Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zaliczyłem w weekend dobry test.podczepiłem do wozu przyczepkę i jazda nad Bałtyk.w dwie strony 300km.śr.prędkość 53km/h,śr.spalanie 10,2 ltr/100km-dane z kompa

    Komentarz


    • Wrocław - Bielsko Biała - Tatralandia (SK) - Bielsko Biała
      250km autostrad i ekspresówek, trochę górskich przełęczy, sporo terenu zabudowanego,
      2 + 2 + bagażnik klima auto, temperatura powietrza > 30
      w sumie 580km 39,75l paliwa --> 6,85l/100km z dystrybutora.
      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

      Komentarz


      • 55% Warszawa - 11,51L
        (wg. kompa 10,9L)
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • Zamieszczone przez pawelsan
          (jazda na "rekord", z każdej górki zjazd na luzie itp.)
          Na luzie też pali Lepiej jakbyś jechał na biegu bez gazu...

          Komentarz


          • 10,67 pb95 / 87km *100 = 12,2 L/ 100km, jak narazie moj rekord
            Jazda na kortkich odcinkach, miejsko-wiejskich i dosc dynamiczna, czesto niedogrzane auto, klima na delikatnym nadmuchu. Na 98, nawet w duze sniegi bylo mniej :P

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Mihau
              55% Warszawa - 11,51L
              (wg. kompa 10,9L)
              u mnie też srednia róznica między wskazaniami kompa a rzeczywistoscią to jakieś 0.5-0.6l/100km - wkurza mnie to- jest jakis sposób by "wyregulować" przeliczenia komputera?
              wczoraj trasa Kr- Gdynia - średnie rzeczywiste 8l/100, wg kompa 7.4
              powrót (cisnąłem miejscami mocno, duży ruch korki w łodzi, zgierzu, włocławek) - 9.2l/100 rzeczywiste
              Garret

              -----------
              Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Ceed1
                drgranatt. 5,7 w mieście. Ja też czasami jeżdżę oszczędnie więc wiem o czym temat. To nie bylo miasto tylko teren zabudowany przez który jechałeś na 4-5 biegu w delikatny sposób. Inaczej Twoja wypowiedź jest śmieszna. Mam ten sam silnik i przetestowałem już n-kombinacji, tak że wiem ile to pali.
                Z treści tego co napisałeś wynika, że jechałeś za mną . Musiałeś to robić bardzo dyskretnie bo nie zauważyłem za sobą żadnego szkodnika
                Dlatego też Ty nie osiągniesz nigdy takiego wyniku myśląc, że jechałem na 4-5 biegu.
                Testuj dalej
                Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Boobass
                  Zamieszczone przez pawelsan
                  (jazda na "rekord", z każdej górki zjazd na luzie itp.)
                  Na luzie też pali Lepiej jakbyś jechał na biegu bez gazu...
                  Wiem o tym że na luzie pali :lol: . Ale wiem też że na biegu bez gazu samochód zwalnia :wink: . Na niewielkich zjazdach jak dodam tylko tyle gazu żeby auto nie zwalniało to spalanie jest większe od jazdy na luzie (a dzieje się tak dlatego, że opory wewnętrzne silnika przy około 1800 rpm są większe niż na luzie przy około 800rpm).
                  Hamowanie silnikiem ma sens wtedy gdy chcemy hamować i ograniczamy w ten sposób użycie zwykłego hamulca - przy dojeżdżaniu do świateł, zjeździe ze stromej górki, wjeżdzaniu w teren zabudowany itp.
                  Nie będę przecież hamował silnikiem kiedy nie chcę zwalniać.

                  Komentarz


                  • drgranatt. Moje najniższe spalanie to przez krótki czas 4,9. Poczytaj moje inne posty. Czyli wiem co ten silnik potrafi. Dlatego też 5,7 w mieście to abstrakcja.

                    Komentarz


                    • 735km - trasa 90%, małe miasteczko + szutry 10% i wyszło tym razem 7,37l (komp. 6,8l), klima 50% dystansu
                      O2 Scout 1.8 TSI

                      Komentarz


                      • Białystok-Rzeszów-Białystok
                        wg kompa 4,6l/100km
                        klima off
                        na baku poszło 1020km - 1os
                        Czarna Perła O2FL

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez TM1
                          na baku poszło 1020km - 1os
                          piękny wynik
                          O2 Scout 1.8 TSI

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Ceed1
                            drgranatt. Moje najniższe spalanie to przez krótki czas 4,9. Poczytaj moje inne posty. Czyli wiem co ten silnik potrafi. Dlatego też 5,7 w mieście to abstrakcja.
                            A dla mnie to nie jest abstrakcja. Jeżeli wiesz co ten silnik potrafi to przeczytaj co napisał TM1 dwa posty wyżej. Wynika z tego, że albo masz za "ciężką" nogę bez urazy albo coś z silnikiem nie tak.
                            Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                            Komentarz


                            • Dzisiaj: Warszawa-Dęblin (Nadwiślanką): 5.0 l/100km. Nawet zdjęcie zrobiłem. Jazda rano bez klimy. Średnia prędkość: 67 km/h.

                              Potem Dęblin-Rzeszów: 5.4 l/100km. 70% klima.

                              Komentarz


                              • w końcu ktoś podaje normalne spalania dla 1.4 :P

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez drgranatt
                                  Zamieszczone przez Ceed1
                                  drgranatt. Moje najniższe spalanie to przez krótki czas 4,9. Poczytaj moje inne posty. Czyli wiem co ten silnik potrafi. Dlatego też 5,7 w mieście to abstrakcja.
                                  A dla mnie to nie jest abstrakcja. Jeżeli wiesz co ten silnik potrafi to przeczytaj co napisał TM1 dwa posty wyżej. Wynika z tego, że albo masz za "ciężką" nogę bez urazy albo coś z silnikiem nie tak.
                                  TM1 zrobił 4,6l na trasie a nie w mieście, dodam, iż trasa Rzeszów- Białystok wydaje się wymarzona do bicia rekordów spalania (google podaje średnią prędkość z trasy ~65km/h, moje typowe trasy mają średnią 55km/h)
                                  Te Twoje 5,7 w mieście to albo nie "miasto" albo masz spory rozjazd między licznikiem a dystrybutorem.
                                  Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                  Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                  Komentarz


                                  • chciałbym tylko zauważyć, że średnia średniej nie równa, bo może być osiągnięta w różnym stylu a wtedy ciężko o podobne wyniki w spalaniu :diabelski_usmiech

                                    Zamieszczone przez Zorr
                                    Te Twoje 5,7 w mieście to albo nie "miasto" albo masz spory rozjazd między licznikiem a dystrybutorem
                                    oj tam oj tam :P może ktoś lubi nocne zwiedzanie miasta ruch wtedy żaden to i wynik całkiem możliwy :lol:
                                    SPOT Poznań:
                                    .....
                                    ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                                    Error 503 Wojtas Unavailable :P

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                                      chciałbym tylko zauważyć, że średnia średniej nie równa, bo może być osiągnięta w różnym stylu a wtedy ciężko o podobne wyniki w spalaniu :diabelski_usmiech
                                      google podaje długość trasy i czas na przebycie (pewnie wg znaków) z tego mamy średnią przelotową. Porównując te informacje z podobnymi informacjami z "mojej" trasy jestem w stanie wywnioskować, jak mniej więcej wygląda ta druga trasa.
                                      A to że średnia czasami bywa wielce myląca to też fakt.

                                      Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                                      Zamieszczone przez Zorr
                                      Te Twoje 5,7 w mieście to albo nie "miasto" albo masz spory rozjazd między licznikiem a dystrybutorem
                                      oj tam oj tam :P może ktoś lubi nocne zwiedzanie miasta ruch wtedy żaden to i wynik całkiem możliwy :lol:
                                      wiesz próbowałem parę razy jechać we Wrocku oszczędnie w godzinach >21 start z zimnego silnika i na trasie 10km osiągałem minimum 7,5l/100km.
                                      Oczywiście, mógłbym wjechać na obwodnicę śródmiejską albo autostradową jechać wolno, rozgrzanym autem i spokojnie zszedłbym poniżej 5,5, tylko czy to jest jeszcze jazda miejska?
                                      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                      Komentarz


                                      • Dokładnie. 1,4 TSI w trasie spala od niecałych 5 do ponad 5 przy bardzo oszczędnej jeździe, małym ruchu, rzadkim wyprzedzaniu itp. Natomiast miasto to już zupełnie inna bajka. Tu jest tak wiele różnych czynników, że trudno nawet porównać swoją powtarzalną codziennie trasę. Myślę, że miasto przy delikatnej jeździe z zimnego silnika ( to ważne ) to około 7-8.

                                        Komentarz


                                        • Ja swoją dopiero zaczynam testować a mianowicie 1.6 Fsi (115KM)
                                          4os pełen bagaż 200km 70% trasa 30% miasto jazda na trasie w granicach 100-120 i wyszło mi wg. komputera 6,7 litra to dobrze czy słabo?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Ceed1
                                            Myślę, że miasto przy delikatnej jeździe z zimnego silnika ( to ważne ) to około 7-8.
                                            I tu leży moim zdaniem pies pogrzebany. Zdecydowana różnica jest (nawet 1,5l) jeżeli startujemy z zimnego silnika po nocy a tym jeżeli startujemy z ciepłego ale już po wyzerowaniu (po 2h). Dlatego też zawsze należy podawać czy start z zimnego czy z ciepłego.
                                            Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                                            Komentarz


                                            • Z ostatniego tankowania wyszlo 9,2 / 100km pb95, glownie po miescie i glownie z klima , troszke trasy, spora roznica w porownaniu do poprzedniego spalania, wyszla pewno z tego, ze bylo to zrobione praktycznie za 1 razem Widac wiec, ze niedogrzany silnik pali masakrycznie :shock: Wg mnie wynik sporo ponizej 10L w takich warunakch , jest jak najbardziej ok, szczegolnie, ze jazda byla bez wyrzeczen :P
                                              ps. wg kompa z mfa2 pokazuje 9,4/100km, pewno dlatego, ze zapomnialem go zresetowac po tankowaniu.

                                              Komentarz


                                              • Abstrahując od spalania rzędu ~5 L, zauważyłem że nasze 1,4 TSI są bardzo wrażliwe na obciążenie. Jadąc z maksymalnie jednym pasażerem i czymś w bagażniku, pali o jakieś 1-1,5l mniej niż jak mu dołożymy 100 kg w postaci dodatkowego pasażera i bagażu.
                                                Wspominam o tym, dlatego że Fabia Kombi z 1,4 16V nie jest już tak wrażliwa na ciężar. Miałem ostatnio okazję się przekonać jadąc na wakacje 500 km z bagażnikiem tak zapchanym po dach, że nie można było butelki wody upchnąć i pełnym, dużym boxem na dachu + 4 osoby dorosłe i dziecko w foteliku . Wiadomo musiałem kręcić po obrotach, żeby to trochę jechało, nawet do 5 tys. Spaliła 7L :shock: . Normalnie na pusto ostatnio mi wyszło 6,5L.ZDJĘCIE
                                                Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                                                Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                                                Komentarz


                                                • Witam. Moja skodzianka 2.0 fsi pali : miasto 10.5 l, trasa 6.7-7 l. na sto kilometrów

                                                  Komentarz


                                                  • Ruch w sobotę i wakacje mały. Tak więc wyszedł dwukrotny przejazd przez Warszawę na poziomie 6.6 l/100km

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X