Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Tippo
    Nikogo nie bede przekonywal na sile, lecz wielokrotnie zmienialem paliwa i zawsze na 98 wychodzi mniejsze spalanie
    I tu się chyba zgodzę z Tobą :!: Będąc w lipcu w Cro zalałem mu 2x pod rząd ichniejszej BS 100 i też mam takie odczucia. Zawsze (za wyjątkiem zagramanicznych wyjazdów tankuję Shell V-Power 95) teraz się skusiłem na coś "mocniejszego" Ale jak wróciłem do kraju i ponownie zatankowałem Shella to miałem odczycie że samochód więcej pali niż przed wyjazdem mimo bardzo podobnego traktowania pedału gazu tak jakby się przyzwyczaił do lepsiejszego paliwa. Trudniej mi było osiągnąć podobną średnia ze spalania przed i po :diabelski_usmiech



    CB Harry II ASC + Triflex

    Pozdrawiam Mirek!!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Mihau
      azda na 6 biegu 80km/h na tempomacie i prawie zasnąłem ale wynik na końcu Siekierek było 6,3L ale to kurde nie jest jazda.
      żartujesz chyba - przy takich ustawieniach to powinno być w okolicach 5,0 l/100 km (przynajmniej tak jest w 1.4)

      Komentarz


      • Zamieszczone przez maciek.sz
        Zamieszczone przez Mihau
        azda na 6 biegu 80km/h na tempomacie i prawie zasnąłem ale wynik na końcu Siekierek było 6,3L ale to kurde nie jest jazda.
        żartujesz chyba - przy takich ustawieniach to powinno być w okolicach 5,0 l/100 km (przynajmniej tak jest w 1.4)
        w 1.8 tsi chwilowe też jest w okolicach 5l/100km,

        Mihau opisz więcej pomiar tj. czy włącznie ze startem z zimnego silnika, jak długa trasa, czy faktycznie jechałeś tylko i wyłącznie 80km/h, czy były światła, hamowanie przyśpieszanie itp...

        Zamieszczone przez comando
        Zorr, jest jeżeli nie ma korków i nie dodajesz gazu. Wtedy można zrobić wynik o jakim napisał kolega. Ale wystarczy że nie jedziesz za tirem 80km/h i zaczyna palić tyle co 1.8. Przestrzegam przed tym silnikiem żeby nikt tak jak ja się nie naciął. Chciałem ekonomiczny dupowóz i się przeliczyłem.
        Dla mnie to było oczywiste, TSI to są nowoczesne silniki, które bardzo dokładnie potrafią dozować ilość paliwa do obecnego obciążenia. 1.8TSI będzie miał trochę większe spalanie ze względu na większą masę oraz większą minimalna dawkę (na luzie, po naciśnięciu sprzęgła itp.) Oczywiście spalanie będzie podobne tak długo jak 1.8TSI ograniczymy się do tych 105KM dostępnych w 1.2TSI.
        Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
        Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Zorr
          Zamieszczone przez maciek.sz
          Zamieszczone przez Mihau
          azda na 6 biegu 80km/h na tempomacie i prawie zasnąłem ale wynik na końcu Siekierek było 6,3L ale to kurde nie jest jazda.
          żartujesz chyba - przy takich ustawieniach to powinno być w okolicach 5,0 l/100 km (przynajmniej tak jest w 1.4)
          w 1.8 tsi chwilowe też jest w okolicach 5l/100km,

          Mihau opisz więcej pomiar tj. czy włącznie ze startem z zimnego silnika, jak długa trasa, czy faktycznie jechałeś tylko i wyłącznie 80km/h, czy były światła, hamowanie przyśpieszanie itp...
          Ruszyłem zimnym silnikiem i powoli się toczyłem przez jakieś 16km i po takim odcinku miałem wg. wskazania komputera ok. 6,5L spalanie. Po drodze zatrzymałem się na jednych światłach. Jechałem ok. 2 w nocy więc zero korków, zawali dróg, itp.
          Zamieszczone przez Tippo
          Ostatnie spalanie wychodzi 10,4/100km , jazda miejsko wiejska, troche trasy, sporo krotkich odc, tym razem na 98, przy ktorej juz chyba zostane...
          No i to jest IMO normalne spalanie przy tym silniku. Teraz kiedy wymieniłem dziurawą rurkę idącą do przepustnicy spadło mi spalanie o 2L :shock: Wcześniej na podobnych 400km (i jeszcze nie mam rezerwy :lol jakie mam obecnie zrobione miałem wg. kompa spalanie ok. 11,8L, a teraz na pozycji 2 pokazuje mi 9,9L.

          Co do PB95 vs PB98 to jakoś nie odczułem ani różnicy w spalaniu ani dynamice ale zostaję na PB98, bo na takim będzie samochód strojony we wrześniu. Może pare kuniuff dojdzie ekstra przez lepszą wachę.
          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

          Komentarz


          • Zamieszczone przez ary
            Zamieszczone przez Garret
            Zamieszczone przez karpecik
            Od zakupu mam zrobione 1260 km i średnią 5.8 l/100km wg komputera.
            :shock:
            Kwestia ile koledze zaniża komp, w 6,3-6,5 jestem skłonny uwierzyć, skoro mi Scoutem w trasie zdarza się zrobić realnie 7,4, a 4x4 to jakiś litr więcej wciąga
            nie no zgadzam się, mi na trasie tez zdarza się takie wartości srednie na trasie osiagać - patrz kilka moich postów wyżej, natomiast zakładam że te 1260km to nie była sama trasa?
            a już 5.8 wg kompa (ok. 6.3 realnie) w cyklu mieszanym to niezły wyczyn :shock:
            Garret

            -----------
            Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

            Komentarz


            • Ciekawe czy przy naszej domowej ekspoatacji TSI palilo by mniej niz 10l obojetne ktore :roll:
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Maicroft
                Ciekawe czy przy naszej domowej ekspoatacji TSI palilo by mniej niz 10l obojetne ktore :roll:
                co masz na myśli pisząc "domowa eksploatacja" :?:
                Używam auta do dojazdów do pracy i kilka razy w roku wyjazdy na wczasy. Wyjeżdżam poza miasto również w weekendy. Spala mi średnio 9l, latem nawet mniej (8,5l), cykl nazwałbym mieszanym, styl normalny. Uważam, że jak na benzynowe 4x4 to nie ma co narzekać, ośką byłoby jeszcze mniej. Owszem, jak się pociśnie to łatwo zrobić i 12l ale przy normalnym użytkowaniu 10l wyszło mi przez rok czasu ze 3-4 razy jak postałem sobie w warszawskich koreczkach dłużej niż standartowo.
                O2 Scout 1.8 TSI

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Mihau
                  Ruszyłem zimnym silnikiem i powoli się toczyłem przez jakieś 16km i po takim odcinku miałem wg. wskazania komputera ok. 6,5L spalanie. Po drodze zatrzymałem się na jednych światłach. Jechałem ok. 2 w nocy więc zero korków, zawali dróg, itp.
                  no to mniej więcej te 6,5L z takiego dystansu i zimnego silnika jest OK.
                  Tak jak piszesz to nie jest jazda, przy takich nocnych warunkach to jak będziesz jechał ~100km/h dużo więcej nie spalisz. (Stawiam że nadal poniżej 7).
                  Te 80km/h to ja praktykuję tam gdzie wiem, że nie ma sensu wyprzedzanie, bo auta ciągną się aż po horyzont w obu kierunkach a miejsce do wyprzedzania jest tylko kilka.
                  No i ja jeszcze w "przelotowym" terenie zabudowanym jadę 60-65 na V biegu na tempomacie.
                  Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                  Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                  Komentarz


                  • nowy tour...

                    Spalanie benzyny jest naprawdę spoko, spodziewałem się znacznie więcej. Po 1,5 miesięcznej eksploatacji i przelocie 4500 km spalanie:
                    - miasto max korki, upał, klima włączona udało mi się osiągnąć 10,8 L/100 KM
                    - trasa 90-100 z klimą 6,6 L bez klimy 6,2 L
                    - wracając z nad morza prawie 500 km drogi, troszkę korków, 150 km autostrady, klima, wyszło mi 6,9 L

                    Niepokoi mnie trochę zużycie oleju w nowym aucie. Sprawdzałem przy przebiegu 2500 było pod max, teraz po 2000 km jest połowa, a czytając forum znalazłem info, że pomiędzy max a min jest ok 1 L oleju. Wniosek, wciągnął 0,25 L na 1000 km, trochę dużo... Może to na autostradzie ? Zrobiłem na A1 ok 300 km z prędkością nie mniejszą niż 140 km/h ...

                    Komentarz


                    • zer0, czyli spalanie zbliżone do 1.8 TSI :wink:
                      Mój ostatni wynik 65% trasa, 35% miasto, śr pr. 47km/h, komp. 7,5l, realnie 8,19l
                      O2 Scout 1.8 TSI

                      Komentarz


                      • 2.0 AQY 2000r 160kkm.
                        Na benzynce...
                        trasa w 5 osób prędkość max 80-spalanie 6,2
                        Autostrada prędkość 130 7,3 w 4 osoby i zawalony bagażnik (trasa do Włoch)

                        Ogólnie jestem bardzo mile zaskoczony wynikami, niestety w mieście dojeżdżając ok 3km do pracy już nie tak różowo-ok 10l
                        Today is the day after yesterday.

                        Komentarz


                        • Autko OIIFL 1.4TSI,jazda bez wariowania raczej spokojna.spalanie w mieście(mało korków) 8,5-9,0 ltr,w zimie okolo 10.Trasa w kraju bez klimy przy predkosci 120-140km/h srednio 6,5ltr,na zachodzie przy predkosci 150-160 bez klimy srednio 7,5ltr.Wszystkie dane z komputera,przeliczalem recznie i wychodzilo podobnie.
                          Respect All,Fear No One!

                          Komentarz


                          • ups.. ops:
                            nie tutaj wrzuciłem swoje tdi :szeroki_usmiech
                            Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                            => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                            => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                            => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                            "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                            Komentarz


                            • Dzisiaj Warszawa-Rzeszów: 5.7 l/100km. Żona prowadziła.

                              Komentarz


                              • 60% Warszawa - 10,53L :yay:
                                (komp. 10,1L)
                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Wally
                                  ups.. ops:
                                  nie tutaj wrzuciłem swoje tdi :szeroki_usmiech
                                  łatwo się pomylić... :wink: spalanie TDI i TSI wszak podobne

                                  Komentarz


                                  • Komentarz


                                    • Zamieszczone przez maciek.sz
                                      Zamieszczone przez Wally
                                      ups.. ops:
                                      nie tutaj wrzuciłem swoje tdi :szeroki_usmiech
                                      łatwo się pomylić... :wink: spalanie TDI i TSI wszak podobne
                                      He he dobre dobre

                                      Komentarz


                                      • dobra dobra koniec zwałki :diabelski_usmiech
                                        Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                                        => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                                        => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                                        => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                                        "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                                        Komentarz


                                        • To może zwałki ciąg dalszy...?
                                          Dzisiaj trasa Olsztyn - Grudziądz (Mega Park) - Olsztyn, czyli nieco ponad 300 km w obie strony. Na pokładzie 3 osoby + 1/3 bagażnika dupereli... Średnia prędkość przelotowa - 63 km/h. Średnie zużycie paliwa z tej trasy - 5,6 l/100 km. Dane z kompa. Klima - off, trochę wyprzedzania i trochę ciągnięcia się za maruderami (np. na odcinku ok. 10 km o dopuszczalnej prędkości 90 km/h za Mercedesem S-klasa na szwabskich blachach, który jechał 60-70 km/h, a wyprzedzić naprawdę nie było gdzie - podwójna ciągła i wąska droga pełna zakrętów)...
                                          Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                          MOJA FURKA

                                          Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                          Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                          Komentarz


                                          • Wczorajszy mój rekordowy wynik.
                                            Warszawa - Mikoszewo 334km zrobione w 4h45min ze średnią pręd. 71km/h i wyszło wg. kompa 6,2L czyli realnie jakieś 6,6L.
                                            :shock:
                                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                            Komentarz


                                            • Mihau, to się nie ma co dziwić, w trasie ten silnik potafi być oszczędny. Co innego w Wa-wie
                                              O2 Scout 1.8 TSI

                                              Komentarz


                                              • Rano 1.4TSI: W-wa-Rzeszów: 5.4 l/100km.
                                                Popołudniu 1.8 TSI: Rzeszów-W-wa: 5.5 l/100km.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez karpecik
                                                  Rano 1.4TSI: W-wa-Rzeszów: 5.4 l/100km.
                                                  Popołudniu 1.8 TSI: Rzeszów-W-wa: 5.5 l/100km.
                                                  pojechałeś na wymianę silnika, że jednym jedziesz a drugim wracasz? ;-)
                                                  Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                                  Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                                  Komentarz


                                                  • Na baku 775km, 90% trasa, 10% miasto + szutry i wyszło tym razem 7,22l (komp. 6,7l). Mój rekord :szeroki_usmiech . Muszę przyznać, że ostatnie 100km to jechałem na wynik (90km/h), bo chciałem dojechać do Wa-wy bez tankowania, ale ta eko jazda i tak się zrównoważyła z tradycyjnym niedzielnym korkiem w Markach :evil: . Przy zasięgu 0km wg kompa zrobiłem jeszcze ok. 10km, a i tak do odbicia weszło niecałe 56 litrów czyli w zbiorniku pozostało jeszcze ok. 4l :wink:
                                                    Po zatankowaniu komp. wykazał zasięg 890km :!:
                                                    O2 Scout 1.8 TSI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X