Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koledzy, niby daleko jeszcze mam do zmiany oleju, ale może przyśpieszę wymianę (od wymiany przejechane 5kkm) i zrobię ją jeszcze przed wakacjami.
    Pacjent to Passat B6 2.0TDI z silnikiem BMR (pompowtryski, 170KM). Teraz wlany Millers Trident - zostać przy nim, czy zmienić. Jeśli zmienić to na co?
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Agamek12
      Teraz wlany Millers Trident
      Jaki dokładnie?
      Jak 5W40 LL to ok.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez navigator
        ...dla tych, co jednakowoż chcieliby się nad Penrite zastanowić....pełna analiza z BS (bez etykiety się nie udało :P - próbka "B" z poprzedniego załącznika)

        dla mnie zastanawiające są lepkości....niebawem druga próbka trafi do analizy, to będzie kolejne porównanie :szeroki_usmiech

        Następną razą aplikuję AMSOIL DEO
        Może sie myle ale czy olej w klasie 5w40 to lepkość w 100 stopniach nie powinna byc na poziomie ok. 13-14? Jesli tak to z mojego załcznika probka była badana po 3000 tyś i Twojego poprzedniego postu próbka była badana po interwale 10 tys. km to enviro jest już na poziome klasy 5w30 . A wg karty tech. producenta olej powinnien miec lepkośc w 100 st. na poziomie 13...

        Komentarz


        • ajoter, tak lepkość powinna być ca 13 (12,6 czy jakoś takoś) i swoją szosą liczyłem że ktoś ten wątek podejmie przy próbkach enigmatycznych, no ale niestety.

          Co prawda parch seryjny nie jest, tylko +90PS, niemniej AFL znosił to dzielnie :szeroki_usmiech
          >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

          Komentarz


          • Może dla nie których w celu analizy pierwiastków pomocne będzie to
            Analiza

            Komentarz


            • Zamieszczone przez ajoter
              Twojego poprzedniego postu próbka była badana po interwale 10 tys. km to enviro jest już na poziome klasy 5w30 . A wg karty tech. producenta olej powinnien miec lepkośc w 100 st. na poziomie 13...
              Już pisałe o tym że wiele hiper nowoczesnych olejó z Japonii czy ...innych kontynentó lubi nie trzymać lepkosci
              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz


              • Zamieszczone przez navigator
                ...dla tych, co jednakowoż chcieliby się nad Penrite zastanowić....pełna analiza z BS (bez etykiety się nie udało :P - próbka "B" z poprzedniego załącznika)

                dla mnie zastanawiające są lepkości....niebawem druga próbka trafi do analizy, to będzie kolejne porównanie :szeroki_usmiech

                Następną razą aplikuję AMSOIL DEO
                sporo żelaza
                jaki był interwał?
                jaki samochód?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Pidziek
                  Już pisałe o tym że wiele hiper nowoczesnych olejó z Japonii czy ...innych kontynentó lubi nie trzymać lepkosci
                  jak np....wunderwaffe aus Gleiwitz, Fuchs TITAN GT1 .... :wink: ale o tym - mniemam - piszesz rzadziej.... :szeroki_usmiech

                  [ Dodano: Wto 12 Maj, 15 13:12 ]
                  Zamieszczone przez paba
                  sporo żelaza
                  jaki był interwał?
                  jaki samochód?
                  wg danych BS żelazo jest poniżej średniej dla tego typu silnika

                  10,5 kkm, mój paździerz
                  >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez navigator

                    wg danych BS żelazo jest poniżej średniej dla tego typu silnika

                    10,5 kkm, mój paździerz
                    hymm to w takim razie skąd róznica w zawartosci żelaza próbka A,B, C ma ~ 32 natomiast próbka D - 25 . Chodzi o special additive w oleju :P :?:

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez ajoter
                      Chodzi o special additive w oleju
                      nie...tam jest krótszy interwał po prostu , olej bez szpecjalnych dodatków z mojej strony
                      >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                      Komentarz


                      • Panowie, możecie coś powiedzieć o fuchs Titan gt1 5w30 pro c3 XTL? Jak wpada w porównaniu z wcześniejszym motulem x clean+? Auto to seat exeo 2.0 tdi 143 km.

                        Komentarz


                        • Fuchs jest bezpośrednim partnerem nie tylko Mercedesa ale również VW tak że ja polecam ta Niemiecka marke to bardzo dobry olej
                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                          http://www.zmienolej.pl/
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Pidziek
                            Fuchs jest bezpośrednim partnerem nie tylko Mercedesa ale również VW tak że ja polecam
                            Pidziek Castrol też jest bezpośrednim partnerem wielu producentów samochodów

                            I co? :roll:

                            To ma być niby wyznacznikiem, że produkują oni oleje silnikowe którymi należy sobie głowę zawracać? :bajer

                            Komentarz


                            • Castrol zleca produkcję
                              jeżdżę na przekładniowym Castrola i bardzo sobie chwalę w przeciwieństwie do Motula

                              korzystam z titan PRO C2 w nie jednym samochodzie i jestem zadowolony
                              nikt tego nie podrabia, dobrze myje i mieści się w 30zł za litr

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez paba
                                jeżdżę na przekładniowym Castrola i bardzo sobie chwalę
                                A przeczytałeś co ja napisałem?

                                To że Castrol przekładniowy robi dobry to jest wiadome.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez leonn
                                  A przeczytałeś co ja napisałem?
                                  a Ty przeczytałeś co ja napisałem? bo napisałeś

                                  Zamieszczone przez leonn
                                  produkują oni oleje silnikowe którymi należy sobie głowę zawracać?
                                  a wypowiadałem się również o Fuchsie, konkretnym oleju silnikowym

                                  a rozwijając uważam, że Castrol ma kilka ciekawych olejów silnikowych też

                                  Komentarz


                                  • Ani Fuchs, ani Castrol, nie ma olejów silnikowych godnych zapszątania sobie głowy nimi 8) moim zdaniem :wink:

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez leonn
                                      Ani Fuchs, ani Castrol, nie ma olejów silnikowych godnych zapszątania sobie głowy nimi 8) moim zdaniem :wink:
                                      Fuchs ma, Titan Race Pro S
                                      Moja FLka:

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez xcracer
                                        Zamieszczone przez leonn
                                        Ani Fuchs, ani Castrol, nie ma olejów silnikowych godnych zapszątania sobie głowy nimi 8) moim zdaniem :wink:
                                        Fuchs ma, Titan Race Pro S
                                        bardziej Silkolene ma, co prawda należy do Fuchsa, ale to jednak brytyjska firma

                                        Komentarz


                                        • Panowi różnica jest taka że Fuchs jest producentem olejó ma blendownie a Castrol nie ma żadnego zakłądu produkcyjnego on tylko zleca każdy produkt do produkcji komuś innemu.
                                          A czy to robi Lotos, Trzebinia czy inna blendownia - kogo to obchodzi .
                                          Nie ma co ukrywać marka jest z punku marketingowego rewelacyjna
                                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                          http://www.zmienolej.pl/
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez paba
                                            Zamieszczone przez xcracer
                                            Zamieszczone przez leonn
                                            Ani Fuchs, ani Castrol, nie ma olejów silnikowych godnych zapszątania sobie głowy nimi 8) moim zdaniem :wink:
                                            Fuchs ma, Titan Race Pro S
                                            bardziej Silkolene ma, co prawda należy do Fuchsa, ale to jednak brytyjska firma
                                            Zgadza się ale jak by nie było na butelce jest logo Fuchsa
                                            Moja FLka:

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Pidziek
                                              Panowi różnica jest taka że Fuchs jest producentem olejó ma blendownie a Castrol nie ma żadnego zakłądu produkcyjnego on tylko zleca każdy produkt do produkcji komuś innemu.
                                              A czy to robi Lotos, Trzebinia czy inna blendownia - kogo to obchodzi .
                                              Nie ma co ukrywać marka jest z punku marketingowego rewelacyjna
                                              no dobra, ale konkretnie co ci robi, że olej jest z PL?
                                              Specola, którym zacząłeś handlować chwalisz, więc logiki nie pojmuję

                                              jeśli w analizie parametry zgadzają się z kartą, a olej przy określonym interwale nie odkłada depozytów to dla mnie mogą robić nawet w Burkina Faso, bo jest to nie uniknione
                                              gdy pukasz do Intercarsu po filterek to dostajesz Manna made in China albo Boscha made in Africa, a w ASO toyoty Denso made in China albo made in Poland

                                              zresztą są batch-cody i można sobie rozkodować gdzie był lany interesujący mnie model Castrola, tak samo jak w przypadku Mobila. Kiedyś pisałeś, że też bywa lany w Polsce, a w temacie obok o olejach do benzynowców wkleiłem legendę, również można sobie rozkodować - pochodzi z 2 rafinerii we Francji, Finlandii, Szwecji, itd. - PL tam nie ma

                                              zamiast tak dyskutować o pochodzeniu życzyłbym sobie żeby Fuchs zaczął wklejać porządne karty TDS na swojej stronie internetowej (i aktualne)

                                              de facto dla Kowalskiego pod względem miejsca produkcji i i informacji zawartej na opakowaniu Fuchs nie różni się niczym od Mobila czy Castrola

                                              kod EAN wskazuje Niemcy (404), napis na opakowaniu Made in EU, a na etykiecie Fuchs Gliwice
                                              EAN na Mobilu wskazuje UK, napis na opakowaniu Made in EU, a po batch codzie made in France

                                              Komentarz


                                              • Czy lepkość oleju może mieć wpływ na wytrzymałość materiałową turbosprężarki w dieslu z wykonanym chiptuningiem?
                                                Pytanie przyszło mi do głowy po tym, jak doprowadziłem do uszkodzenia seryjnego turbo po niecałych 2 minutach jazdy z pedałem wciśniętym do podłogi. Po zjeździe z pustej ekspresówki usłyszałem, podczas wolnej jazdy, gwizdanie turbiny ("karetka"). Po zdjęciu turbo nie widać uszkodzeń łopatek, więc prawdopodobnie to ośka wygięła się od przeciążenia termicznego.
                                                W zeszłym roku samochód przejechał sporo na autostradzie, może nie 230 km/h tak jak przycisnąłem bezpośrednio przed uszkodzeniem turbo, ale 200-210 km/h praktycznie bez przerwy (tylko na wzniesieniach odpuszczałem, bo temp. cieczy od razu rosła powyżej 100 st.C, a na płaskim trzymał 95-98 st.C przy takiej jeździe w lecie - odczyt dokładny z kompa, nie ze wskazówki). No i wówczas nic nie padło.
                                                Chip bez przesady, 150->180 KM, 320->400 Nm, silnik 1.9 CDTI 16v (JTD 16v).
                                                Turbina Garrett seryjna, przejechałem od nowości 55 tys. km na niej (zamontowana bezpośrednio przed chip tuningiem). Inne elementy pojazdu sprawne jak nigdy dotąd, stąd ta próba prędkości... Nawet nie dymił zbytnio z nowym kolektorem dolotowym, eeeech.

                                                Jednak ostatnio, gdy doszło do uszkodzenia, miałem olej 5W30, po raz pierwszy od 5 lat. Zawsze dotąd stosowałem, także rok temu, olej 5W40. W obu przypadkach olej był nie więcej jak 3000-4000 km po wymianie. Ostatnio Dexos 2 GM (nie wiem jaki leją), a rok temu Lotos Quazar.

                                                Czy 30 zamiast 40 mogło zadecydować o tej awarii? Pytam z czystej ciekawości.

                                                M.
                                                666 4U

                                                Komentarz


                                                • Panowie mam krótkie pytanie Shell Helix Ultra 0W-40, mobil new life 0w40 czy valvoline 0w40 ma lepsze parametry? Miałem mobila, potem valvoline i zastanawiam sie czy kupić shella czy valvoline bo zapasy oliwy się wyczerpały

                                                  Komentarz


                                                  • Valvo ma lepsze parametry później chyba M1, Shell.

                                                    Zamieszczone przez beaviso
                                                    Czy lepkość oleju może mieć wpływ na wytrzymałość materiałową turbosprężarki w dieslu z wykonanym chiptuningiem?
                                                    W wysokich temp. może mieć ale najważniejsza jest baza i dodatki.
                                                    Jak na zimno przypałowałeś to jest to największy grzech.
                                                    Olej GM Dexos 2 jeden z najsłąbszych olejó na rynku nie ma się co spodziewać, przepraszam ale wydanie np. 2000zł na chipa a lanie oleju najtanszego , to dla mnie kardynalny bład choć będą pewnie jacyś oponenci :-)

                                                    Zamieszczone przez paba
                                                    Specola, którym zacząłeś handlować chwalisz, więc logiki nie pojmuję
                                                    Wcale nie oczekuję aby ktoś pojął logikę wprowadzania przeze mnie różnych produktów zaskakujące jest tylko to że za jakiś czas większość zaczyna tym handlować

                                                    zresztą są batch-cody i można sobie rozkodować gdzie był lany interesujący mnie model Castrola
                                                    Albo dowiedzieć się gdzie jest ich oddział , biuro.
                                                    Spróbuj się dowiedzieć gdzie lany jest mega popularny olej Magnatec 10W40
                                                    Czy ktoś wie , może przedstawiciel może z batcha się odczytasz ?
                                                    Kod EAN jest jakiś wyznacznikiem ale w przypadku produktów które nie weszły w globalizację i nie mają swoich linii na całym świecie i nie mają swoich podwykonawców np. w takim kraju jak Polska.
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X