Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • właśnie po raz kolejny wymieniłem olej w swojej octavce, był i jest LM 5W30 TopTec 4200, drogi ale jest niezawodny i jestem z niego bardzo zadowolony
    jmors44

    Komentarz


    • Nie tylko olej jest ważny, ale również to, aby był możliwie często wymieniany.

      Komentarz


      • Podpowiedzcie znawcy tematu jak przez dwa lata stosowałem AR 9200 a teraz (w przyszłym roku) chcę zastosować AR 9100 to bez obaw? Czy pozostać przy 9200. Czy dać sobie spokój ale stwierdzam, że po zastosowaniu silnik BXE chodzi bardziej miękko.

        Komentarz


        • Witam. Koledzy a jakie opinie nt. Oleju vag vw 5w30 504/507 G052195. 2 silkin 2.0 tdi 150KM CRMB dotychczas castroll.

          Komentarz


          • Czy stosował ktoś olej ELF EVOLUTION FULL-TECH LLX 5W-30 do 1.6TDI CAYC?

            Zastanawiam się jeszcze nad:

            1.
            Mobil 1 5W30 ESP Formula
            2. Valvoline Synpower XL-III C3 5W30

            Wszystkie są zgodnie ze specyfikacją VW 507 00

            Co wybrać? Przebieg 260 tys, DPF, Start&Stop

            Wcześniej lany był Shell Helix Ultra 5W-30 ECT C3

            Wymiany co 15 tys km

            Komentarz


            • Witajcie jaki olej lepkości 0w40 z C3 zaproponowalibyście koledzy? Jak ma się np Castrol edge fst c3 0w40 do mobila esp 0w40 lub Aral super tronic 0w40? Ewentualnie jakiś wypasiony 5w40 C3 może zaproponowalibyście. Pozdrawiam
              Ostatnio edytowany przez tasek; 23987.

              Komentarz




              • Motorex Xperience FS-X 5w40
                Ravenol RUP 5w40
                Penrite Enviro+ 5w40

                Komentarz


                • najlepszy olej jaki jest to nowy, wymieniany często
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • Witam.

                    Orientuje się ktoś jaki olej (marka, nazwa, typ) leją w serwisie do tego silnika (1.6 TDI CR 115 KM, AdBlue, 2018 r.)?

                    P.s. Wiem jaka jest norma do tego silnika ale interesuje mnie co konkretnie leją w serwisie.

                    Komentarz


                    • Hej, od dłuższego czasu leję YACCO LUBE DE 5W30 - Yacco - YACCO LUBE DE 5w30, wszystko jest OK, ale kusi mnie PMO. Warto?

                      Komentarz


                      • panowie (i panie):
                        1.6 CAYC, raczej budżetowy olej na najbliższe 10-12kkm:
                        1. Shell AV-L 0w30 (120PLN) - wyniki z oilclubu dobre, również na forum olejowym z Niemiec pozytywnie oceniony
                        2. Lotos 5w30 504/507 (110PLN) - mam obecnie, auto jedzie, czyli może być
                        3. coś innego w podobnym budżecie? np. ostatecznie dorzucić 30PLN do Eurola Syntence 5w30?

                        Komentarz


                        • 1.6 tdi CAYC - co wybralibyście na zimę Shell AV-l 0w30 czy Total Quartz Ineo Longlife 0w30? Oba stoją i czekają- ciekaw jestem Waszych wyborów

                          Komentarz


                          • Na Shell 0W30 miałem problem z poborem oleju w TSI. Ponad 150+70kkm na Millersie 5W30 przejechane bez dolewek.

                            Komentarz


                            • Nowe silniki VAG-a mają niestety bardzo często problem zauważalnego poboru oleju.
                              Są na to zawsze rozwiązania.
                              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                              http://www.zmienolej.pl/
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                              Komentarz


                              • Cześć Wszystkim,

                                Jestem tu nowy.

                                Kupiłem ostatnio poleasingową Octavię 3 FL z 2017 roku, wcześniej jeździłem Audi A4B6 z 2002 roku także mała zmiana jest...
                                Silnik 2.0 TDI 150KM, wersja auta Kombi.

                                Dostałem na rok jeszcze gwarancję od dealera, ale chciałbym zmienić cykl wymiany oleju i wszystich filtrów, które wymienia się za jednym zamachem z 30tysięcy na 15tysięcy/1 rok.
                                Obecnie wymianę mam zaplanowaną wg. komputera w aucie na równo za rok.

                                Z racji tego, że mam gwarancję do czerwca 2022 to muszę wymienić to w ASO.

                                Chciałbym ograniczyć koszty i kupić samemu olej oraz wszystkie filtry itd. i zapłacić w ASO tylko za robociznę.

                                Czy podpowiedzielibyście mi jaki olej (oraz ile litrów) najlepiej kupić oraz jakie filtry i ile ich trzeba by kupić.
                                Słyszałem, że Millers jest ok... ale się nie znam,

                                Olej silnikowy który był zalany przy 135 tysiącach to Castrol LongLife III Professional 5W30.
                                Obecnie mam 152 tysiące.

                                Dodatkowo za rok już po gwarancji chciałbym wymienić płyn hamulcowy oraz chłodniczy... niestety też nie wiem jaki i ile kupić.
                                Czy te 2 płyny należy wymieniać co 2 lata czy 3 lata a może inaczej?

                                Nie ukrywam, że nie jestem ekspertem w tych sprawach.

                                Z góry dziękuję za pomoc oraz wyrozumiałość.

                                Adrian

                                Komentarz


                                • Mobil 1 5W30 ESP Formula

                                  Valvoline Synpower XL-III C3 5W30

                                  Motul 8100 X-Clean+ C3 5W30

                                  Motul Specific 504.00-507.00 5W30

                                  Komentarz


                                  • A co powiecie o filtrach?

                                    Komentarz


                                    • Do 1.6 TDI CAYC, był lany kiedyś Castrol, potem Motul, wszystko o specyfikacji 504/507, ale 5W-30. Mam teraz ochotę na Shella, ale on ma też niby 504/507, ale 0W-30, to czemu tak jest?
                                      Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                                      Komentarz


                                      • Bo shell robi ten olej dla vaga, a vag odszedł od 5w30 i ASO leje tylko 0w30.

                                        Komentarz


                                        • Witam poproszę o pomoc który olej będzie lepszy dla silnika 1.9 Axr 5w30 czy 5w40 ? Oczywiście norma pod pompowtryski 505.01 bądź 507

                                          do pracy mam 5 km robię krótkie dystanse preferuje spokojna jazdę i niskie obroty autostrada to Max 120 km/h

                                          na którym oleju będzie mu się chodziło lżej i dobrze pracował

                                          Komentarz


                                          • Mam zamiar zmienić olej z castrola na jakiś lepszy. Jaki polecacie ?

                                            Komentarz


                                            • Od Castrola to prawie wszystko będzie lepsze lepsze
                                              Ja głównie lałem Motula. Ale ostatnia wymiana i na testy poszedł Ravenol. I jestem bardzo zadowolony.
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • Wejdz sobie na oil-club.pl tam od groma takich watkow i maniacy tych tematow. Dodatkowo robia badania olejow....

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez zulu Zobacz wpis
                                                  Wejdz sobie na oil-club.pl tam od groma takich watkow i maniacy tych tematow. Dodatkowo robia badania olejow.....
                                                  Witam!

                                                  Panowie, krótkie pytanie, bo z tymi olejami idzie dostać do głowy. Mechanik zalał mi olej Castrol Edge 5w30 norma VW 504 00/ 507 00. Czy ten oje jest dobry do Octavi II 1.9 TDI z 2006 roku?

                                                  Komentarz


                                                  • Wystarczy pobrać ze strony skody instrukcje do konkretnego rocznika.

                                                    Škoda Owner's Manuals - Octavia II - 05-2005

                                                    2007 Octavia.jpg

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X