Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 330km Warszawa, 100km trasa = 10,7L k
    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

    Komentarz


    • Witam fanów Skody Octavi, mam pytanie, jako że jestem posiadaczem skody octavi 1.8 20v slx 125km,
      i z tym jest zwiazane moje pytanie, mianowicie chodzi mi o konkretnie spalanie tego motoru. Przesiadłem sie z astry 1.4 i troche jestem w szoku....ta wskazowka od benzyny leci na leb na szyje......
      na odcinku 26km, non stop 120km/h, komputer pokazuje mi spalanie 7,5. Jako że jestem siwieży, jeżeli chodzi o skody, prosił bym doświadczonych ludzi o odpowiedz. Ewentualnie co zrobic aby troche zmiejszyc spalanie ??

      z góry dziekuje


      dodam jeszcze tylko że nogi cięzkiej nie mam

      Komentarz


      • jeżeli te 120 nie jeżdzisz po autostradzie ani expresówce to zredukuj do 100 to i spalanie spadnie

        Komentarz


        • słoń, cóż za odkrywcza myśl ;-)
          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

          Komentarz


          • Najnowszy update z krainy 1.2 TSI:

            Trasa Praga - Małopolska (600 km), dwie osoby na pokładzie + załadowany bagażnik, na oponach zimowych 195/65 R15. Większość trasy to autostrady D1, A1, A4. Spalanie 6,2l/100km. Na autostradzie w miarę możliwości (mokra nawierzchnia) utrzymywana była maksymalna dozwolona prędkość.

            Trasa Małopolska - Praga, konfiguracja jak powyżej, trasa jak powyżej. Spalanie 6,0l/100km. Tym razem nawierzchnia była sucha i ruch na drodze był mniejszy (jazda wieczorem i nocą).
            korespondent zagraniczny Kytutr / Bydlątko w kolorze Red Corrida

            Komentarz


            • Zamieszczone przez pu71
              Ewentualnie co zrobic aby troche zmiejszyc spalanie ??
              Zwolnić lub zmienić auto (silnik) i nie piszę tego zgryźliwie

              Komentarz


              • no dobra pojołem, a z innej beczki- komputer moze oszukiwać jezeli chodzi o spalanie ?

                Komentarz


                • pu71, oczywiście, że tak. Zatankuj do pełna samochód, wyzeruj kompa i później zalej znowu do pełna samochód i zobacz wynik z kompa i wynik z kalkulatora.
                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Zorr
                    słoń, cóż za odkrywcza myśl ;-)
                    ba!!

                    Komentarz


                    • czy ktos na tym forum posiada auto takie jak ja ?? chciał bym wiedziec ile wynosi srednie spalanie u innych użytkowników skody octavi 1.8 20


                      btw. dziekuje za rady sprawdze wszytskie

                      Komentarz


                      • pu71, a patrzyłeś na np. Motostat?
                        Mój "Batmobil"

                        Komentarz


                        • trasa Istebna-Miechów (ok 200 km) 4 osoby, pełen bagażnik, jazda trochę w korku. Średnie spalanie 5,5l/100.

                          Komentarz


                          • Dzisiejsza droga Zielona Góra - Kórniki pod Poznaniem.

                            Warunki:
                            - droga +- 90 km, na drodze spory ruch, lekki wiatr, opady deszczu
                            - 1+pusty bagażnik ( 1 KOT w transportówce :szeroki_usmiech )
                            - klima OFF
                            - opony zimowe 195/65/15
                            - temp. + 7 st.C

                            Drogę powrotną znacznie szybciej pokonałem +- 100 przestało tak padać i ruch się zmniejszył.

                            Spalanie w obie strony 5,2-5,3.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • w Niedzielę jechałem Krotoszyn - Wrocław
                              Warunki:
                              - prędkość przelotowa ~100km/h
                              - mały deszczyk + mżawka
                              - 2+1
                              - klima off
                              - opony zimowe 205/55/16
                              - temp: ~+7C

                              Spalanie zanim wjechałem na AOW (75km): 5.8l/100km
                              Spalanie jak zjechałem z AOW (100km): 6.2l/100km (trochę dałem w ogień)
                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                              Komentarz


                              • Tak sobie czytam to Wasze spalanie w TSI i jestem miło zaskoczony jak mało to pije w trasie. :shock:

                                Komentarz


                                • No to fakt, w trasie spalanie wygląda bardzo fajnie i w większości są podobne. Troszkę inaczej to wygląda w mieście.
                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez piernik
                                    Tak sobie czytam to Wasze spalanie w TSI i jestem miło zaskoczony jak mało to pije w trasie. :shock:
                                    Pozytywne w TSI jest to, że dane producenta (9.5/6.9/5.5) są zupełnie osiągalne bez konieczności jazdy na 6 biegu z prędkością 60km/h.
                                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                    Komentarz


                                    • I minęło pierwsze 1800km. Co do spalania to na trasie jestem bardzo mile zaskoczony - jazda 100 do 120 bez problemu można się zamknąć w 7l. Natomiast po mieście niestety dużo - około 12 - 13l. Komputer bardzo zaniża, a te wartości liczone się kalkulatorem :wink: Czy przy większym przebiegu zmienia się spalanie ?
                                      1.8 TSI 175 PS 260 Nm

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Zorr
                                        Zamieszczone przez Mihau
                                        Zamieszczone przez SS
                                        męczarnia straszna
                                        Dokładnie, wracałem o 3.30 i mi się nie spieszyło, a poza tym styrany byłem, bo 7h składałem z kolegami silnik no to 85km/h, 5 bieg, tempomat ale to nie jest jazda, myślałem, że stoję w miejscu :|
                                        czemu nie 6 bieg?


                                        KrawaT - tempomat nie pomoże Ci w ograniczeniu zużycia spalania, no chyba że bez tempomatu nie potrafisz utrzymać w miarę równej prędkości.
                                        bardziej pytam dla wygody tylko czy jest taka możliwość?
                                        PolskaJazda.pl

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez KrawaT
                                          bardziej pytam dla wygody tylko czy jest taka możliwość?
                                          "ja mam tak z ciekawości pytanko, czy do mojej octavki można doinstalować Tempomat w ramach oszczędności paliwa ? w sensie czy komputer obsługuje tempomat czy jest to interes nieopłacalny jeżeli chodzi o koszta? Octavia 1.8 20v 98r ?" no nie wiem czy to brzmi jak "dla wygody" ;-)

                                          PS A temat instalacji tempomatu w Octavia 1.8 20v 98r to raczej w tuningu ewentualnie w poradach, się powinien znaleźć. (ja nie wiem nic o możliwości montażu)
                                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                          Komentarz


                                          • Ile realnie pali Octavia 1.2 TSI w jeździe miejskiej ?
                                            ORIGINAL GERMAN AUDI A6 C7 AVANT 3.0 TDI 313KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...168233#1168233

                                            ORIGINAL GERMAN AUDI QUATTRO 2.2 200KM- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...460025#1460025

                                            ORIGINAL CZECH SKODA FABIA MONTE CARLO 1.2 TSI 105KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=906416#906416

                                            Komentarz


                                            • Flame, IMO tyle Średnie spalanie - Motostat
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Flame
                                                Ile realnie pali Octavia 1.2 TSI w jeździe miejskiej ?
                                                Przy obecnej pogodzie i na zimowych oponach może to być nawet 8l/100km. Tak mi wychodzi na podstawie notatek z tankowania. Zaraz zresztą przyjedzie po mnie żona, więc zerknę na komputer pokładowy jak to aktualnie wygląda.
                                                korespondent zagraniczny Kytutr / Bydlątko w kolorze Red Corrida

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Mihau
                                                  No to fakt, w trasie spalanie wygląda bardzo fajnie i w większości są podobne. Troszkę inaczej to wygląda w mieście.
                                                  A kto kupuje takie wielkie auto żeby po mieście jeździć :shock: ? Do miasta to jakiś maluch by się bardziej sprawdził. Lepiej parkować, mniej pali...

                                                  Komentarz


                                                  • maciek.sz, jeżeli chodzi o O2FL to np. ja i problemów z parkowaniem nie mam żadnych.
                                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X