Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ile płacicie za ubezpieczenie?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Qstachu, dokładnie, ja obniżyłem i w tym roku AC /OC/ NNW i w zeszłym. I nikt nie pytał, że jak odejde z Avivy z samochodem, to stracę zniżke na ubezpieczeniu mieszkań - dodatkowa zniżka za korzystanie z innych ubezpieczenie (samochodu). I tak by mi się nie opłaciło. Za odejście ze skodą dołożyłbym na chałupy. Ale zostałem, dali obnizkę na Skodę (też w odniesieniu do Liberty) i mam znizke na mieszkania. to wszystko jest po prostu - przepychanka. kto sie nie upomina - ten traci
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • W tamtym roku miałem bardzo dobrą ofertę z Axa bo Skoda była moim drugim autem, w tym roku już mniej się starają ale i tak nie tak źle wypada bo w innych firmach wychodzi podstawowy pakiet za podobną kasę .
      Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
      Peugeot 306 1.9 D
      Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
      VW Polo 1.4 PB
      Daewoo Nexia 1.5 LPG

      Jest: Fiat Panda 1.1 PB
      Skoda Octavia I 1.8T LPG

      Komentarz


      • ja polecam link 4 , właśnie podpisałem umowę i wyszło 348 zł za oc przy max zniżkach, w mtu chcieli za to samo 560 zł :twisted:

        Komentarz


        • Po kalkulacji na necie w Avivie wyszło mi 1007 zł przy pełnych zniżkach za OC, ASS, AC, NNW, Szyby.
          Udział własny w szkodzie: 500 zł
          Naprawa pojazdu z użyciem części oryginalnych: tak
          Pojazd zastępczy po kolizji - do 3 dni
          Udział własny w szkodzie w przypadku wymiany szyby czołowej pojazdu: 150 zł - wg mnie to przegięcie.
          Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
          Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

          Komentarz


          • Jednak będę musiał pozostać w Axa bo zapomniałem że na drugim aucie w tamtym roku miałem szkodę z tytułu OC więc w Linku wyszło 950zł za ten pakiet co wyżej pisałem, a w Axa dalej mam 647zł .
            Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
            Peugeot 306 1.9 D
            Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
            VW Polo 1.4 PB
            Daewoo Nexia 1.5 LPG

            Jest: Fiat Panda 1.1 PB
            Skoda Octavia I 1.8T LPG

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Qstachu
              Jednak będę musiał pozostać w Axa bo zapomniałem że na drugim aucie w tamtym roku miałem szkodę z tytułu OC więc w Linku wyszło 950zł za ten pakiet co wyżej pisałem, a w Axa dalej mam 647zł .
              Obyś nie miał stłuczki to wtedy zacznie sie zabawa :twisted: Problemy zaczynają się juz przy zgłoszeniu stłuczki bo nie można sie dodzwonić...Nigdy nie bierz od nich kasy a szkody naprawiaj z cesja praw na warsztat. Wtedy nie będziesz miał problemów. Przykład: 2 lata temu wleciała mi sarna Axa proponowała mi abym wziął od nich kase z tego co pamiętam ok 3500 zł bo niby szybciej. Truli mi tyłek cały dzień dlaczego chce cesje a nie kase do ręki.Do zrobienia byl caly lewy bok z wymina przednich i tylnich drzwi oraz błotnik, lakierowanie itp. W warsztacie w którym mi to robili naprawę wycenili na ok 9000 zł. Zapomniałem dodać naprawa z AC. I z AXA był to pierwszy i ostatni raz jak również z innymi directami.

              Byłem wczoraj z ciekawości w CUKu anby zobaczyc co to za ustrojstwo i wyliczyli mi w Generali składke oc+ac ze wszystkimi znizkami za jedyne 8500 zł :diabelski_usmiech

              Komentarz


              • W sumie tylko raz w ciągu 5-6 lat miałem powód by dzwonić na infolinie ze zgłoszeniem i nie miałem problemu by się dodzwonić, a lawetę przysłali faktycznie w ciągu 15 min elegancko auto mi zwieźli nic nie płaciłem i byłem zadowolony, a co do wypłaty odszkodowań to nie mam porównania w sumie tylko z Proamy mi wypłacali i też nie było problemu ale wiadomo jak to z wyceną .
                Było : Skoda Favorit 1.3 LPG
                Peugeot 306 1.9 D
                Daewoo Nubira II kombi 2.0 LPG
                VW Polo 1.4 PB
                Daewoo Nexia 1.5 LPG

                Jest: Fiat Panda 1.1 PB
                Skoda Octavia I 1.8T LPG

                Komentarz


                • ajoter, Bo zle wybierasz polaczenie gdy dzwonisz. Dzwonisz i wciskasz nowy klient, a potem mowisz zeby przelaczyli, bo sie cos musialo zle kliknac.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Własnie tak zgłosiłem ta szkode, bo inaczej mógłbym dzwonic i dzwonić :twisted:

                    Komentarz


                    • Jeśli mogę dodać swoje trzy grosze...

                      Pracuję w jedym z TU i mogę Wam rzec jedno:
                      Niekiedy warto dopłacić z 10 zł więcej a mieć konkretne Assistance i AC.

                      Z mojego doświadczenia najwięcej problemów z likwidacją szkody jest w:
                      - MTU
                      - WARTA
                      - Compensa
                      - Link4

                      Najlepsze obecnie Assistance na rynku ma PZU.

                      Jeśli zaś chodzi o AC - to trudno mi powiedzieć, bo zakres zmienia się co kilka miesięcy (patrząc globalnie na rynek ubezpieczeniowy).

                      Ja osobiście mam zaś pakiecik w Concordia Ubezpieczenia - i po ostatniej przygodzie z moją Skodą, jestem bardzo zadowolony.

                      Komentarz


                      • eskel, likwidację masz na myśli bezgotówkową, tak? Ja miałem stłuczkę jak auto było w compensie i wziąłem kasę, bo naprawiłem a i 8 stówek do kieszeni wpadło
                        رافال
                        Spoty
                        Cause freedom is a lonely road
                        My O2FL

                        Komentarz


                        • mam 60% zniżek w PROAMA jednorazowo zapłaciłem za OC i NNW 511pln chciałem jeszcze asistans ale koszt byłby podobny do wzięcia lawety z ogloszenia (kasę za asistans wrzuciłem na lokatę)

                          Komentarz


                          • rafiki wszystko zależy jaką masz szkodę i z czego masz mieć odszkodowanie.

                            Jeśli z OC - to zbyt dużego manewru nie mamy - bo wszystko jest ustalone w ustawie.
                            Jeśli w AC - warto zawsze mieć tzw. "wariant serwisowy" - czyli wymiana bezgotówkowa w serwisie na części nowe.

                            Ja właśnie zakończyłem likwidację szkody w mojej Octavii z OC sprawcy. Gość miał ubezpieczenie w PZU.
                            Ogólnie facet uszkodził mi tłumikiem cały silnik (blok, łapa i miska olejowa).

                            W ramach Assistance zwiozłem autko do ASO we Wrocławiu. Również w ramach Assistance wziąłem na 5 dni auto zastępcze.
                            Chłopaki w ASO stwierdzili, że mam szkodę całkowitą (koszt naprawy przewyższa koszt pojazdu). PZU na początku nie zgodziło się z tym i stwierdzili, że mam szkodę częściową.
                            Wystosowałem więc informację, że jeśli szkoda częściowa to chcę naprawy w tym ASO.
                            ASO podliczyło ponownie szkodę i wyszło znowu szkoda całkowita.
                            PZU poddało się i wypłaciło mi... 16 klocków.
                            Do tego od 5 dnia od zdarzenia przez dwa tygodnie dostałem jeszcze auto zastępcze w ramach OC sprawcy.

                            Tak więc trochę się odbiłem

                            Komentarz


                            • do wiadomości ,mam wujka ,który jest ubezpieczycielem w PZU od wielu lat i dostałem taką wiadomość ,że PZU wykupiło konkurencję ,ale jeszcze przez jakiś czas nie zmieni ona swojej nazwy ,aby nie robić zamieszania ,a więc jeśli wierzyć wujkowi ,a nie ma on powodu kłamać i wymyślać to niedługo w PZU będą wszyscy klienci LINK4 tak ,tak PZU wykupiło LINK4 , na razie jest cisza ,ale wszystkie dane z LINK4 są już w bazie PZU.

                              [ Dodano: Nie 27 Lip, 14 22:25 ]
                              dodam jeszcze ,że w PZU zapłaciłem za OC/AC +ochrona zniżek+doliczony do wartości columbus ,bez wkładu własnego coś koło 2100 ,najlepsze ,że w razie kolizji (wypadku) z nie mojej winy to PZU załatwia wypłatę odszkodowania i to do niego się zgłaszam po to odszkodowanie ,a oni już resztę : kosztorys i naprawa ew. wypłata gotówki,a tu juz będą liczyć uczciwie bo to nie z ich kasy pójdzie ,więc opcja na 5+
                              Sebastian
                              Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                              Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                              Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                              Wczasy nad morzem - klik

                              Komentarz


                              • Akurat to ze że PZU wykupiło Linka nie jest żadną tajemnicą.
                                Wiadomo to od kwietnia natomiast jeżeli chodzi o samą firme jak i nazwę zostaje Link ,
                                okroja tylko ofertę do typowych ubezpieczeń
                                direct.

                                Komentarz


                                • chrzanek, nie mówiłem że jest tajemnicą ,ale niewielu to wie ,a czy zostanie to Link to nie wiem ,myślę ,że prędzej czy później :?: ,jak to mówią konkurencję trzeba wykończyć :|
                                  Sebastian
                                  Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                  Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                  Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                  Wczasy nad morzem - klik

                                  Komentarz


                                  • Odgrzeję...
                                    AXA proponuje mi na Babcię pakiet OC/AC/NNW/Assistance za około 1300zł/rok - jestem ich długoletnim klientem i próbują mi wcisnąć, że dali mi "super ekstra hiper ofertę speszjali-for-mi".
                                    Tymczasem dziś Link4 zaproponował mi za porównywalny pakiet (nie taki sam, bo tego nie da się odnieść 1 do 1) kwotę ~800zł/rok...

                                    Tak sobie myślę: w sumie ubezpieczam się nie po to, żeby kiedyś z AC/NNW/Ass korzystać, ale raczej po to, żeby sumienie uspokoić. Ponadto Link4 jest przejmowany przez PZU, czyli będzie dość pewnym ubezpieczycielem... Więc chyba warto przejść do Link4?
                                    Adam... Używam:
                                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                    Passek: B6 175KM/366Nm

                                    Komentarz


                                    • Agamek12, a ile za Rolkę zapłaciłeś? Bo ja za Renatę OC z NW mam 415 zł w Proamie Auto było wcześniej w Avivie wiele lat, ale gnojki chcieli 200 zł więcej niż Proama, więc przeszedłem, nie będę teraz się certolił, jak samo OC to szukam najtańszego i tyle, nawet co rok mogę zmieniać , co za różnica, 200 zł piechotą nie chodzi, jakby to była różnica 20 zł to bym olał zmianę.

                                      Komentarz


                                      • sew1981, ja piszę o ubezpieczeniu za Babcię.
                                        Za Rolkę jeszcze nie płaciłem, bo do 17.12 małżowina jedzie na ubezpieczeniu poprzedniej właścicielki. Potem będę płacił za nią, ale najtańsze OC/NNW/Ass (ale wszystko takie podstawowe) zaproponowało Link4 ~600zł (Link4 daje żonie moje zniżki, bo ona nie ma żadnych).
                                        Adam... Używam:
                                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                        Passek: B6 175KM/366Nm

                                        Komentarz


                                        • To jak z Twoimi znizkami za OC/NNW i silnik 1.3 ?? to i tak spora kwota chyba nawet na Warszawe :roll:
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • No to ja za AUDI A2 w PZU 1500 zł za AC OC NNW ,a wiadomo że AUDI to raczej zawsze drożej
                                            Sebastian
                                            Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                            Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                            Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                            Wczasy nad morzem - klik

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Maicroft
                                              To jak z Twoimi znizkami za OC/NNW i silnik 1.3 ?? to i tak spora kwota chyba nawet na Warszawe :roll:
                                              566zł dokładnie.
                                              W TU nieuznjących moich zniżek (tzn. składka 100%) to samo to ~800zł.
                                              Jak w Link4 ubezpieczę Babcie to mam nadzieję, że jeszcze Link4 dorzuci jakąś zniżkę dla Rolki i OC będzie poniżej 500zł.
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • 650 oc + minicasco od kradzieży o2 rs 2006r.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mabbb
                                                  650 oc + minicasco od kradzieży o2 rs 2006r.
                                                  Informacja będzie pełna jeśli dodasz tu jeszcze nazwę ubezpieczyciela i wielkość zniżek...
                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz


                                                  • Agamek12, Rolka? Ja nie w temacie.Co tam małźonce sprawileś?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X