Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Już ponad 30k na cyferblacie i wciąż mnie szokuje jeżeli chodzi o spalanie. Auto służbowe - 80% trasy. Jak jadę normalnie, czyli nie gnam i nie marudzę, jak wyprzedzam to kręcę do 5k, przejazdowa prędkość 110-120 to spalanie wychodzi w granicach 6,5-6,8L z klimą. Bez klimy tak jak dzisiaj 6,0L. W ubiegłym tygodniu się zdziwiłem jak wyszło mi 8L, ale to muszę przyznać, że jechałem dosyć dynamicznie z klimą. Miasto 9L, ale nie staram sie ruszać jako pierwszy spod świateł. Ogólnie to jest temat wrażliwy dla kolegów z pracy, że przy takiej dynamice tylko tyle łyka. Wcześniej, 150kkm zrobiłem cytryną picasso, 1,8 w benzynie, coś około 120KM i wychodzi na to, że tam w każdych warunkach trzeba było dołożyć 2L/100km.
    Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
    Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

    Komentarz


    • Moje spalanie z wyjazdu do Chorwacji.

      Silnik benzyna 1.4 TSI, trzy osoby na pokładzie, pełny bagażnik i box na dachu, klima włączona w 20% czasu, 60% jazda autostradą z tempomatem 130 km/h, reszta droga krajowa, 60-90 km/h, jazda głównie w nocy.

      Średnie spalanie 7.2 l/100km. Przy czym wyraźna różnica pomiędzy autostradą a drogą krajową. Na autostradzie spalał koło 8, a na krajówce koło 6. Bez boxa szacuje, ze byłoby ok. 0,5 litra mniej. Na autostradzie też moznaby osiagnąć sporo lepszy wynik jadąc wolniej, ale ze względu na podróż z dzieckiem zależało mi na tym, żeby szybko przemknąć.
      moskwicz

      Komentarz


      • Box przy 130km/h to 1.4 litra więcej. (na bazie wyliczeń VW dla Golfa 1.4TSI)
        Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
        Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

        Komentarz


        • Dzisiaj miałem czas więc chciałem sprawdzić ile najmniej to auto może spalić. Trasa zielona G. - Wrocław, klima, tylko ja i prawie pusty bagażnik, prędkość ok 90km/h. Gazu prawie nie dotykałem i wyszło 5,4L. To jest absolutnie najmniej ile może spalić. Nie wyobrażam sobie jak trzeba jechać żeby spalił 4,9 jak niektórym.
          Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
          Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

          Komentarz


          • Ostatnio miałem dwie dłuższe trasy:
            1: Warszawa > Gołdap, wg komp. 7,6, z tankowania 7,9 l/100km
            2: Warszawa > Władysławowo, wg komp. 7,5, z tankowania 7,9 l/100km

            Jazda z prędkościami przeważnie ok. 110-120km/h.
            Na autostradzie A1 w drugim przypadku 140km/h na tempomacie cały czas, za to odcinek Rumia > Władek 60-80km/h, bo ruch spory. Średnia dla całej trasy 83 km/h
            O2 Scout 1.8 TSI

            Komentarz


            • Zamieszczone przez piociel
              Dzisiaj miałem czas więc chciałem sprawdzić ile najmniej to auto może spalić. Trasa zielona G. - Wrocław, klima, tylko ja i prawie pusty bagażnik, prędkość ok 90km/h. Gazu prawie nie dotykałem i wyszło 5,4L. To jest absolutnie najmniej ile może spalić. Nie wyobrażam sobie jak trzeba jechać żeby spalił 4,9 jak niektórym.
              klima Ci zjadła te 0,5L albo i więcej
              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

              Komentarz


              • Witam.
                Wczoraj jechałem do Wrocławia na lotnisko. Trasa Częstochowa-Wrocław około 210 km. Do Opola krajówka, dalej autostrada A4 i S8. Jak jadę normalnie ( w sensie komfortowo jako kierowca) to mniej niż 7.5 komputer nie pokazuje (to jest średnie spalanie z komputera). Na lotnisko jechałem o 5 rano powrót o 13. Całą trasę tam i powrót komputer podliczył na 8.2 (w dwie osoby + klima, bagaż to laptop i dwa kaski więc można pominąć). Jak czytam, że 1.4 TSI pali niektórym niecałe 6 litrów to się zastanawiam czemu ludzie kupują diesla. Dla mnie to jest niepojęte. Nie wie czy tak szybko jeżdżę, czy tak mocno cisnę przyspieszacz. I nie chodzi mi o to, że chciałbym żeby moja Skoda mniej paliła.
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • Ostatnio trasa Pszczyna - Żory A1 - Gliwice A4 - Wrocław śr. spalanie wg. kompa 8,0 l/100km. Prędkość na autostradzie ok. 140, czasem za tirem 90 :evil: czasem 160 przy wyprzedzaniu.
                  Żeby mój szarlatan tak palił muszę się bardzo pilnować, w szczególności jak ktoś mnie wyprzedza zaraz noga robi się cięższa :twisted:
                  Ostano na tej samej trasie goniłem superba TDi 200-220 km/h. Max prędkość podobnie, ale rozpędzając się za każdym razem Superb musiał mi ustąpić. Czasem jak brakuje pary wrzucam 4 od 120 - 180 ciągnie że aż miło.
                  Najmniejsze spalanie późnym wieczorem około 35 km - okolice Żor do Pszczyny 5,6 l/100km. Z tym że komputer dotychczas za każdym razem zaniża mi spalanie o ok. 0,5 l.
                  Z moich obserwacji najlepiej jeździ się na paliwie z Statoil. Wiem, że to dziwne ale jak ostano zatankowałem na Lotosie to musiałem się strasznie starać, żeby śr. spalanie zbić poniżej 8l. Na paliwie Statoil to nie problem. Moim zdaniem pochodzenie paliwa ma znaczenie na średnie spalanie.

                  Komentarz


                  • Z waszych wpisów wynika że 1.8TSI chleje średnio 1 literka więcej niż dziadek 1.8T. Bo z tego co pamiętam przy niezłym pociskaniu na trasie nie miałem więcej niż 7.5 z kompletem załogi na pokładzie.
                    Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez SS
                      Jak czytam, że 1.4 TSI pali niektórym niecałe 6 litrów to się zastanawiam czemu ludzie kupują diesla
                      Też sie nad tym zastanawiam :idea: :szeroki_usmiech ...... i do tego jeszcze dopłacaja tyle siana....... ???!!!! Bez sensu.... :!: Osobiście jeżdżę 1.6 MPI, na placu stoi jeszcze Golf V z 1.4 TSi i nigdy nie udało mi sie zejść poniżej 6.0l ( mam tu namyśli normalną jazde nie PSJ i nie rajd ), jakieś tam 6.2, 6.3 omyłkowo komputer pokazał :P :diabelski_usmiech a 7l to norma.... jak niektórzy to robia że mają spalanie na poziomie diesla???? pchaja te samochody czy co ???? :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • SS napisał/a:
                        Jak czytam, że 1.4 TSI pali niektórym niecałe 6 litrów to się zastanawiam czemu ludzie kupują diesla


                        Też sie nad tym zastanawiam ...... i do tego jeszcze dopłacaja tyle siana....... ???!!!! Bez sensu.... Osobiście jeżdżę 1.6 MPI, na placu stoi jeszcze Golf V z 1.4 TSi i nigdy nie udało mi sie zejść poniżej 6.0l ( mam tu namyśli normalną jazde nie PSJ i nie rajd ), jakieś tam 6.2, 6.3 omyłkowo komputer pokazał a 7l to norma.... jak niektórzy to robia że mają spalanie na poziomie diesla???? pchaja te samochody czy co ????
                        Na trasie wystarczy jechać płynnie i tylko okazjonalnie przekraczać 120 (tj. przy wyprzedzaniu) i zawsze bynajmniej u mnie spalanie jest poniżej 6l/100km.

                        Komentarz


                        • Jechałem ostatnio na Węgry i z powrotem średnia z obu odcinków wyszła bardzo fajna. 7,37 na Węgry i 7,19 z powrotem. Prędkości autostradowe w granicach 120 - 140 z maks naładowanym samochodem. Przy codziennej jeździe do pracy i w pracy spalanie między 8 - 9 litrów tak więc nie wiem czy to aż tak dużo. W drugim samochodzie w domu Hyundai I30 1.4 109KM zużycie paliwa jest praktycznie identyczne z moją Skodziną a różnica w mocy jest znaczna.
                          jest

                          było

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez rkb
                            Z waszych wpisów wynika że 1.8TSI chleje średnio 1 literka więcej niż dziadek 1.8T. Bo z tego co pamiętam przy niezłym pociskaniu na trasie nie miałem więcej niż 7.5 z kompletem załogi na pokładzie.
                            ano nie wszystkich wpisów.

                            Mi pali:
                            na znanej trasie mieszanej 6.0l/100km przy śr. prędkości ~73km/h (trasa 80km)
                            na autostradzie + ekspres. 7.2l/100km przy średniej prędkości z trasy ~115km/h (trasa 250km)
                            w korku na trasie 9.5l /100km przy średniej prędkości z trasy ~23km/h (trasa 24km)
                            w mieście max 16,5l/100km przy średniej prędkości ~10km/h (trasa 5km)
                            w mieście min 8,5l/100km przy średniej prędkości ~35km/h (trasa 5km)
                            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Zorr
                              w mieście min 8,5l/100km
                              Mi też czasami komputer pokazuje tyle ale przy dystrybutorze wychodzi zawsze >10L :diabelski_usmiech
                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez yunior81
                                mam tu namyśli normalną jazde nie PSJ
                                nie bardzo wiem co to znaczy ale już mi się podoba :wink:
                                Zamieszczone przez józiu
                                a trasie wystarczy jechać płynnie i tylko okazjonalnie przekraczać 120 (tj. przy wyprzedzaniu) i zawsze bynajmniej u mnie spalanie jest poniżej 6l/100km.
                                potwierdzam - dodam jeszcze że nie należy przekraczać 3 tys obrotów, zazwyczaj nie ma zresztą takiej potrzeby. MI tylko podczas naprawdę radykalnego wyprzedzania udaje nagonić 3,5, tys, generalnie jeżdże na ok 2-2,5 tys i poniżej.
                                Wtedy spalanie gwarantowane poniżej 6l

                                Komentarz




                                • Cytat:
                                  SS napisał/a:
                                  Jak czytam, że 1.4 TSI pali niektórym niecałe 6 litrów to się zastanawiam czemu ludzie kupują diesla


                                  Też sie nad tym zastanawiam ...... i do tego jeszcze dopłacaja tyle siana....... ???!!!! Bez sensu.... Osobiście jeżdżę 1.6 MPI, na placu stoi jeszcze Golf V z 1.4 TSi i nigdy nie udało mi sie zejść poniżej 6.0l ( mam tu namyśli normalną jazde nie PSJ i nie rajd ), jakieś tam 6.2, 6.3 omyłkowo komputer pokazał a 7l to norma.... jak niektórzy to robia że mają spalanie na poziomie diesla???? pchaja te samochody czy co ????


                                  Na trasie wystarczy jechać płynnie i tylko okazjonalnie przekraczać 120 (tj. przy wyprzedzaniu) i zawsze bynajmniej u mnie spalanie jest poniżej 6l/100km.
                                  _________________
                                  Nigdy nie twierdziłem, że nie da sie zejść poniżej 6.0l z 1.4 TSi ale to już bedzie ( bez obrazy ) PSJ

                                  Zamieszczone przez maciek.sz
                                  yunior81 napisał/a:
                                  mam tu namyśli normalną jazde nie PSJ

                                  nie bardzo wiem co to znaczy ale już mi się podoba
                                  Chodzi o PSJ ??? Pizdowaty Styl Jazdy

                                  [ Dodano: Sro 24 Sie, 11 20:42 ]
                                  Zamieszczone przez adamza
                                  Przy codziennej jeździe do pracy i w pracy spalanie między 8 - 9 litrów tak więc nie wiem czy to aż tak dużo.
                                  W takie spalanie jestem skłonny uwierzyć na słowo :P :szeroki_usmiech

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez yunior81
                                    Chodzi o PSJ
                                    Bardzo pejoratywne określenie. :evil:
                                    Tym niemniej będę go kultywował.

                                    Komentarz


                                    • Dziś trasa Wrocław - Katowice, śr. spalanie wg. komputera 7,6. Prędkość 130-140 km/h, ale bliżej 140. Widać da się, ale na paliwie z dobrej stacji 8)

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez SZARY-latan
                                        Dziś trasa Wrocław - Katowice, śr. spalanie wg. komputera 7,6. Prędkość 130-140 km/h, ale bliżej 140. Widać da się, ale na paliwie z dobrej stacji 8)
                                        wg kompa czy tankowania?

                                        wg komputera ja przy stałej prędkości 140km/h a okazjonalnie do 160km/h mam 7.2

                                        czy to możliwe że kombi ma o tyle większe spalanie przy takich prędkościach? :?:
                                        Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                        Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                        Komentarz


                                        • Tak wg. kompa. A z tankowania zazwyczaj wychodzi, że śr. z kompa jest zaniżona o 0,5l na 100km.
                                          Dziwna sprawa z tym spalaniem, z ciekawości spytam gdzie zazwyczaj tankujesz? Czy zawsze używasz klimę? Inna sprawa, że ważny jest kierunek jazdy z Katowic do Wrocka pali się chyba więcej niż w odwrotnym kierunku.

                                          W porównaniu z sedanem relingi mogą robić tą różnicę.

                                          Komentarz


                                          • SZARY-latan, może dlatego, że w Polsce wieje głównie z zachodu, czyli do Wrocławia jedziesz pod wiatr :szeroki_usmiech
                                            Pisał Sebastian

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez SZARY-latan
                                              Tak wg. kompa. A z tankowania zazwyczaj wychodzi, że śr. z kompa jest zaniżona o 0,5l na 100km.
                                              Dziwna sprawa z tym spalaniem, z ciekawości spytam gdzie zazwyczaj tankujesz? Czy zawsze używasz klimę? Inna sprawa, że ważny jest kierunek jazdy z Katowic do Wrocka pali się chyba więcej niż w odwrotnym kierunku.

                                              W porównaniu z sedanem relingi mogą robić tą różnicę.
                                              Tankuję praktycznie zawsze na jednej stacji BP (niedaleko pracy), zwykłą 95 do pierwszego odbicia.
                                              Klimę, auto low, mam praktycznie zawsze włączoną.
                                              Jadę na tempomacie ustawionym na 140km/h.

                                              Jutro znowu będę jechał Wrocław <-> Bielsko-Biała i w Niedzielę wracał to mogę pomierzyć. Zazwyczaj tego nie robię, ale czy mam zrobić reset spalania po wjechaniu na A4, bo z przejazdem przez Wrocław to różnie bywa?

                                              Może to chodzi o temperaturę powietrza?
                                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                              Komentarz


                                              • Ja dziś jadę w kierunku Wrocka. Możemy sprawdzić spalanie na samej A4 powiedzmy od Wrocławia do węzła Sośnica w Gliwicach.
                                                Nie mam tempomatu, ale będę jechać ok. 140 km/h. Sprawdzę jeszcze jaką będę miał prędkość wg. GPSa w porwaniu do prędkościomierza.


                                                Juz po trasie. Podsumowanie: temperatura 34, 35, a nawet czas 36 stopni. Klima nastawiona na auto 20 czasem 21 stopni. Wiatr raczej byl, sadzqc po obserwacji drzew. Ja z 3 letnia corka i bagazem - ok.160 kg. Predkosc 140 tak pod gorke jak i z gory. Odcinek od wezla Sosnica do wezla Strzelin, Olawa.odcineo 135 km. Sr. Spalanie na koniec spadlo do 7.6. Sr V wg. kompa 132.
                                                Zaczelo sie dobrze od Sosnocy raczej zgorki bylo 7.4, potem wspinaczka na gore Sw. Anny 8.2. Na koniec spadekdo 7.6 i to juz na wezle.
                                                Przy jezdzie 140 km/h predkosc z mojego GPS to 135.

                                                Komentarz


                                                • Ja już też po trasie
                                                  Wrocław - Katowice
                                                  Sobota temp. 32 stopnie, klima na 21 stopni tempomat na 140km/h, bardzo silny i porywisty wiatr tak gdzieś od Wrocławia do Opola może trochę dalej.
                                                  --> spalanie 7,7l/100km średnia prędkość 131km/h

                                                  Katowice - Wrocław minus 80km
                                                  Niedziela temp 20stopni klima off, tempomat na 140km/h
                                                  --> spalanie 7,1l/100km średnia prędkość 133km/h

                                                  Wrocław minus 80km - Wrocław
                                                  Niedziela temp 20stopni klima off, tempomat na 120km/h
                                                  --> spalanie 6,1l/100km
                                                  Niestety jeszcze na ekspresówce między Bielskiem i Katowicami najechałem na jakiś "gwóźdź" no i przed Wrocławiem czujnik ciśnienia wykazał, spadek ciśnienia w jednym kole i musiałem zmieniać. Od tego momentu jechałem już 120km/h.


                                                  SZARY-latan - porównując moje i Twoje wyniki, wychodzi mi, iż spalanie przy równej jeździe 140km/h wychodzi 7,5/100km +/- 0,5l zależnie od warunków zewnętrznych.
                                                  Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                                  Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                                  Komentarz


                                                  • Dziś:

                                                    Okolice A4 Wrocławia - Gliwice
                                                    Klima off, prędkość około 130
                                                    -> skalanie 7,4l/100km, śr. prędkość 123 km/h

                                                    SS - Spodziewałem się mniejszego spalania, ale widać że to jednak w stronę Katowic pali się więcej. Większe znaczenie niż wiatr od zachodu ma wysokość n.p.m.: Wrocław ok. 100 m, Gliwice ponad 200m.

                                                    Zorr - Witać sedan i kombi spalają dość podobnie. Ekodriving jest fajny (byle nie cały czas), teraz będę testował tą trasę z większą prędkością :diabelski_usmiech

                                                    [ Dodano: Wto 30 Sie, 11 21:09 ]
                                                    Trasa z dziś: A4 Gliwice, węzeł Sośnica - węzeł na Strzelin, Oławę.

                                                    Ile fabryka dała aż do następnego tira na lewym pasie. Po tirze rozpędzanie się do 200 i więcej. Vmax 226. I co z tego wynikło?
                                                    Spalanie śr. z kompa 11,7l/100km. Śr. prędkość tylko 142 km/h.

                                                    Frajdy sporo, ale z drugiej strony jadąc około 140 km/h można spalić 4l mniej i co ciekawe przyjechać o podobnym czasie.

                                                    [ Dodano: Czw 01 Wrz, 11 10:14 ]
                                                    Jeszcze jeden wpis z tej samej trasy

                                                    A4 Węzeł Strzelin-Oława - Gliwice Sośnica.
                                                    Dystans ok. 130 km, prędkość 120-130, z góry i wyprzedzanie 140, za tirem i pod górę ok. 100-110. Śr. spalanie z kompa 7,2, śr. prędkość z kompa 121 km/h.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X