Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Następny zbiornik opróżniony 759km 53l 6,98l/100km jazda mieszana. Coraz bardziej energiczna, ale nie na szalonego akwizytora. :twisted:
    Było:
    126p 1980
    Polonez Caro 1,5GLE 1991
    Fiat Uno 1,4 1995
    Polonez 1989 1,4Rover (SWAP)
    Fiat Palio Weekend 1,2 HL 1999
    Toyota Camry 3,0GX V6 1992
    Renault Scenic 1,9 dTi 2000
    Ford Fiesta 1,3 1998 (Pysi ;-)

    Jest:
    Skoda Octavia 1,2TSI Mint 2011
    Mondeo 1,8Ghia 1998 (młodego)

    Komentarz


    • Ja to chyba nie umiem oszczędnie jeździć :shock:

      Komentarz


      • Z 8 tankowań 1.4TSI manual wychodzi mi 4% różnicy w spalaniu pomiędzy wyliczeniem z tankowania do pełna a wskazaniem komputera. Komputer zawyża o 4% - zamierzam dostroić go w ASO. Jak tam w innych 1.4 TSI?

        Komentarz


        • misiul, Ja nie narzekam na dokładność Raz mam więcej raz mniej ale to pewnie wina ile jeszcze doleje po pierwszym odbiciu pistoletu. Na motostat w uwagach od pewnego czasu podaje ile wskazywał MAXIDOT



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz


          • eaglemirek, ja zawsze ta sama stacja i do pierwszego odbicia

            PS. Mniej pali i lepiej idzie na V-Power?

            Komentarz


            • U mnie to tak jak widać w podpisie, jazda z ciężką nogą przeważnie w mieście. Ale patrząc na spalanie innych seryjnych 1.8T AUM czyli 150KM to sie zastanawiam co ze mną nie tak, i czy mozliwe, że modyfikacja programu, aż tak obniżyła spalanie :?:
              Było, minęło:
              RS Look @ 198KM/283Nm by Unitronic.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez misiul
                PS. Mniej pali i lepiej idzie na V-Power?
                Trudno powiedzieć czy mniej pali bo to by trzeba przejechać baaaardzo podobnie co najmniej po 1 baku tego i tego paliwa a i to nie wiem czy aż tak byłoby to bardzo miarodajne Do V-Power przyzwyczaiłem się jeszcze posiadając Felcię 1,6 i wydaje mi się że tam silnik chodził z większą kulturą niż na innym paliwie. Faktem za to jest że lejąc paliwa Shell nigdy nie miałem żadnych problemem z silnikiem :szeroki_usmiech
                Czy lepiej idzie :?: nigdy nie testowałem przyspieszenia w obecnej Czeszce na różnych paliwach a to że u Aligatora na hamowni wyszło te ponad 132 KM to bym nie stawiał na paliwo bo inni sprawdzając swoje TSI też mają więcej i myślę że nie wszyscy mieli zatankowane paliwo V-Power.
                Za to faktem jest że traskę Tychy - Kraków (nie autostradą) pokonaną względnie płynnie używając b. dużo tempomatu i utrzymując prędkośc w przedziale 80 - 100km/h komp wskazał spalanie 5,2 l/100km mimo opon letnich 225/45/17 :diabelski_usmiech Ale to tylko raz takie spalanie mi wyszło, jeśli mam z trasy 6 l. to znaczy jechałem spokojnie :twisted:



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz


                • 1. 604 km, auto na dotarciu, 8,11 l/100km, 100% miasto
                  2. 738km, auto na dotarciu, 6,26 l/100km, 20% miasto, 80%trasa
                  3. 550km, 46l co daje 8,36 l/100km 100% miasto
                  4. 707km, 47.56l co daje 6,72 l/100km 20%miasto 80% trasa (w tym 400km autostrada 130 - 160 km/h)
                  5. + 6. 907km, 76,6l co daje 8,44 l/100km - 100% miasto
                  7. 600 km, 51,7l co daje 8,62 l/100km - 100% miasto (klima)
                  8. 664 km, 46,5l co daje 7,0 l/100km - 60% miasto, 40% trasa

                  Komentarz


                  • 601km (90% Warszawa) - 10,05L
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • To i ja dorzucę swoje 3 grosze. Wczoraj mi wypadła traska Białystok - Warszawa (Bemowo) - Białystok. Prędkości ok. 90-100 na 6-tce głównie, chociaż czasem bywało wolniej za innymi, a czasem szybciej (do 120km/h przy wyprzedzaniu). Ale ogólnie spokojnie i zgodnie z zasadami eco drivingu. W Wawie bez korków, bo godziny popołudniowe, ale wynik mnie zaskoczył totalnie. Wyszło 5.2l. Oczywiście wynik z kalkulatora - nie mam komputera w mincie.



                      1.4 TSI MINT

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Carolco
                        Prędkości ok. 90-100 na 6-tce głównie.
                        brrrrrr to chyba będzie <2000 obr. masakra spróbuj zrobić podobny odcinek na 5 biegu.

                        wg. moich obserwacji mniej pali przy prędkości ok. 90-100 na 5-tce niż na 6.
                        Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Psycho Dad
                          wg. moich obserwacji mniej pali przy prędkości ok. 90-100 na 5-tce niż na 6.
                          Zrobiłem taki test dla 90 km/h. Na 5-ce wyszło 5,4, na 6 - 4,8

                          _

                          Komentarz


                          • Psycho Dad, czym wyższy bieg tym mniejsze spalanie - ogólnie znana zasada.
                            Jeśli tyko nie przeciążasz (np. pod górę, albo pedał w podłosze) to obroty 1 500 -2000 są OK i na pewno mniej pali na 6 niż na 5.

                            Komentarz


                            • Może chwilowe tak ... ale z odcinka gdzie trzeba podganiać i przyhamowywać wychodzi mi inaczej.
                              a jak macie 90 na 6 biegu i rozpędzacie się do 110 to redukujecie ? bo eko ba zasadę szybko się rozpędzić i utrzymywać ... powolne rozpędzanie zabiera więcej energii niż chwilowy ostry but.
                              Ja tam wolę przy tych prędkościach piąteczkę i technikę "rozpęd- hamowanie silnikiem" niż machanie biegami 4-6 lub 5-6
                              na 6 przy 90 to maluch chyba ma lepszą dynamikę ;p
                              Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                              Komentarz


                              • Ja z kolei macham biegami - jak trzeba wyprzedzać, to zawsze 4 lub 5, a jak się toczę, to jak wcześniej pisałem 6 i prędkości ok 90-100. Obroty są lekko poniżej 2000 na 6-tce przy 90km/h, ale już przy 100km/h z kolei delikatnie ponad 2000. Także do takiego toczenia dla mnie jak znalazł. Szkoda tylko, że słychać opony, bo tak byłoby już idealny samochód.



                                1.4 TSI MINT

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Psycho Dad
                                  powolne rozpędzanie zabiera więcej energii niż chwilowy ostry but.
                                  Niestety nie zgodzę się z tą tezą. Jest wprost odwrotnie (sprawdzone wielokrotnie na identycznej trasie w bardzo porównywalnych warunkach). Domyślam się, że masz na myśli dynamiczne rozpędzanie się, a nie but w podłogę.
                                  Mój "Batmobil"

                                  Komentarz


                                  • 500km tylko autostrada. Prędkość 130-160. Spalanie 6,9 l/100km

                                    Komentarz


                                    • przebieg 19kkm.spalanie jak w podpisie

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Big Wojtek
                                        500km tylko autostrada. Prędkość 130-160. Spalanie 6,9 l/100km
                                        Podaj jeszcze średnią prędkość z tego przejazdu, bo pewnie nie wiele miała wspólnego z prędkością 130km/h, mimo że jechałeś nawet 160km/h czasami :idea:

                                        Komentarz


                                        • Trasa 750 km. Połowa tej trasy to 3 osoby dorosłe + bagaż. Kolejna połowa to dwie osoby dorosłe bez bagażu.
                                          Wg. komuptera wyszło spalania na poziomie 6.6 litra, zaś moje wyliczenia dały wynik 6.4 l/100 km.

                                          Praktycznie cała trasę była włączona klimatyzacja, zaś średnia prędkość wyszła 74 km/h - styl jazdy normalny.

                                          Uważam, że spalanie wyszło bardzo dobre

                                          Komentarz


                                          • U mnie trasa 2x1200 km (w Alpy Słoweńskie). 4 osoby dorosłe plus sprzęt kempingowy i bagaże (namioty, plecaki jedzenie na 4 dni). Octavka byłą full załadowana. Średniej prędkości nie spisałem ale w Polsce jak to w Polsce było wolno i w korkach Natomiast od Żiliny do Słowenii autostradą tak ok 120-130 km/h
                                            Średnie spalanie z całości trasy było 5,9

                                            Komentarz


                                            • maciek.sz, w końcu ktoś ma średnie motostatowe poniżej 6.myślałem ,że ja jestem tylko jakimś ufoludem

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez słoń
                                                maciek.sz, w końcu ktoś ma średnie motostatowe poniżej 6.myślałem ,że ja jestem tylko jakimś ufoludem
                                                to spalanie już mocno nieaktualne, bo nie chce mi się robić wpisów do motostatu. Bywa że czasami tankuję po kilka razy w tygodniu i nie mam wytrwalości do zbierania tych wszystkich paragonów.
                                                A co do spalania - teraz jest niższe - jakieś 5.7 średnio. Fakt, że samochodu używam głównie w trasie (na miasto bezsens kupywać taki wielki samochód jak octavia, lepiej coś małego).

                                                Komentarz


                                                • Moje pierwsze tankowanie (właściwie drugie, bo pierwsze było po wyjechaniu z salonu)
                                                  Spalanie 8,3 l/100km (komp 7,6)
                                                  Jazda raczej spokojna, ale bez zamulania (docieranie ...) 75% poza miastem 25% miasto.
                                                  Jak na 1.8 TSi 4x4 jestem naprawdę zadowolony.
                                                  Moja 4x4 FL'ka

                                                  Komentarz


                                                  • Koledzy napiszcie mi jakie jest realne (takie jak zaobserwowaliście, bez żadnych zakłamań) spalanie w mieście Octavii 2 Tour 1.6 ?
                                                    Oczywiście Pb, a nie gazu.
                                                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X