję odpowiedź z Millers Polska.

                  Pytanie:

                  "Witam.

                  Czy mogę prosić kartę produktu? Ewentualnie o podanie NOACK i HTHS?

                  Pozdrawiam

                  B.M."

                  Odpowiedź:

                  "Witam

                  Oto informacje uzyskane od przedstawiciela firmy Millers Oils na Polskę:

                  "Millers Oils nie podaje takich danych:

                  Bierze się to z tego, że istnieje przekonanie, iż im większa wartość TBN
                  – tym lepszy olej, co nie do końca jest prawdą. Oleje o starszej
                  specyfikacji (np. API SG/CD) mogą mieć większą liczbę TBN, niż
                  nowoczesne oleje (np. API SM/CF). Dzieje się tak z kilku powodów.
                  Starsze oleje, musiały częściowo zabezpieczać silnik przed paliwem
                  słabej jakości. Dodatkowo, nie musiały zapewniać niskiej emisji spalin.
                  Nowoczesne oleje, zwłaszcza 5w30 LOW SAPS mają niższą zawartość
                  niektórych składników, co wpływa na obniżenie emisji spalin, ale
                  jednocześnie obniża też wartość TBN.

                  Podobnie wygląda to z wartością HTHS. Jest ona podawana przy
                  temperaturze 150 stopni Celsjusza, a więc w temperaturze oleju jaką w
                  krytycznych momentach osiągają silniki wyczynowe. Do tego celu
                  przeznaczone są oleje serii Motorsport CFS . Dużo bardziej ważna
                  informacja o przebiegu krzywej HTHS w różnych temperaturach. HTHS
                  powinno mieć jak najwyższą wartość w temperaturze w jakiej pracuje
                  silnik najczęściej. Tak więc nie do końca prawdziwe jes przekonanie, że
                  im wyższe HTHS, tym lepszy olej.

                  Dlatego nie podajemy tych wartości w naszych kartach charakterystyki.
                  Jednocześnie zapewniamy, iż nasze oleje zapewniają najwyższą możliwą
                  ochronę silnika w każdych warunkach."

                  Z poważaniem
                  Angelika Gęsiarz
                  536-998-832"

                  Puenta - nie wiadomo nic, nie wiadomo nawet, kto pomylił NOACK z TBN :shock:

                  [ Dodano: Sro 11 Kwi, 12 00:31 ]
                  Zamieszczone przez zak14
                  Zamieszczone przez Seed
                  na jakiej podstawie twierdzisz ze oleje HC o najnowszych formulacja sa gorsze od czystych PAO
                  Autorzy tej pracy twierdzą, że GTL jest nie gorsze niż PAO (z wyjątkiem właściwości niskotemperaturowych):
                  Chevron (2006) Lubricants from gas-to-liquids (GTL) base oils, Lubrication, December 2006

                  Jednocześnie wiadomo, że przy wyższych lepkościach bazę GTL trzeba pomieszać z innymi z gr I/II+/III.
                  Pytanie co znajduje się w finalnych formulacjach i jak wpływa to na własności oleju pozostaje otwarte.
                  Fuchs XTL, formułowany według kolegi Pidziek na bazie GTL, u mnie szału nie robi.
                  Jak będzie w nowych Motulach - się zobaczy - trzeba przetestować - może być super, ale nie musi.
                  Zgadzam się! Mobil, Fuchs już od dawna robią oleje na zaawansowanych bazach HC+/GTL, natomiast w sprawie Motula, nic mi na ten temat nie wiadomo, info w kartach wskazuje na stare HC i bazy "nieznane". Dlaczego w takim razie Motul ma być lepszy od Mobila, Fuchsa, Lotosa i innych producentów HC? Dlatego, że kilka lat temu produkował dobre oleje? Dla mnie to żaden argument, osobiście użytkuję auto na Mobilu 0w40 i nie widzę żadnych minusów. Ludzie przejrzyjcie na oczy i przestańcie gloryfikować producenta, który poszedł na cenę i ilość. Moim skromnym zdaniem należałoby się przyjrzeć strukturze własności tej firmy, całkiem prawdopodobne, że ktoś ich wykupił lub ma pakiet większościowy i właśnie realizuje zyski na dobrej opinii firmy - tak to właśnie jest w dzikim europejskim kapitaliźmie. Sam ten olej kilka lat temu zalewałem do mojego dłubniętego auta i byłem zadowolony, jednak dzisiaj nie widzę żadnego sensu, jest dużo innych i lepszych środków smarnych.
                  Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

                  Komentarz

                  • Pidziek
                    RS
                    • 2011
                    • 1845

                    Zamieszczone przez Cromka
                    jest dużo innych i lepszych środków smarnych.
                    Chodzi Ci o uniwersalne czy o konkretna grupę ?
                    Jakie to są te lepsze środki smarne od innych ?
                    Tak z czystej ciekawości pytam
                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                    http://www.zmienolej.pl/
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                    Komentarz

                    • parasite
                      L&K
                      • 2011
                      • 1368

                      Zamieszczone przez Cromka
                      Witam.

                      Zapytałem kilku sprzedawców o dość konkretne parametry, ostatnio bezprecedensowo lansowanych olejów Millers, poniżej kilka odpowiedzi, które przekonują mnie, że z Millersem jest jak z Grycankami ostatnimi czasy.
                      Nie wiem jak jest z Millersem bo jeszcze go nie wlałem, ale jak widać z wcześniejszych wpisów, to to co jest w karcie nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistości. Dlatego nie skreślałbym Millersa tylko dlatego, że nie podaje czegoś w karcie. Przetestuje w wakacje to będę miał porównanie w stosunku do LM.
                      AGR 112KM, 232Nm
                      Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                      Komentarz

                      • loru
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 4286
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                        Zamieszczone przez Cromka
                        Zgadzam się! Mobil, Fuchs już od dawna robią oleje na zaawansowanych bazach HC+/GTL, natomiast w sprawie Motula, nic mi na ten temat nie wiadomo, info w kartach wskazuje na stare HC i bazy "nieznane". Dlaczego w takim razie Motul ma być lepszy od Mobila, Fuchsa, Lotosa i innych producentów HC?
                        Już Ci odpowiadam,
                        ponieważ Motul wytrzymał dłużej w moim silniki niż Fuchs, może i ma bazę HC ale parametry trzyma dłużej i dlatego jest lepszy, sprawdzone doświadczalnie a nie papierkowa.
                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                        Komentarz

                        • Pidziek
                          RS
                          • 2011
                          • 1845

                          Zamieszczone przez parasite
                          Dlatego nie skreślałbym Millersa tylko dlatego, że nie podaje czegoś w karcie
                          kolega wysłał pytanie chyba do jakiejś osoby , dystrybutora z Częstochowy, czy nie lepiej zapytac o to bezpośrednio w siedzibie albo w Millers UK ?

                          Ja wiem z doświadczenia że papier przyjmie wszystko a rzeczywistość jest często INNA !

                          Pozdrawiam
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz

                          • xtremesystems
                            RS
                            • 2010
                            • 2254
                            • Hyundai

                            ale kolego . jako marketingowiec ci powiem ze jesli firma ma sie czym pochwalic to sie chwali .

                            Komentarz

                            • Pidziek
                              RS
                              • 2011
                              • 1845

                              Zamieszczone przez xtremesystems
                              ale kolego . jako marketingowiec ci powiem ze jesli firma ma sie czym pochwalic to sie chwali .
                              A nie chwali się ?
                              Która firma ma tyle osiągnięć w motorsporcie ?
                              Ja pracuję tutaj zawodowo tylko i wyłacznie i bynajmniej nie mam zamiaru przekonywac tylko i wyłącznie do marki Millers ale po prostu wiem co te oleje reprezentuja wzgledem tych z okraszona reklama i wyuzdanymi kartami P.I....

                              Pytanie z innej beki czy olej 5W30 który ma temp. płyniecia -50st.C jest lepszy od tego z temp. -35st.C ?
                              Papierowo tak ale praktycznie juz NIE ZAWSZE bedzie lepszy ...
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6626
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez Pidziek
                                Papierowo tak ale praktycznie juz NIE ZAWSZE bedzie lepszy ...
                                zgadza się.
                                Dlatego Panowie piszcie własne uwagi/spostrzeżenia na temat różnych olejów (marek) - to napewno przyda się szukającym. Fajne filmiki umieścił na poprzednich stronach kolega teklin ---> http://www.youtube.com/watch?v=pG86F0NnqQY i http://www.youtube.com/watch?v=60skQe3AtrA - napewno pomogą tym którzy zastanawiają się nad dokonaniem wyboru.
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • xtremesystems
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 2254
                                  • Hyundai

                                  Zamieszczone przez Pidziek
                                  Pytanie z innej beki czy olej 5W30 który ma temp. płyniecia -50st.C jest lepszy od tego z temp. -35st.C ?
                                  Papierowo tak ale praktycznie juz NIE ZAWSZE bedzie lepszy ...
                                  i juz masz odpowiedz czemu castrol jest liderem sprzedazy . reklama dzwigna handlu.

                                  jesli ktos ukrywa parametry produktu . to nawet jesli jest on dobry to klient pomysli ze chca go zrobic w ciula . pierwszy rok marketingu

                                  Komentarz

                                  • Pidziek
                                    RS
                                    • 2011
                                    • 1845

                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                    jesli ktos ukrywa parametry produktu . to nawet jesli jest on dobry to klient pomysli ze chca go zrobic w ciula . pierwszy rok marketingu
                                    I tak i nie .....

                                    Każdy produkt jest odpowiednio pozycjonowany, jakby Millers miał jechać tylko na danych papierowych to pewnie było by kiepsko, jedzie na opinie produktu bardzo wysokiej klasy i kazdy kto miał z nim stycznos cto raczej potwierdza.

                                    Przyjeżdza facet Subaru do serwisu i pyta czy maja olej do szper CRX jak nie ma to się zawija na pięcie juz takie sytuacje są idzie tam gdzie jest i gdzie maja mozliwosć podbicia książki, inni na to nie zwracaja uwagi ...

                                    Inny przykład facet przyjeżdza po olej 75W140 z LS bo Millers ma najlepszy na świecie ,auto to BMW M3, szpera z płytkami.
                                    Papier go nie obchodzi ten olej jest po prostu najlepszy.

                                    To samo ze skrzyniami KAPS, skrzyniami sekwencyjnymi, kłowymi.
                                    Oficjalna aprobata KAPS na oleje CRX nie jest jakims tanim chwytem marketingowym to producent który ma baardzo wąskie niesamowicie wymagajace grono odbiorców.

                                    Na koniec jako marketingowiec zapewne wiesz że w kazdym kraju kazdy ma inne spojrzenie na rynek, produkt, odbiorcę ,opakowanie to co u nas jest normalne i na porzadku dziennym w innych krajach jest kompletnie niezrozumiałe ....

                                    Castrol ma inną klientele :lol:

                                    Szkoda że szefowie i kierownicy serwisów nie rozumieja jednego najważniejszego (może im by się kilka lekcji marketingu przydało) lepiej wlac coś do silnika w serwisie gościowi aby on poprzez swoje zadowolenie przyprowadził 2-3 osoby równie zamożne a te z kolei nastepne....u nas wiesz jak jest ten marketing ?...

                                    Szef dostaje w łapę albo wycieczkę itp. kupuje tanio jest szczesliwy dostał kasiorę i mysli ze wszyscy klienci sa szczesliwi bo ma tani w jego opinii najlepszy olej...
                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                    http://www.zmienolej.pl/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                    Komentarz

                                    • Aro23
                                      Drive
                                      • 2007
                                      • 57

                                      no to zakupione, to co poniżej
                                      The UK's largest independent supplier of automotive oils, fluid and parts. We've products to suit any vehicle, from full blown Race / Track weapons, to Daily Drivers looking to save money. Plus FREE expert advice & recommendations - OPIE KNOW OILS


                                      mam nadzieję, że w sobotę uda się wymienić (o ile dojdzie przesyłka na czas). Do tego jeszcze skuszę się na tą płukankę ->


                                      i już nie bawem zdam relację jak to się wszystko zachowuje. Dzięki za wszelkie porady i wytrwałości w podejmowniu decyzji zakupowych ( a wiem, że po lekturze tego wątku są one "utrudnione", he he)
                                      powrót do Skodzianki, mam nadzieję, że nie będzie tak jak z ostatnią

                                      Komentarz

                                      • soszek81
                                        L&K
                                        • 2010
                                        • 1245

                                        Opisz koniecznie jak ten Fuchs z XTL się będzie spisywał - w PL jeszcze go nie ma (oficjalnie).
                                        Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                        Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                        Komentarz

                                        • Pidziek
                                          RS
                                          • 2011
                                          • 1845

                                          Zamieszczone przez Aro23
                                          no to zakupione, to co poniżej
                                          http://www.opieoils.co.uk...engine-oil.aspx
                                          Szkoda że nie pytałeś wcześniej to bym Ci dał namiar na gościa z Opie to byś zniżkę dostał jeszcze.

                                          WYNNS sobie chwali mój mechanik który to stosuje razem z Mobilem Delvakiem w pompowtryksach w Audi
                                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                          http://www.zmienolej.pl/
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                          Komentarz

                                          • czyzyk64
                                            Elegance
                                            • 2008
                                            • 866

                                            a ja od paru lat jezdze na Fuchsu GT15W40 i jestem z niego zadowolony, u mnie silnik chodzi przyjemnie miekko. Na rozgrzanym to az milo posluchać. Bez urazy dla wszystkich, ale może ja za bardzo nie wnikam ile cukru w cukrze, Co prawda to tak maksymalnie do 12kkm, i olej jest do wymiany. Teraz czeka na wymiane ten sam olej tylko w technologi XTL. Olej kupowałem od tego gościa :

                                            Bardzo fajne te filmiki , ewidentnie słychać ,że ciszej chodzi na tym oleju Millers. I chyba ten nastepny olej zaaplikuje. Pozdrawiam. :lol:

                                            Komentarz

                                            • Pidziek
                                              RS
                                              • 2011
                                              • 1845

                                              No to nie ma reguły, Millers jest olejem bardzo wysoko klasyfikowanym .
                                              Fuchs jest w relacji dobra cena - wysoka jakosc.

                                              Ale i uzytkownicy motula również potrafia byc niezadowoleni...



                                              Sam jestem zaskoczony...
                                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                              http://www.zmienolej.pl/
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                              Komentarz

                                              • loru
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2007
                                                • 4286
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                Zamieszczone przez Pidziek
                                                Ale i uzytkownicy motula również potrafia byc niezadowoleni...

                                                http://forum.corollaclub....28127&start=490

                                                Sam jestem zaskoczony...
                                                o raczej nie wina oleju, może jednak jakaś podróba albo coś z silnikiem, żonka ma zalane obecnie x-lite a wcześniej x-cess i momo przebiegu ponad 100kkm i jazda na zasadzie 3 do 5 km i stop nie ma takiego miodu w motorku
                                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                Komentarz

                                                • xtremesystems
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 2254
                                                  • Hyundai

                                                  Zamieszczone przez Pidziek
                                                  Zamieszczone przez xtremesystems
                                                  jesli ktos ukrywa parametry produktu . to nawet jesli jest on dobry to klient pomysli ze chca go zrobic w ciula . pierwszy rok marketingu
                                                  I tak i nie .....

                                                  Każdy produkt jest odpowiednio pozycjonowany, jakby Millers miał jechać tylko na danych papierowych to pewnie było by kiepsko, jedzie na opinie produktu bardzo wysokiej klasy i kazdy kto miał z nim stycznos cto raczej potwierdza.

                                                  Przyjeżdza facet Subaru do serwisu i pyta czy maja olej do szper CRX jak nie ma to się zawija na pięcie juz takie sytuacje są idzie tam gdzie jest i gdzie maja mozliwosć podbicia książki, inni na to nie zwracaja uwagi ...

                                                  Inny przykład facet przyjeżdza po olej 75W140 z LS bo Millers ma najlepszy na świecie ,auto to BMW M3, szpera z płytkami.
                                                  Papier go nie obchodzi ten olej jest po prostu najlepszy.

                                                  To samo ze skrzyniami KAPS, skrzyniami sekwencyjnymi, kłowymi.
                                                  Oficjalna aprobata KAPS na oleje CRX nie jest jakims tanim chwytem marketingowym to producent który ma baardzo wąskie niesamowicie wymagajace grono odbiorców.

                                                  Na koniec jako marketingowiec zapewne wiesz że w kazdym kraju kazdy ma inne spojrzenie na rynek, produkt, odbiorcę ,opakowanie to co u nas jest normalne i na porzadku dziennym w innych krajach jest kompletnie niezrozumiałe ....

                                                  Castrol ma inną klientele :lol:

                                                  Szkoda że szefowie i kierownicy serwisów nie rozumieja jednego najważniejszego (może im by się kilka lekcji marketingu przydało) lepiej wlac coś do silnika w serwisie gościowi aby on poprzez swoje zadowolenie przyprowadził 2-3 osoby równie zamożne a te z kolei nastepne....u nas wiesz jak jest ten marketing ?...

                                                  Szef dostaje w łapę albo wycieczkę itp. kupuje tanio jest szczesliwy dostał kasiorę i mysli ze wszyscy klienci sa szczesliwi bo ma tani w jego opinii najlepszy olej...
                                                  tylko to co opisujesz to tzw marketing szeptany.. jest to jeden z najsilniejszych rodzajow marketingu tylko ma zasadnicza wade. nie trafia do mas i latwo zepsuc opinie.

                                                  Komentarz

                                                  • Pidziek
                                                    RS
                                                    • 2011
                                                    • 1845

                                                    Zamieszczone przez xtremesystems
                                                    tylko to co opisujesz to tzw marketing szeptany.. jest to jeden z najsilniejszych rodzajow marketingu tylko ma zasadnicza wade. nie trafia do mas i latwo zepsuc opinie.
                                                    Tutaj sie nie zgodzę...
                                                    Trafia do mas (fora internetowe) może zepsuc konkurencyjna markę.
                                                    jest jeszcze telemarketing stosowana w dużych firmach.

                                                    Tak naprawdę klient czytający wiele platform opiniotwórczych nie zdaje sobie sprawe jak jest robiony czesto w ciula, jak opinie tworzone o danych produktach sie różnią od tych w rzeczywistości..
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...