Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Markus
    Witam!
    .... Spalanie z komputera 7,5/100 ale nie liczyłem po baku. Chodzi mi o to, że jeśli będę musiał zmienić auto czy może by nie spróbować jakiegoś 1,8 tsi? czy koszty utrzymania (paliwo) mnie zeżre? ... Z góry dzięki
    Zaraz po zakupie 1.8 TSI (w Bielsku-Białej) wracałem do Wrocka A4'ką, , ustawiłem tempomat na 140km/h i spalanie na kompie wyszło 8.3l/100km.

    Dodatkowo jechałem w sobotę przy niewielkim natężeniu ruchu, z włączoną klimą auto (ale raczej nie chłodziła) i przy silnym porywistym wietrze od przodu. Auto jeszcze niedotarte.

    W mieście spalanie, przy obecnych temp. , na krótkim odcinku 7km waha się od 12.5 do 14.9l
    zależnie czy średnia prędkość z trasy wyniosła 16km/h czy 20km/h. Auto nadal jeszcze nie dotarte. Ze swojej strony dodam, iż nissan almera '98 z silnikiem 1.4 też tyle palił w mieście. (na mojej trasie).

    PS Uogólniając, tak mi wychodzi, że benzyna o podobnej mocy jak diesel pali 1,3 raza, więcej niż diesel np.: jak diesel pali 5l/100 to benzyna będzie palić 6,5l/100, jak pędzimy autostradą i diesel pali 10l to benzyna będzie palić 13l. itd...
    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

    Komentarz


    • Po pierwszym tankowaniu:
      - komputer 8,1
      - wyliczone 8,7

      styl jazdy - spokojny/normalny
      krótkie odcinki - od 15 do 30 km
      zdecydowana większość przebiegu
      Pozdrawiam, Adrian

      Octavia 2FL 1,8TSI Ambiente + dodatki
      wcześniej:
      Ford Mondeo 2,0TDCI
      Daewoo Nexia 1,5
      Polonez '89

      Komentarz


      • u mnie w miescie okolo 9l, trasy ok 5km
        natomiast trasa 6,5l ale to przy jezdzie bardzo spokojnej 90-100km/h

        Komentarz


        • Cóż, pierwszy 1000 stuknął, 2 baki wyjeżdżone, kilka tras zrobionych...
          Czas na pierwsze wnioski: 1.4 TSI przy normalnej jeździe w trasie pali ~7l (normalna jazda to dla mnie 100-110 km/h tam gdzie to możliwe, rozpędzanie umiarkowanie, ale bez zbędnego ociągnia - no i zasadniczo nie używam VI biegu).

          Komentarz


          • Kolejna osoba która nie używa VI. O co chodzi? Przecież od 70km/h można spokojnie jeździć na VI (nie mówię o przyspieszaniu). Może jakbyś używał to przy takiej jeździe zszedłbyś ze spalaniem do około 6 l.
            Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
            Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez michalx
              (normalna jazda to dla mnie 100-110 km/h tam gdzie to możliwe, rozpędzanie umiarkowanie, ale bez zbędnego ociągnia - no i zasadniczo nie używam VI biegu).
              A dlaczego?? Przy tej prędkości dla jej podtrzymania na VI biegu na trasie można spokojnie jechać.
              Pozdrawiam, Adrian

              Octavia 2FL 1,8TSI Ambiente + dodatki
              wcześniej:
              Ford Mondeo 2,0TDCI
              Daewoo Nexia 1,5
              Polonez '89

              Komentarz


              • Przy tej prędkości dla jej podtrzymania na VI biegu na trasie można spokojnie jechać
                Przy stałej prędkości na płaskim - czemu nie. Tylko że na naszych drogach mało jest odcinków, gdzie można tak jechać. Przy przyspieszaniu i podjazdach czuć jednak, że silniczek się męczy. Druga sprawa, że wóz jest nowy i nie chcę go na razie obciążać. Obserwując chwilowe spalanie nie zauważyłem specjalnych różnic między VI a V biegiem.
                Dla mnie w tej chwili jest jeden sposób na oszczędną jazdę - jechać wolno.

                Przy okazji (żeby nie było, że tylko narzekam ) - dość pozytywnie zaskoczyło mnie spalanie w mieście, które przy sprzyjających warunkach jest niewiele wyższe od tego z trasy.

                Komentarz


                • 1,8TSI

                  miasto Wrocław czyli korki = 9,3-9,8
                  Trasa prędkość miedzy 85-100km/h = 6,5-6,7
                  Trasa prędkość miedzy 100-120 km/h = 7,2-7,7
                  Trasa prędkość miedzy 130-160 km/h = 7,9-8,5

                  Tak mi wychodzi z komputera

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez michalx
                    dość pozytywnie zaskoczyło mnie spalanie w mieście, które przy sprzyjających warunkach jest niewiele wyższe od tego z trasy.
                    hmm..... jeżdząc po Poznaniu nie zauważam sprzyjających warunków :shock:
                    no chyba, że Kolega jakiś "nocny marek" jest
                    SPOT Poznań:
                    .....
                    ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                    Error 503 Wojtas Unavailable :P

                    Komentarz


                    • Ponieważ warunki atmosferyczne ostatnio nie sprzyjają małemu spalaniu (temp.-10st.C i mniej), ponadto autko jest na dotarciu więc wyniki nie mogą zachwycać.
                      Jak do tej pory (przejechane 1500km od nowości):
                      - w trasie ok. 7,2l - wskazania komputera
                      - w mieście od 10,5l do 11,5l - wskazania komputera (trasy ok.10km)
                      Średnio wg wyliczeń z takowania tak jak w stopce.
                      Mam nadzieję, że gdy zrobi się cieplej i autko już się dotrze będzie lepiej ;-)
                      Życie jest za krótkie żeby jeździć powoli...

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                        hmm..... jeżdząc po Poznaniu nie zauważam sprzyjających warunków :shock:
                        no chyba, że Kolega jakiś "nocny marek" jest
                        Powiedzmy, że "wieczorno-weekendowy" i unikający ścisłego centrum

                        Komentarz


                        • I wszystko sprowadza się do zdefiniowania "miasta" :szeroki_usmiech
                          Miasto to w godzinach szczytu korasy :evil: , poza, duży ruch, późnymi wieczorami i w nocy prawie bajka... tylko, że prawie robi wielką różnicę :diabelski_usmiech

                          Zamieszczone przez michalx
                          Obserwując chwilowe spalanie nie zauważyłem specjalnych różnic między VI a V biegiem.
                          a to dlatego, ze różnica w przełożeniach skrzyni biegów dla V i VI biegu jest nieduża.

                          Ja osobiście wykorzystuję każdy bieg (mimo, że moje autko jest również na dotarciu) a jaki w danej chwili to zależy od warunków na drodze, co robię itd
                          Pozdrawiam, Adrian

                          Octavia 2FL 1,8TSI Ambiente + dodatki
                          wcześniej:
                          Ford Mondeo 2,0TDCI
                          Daewoo Nexia 1,5
                          Polonez '89

                          Komentarz


                          • wczoraj zrobiłem trasę Człuchów-Oleśnica,jechałem okrężną drogą (Złotów Piła Czarnków Ostroróg Duszniki Buk Stęszew Leszno Trzebnica) i spalanie z trasy wyszło 5,6 ltr.od odpalenia do przybycia na miejsce. dziś pokręciłem sie trochę po Oleśnicy na krótkich 2 kilometrowych odcinkach,w sumie przejechałem tak z 12 km.spalanie 9.7 ltr

                            [ Dodano: Wto 08 Mar, 11 13:07 ]
                            wiem,że nie ten wątek ale uważam ,że to ciekawe porównanie(ten sam kierowca i styl jazdy).zrobiłem te sme trasy tym razem O1 1,9 tdi i tak:
                            Człuchów -Oleśnica 4,7ltr/100
                            11 km po Oleśnicy 7,7 ltr 100

                            Komentarz


                            • a to dlatego, ze różnica w przełożeniach skrzyni biegów dla V i VI biegu jest nieduża.
                              A to ciekawe. Ja testowałem znajomego 1.8TSI /kupione w 2010/ na autostradzie i szczerze mówiąc dużo więcej przyjemności było na 5-ce. Jazda była z dużymi prędkościami.
                              Oczywiście na niemieckiej autostradzie :wink:

                              Komentarz


                              • Gdańsk>Hel w 2 strony łącznie 200km 2 osoby, 99% trasa prędkości od 80 do 140 normalna jazda bez wleczenia się średnia wyszła 6l/100 95, silnik nie ma jeszcze 1000km

                                Komentarz


                                • Wracając różnic między 5 i 6 biegiem - zrobiłem ostatnio test spalania przy prędkości 90 km/h. Procedura wyglądała następująco:
                                  1) znajduję w miarę płaski (ok 3 km) odcinek drogi
                                  2) rozpędzam się do 90 km/h
                                  3) włączam tempomat i resetuję komputer
                                  4) pomiar powtarzam na tym samym odcinku w drugą stronę
                                  5) liczę średnią z obydwu pomiarów.
                                  Wyniki:
                                  5 bieg: 5,4 l
                                  6 bieg: 4,8 l
                                  No i wychodzi na to, że moje wrażenia o niewielkiej różnicy w spalaniu były błędne...
                                  (muszę jednak zaznaczyć, że test dla 6 biegu robiłem po tygodniu, przy temp. zewnętrznej o ok. 15 st. wyższej)

                                  Komentarz


                                  • ostatnie i przy tym pierwsze 500 km spalanie wyszło ~14,5l/100km
                                    RS BLUE

                                    Komentarz


                                    • Ostatnie tankowanie:
                                      30% miasto
                                      45% drogi krajowe
                                      25% autostrada
                                      Styl normalny/dynamiczny
                                      Weszło 46,46l, dystans 615km co daje 7,55 l/100
                                      Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • Moja ostatnia trasa Łódź-Pułtusk 195km. Pierwszy raz miałe średnią z trasy poniżej 5l. Przy w miare spokojnej jeździe 4,9l/100km. Vśr. z trasy 65km/h.

                                        Komentarz


                                        • Pierwsze tankowanie po odbiorze:
                                          50% miasto 50 % trasa - 8,2 l

                                          Następne tankowanie
                                          25 % miasto 75 % trasa - 7,2 l

                                          Komentarz


                                          • dziś tankowałem i 100% miasto i 9,83 :shock: chyba mi prawa noga schudła czy coś
                                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                            Komentarz


                                            • Pierwszy bak po odbiorze, 604 km, auto na dotarciu, 8,11 l/100km, 100% miasto

                                              [ Dodano: Sob 19 Mar, 11 15:46 ]
                                              Drugi bak po odbiorze, 738km, auto na dotarciu, 6,26 l/100km, 20% miasto, 80%trasa

                                              Komentarz


                                              • Mam Octavie 1.6 SR BFQ od lutego i średnie zużycie jest na poziomie 8,7 - 9,3.
                                                Na pełnym baku mam 630 km zasięgu według kompa ile to wynosi w praktyce się okaże.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Sebastian
                                                  ostatnie i przy tym pierwsze 500 km spalanie wyszło ~14,5l/100km
                                                  i to jest prawidłowe spalanie
                                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                  Komentarz


                                                  • Zrobiło się trochę cieplej i pierwsza trasa na letnich oponach wyszła następująco:
                                                    - 6,3 l/100km (pb95) z 530 km. 80 % autostrada. Średnia prędkość z całej trasy wg. kompa to 98 km/h.
                                                    Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                                                    Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X