Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • U mnie seryjnie toto nie siedzi w wydechu więc nie miałem obaw przed zalaniem Race'a .

    Za 2 tygodnie trasa na południe Europy, ciekawe czy silnik coś łyknie oliwy.
    Moja FLka:

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

    Komentarz


    • Zamieszczone przez xcracer
      U mnie seryjnie toto nie siedzi w wydechu więc nie miałem obaw przed zalaniem Race'a .

      Za 2 tygodnie trasa na południe Europy, ciekawe czy silnik coś łyknie oliwy.
      Jak olej nabierze temperatury to dopiero zaczyna się aksamitna praca ochrona i lekkobieznosc.

      Choć przy niskich temperaturach i tak widać przewagę bo nawet na bagnecie widać jak wodnisty jest jednocześnie odznacza się mocnym przyleganiem.

      Jeśli przez pierścienie nie palisz oleju to minimalnie schodzi (przy vmax nie ma cudów :diabelski_usmiech )

      Komentarz


      • Na poprzednich olejach nie musiałem robić żadnych dolewek między wymianami więc teraz też nie może być inaczej
        Moja FLka:

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

        Komentarz


        • Zamieszczone przez xcracer
          Na poprzednich olejach nie musiałem robić żadnych dolewek między wymianami więc teraz też nie może być inaczej
          Jak na wysokich obrotach... jest różnica do poprzedników?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez pedros
            Zamieszczone przez xcracer
            Na poprzednich olejach nie musiałem robić żadnych dolewek między wymianami więc teraz też nie może być inaczej
            Jak na wysokich obrotach... jest różnica do poprzedników?
            Moim zdaniem jest ciszej w porównaniu do poprzedniego oleju, dźwięk przy wkręcaniu na obroty również jest inny.

            Takie mam subiektywne wrażenia...autem jeżdżę codziennie więc od razu wychwytuję zmiany
            Moja FLka:

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

            Komentarz


            • ..to tak na drugie nóżkę alternatywy..... :szeroki_usmiech

              AMSOIL DEO (5w-40)....w porównaniu do poprzednika czyli Penrite Enviro + 5w-40

              ...aaa oba zlewarowane AR9100...

              DEO szybciej osiąga temperaturę roboczą (nieznacznie, ale jednak), temperatury porównywalne, wysoka stabilność temperaturowa...czyli prównywalnie...resztę cyganka z laba jako prawdę opowie....

              ...różnicy na słuch nie przytaczam bo miarodajność tejże uważam za subiektywną i niestotną...
              >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

              Komentarz


              • Zamieszczone przez xcracer
                Zamieszczone przez pedros
                Zamieszczone przez xcracer
                Na poprzednich olejach nie musiałem robić żadnych dolewek między wymianami więc teraz też nie może być inaczej
                Jak na wysokich obrotach... jest różnica do poprzedników?
                Moim zdaniem jest ciszej w porównaniu do poprzedniego oleju, dźwięk przy wkręcaniu na obroty również jest inny.

                Takie mam subiektywne wrażenia...autem jeżdżę codziennie więc od razu wychwytuję zmiany
                Dokładnie!

                Jak na początku zalałem zacząłem interesować się mocni wpływem smarowania na "zycie" :diabelski_usmiech

                Komentarz


                • Cześć,
                  Co polecicie do 1.9TDI BXE przelot prawie 290tys km jazda raczej po mieście + sporadycznie długa trasa z rodzinką. Obecnie leję Motula Specyfic 505.01 oraz X-clean C3.
                  Co innego warto zalać do silnika??

                  Damian
                  120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                  Smarowanie zapewnia

                  Komentarz


                  • 5W50 z normą 505.01
                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                    http://www.zmienolej.pl/
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                    Komentarz


                    • Pidziek, a polecisz coś konkretnie? U siebie mam dostęp do produktów Liquid Molly, Motul ale jak by co to przecież jest internet.

                      Będę wdzięczny za konkretne propozycje

                      Dzięki z góry
                      Damian
                      120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                      Smarowanie zapewnia

                      Komentarz


                      • Penrite Enviro+ 5W40 do smarowania BKD sie nada? Wie ktos moze, jaki to ma TBN?

                        Komentarz


                        • Co najkorzystniej wlać do 1,6TDI ?to będzie pierwsza moja wymiana w tym silniku :szeroki_usmiech
                          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Biszczu
                            Co najkorzystniej wlać do 1,6TDI ?
                            nooooo .... kufaaaa zamiast do mnie zadzwonić i przyjechać na kawę to zadajesz pytanie w wątku ... normalnie "owocka" sobie daj :diabelski_usmiech

                            ...a tak na poważnie to zalej LazerWay LL 5W30 - pisz do konkona i będziesz zadowolony :wink:

                            [ Dodano: Pon 29 Cze, 15 09:06 ]
                            ... :P przeglądając ogłoszenia komercyjne widzę że obrałeś słuszny kierunek
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • a ja teraz bede testowal to 0w30 shella w 1,6tdi. musze jeszcze popytac kto z forumowych sprzedawcow to ma .

                              Komentarz


                              • PAOLO ESCO, zawsze pisze najpierw do konkona ;P

                                DO Ciebie nie pisałem, bo:
                                W osobistym wyborze olejów nie doradzam - pytania tylko w wątku. Nie piszcie na PW.
                                Wyobraźcie sobie - pisze X osób i każda odpowiedź musi być rozpatrywana indywidualnie a olej dobrany na podstawie odpowiednich instrukcji.
                                Mogę być "niewolnikiem" - ale nie aż tak!


                                :diabelski_usmiech
                                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Biszczu
                                  zawsze pisze najpierw do konkona
                                  a to to ja rozumiem :wink:

                                  Zamieszczone przez Biszczu
                                  DO Ciebie nie pisałem, bo
                                  no bez jaj :twisted:

                                  LazerWay LL 5W30.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez xtremesystems
                                    kto z forumowych sprzedawcow to ma
                                    np. konkon
                                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                    Komentarz


                                    • juz ma? fajnie .nie mial wczesniej

                                      Komentarz


                                      • nie tylko konkon ma, tutaj też można kupić:
                                        EL-OLEJ

                                        Komentarz


                                        • ja nie mowie o tym oleju


                                          tylko o
                                          Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 | Shell Global

                                          Komentarz


                                          • a ja nie tobie odpowiadałem

                                            odpowiadając tobie tutaj jest na przykład (nie wiem czy sprzedawca jest forumowy, pisał tutaj kilka postów) :
                                            SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV-L 0W30 1L|Sklep Online Galonoleje.pl

                                            Komentarz


                                            • Witka!

                                              Kolejny rok, kolejne 100 stron wątku .

                                              Co byście zapodali do mojego RSa?
                                              Przez pierwsze parę lat jeździł na Mobilu, rok temu poszedł Statoil LazerWay LL.
                                              W tym roku chętnie wypróbowałbym coś nowego z normą VW - jakieś sugestie.
                                              Olej zmieniam co 15kkm lub co rok (co stuknie wcześniej). Przebiegi - zróżnicowane miasto / trasa.

                                              Pzdr,
                                              Jest:
                                              O2 FL RS, 2009 2.0 TDI CR, 190KM, 410Nm by SoftCar
                                              Była:
                                              O1 Tour 2006, 1.6 BFQ + LPG BRC Seq24
                                              O1 1998, 1.6 AEE + LPG

                                              Komentarz


                                              • Panowie czym roznia sie te dwa oleje. na pierwszys rzut oka TDSy sa idetyczne.
                                                W msds chyba sa drobne roznice w skladzie ale nie jestem pewien

                                                na stronie shell AV-L jest bardziej premium niz ECT w dobierarce oleju




                                                Helix Ultra Professional AV-L 0W-30

                                                TDS - po angielsku
                                                tds


                                                MSDS - po ang

                                                msds


                                                MSDS - po polsku

                                                msds



                                                Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30

                                                TDS - pl

                                                TDS

                                                msds -pl

                                                msds


                                                msds- eng

                                                msds


                                                Sciagajac dokumenty ze strony shell dajemy accept w prawym dolnym rogu

                                                Komentarz


                                                • Witam wszystkich. Zmieniałem ostatnio olej i zaufany mechanik polecił mi do skodziny Motul 6100 Synergie Plus Technosynthese 10W40. Co sądzicie o tym oleju. Auto to 1.9 tdi AGR 99r. 273000km głównie cały czas jeździła w okół komina.
                                                  Zielona -

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez jimw
                                                    Witka!

                                                    Kolejny rok, kolejne 100 stron wątku .

                                                    Co byście zapodali do mojego RSa?
                                                    Przez pierwsze parę lat jeździł na Mobilu, rok temu poszedł Statoil LazerWay LL.
                                                    W tym roku chętnie wypróbowałbym coś nowego z normą VW - jakieś sugestie.
                                                    Olej zmieniam co 15kkm lub co rok (co stuknie wcześniej). Przebiegi - zróżnicowane miasto / trasa.

                                                    Pzdr,
                                                    Kup sobie pewny olej 0w30, ja obecnie mam zalanego supersyna fuchsa 0w30 i chyba juz oleju o innej lepkości nie będę zalewał do mojej padliny a jeździłem na 5w30 jak i 5w40
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X