Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PAOLO ESCO, nie muszę, ale za niego nie płacę jak i za filtry itp.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      Teraz sprawdzę LazerWay LL 5W30 - Shella może na zimę zaleję.
      Ty masz teraz tego Shella 0W30 zalanego?
      Jeżeli tak to wg. Ciebie "jest" lepszy od LazerWay :roll:
      jeszcze nie. ale niedlugo bede zalewal . bo sie termin zbliża

      Komentarz


      • Zamieszczone przez AdamB
        za niego nie płacę jak i za filtry itp.
        jasna sprawa.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • PAOLO ESCO, ale ten LW LL 5W30 to chyba typowo lekkobiezny olej jest i nie nadaje sie do bardziej wysilonych jednostek, prawda? Kiedys go zalalem do siebie, to najpierw skrytykował go "wlewajacy", a miesiąc później "zlewajacy", przy czym obaj raczej znali się na rzeczy...

          Komentarz


          • Zamieszczone przez fernando
            LW LL 5W30 to chyba typowo lekkobiezny olej jest i nie nadaje sie do bardziej wysilonych jednostek, prawda?
            po pierwsze to jest olej do silników wymagających VW 507.00 - czyli w pierwszej kolejności do silników z DPF-em - VW zalewa oleje o tej specyfikacji zarówno do silników 1,6 CR jak i wysilonych 2.0 CR - olej przechodzi 650h test VW ...więc nie ma podstaw, by robić jakieś podziały na olej do słabszych i mocniejszych jednostek. Inna sprawa że przy silnikach 1,9 TDI z PD gdzie w pierwszej kolejności wymagany jest olej z 505.01 można już "kombinować" czy będzie lepszy 5W40 czy 5W30 - coś za coś. Na pewno LazerWay zapewni odpowiednie smarowanie w niskich temperaturach a wysoka temperatura palenia ochronę w czasie eksploatacji.
            Sprawa jest oczywista optymalny wybór oleju powinien iść razem z warunkami eksploatacji i być dostosowany do stanu silnika.
            Zamieszczone przez fernando
            skrytykował go "wlewajacy", a miesiąc później "zlewajacy"
            a coś "mądrego" na potwierdzenie swoich "tez" powiedzieli czy tylko "krytykowali" ...
            sprawa oczywista - pomimo używania oleju LL - robimy stałe zmiany co 15 tys km a nie co +- co 30 tys ...
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • PAOLO ESCO, w instrukcji do bkd mam napisane, zeby lać olej 507.00 lub 506.01, ale przeczytałem pochlebne oponie o LW i postanowiłem go wypróbować... W teorii specyfikacje zdecydowanie spełnia. Mam odczyt temperatury oleju, wiec staram sie jeździć tak, zeby nie przekraczała ona 105 stopni, na zimno tez nie cisnę :!: Sytuacja ta miała miejsce jakiś rok temu, wówczas bylo to zwykle BKD po delikatnym programie, silnik miał przebieg 110 tysięcy km i ogólnie byl w dobrym stanie.
              Co do krytyki, to mechanik "wlewajacy" swoja opinie poparl jakimiś testami laboratoryjnymi, a "zlewajacy" - stanem ogólnym oleju (nie wiedział, jaka to jest marka, ze olej byl wymieniany miesiąc wczesniej i samochód nie przejechał nawet 1000km przez ten czas). Celowo nie pisze o szczegółach, bo mógłbym cos pomylić (to bylo rok temu, a ja takiej dobrej pamięci nie mam), ale chciałbym zasięgnąć trzeciej opinii...
              Oczywiście u mnie zmiany sa co rok (wtedy akurat olej miał zaledwie miesiąc) i przez ten czas przejezdzam niespełna 10 tysięcy km.

              A pytam tez dlatego, ze w tej chwili mam dwa razy więcej mocy niz w serii, wiec pewnie jakas lepsza ochrona by sie przydala jednak...

              Komentarz


              • Zamieszczone przez fernando
                zwykle BKD po delikatnym programie
                do takich silników z programem to nie ma co patrzeć na specyfikacje producenta - trzeba lać tak by "było tłusto" - taki Synthoil czy któryś z olejów z 506.01 zapewniłby szerszą ochronę ukierunkowaną na silnik a nie DPF-a jak olej z VW 507.00
                Zamieszczone przez fernando
                mechanik "wlewajacy" swoja opinie poparl jakimiś testami laboratoryjnymi,
                poczytał zapewne że olej z VW 507.00 ma niski TBN ale takie są wymogi tej specyfikacji ze względu na ochronę DPF-a itd... (było już o tym w wątku).
                Zamieszczone przez fernando
                "zlewajacy" - stanem ogólnym oleju
                a co ma laboratorum w palcach :wink:

                Zamieszczone przez fernando
                w tej chwili mam dwa razy więcej mocy niz w serii, wiec pewnie jakas lepsza ochrona by sie przydala jednak...
                łoooo panie - to już inna bajka ! Zobacz np. co leje piramida (macie te same silniki).
                Chyba oczywiste że żadne oleje LL eco-sreco nie wchodzą w tym wypadku w grę. Oleje z 505.01 też możesz sobie darować - bierz pełne syntetyki, które zapewnią pełny i trwały film olejowy w szerokim spektrum zakresu obrotów silnika - najszybciej znajdziesz je wśród olejów z 505.00 oraz 506.01. Ma być "tłusto" co nie znaczy że musisz brać olej o jakimś wysokim SAE bo stracisz na przepływie i chłodzeniu.
                No i interwał wymiany przy takim silniku musi uwzględniać moc silnika i styl jazdy a tym samym powinien zostać odpowiednio dobrany, jak trzeba to skrócony.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  fernando napisał/a:
                  zwykle BKD po delikatnym programie
                  do takich silników z programem to nie ma co patrzeć na specyfikacje producenta - trzeba lać tak by "było tłusto" - taki Synthoil czy któryś z olejów z 506.01 zapewniłby szerszą ochronę ukierunkowaną na silnik a nie DPF-a jak olej z VW 507.00
                  Nie znam się, ale program był naprawdę lightowy, więc nie sądzę, żeby olej się zdążył zużyć w tak krótkim czasie... A 506.01 jest lepszy pod względem ochrony? Bo motul specific 506.01 ma klasę 0W30, a 507.00 5W30 (wiem, że SAE to nie wszystko, ale chyba o czymś świadczy). No i wiadomo, że droższy nie zawsze jest lepszy, a różnica jest zwykle na niekorzyść dla 506.01 :roll:

                  Co do mechaników, to powiem tak: ja się nie znam, a do obydwu mam zaufanie... Ten, który widział butelkę, opierał się raczej na testach laboratoryjnych, a nie na kartach charakterystyk.

                  A jeśli chodzi o sytuację obecną, to teraz już LW LL na pewno będzie za słaby, ale jednocześnie skrytykowałeś w swoim wątku"A, M czy P tak reklamowane na różnych forach", więc już sam nie wiem :roll: Miałem kupić Amsa, ale chciałem zasięgnąć Twojej opinii...
                  Piramida chwali teraz Fuchsa 0W30, ale nie chcę opierać się na jednej opinii, a i on trochę "testuje" - wcześniej chwalił Millersa itd... Skrócenie interwału między wymianami to sprawa oczywista.

                  Ale jeśli ciągle utrzymujesz, że Statoil LW LL 5W30 jest dobrym olejem, to może spróbuję jeszcze zalać go do seryjnego 2.2 i-CTDi

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez fernando
                    utrzymujesz, że Statoil LW LL 5W30 jest dobrym olejem
                    ale nie do tego silnika o którym wspomniałeś.
                    Zamieszczone przez fernando
                    2.2 i-CTDi
                    krzywdy ten LazerWay temu silnikowi nie zrobi.
                    Zamieszczone przez fernando
                    teraz już LW LL na pewno będzie za słaby, ale jednocześnie skrytykowałeś w swoim wątku"A, M czy P tak reklamowane na różnych forach", więc już sam nie wiem Miałem kupić Amsa, ale chciałem zasięgnąć Twojej opinii...
                    koledzy sami piszą na temat olejów A, M czy P ... jak widać po pewnym "zachłyśnięciu" się super nowościami przychodzi chwila na refleksję itd... Sam sprawdzałem pewne marki soryyy nie przypadły mi do gustu. Napisz na PW do piramidy - on testował Amsoila, Millersa ... zapewne podzieli się uwagami.
                    Napiszę Tobie po południu, krótko na PW co ja bym zalał :wink:
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      Napiszę Tobie po południu, krótko na PW co ja bym zalał
                      Wrzuć publicznie, może paru innym tuningowcom PDków się przyda :wink:

                      Komentarz


                      • PAOLO ESCO, dzięki za pomoc

                        A każdy mówi co innego, także już nie wiem, co tu robić, żeby jeszcze to, co mówią specyfikacje, zgadzało się z rzeczywistością, to nie ma problemu, ale wygląda na to, że karta sobie a rzeczywistość sobie...
                        Na podstawie tego, co pisałeś i specyfikacji, to Amsoil 5W20 Signature Series wygląda nieźle, a takiego TBNu to niejeden olej mógłby mu pozazdrościć :wink:

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez fernando
                          każdy mówi co innego, także już nie wiem, co tu robić
                          np. słuchać użytkowników - nie sprzedawców ... :diabelski_usmiech
                          Zamieszczone przez fernando
                          Amsoil 5W20 Signature Series wygląda nieźle, a takiego TBNu to niejeden olej mógłby mu pozazdrościć
                          to doczytaj jeszcze jak szybko go zmieniłem ... to nie jest olej do TDI po programie.
                          Zamieszczone przez fernando
                          takiego TBNu to niejeden olej mógłby mu pozazdrościć
                          jak chcesz olej 5W30 z TBN 16 to nie ma sprawy ... Link będziesz się mógł przeglądać w silniku :lol:
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • PAOLO ESCO, jak mówisz, że ten jest dobry, to można spróbować, mam nadzieję, że nie tylko specyfikacja jest taka ładna, ale i w praktyce się sprawdzi, bo ogólnie Castrol Edge TD też "wygląda" ładnie na papierze i co z tego...

                            Komentarz


                            • dam info po południu
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Witam. Chciał bym troszkę podsumowania całej tej dyskusji o olejami. I proszę o konkretne odp jaki olej do mojej octavii 1.9 tdi po programie (142KM) przebieg 123900, pompowtryski bez dpf. Do tej pory mialem
                                MOTUL SPECIFIC 5W30 VW 504-507.00 ACEA C3
                                Link

                                Komentarz


                                • jaki olej do tdi

                                  WITAM. Skoro mowa o Statoil LW LL 5w30 to i ja dorzucę swoje spostrzeżenia Otóż olej wlany do 2.0 TDI PD 140 kM bez DPF 80000km przebiegu i zrobione 4000 km do tej pory Wlany po MILLERS XF LL 5w30 i na początku... lekkie rozczarowanie Silnik póki nie osiągnie 70 stopni to pracuje jakoś " chaotycznie" i trochę głośno , później jest już OK i nie można złego słowa powiedzieć Na MILLERSIE było od początku chyba równiej i ciszej a po rozgrzaniu pasażerowie pytali czemu gaszę silnik na światłach Ubywają jednakowo ok. 150 ml na 1000 przy jeździe przeważnie miejskiej na odcinkach 20-30 km MILLERS spuszczony po 9500 km bo wydawało mi się że robi się coraz głośniej ,szczególnie przy przyspieszaniu Po wymianie LW dość długo(ok150km) zachowywał barwę ciemno brązową co chyba świadczy że MILLERS dobrze wypłukał ASOwskie CASTROLE Nie wiem czy to od oleju ale na LAZERWAY częściej włącza się wentylator Na chwile obecną następna wymiana to powrót do MILLERSA ( chyba że coś ciekawego podpowiecie) Uważam że lepiej sprawował się w moim 2.0 TDI niż STATOIL
                                  POZDRAWIAM

                                  Komentarz


                                  • MADO60, a Liqui Moly "testowałeś" ?

                                    Komentarz


                                    • PAOLO a może wspomnisz kolegom o Fuchsu Titan Race Pro?

                                      Ja za Twoją rekomendacją spróbowałem i już zostanę przy tym oleju
                                      Moja FLka:

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez xcracer
                                        może wspomnisz kolegom o Fuchsu Titan Race Pro?
                                        ...żeby potem sprzedawcy podnieśli cenę oleju jak w wypadku Neste ... :roll: ...nie polecam - w życiu bym Silkolene do silnika nie zalał ... :twisted:
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Poczekaj chwilę, kupię ze 3 bańki na zapas i wtedy można polecać
                                          Moja FLka:

                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                          Komentarz


                                          • xcracer, a który zalałeś Pro S, 5W30 czy 5W40 ?

                                            Komentarz


                                            • 5w40. Mogę powiedzieć, że to jest olej, na którym silnik zauważalnie najlepiej pracuje. Na pewno pozostanę przy tym oleju dopóki to auto będzie w moich rękach
                                              Moja FLka:

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez xcracer
                                                5w40. Mogę powiedzieć, że to jest olej, na którym silnik zauważalnie najlepiej pracuje. Na pewno pozostanę przy tym oleju dopóki to auto będzie w moich rękach
                                                Mówiłem kto raz zazna. ...

                                                A ja cierpię gdyż nie mogę (jeszcze) :diabelski_usmiech

                                                [ Dodano: Pią 24 Lip, 15 10:45 ]
                                                Zamieszczone przez xcracer
                                                Poczekaj chwilę, kupię ze 3 bańki na zapas i wtedy można polecać
                                                Estry szybko kisną.. :szeroki_usmiech

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez pedros
                                                  xcracer napisał/a:
                                                  5w40. Mogę powiedzieć, że to jest olej, na którym silnik zauważalnie najlepiej pracuje. Na pewno pozostanę przy tym oleju dopóki to auto będzie w moich rękach


                                                  Mówiłem kto raz zazna. ...

                                                  A ja cierpię gdyż nie mogę (jeszcze) :diabelski_usmiech
                                                  Kiedy wywalasz DPFa?

                                                  Zamieszczone przez pedros
                                                  xcracer napisał/a:
                                                  Poczekaj chwilę, kupię ze 3 bańki na zapas i wtedy można polecać


                                                  Estry szybko kisną.. :szeroki_usmiech
                                                  W lodówce będę trzymał
                                                  Moja FLka:

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                                  Komentarz


                                                  • Kiedy wywalasz DPFa?
                                                    Na to retoryczne pytanie nikt nie zna odpowiedzi :diabelski_usmiech

                                                    Filtr mi jeszcze nie zapycha się z resztą nie ma jak :diabelski_usmiech

                                                    Btw. Jestem ciekaw jaki właściwie jest realny wpływ oleju na dpf bo teorię wszyscy znamy.
                                                    czy jakbym hipotetycznie wlewal full saps to czy aby na pewno filtr zatrulby się. .?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X