Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez drgranatt
    U mnie w mieście wychodzi ok. 7,5l a na trasie 5,8 jak jeżdżę spokojnie. Do tej pory przejechałem 19000 km i komputer pokazuje średnie zużycie od początku 7,8l.
    czyli w mieście łyka dychę

    Komentarz


    • Zamieszczone przez drgranatt
      U mnie w mieście wychodzi ok. 7,5l a na trasie 5,8 jak jeżdżę spokojnie. Do tej pory przejechałem 19000 km i komputer pokazuje średnie zużycie od początku 7,8l.
      a to komp się nie resetuje co 10 000km?

      PS Za słoń'iem jeżeli w mieście pali 7,5l/100km a na trasie 5,8l to nijak z tych dwóch może wyjść średnia 7,8l, coś nas kręcisz ;-)
      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Zorr
        PS Za słoń'iem jeżeli w mieście pali 7,5l/100km a na trasie 5,8l to nijak z tych dwóch może wyjść średnia 7,8l, coś nas kręcisz ;-)
        Po pierwsze, to może komputer po 10kkm zresetował się ale ja tego nie zauważyłem.
        Po drugie to nie "kręcę" Was i nie mam takiego zamiaru.
        Te wyniki jakie podałem osiągam w sytuacji spokojnej jazdy co nie oznacza, że po mieście też pali np 9l a na trasie 6,5l kiedy "poszaleję" :yay:
        Suma sumarum więc komp sobie tak policzył, że wyszło mu 7,8l.
        Przy normalnej jeździe w trasie do 140km/h to mieści się w 6,2l.

        PS, teraz byłem w serwisie na wymianie sprzęgła i zauważyłem, że zresetowali mi średnie zużycie.
        Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez drgranatt
          na trasie 6,5l kiedy "poszaleję" :yay:
          :shock:



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez drgranatt
            PS, teraz byłem w serwisie na wymianie sprzęgła i zauważyłem, że zresetowali mi średnie zużycie.
            a co sie stało sie?????

            dlaczego sprzęgło już klękło?małżonka dużo jezdzi??

            Komentarz


            • Kolega chcial napisac ze od 6,5l w trasie jak sie poszaleje.

              Jakos zadnym benzynowym w trasie nie bylo problemu zrobic wiecej niz 10l
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • drgranatt
                Po prostu Twoje wypowiedzi są mało ścisłe i dezinformują. Podajesz wyniki minimum, nie pisząc o tym, a komputer ze średniej pokazuje zupełnie coś innego (zupełnie realne)

                albo ten fragment:
                Zamieszczone przez drgranatt
                Przy normalnej jeździe w trasie do 140km/h to mieści się w 6,2l.
                podejrzewam, iż te "140" to licznik widział raz może dwa przy okazji jakiegoś wyprzedzania, a tak to prędkość przelotowa była zupełnie inna. Twoja wypowiedź jest jak w reklamach "usuwa do 100% łupieżu" co może oznaczać dowolną wartość od 0% do 100%, i pewnie podobnie jest u Ciebie z prędkością "do 140km/h"

                [ Dodano: Pią 13 Lip, 12 10:23 ]
                Zamieszczone przez Maicroft
                Jakos zadnym benzynowym w trasie nie bylo problemu zrobic wiecej niz 10l
                no nie przesadzajmy te ~10 na trasie to trzeba się zdrowo postarać
                Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                Komentarz


                • Zorr To co napisałeś nie zasługuje na komentarz z mojej strony.
                  Pozdrawiam gorąco

                  Zamieszczone przez słoń
                  a co sie stało sie?????

                  dlaczego sprzęgło już klękło?małżonka dużo jezdzi??
                  Nie mam pojęcia czy automat też kobitka może "zmęczyć". W serwisie niby powiedzieli, że dostali od producenta taką informację iż to wina tarcz lub tarczy - nie wiem ile ich tam jest. :? Tu to: Napisałem
                  Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez drgranatt
                    Zorr To co napisałeś nie zasługuje na komentarz z mojej strony.
                    Tak jak twoje dane nie zasługują na komentarz bo są bzdurne :!: :!: :!:
                    Nikt kto ma TSI nie uwierzy że utrzymując stałe 140 km/h masz spalanie 6,2 l no chyba że jedziesz ostro z górki :!:



                    CB Harry II ASC + Triflex

                    Pozdrawiam Mirek!!

                    Komentarz


                    • Ale go rozebraliście na części pierwsze....
                      Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                      Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                      Komentarz


                      • Ludzie, czy wy nie umiecie czytać czy nie chcecie zrozumieć tego co czytacie :shock:
                        Ja wyraźnie napisałem
                        Przy normalnej jeździe w trasie do 140km/h to mieści się w 6,2l.
                        Tzn że "do" a nie ze stałą prędkością 140. Przy stałej w granicach 140 spalanie byłoby zdecydowanie wyższe. Nie napiszę ile bo znowu coś Wam nie spodoba się.

                        piociel nie rozumiem twojego zachwytu. Niby gdzie ten rozbiór miał miejsce :?:

                        Do kompletu dodam Wam koledzy, że w tej chwili wróciłem z jazdy miejskiej 2x12km i średnie wyszło 5,7l (wskazanie komputera). Jechałem spokojnie do podkreślam do 80 km/h bez gwałtownego przyspieszania.
                        Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez drgranatt
                          Do kompletu dodam Wam koledzy, że w tej chwili wróciłem z jazdy miejskiej 2x12km i średnie wyszło 5,7l (wskazanie komputera). Jechałem spokojnie do podkreślam do 80 km/h bez gwałtownego przyspieszania.
                          Musisz mieć zajebiście twardą psychikę tak ten Pan:
                          [youtube] [/youtube]

                          :P :P
                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez drgranatt
                            Przy normalnej jeździe w trasie do 140km/h to mieści się w 6,2l.
                            Zamieszczone przez Zorr
                            podejrzewam, iż te "140" to licznik widział raz może dwa przy okazji jakiegoś wyprzedzania, a tak to prędkość przelotowa była zupełnie inna. Twoja wypowiedź jest jak w reklamach "usuwa do 100% łupieżu" co może oznaczać dowolną wartość od 0% do 100%, i pewnie podobnie jest u Ciebie z prędkością "do 140km/h"
                            Zamieszczone przez drgranatt
                            Tzn że "do" a nie ze stałą prędkością 140. Przy stałej w granicach 140 spalanie byłoby zdecydowanie wyższe.
                            Czyli przyznajesz że Zorr miał rację pisząc o tych twoich 140 skoro moje stałe 140 ci nie odpowiada więc po co ten wpis
                            Zamieszczone przez drgranatt
                            Zorr To co napisałeś nie zasługuje na komentarz z mojej strony.
                            W ubiegłą niedzielę zrobiłem taką (realnie) traskę Mapy Google z 2 krótkimi przystankami i prędkością do 190km/h Sr spalanie w z traski 7,3l/100

                            Tyle że takie info nic nie wnosi do tematu a wręcz myli :!: bo z taką prędkością to jechałem może ze 2-3 km ( 5 bieg bo chciałem pokręcić turbiną przed poniedziałkowym serwisem olejowym) plus rozpędzanie do niej (spalanie chwilowe na poziomie 20l :evil . Pozostałe km na drogach ekspresowych i autostradach pokonałem na tempomacie z V 130 i to nie zawsze a inne max 90
                            I jeszcze jedno - podajesz dane z komputera w sam. a może on ci przekłamuje o 0,5 l. lub więcej na 100km



                            CB Harry II ASC + Triflex

                            Pozdrawiam Mirek!!

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez drgranatt
                              Ludzie, czy wy nie umiecie czytać czy nie chcecie zrozumieć tego co czytacie :shock:
                              Ja wyraźnie napisałem
                              Przy normalnej jeździe w trasie do 140km/h to mieści się w 6,2l.
                              Tzn że "do" a nie ze stałą prędkością 140. Przy stałej w granicach 140 spalanie byłoby zdecydowanie wyższe. Nie napiszę ile bo znowu coś Wam nie spodoba się.

                              piociel nie rozumiem twojego zachwytu. Niby gdzie ten rozbiór miał miejsce :?:

                              Do kompletu dodam Wam koledzy, że w tej chwili wróciłem z jazdy miejskiej 2x12km i średnie wyszło 5,7l (wskazanie komputera). Jechałem spokojnie do podkreślam do 80 km/h bez gwałtownego przyspieszania.
                              Mam bardzo podobne zużycia - odczytuję tylko z komputera. I do 130 km/h pali około 6l/100km. Pisałem o tym na forum w zeszłym roku po zrobieniu trasy W-wa-Bamberg-Rzeszów-W-wa, tylko nie pamiętam w którym wątku.
                              1.4 TSI tyle powinno palić przy normalnym (spokojnym) stylu jazdy.

                              [ Dodano: Sob 14 Lip, 12 11:14 ]
                              Jest mój wpis na stronie 37 tego wątku. Nie wiem jak to wkleić...

                              Komentarz


                              • 1,5 tankowania - 70% Warszawa - 11,92L :roll:
                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                Komentarz


                                • Trasa Gdańsk - Białystok: 6.5 l/100km wg komputera
                                  Średnia prędkość 72km/h
                                  starałem się nie przekraczać 110-120 oprócz wyprzedzania i kilku innych sytuacji

                                  Traska Supraśl - Białystok: 5.0 l/100km wg komputera
                                  (jazda na "rekord", z każdej górki zjazd na luzie itp.)

                                  na co dzień w jeździe po mieście w odcinkach od 3 do 10 km około 11, a jak zejdę poniżej 10 to jestem zadowolony.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez pawelsan
                                    Traska Supraśl - Białystok: 5.0 l/100km wg komputera
                                    (jazda na "rekord", z każdej górki zjazd na luzie itp.)
                                    Google podpowiada 16km między Supraśl - Białystok,
                                    tak tyle to też może dałbym radę jechać na "rekord"

                                    U mnie w kwestii spalania bez zmian. 65% trasa i 35% miasto (551km razem) spalanie 7,5 z kompa 7,8 z dystrybutora. Komp pomylił się 3 raz z rzędu o ~3,9%, może poproszę na przeglądzie o korektę softu.
                                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                    Komentarz


                                    • Ostatnio pojeździłem swoim parchem jak emeryt i spaliła 7,5. Warszawa i okolice. Zaznaczam że ani razu nie stałem w korku i nie jeździłem w godzinach szczytu.

                                      Apropo mojego wpisu 19,4 na autostradzie. To pomiar z odcinka równo 100km. Stała prędkość 190km/h.

                                      Komentarz


                                      • trasa Kraków - Polańczyk (nad Soliną) - ok 250km średnie spalanie 7.1l - spokojna jazda, średnia prędkość 65km/h, na 25km A4 - 140km/h na tempomacie :|
                                        trasa powrotna.. 6,6l jazda b. spokojna wręcz emerycka- zgodna z przepisami :wink: chciałem sprawdzić czy da się tym jechać oszczędnie :roll: - da się, ale nuda :lol:
                                        Garret

                                        -----------
                                        Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez pawelsan
                                          jazda na "rekord", z każdej górki zjazd na luzie
                                          z całym szacunkiem ,ale tak to można kiedyś było oszczędzać w syrenach albo dużych fiaciorach,obecnie lepsze efekty uzyska się jadąc z górki na najwyższym biegu bez gazu

                                          Komentarz


                                          • Wa-wa i okolice + krótka trasa 50km 8,63l (komp. 8,1l), śr. pr. 41km/h
                                            O2 Scout 1.8 TSI

                                            Komentarz


                                            • drgranatt. 5,7 w mieście. Ja też czasami jeżdżę oszczędnie więc wiem o czym temat. To nie bylo miasto tylko teren zabudowany przez który jechałeś na 4-5 biegu w delikatny sposób. Inaczej Twoja wypowiedź jest śmieszna. Mam ten sam silnik i przetestowałem już n-kombinacji, tak że wiem ile to pali.

                                              Komentarz


                                              • Odebrałem wczoraj w Krakowie moje nowe 1.8TSI DSG.
                                                Przejazd Kraków-Radom-Warszawa. Auto pali bardzo dużo na trasie: 5.6 l/100km wg komputera.
                                                A w dokumentach jest, że powinno palić 5.4 l/100km.
                                                Czy reklamować za wysokie spalanie? :lol: :lol: :lol: :lol:

                                                Komentarz


                                                • karpecik, rozumiem, że te buźki na końcu to tak żartobliwie? A to co masz w dokumentach to mało ma wspólnego z rzeczywistością.
                                                  Ja jak wracałem z Rzeszowa to mi wyszło ~8L także i tak masz git spalanie.

                                                  ps. jak coś to masz CDAA, a nie CDAB.
                                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                  Komentarz


                                                  • Trasa Żory-Gliwice-Opole(autostrada) dalej Niemodlin-Nysa-Paczków-Kamieniec Ząbkowicki w sumie 200 km, czas godzina + 50 minut, średnie z trasy 10,1l. W aucie 5-cioro dorosłych, bagażnik pusty, klima na 'auto". Trochę na bramce przy Opolu stałem bo Pan za daleko podjechał i mu ręki brakowało i pewnie dlatego takie spalanie wyszło
                                                    Pisał Sebastian

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X