Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hej,
    No to ja teraz się pochwale spalaniem swojej furki. tydzień temu na Sylwestra zrobiłem trasę Wrocław-Luxembourg-Essen-Wrocław. W sumie około 2300km.
    Spalanie kształtowało sie następująco:
    1. Wrocław-Luxembourg.
    Trasa w nocy wyjazd o 23 przyjazd 9 rano. 997km. 3 osoby + bagażnik załadowany na full. Wiadomo, 100 % autostrada. Średnia prędkość jazdy wg mnie to 120km/h a wg kompa 104. Tankowane we Wrocławiu na full + 10 litrów kanister. Dotankowane na full przy granicy po 177km. Dojechałem prawie do celu na zbiorniku aż brakło paliwa 30km przed i dolałem 10 z kanistra. Na stacji w Luxie zatankowałem 46,18l. PODSUMOWUJĄC. Spalanie wyszło 6,79l/100km a wg kompa 7,3.
    2. Luxembourg-Essen-POLSKA
    Jazdy w dzień i 90% autostrady i 10% miasto. Tankowane na granicy LUX-DE + 10l kanister. Dolane 10L w Niemczech z kanistra i 10l w okolicy Drezna. Pokonano 995km. Średnia prędkość wg mnie oscylowała w granicach 140km/h ale miejscami i dawałem 180-200. Średnia na stacji wyszła 6,93 l/100 km a z kompa 7,4.
    Wszystko jest w odnośniku do MOTOSTAT na średnim spalaniu.
    3. Wcześniej w grudniu jeżdżąc tylko po mieście we Wrocławiu starając sie unikać jazdy w szczycie średnio wyszło 7,72l/100 km a z kompa 7,9.
    OGÓLNIE - KOMP ZAWYŻA. . Uważam, ze spalanie jak na taka trase i auto i obciążenie jest więcej niż zadowalające, zwłaszcza ze małą różnica miedzy jazda z prędkością do 120 a do 140. W mieście REWELACJA.

    Pozdrawiam

    Moze komuś to pomoże.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Mihau
      ja i problemów z parkowaniem nie mam żadnych.
      Zapewne nikt z forumowiczów nie ma, co nie oznacza że mniejszym nie byłoby łatwiej :wink:
      Ja po mieście jeżdzę sobie Vitarą 3D na LPG i wiem że są miejsca gdzie octavią niestety bym nie zaparkował a tym maluchem owszem.
      Gdybym miał kupować auto do poruszania się w większości po mieście to na pewno nie była by to landara pokroju Octavii. To bez sensu. Octavię kupiłem po to żeby jeździć w trasy (często z rodziną), choć przyznam się że czasami wolimy zapakować się do Vitary niż do Octy. :wink:

      [ Dodano: Czw 12 Sty, 12 07:26 ]
      Zamieszczone przez marcgrzy
      OGÓLNIE - KOMP ZAWYŻA.
      ja sprawdzałem tylko raz wskazanie komputera z bakiem, gdzieś tak na początku użytkowania. Mi wyszło że spalanie liczone z baku jest o jakieś 0,2 niższe niż wskazanie komputera.

      Komentarz


      • maciek.sz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
        Jakbym miał możliwość to bym Superba brał do jazdy po mieście i też problemu by nie było. Jeździłem w zeszłym roku troszkę nową E klasą i też jakoś problemów z parkowaniem nie miałem
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • OGÓLNIE - KOMP ZAWYŻA.
          Ogólnie to nie ma reguły, bo można to regulować. Mnie regulowano już dwa razy (pierwszy raz zawyżał koło 0,6 litra), potem zaczął zaniżać koło 0,5, żeby teraz znów zawyżać 0,3, co jest dla mnie akceptowalne).
          Mój "Batmobil"

          Komentarz


          • marcgrzy,
            niskie te średnie prędkości, na trasie Wrocław-Katowice w dowolnym kierunku z tempomatem na 140km/h mam średnie >130km/h.

            Poza tym nie szkoda Ci pompy i silnika na jazdę na mule z pustego baku?
            Podziwiam oszczędzanie pod postacią kanistra i dolewania przed granicą.

            PS Ostatnie moje tankowanie wyszło 7,78l/100km w tym trasy 400km ze spalaniem ~6.3l/100km a reszta czyli 120km to krótkie odcinki miasto.
            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

            Komentarz


            • Zorr,
              srednie predkosci tak oscyluja przy dluższych trasach. Dolicz sobie zjazdy na parkingi, krotkie postoje na siku dziecka, itp i srednia spada. Rozumiem srednia 130 jesli wlaczasz kompa na wjezdzie na autostrade i wylaczasz przy zjezdzie z niej, a gdzie dojazd do autostrady?
              Podawałem srednie z całej trasy. Np z Niemiec do Wrocka na 841 km 90 km nie było autostradą.

              Co do tankowania. Nie widze nic złego w jednokrotnym sprawdzeniu zasiegu i ilosci litrów w baku. Pozatym dolewałem nie do pustego. Auto jechało, a komp pokazywał zasieg 0. Po dolaniu 10l i tankowaniu na stacji okazało sie ze w baku było jeszcze około 1,5 l benzynki.
              I nie sadze zeby był muł w baku jak auto ma dopiero 2500 km i to trzecie czy czwarte tankowanie.

              Komentarz


              • marcgrzy,
                no nie chciałbym się wykłócać chodzi o ...

                740km z prędkością 140km/h
                + 90km z prędkością 100km/h
                + 20km z prędkością 30km/h
                daje średnią ważoną ~ 133km/h.
                Skoro licznik pokazał średnią prędkość 104km/h, to mamy coś dziwnego... albo trasa ma inny charakter albo prędkość nie ta albo konkretnie Ci przekłamuje komputer.

                PS O ile wiem jak silnik jest wyłączony to komputer nie wlicza tego do średniej.
                Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                Komentarz


                • Zorr
                  PS O ile wiem jak silnik jest wyłączony to komputer nie wlicza tego do średniej.
                  I tu sie chyba mylisz. Zauważ, że komputer przy włączonym zapłonie już nalicza czas jazdy a silnika nie musiałeś uruchamiać. Więc np stojac 10 minut przed odjazdem czas leci a predkosc jest 0. Dodaj do tego nastepne 50 minut z predkoscia stala np 100 km/h to sie wg kompa zrobi w godzinie srednia predkosc 83,33 km/h. I stad to przeklamanie. dlatego to jest całą srednia z trasy.
                  IMO , ale moze sie myle. CZy to zreszta ważne? Wiem, ze wyjechałem z okolic Essen o 10:00 a we Wrocku byłem o 18:05 z przerwa godzinna na obiad, i 2 razy tankowanie i jeden postój 15 minut. W sumie wyszło około 871 km w czasie 8,5 godz. Wiec srednia sie zgadza. Wychodzi cos koło 108 km/h. A komp pokazał 111 km/h.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Mihau
                    pu71, oczywiście, że tak. Zatankuj do pełna samochód, wyzeruj kompa i później zalej znowu do pełna samochód i zobacz wynik z kompa i wynik z kalkulatora.

                    Po zatankowaniu do pełna.

                    47l÷540km=0.87l --------- (czyli 9l i wyżej) na 100km



                    Większość kilometrów, czyli koło 350-400km, zrobiłem jeżdżąc do pracy po obwodnicy Wrocławia. Prędkość jaką rozwijam na odcinku(w tą i z powrotem)50 kilometrów, to 90-100km/h. Komputer pokazuje mi spalanie 6.5-7.5 litra. Rozbieżność między "kalkulatorem" a "komputerem" wydaje mi się trochę duża.... Co myślicie ??

                    Komentarz


                    • pu71,
                      rozbieżność między licznikiem a kalkulatorem to sprawdź jak gdzieś w trasę pojedziesz i spalisz cały bak na jeden raz /na jeden pomiar.

                      Ogólnie spalanie masz raczej po wysokiej stronie. Jeżeli przyjąć że przejechałeś 350km ze spalaniem 7.5l tzn że resztę trasy tj. 190km przejechałeś ze spalaniem 14,5l/100km a to dużo.

                      Aczkolwiek pewnie są osoby które stwierdzą że 8,7l/100km to cudownie niski wynik nieosiągalny dla nich ;-)

                      PS Tankujesz na jednej stacji do pierwszego odbicia?
                      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                      Komentarz


                      • re up.


                        tankuje do pełna na jednej stacji ale nie odbija raz tylko z 5 razy



                        Czy wjazd na komputer w salonie skody może wykazać dlaczego pali tak dużo?? (oczywiście jeżeli będzie wszystko ok to będę musiał przełknąć tą gorycz dużego spalania i uznać ze tak musi być...)

                        Komentarz


                        • pu71, jak jest coś nie tak i komputerek to zarejestrował to pomoże,
                          natomiast nie wiem czy nie lepiej/taniej by było kogoś na forum poprosić o sprawdzenie logów.
                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                          Komentarz


                          • Ostatnie dwa tankowania, za pierwszym razem wyszło 8,74l/100km, za drugim 8,71l/100km. Cykl mieszany (60-65% trasa, 35-40% miasto). Styl normalny bez PSJ
                            Średnia prędkość z kompa za pierwszym razem 39km/h za drugim 40km/h. Generalnie po 10kkm mogę powiedzieć że im większa średnia pr. uzyskana z jednego baku tym mniejsze spalanie, bo oczywiście jazda płynniejsza. Z moich obserwacji wynika, że przy średniej ok. 30km/h spalanie będzie koło 10l natomiast przy średniej >60km/h jest szansa na wynik poniżej 8l, jak miałbym tylko długie przeloty w trasie pewnie bym się zbliżył do 7l
                            O2 Scout 1.8 TSI

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Zorr
                              pu71, jak jest coś nie tak i komputerek to zarejestrował to pomoże,
                              natomiast nie wiem czy nie lepiej/taniej by było kogoś na forum poprosić o sprawdzenie logów.


                              można jasniej ?? tzn "sprawdzenie logów"




                              A co do komputera musze i tak to zrobić.

                              Komentarz


                              • Z ostatnich 10kkm:
                                miasto 9
                                trasa 7

                                Samochód i silnik jak w podpisie. Tym pierwszym oczywiście.

                                Komentarz


                                • Ze wskazań komputera dziś po przejechaniu 380 km wynikało, że spalanie mam 6,7l/100 a zasięg 730 km, czyli dałoby się zrobić ponad 1000km na baku :wink: (Trasa Frydek Mistek - Janki)

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez hotrain
                                    Ze wskazań komputera dziś po przejechaniu 380 km wynikało, że spalanie mam 6,7l/100 a zasięg 730 km, czyli dałoby się zrobić ponad 1000km na baku :wink: (Trasa Frydek Mistek - Janki)
                                    To kolego jaki ty masz bak w tym 1,8 TSI?
                                    U mnie w 1,4 jest max 55 literków . I jezdzac nawet ciagle z gorki ni jak chce wychodzic 1000km na jednym

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez hotrain
                                      Ze wskazań komputera dziś po przejechaniu 380 km wynikało, że spalanie mam 6,7l/100 a zasięg 730 km, czyli dałoby się zrobić ponad 1000km na baku :wink: (Trasa Frydek Mistek - Janki)
                                      coś tu nie gra... aby przejechać 1000km to musisz mieć spalanie 5,5l/100km
                                      teoretycznie do zrobienia, praktycznie niewykonalne (za mną jako kierowcą)
                                      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Zorr
                                        coś tu nie gra... aby przejechać 1000km to musisz mieć spalanie 5,5l/100km
                                        Gra gra Komp nie pokazuje zasięgu od zatankowania, tylko z ostatnich iluś tam (nie wielu 20-50?) kilometrów, więc z tego by wynikało, że hotrain ostatni etap podroży jechał bardzo ekonomicznie.
                                        Mój "Batmobil"

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez winni77
                                          Zamieszczone przez Zorr
                                          coś tu nie gra... aby przejechać 1000km to musisz mieć spalanie 5,5l/100km
                                          Gra gra Komp nie pokazuje zasięgu od zatankowania, tylko z ostatnich iluś tam (nie wielu 20-50?) kilometrów, więc z tego by wynikało, że hotrain ostatni etap podroży jechał bardzo ekonomicznie.
                                          fakt... w sumie musiał jechać ostatnie ileś tam km, przy spalaniu ~5l albo i niżej
                                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                          Komentarz


                                          • Ostatni etap podróży wypadł na na trasie z jednym pasem, pusto, spokojna jazda 70 - 80 km/h.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez hotrain
                                              Ostatni etap podróży wypadł na na trasie z jednym pasem, pusto, spokojna jazda 70 - 80 km/h.
                                              no to w ten właśnie sposób musisz jechać, aby przejechać 1000km na 1 baku
                                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez hotrain
                                                Ze wskazań komputera dziś po przejechaniu 380 km wynikało, że spalanie mam 6,7l/100 a zasięg 730 km, czyli dałoby się zrobić ponad 1000km na baku :wink: (Trasa Frydek Mistek - Janki)
                                                Czyli jechałeś "katowicką", nie jest aby cała rozkopana, no i jedzie się 3/4 drogi jednym wąskim pasem? ja niedługo się wybieram w tamte okolice ale chyba będe jechał na Kraków..

                                                Komentarz


                                                • Warszawa - Piaseczno - Mszczonów - Piaseczno - Warszawa - 7,2L
                                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                  Komentarz


                                                  • krzysiek83wpr, od Radziejowic do Piotrkowa jeden pas. W środę replay, tym razem z metą w Bratysławie i w czwartek z powrotem ale jak zerknę na spalanie napisze w wątku o dieslu :wink:
                                                    Mihau, dobry wynik

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X