Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam
    Zdecydowałem się na zakup skody kombi Family Plus z silnikiem 1,8TSI
    czy jest to dobry wybór ? rocznie pokonuję ok 15000 , dziennie 10-20 krótkie dystanse
    ok 5 km. 90% miasto , przestraszyłem się tego spalania.
    Ogólnie czy warto brać ten silnik czy może wybrać inny proszę o wszelkie sugestię doświadczonych kolegów.
    Słyszałem ,że ten silnik lubi olej , jak to ogólnie wygląda ?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez kazek103
      dziennie 10-20 krótkie dystanse
      ok 5 km. 90% miasto , przestraszyłem się tego spalania.
      wyjdzie pewnie z 11 litrów, ale na krótkich dystansach każdy silnik dużo pali szczególnie jak zdąży ostygnąć na postoju. Do miasta to bym wziął raczej 1.4 TSI, to taki kompromis między oszczędnością a osiągami. Chyba, że osiągi są priorytetem to wtedy wybór dobry
      O2 Scout 1.8 TSI

      Komentarz


      • kazek103,
        U mnie codziennie do pracy 4km z przestojem w przedszkolu.
        Spalanie w zakresie od 8.5l/100km do 16.5l/100km.(korek i klima on)
        Teraz zimą z rozgrzewaniem na postoju średnio ~11.5 - 12.5 (jakbym jechał jeszcze z 5km to spokojnie spadłoby do danych fabrycznych 9.5)

        Na trasie na znanej mi trasie w dzień wolny od 5.0 do 7.0, przeważnie około 6.2. Średnia prędkość 72km/h dystans 90km.

        Na autostradzie w dzień wolny przy tempomacie na 140km/h spalanie to ~7.5l/100km.


        PS Moja nie bierze oleju.
        Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
        Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

        Komentarz


        • Ha ... w niedziele zrobiłem trasę 200 km.
          styl max. prędkość 100 km/h
          średnia prędkość z drogi 55km/h
          3 duże osoby na pokładzie ...

          Spalanie 6.5 normalnie jak fiat panda

          Zamieszczone przez Zorr
          przestojem w przedszkolu
          Jak ja ruszam spod przedszkola do roboty mam 18-20l /100km :/
          Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

          Komentarz


          • Moje autko z dnia na dzień mnie zaskakuje...zauwazyłem, że po wymianie nastawnika rozrządu w grudniu 2011, auto pali zdecydowanie mniej - z tego co pamiętam to przy okazji zmienili w nim oprogramowanie silnika, czy coś takiego.
            W mroźne dni, na krótkich odcinkach do 10 km palił mi max. 9 litrów na 100 km.

            Dzisiaj, w taki pierwszy ciepły dzień od jego wymiany, zrobiłem po mieście ok 15 km. Komputer pokazał mi średnie spalanie...7 litrów. Trasa była w 60% z jazdą od świateł do świateł.

            Dla mnie rewelka
            Ten silnik lubi szybkie przyspieszanie

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Psycho Dad
              Spalanie 6.5 normalnie jak fiat panda
              i tak sporo, jak na ten silnik :twisted:

              Komentarz


              • Witam. Od stycznia użytkuję służbowo Family Plus 1.8 TSI. Przejechane 8 tys. Oleju nie ubyło, oby tak dalej. Spalanie, pusto, spokojna jazda 6,2 l , 6,4 l. Dwóch pasażerów, jazda normalna, 6,5l , 6,8l. Pełny stan, plus bagaże, jazda dosyć dynamiczna, 7,5l , 8,0l. Moja prywatna OI 1,8T spala w tych samych warunkach, przy takim samym stylu jazdy około 0,2, 0,3l mniej. Auto też prawie nowe bo 15 tys. przebiegu :lol: A tak wogóle porównując moją OI do OII , a więc obydwa prawie nowe auta, nie widzę jakiejś przepaści między nimi, no może ilość miejsca z tyłu, ale ja jeżdżę tylko z żoną, więc ten problem mnie nie dotyczy. Nie zamienił bym się swoja na OII ze słabszym silnikiem, z 1,8, lub mocniejszym, Tak.

                Komentarz


                • witam wszystkich użytkowników czeszek może któryś z kolegów miał podobny problem a minowicie od ok.3 dni moja czeszka 1.8t AGU kombi 1998 wersja modelowa według vin 1999(z tego co sie oriętuje) a dokładniej jej komputer zaczoł pokazywac wieksze spalanie jestem jedynym użytkownikiem wiec znam swój styl jazdy wczesniej komputer pokazywał od 8 do 10 l miasto teraz przynormalnej jeżdzie wskazuje jako srednie spalanie 15-16 do 19 l chwilowe spalanie tez jest wieksze niz wczesniej z góry dzieki za wskazanie sugesti na co powinienem zwrócić uwage co sprawdzić
                  pozdrawiam

                  Komentarz


                  • 100% Warszawa - 10,63L k
                    ostatnie 70km już na letnich
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • Wa-wa i przedmieścia (tryb mieszany) styl normalny 9,13l
                      śr. pr. 36km/h
                      O2 Scout 1.8 TSI

                      Komentarz


                      • Panowie po przejechaniu 3500 km czyli silniczek dotarty w miare na pełnym baku robie 850 km:P także ładny wynik
                        powiem ze 80% trasa 20 % miasto
                        "Wszystko co dobre jest przed nami"

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez szymek833
                          wczesniej komputer pokazywał od 8 do 10 l miasto teraz przynormalnej jeżdzie wskazuje jako srednie spalanie 15-16 do 19 l chwilowe spalanie tez jest wieksze niz wczesniej z góry dzieki za wskazanie sugesti na co powinienem zwrócić uwage co sprawdzić
                          Po pierwsze to sonda lambda - jak padnie to spalanie leci w kosmos a po drugie to temperatura silnika - jak jest ok to jeszcze czujnik temperatury - czy to co na zegarach jest tożsame z tym co dostaje komputer (bo niestety nie musi być jak się czujnik spieprzy) - to na początek bym sprawdzał (biorąc pod uwagę własne boje)

                          Komentarz


                          • Z baku 8,28l/100km w tym 360km trasa i 200 miasto. (na trasie ~6,3l/100km w mieście krótkie odcinki >10l/100km)
                            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                            Komentarz


                            • Ostatnie wyliczenia wskazuja na 11/100km :P Jazda glownie miejsko-wiejska, przedzial obrotowy w jakim jezdzilem 1800-6000rpm. temp zew. zazwyczaj ujemne, auto ciagle na dotarciu.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Tippo
                                Ostatnie wyliczenia wskazuja na 11/100km :P Jazda glownie miejsko-wiejska, przedzial obrotowy w jakim jezdzilem 1800-6000rpm. temp zew. zazwyczaj ujemne, auto ciagle na dotarciu.
                                no "11/100km w terenie miejsko wiejskim" "6000obr" "na dotarciu" --> te słowa razem nie wróżą trwałości silnikowi.
                                Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                Komentarz


                                • Zorr, czemu? Znam przypadek Superba 2.0 TSI, który nie mają tysiąca kilometrów przebiegu latał na hamowni w Master's Tunning i wyszło 267KM i 350Nm po programie, a na hamowni śmigał 280km/h i nie bierze ani grama oleju obecnie
                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                  Komentarz


                                  • Mihau, w zasadzie za instrukcją:

                                    Nowy silnik
                                    W ciągu pierwszych 1500 kilometrów silnik musi zostać dotarty.
                                    Do 1000 kilometrów
                                    – Nie przekraczać 3/4 maksymalnej prędkości jazdy na każdym biegu,
                                    tzn. 3/4 dopuszczalnej prędkości obrotowej silnika.
                                    – Nie wciskać pedału przyspieszenia do końca.
                                    – Unikać wysokich prędkości obrotowych silnika.
                                    – Nie ciągnąć przyczepy.
                                    Od 1000 do 1500 kilometrów
                                    – Można stopniowo zwiększać prędkość jazdy, aż do osiągnięcia
                                    maksymalnej prędkości na każdym biegu, tzn. maksymalnej prędkości
                                    obrotowej silnika.

                                    Podczas pierwszych godzin pracy silnik ma większe tarcie wewnętrzne niż później, gdy wszystkie ruchome części już się wzajemnie dopasują. Sposób jazdy podczas pierwszych 1500 kilometrów decyduje o jakości procesu docierania.


                                    a że komuś kto wyjechał z salonu prosto na hamownie wszystko pięknie działa, to być może wyjątek potwierdzający regułę.
                                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                    Komentarz


                                    • Zorr, no oczywiście, że tak. IMO nie ma reguły, bo są osoby co docierały git i im bierze olej, innym nie.
                                      Ja się stosowałem do tych zaleceń i przez 26k km dolałem ok. 2,5L więc IMO nie ma tragedii.
                                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Zorr
                                        no "11/100km w terenie miejsko wiejskim" "6000obr" "na dotarciu" --> te słowa razem nie wróżą trwałości silnikowi.
                                        Spokojnie, 6 tys tylko na chwilke i tylko przy oleju min 90C, ja mam taka filozofie, ze docierac sie musi w pelnym zakresie pracy , tylko z glowa i po pelnym nagrzaniu mozna na moment depnac na 2 czy 3 biegu. Tak docieralem htp, tdi cr i 1cyl 500tke :P Wszystkie do tej pory chodza git i nie biora praktycznie oleju.
                                        Zamieszczone przez Zorr
                                        a że komuś kto wyjechał z salonu prosto na hamownie wszystko pięknie działa, to być może wyjątek potwierdzający regułę.
                                        No hamownia przed dotarciem to raczej zly pomysl i tez bym tego nie robil. Po dotarciu zmieniam oliwe i postaram sie skoczyc na hamownie, zweryfikujemy teorie z praktyka

                                        Poza tym, jest gdzies watek o paliwie do tsi?? Bo odnosze wrazenie, ze na pb98 lepiej sie wkreca i ma mocniejszy dol, co dziwne by bylo ,wszak auto strojone fabr pod pb95...

                                        Komentarz


                                        • Wczoraj trasa 650 km (łacznie) spalanie wjedną stronę 5,2 , droga powrotna 5,3. 2 osoby na pokładzie + zapchany bagażnik. Wcale nie jechałem wolno więc spalanie wyszło super. Opony już letnie 195/65/15 Continental ContiEcoContact 3 (fabryczne). Komputer pokładowy pokazywał, że mogłem jeszcze 340 km przejechać więc na baku wyszło prawie 1000 km (wskaźnik po zatankowaniu pokazywał że bak jest pełny ale nie byłem zalany po sam korek).
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Mihau,
                                            ja na razie nie dolewałem oleju (oprócz wymiany oczywiście)
                                            a też się stosowałem do reguły instrukcji.

                                            Tippo, w zasadzie zgadzam się ze sposobem na docieranie, u mnie te wyższe obroty pojawiały się dopiero przy pierwszym 1000km
                                            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                            Komentarz


                                            • Witam forumowiczów,
                                              jak widać posiadam diesla, ale noszę się z zamiarem kupna 1.8 TSI. Pytanie nasunęło mi się takie: a gdyby zalewać 98 oktan to spalanie nie było by trochę mniejsze? Teraz zalewam diesla vervę, nie umiem powiedzieć czy mniej spala,bo nogę mam raczej ciężką, ale wyraźnie lepiej zachowuje się w górnym zakresie obrotów w porównaniu ze "zwykłą ropą". Czy ktoś robił takie porównanie spalania przy benzynie i spokojnej jeździe ?

                                              Komentarz


                                              • qbx26, 98ki zeżre więcej

                                                Komentarz


                                                • słoniu; skąd wiesz?? to fakt czy opinia??
                                                  pozdr

                                                  Komentarz


                                                  • qbx26,
                                                    gdyby na 98 spalała mniej, oznaczałoby to, że w benzynie 95, którą kupujesz, zawartość benzyny w benzynie nie wynosi 100%.
                                                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X