Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • SS

    u mnie są 205/55/R16

    trasa ViaMichelin
    ogólnie to 968 km w tym 857 km na autostradzie

    w Austrii sporo jest ograniczeń do 100km/h tunele + 80km/h remonty, gdzie też jechałem ciut szybciej niż przepisowe. Z tym, że później trzeba wrócić do tych 135km/h, więc nie wiem czy tutaj jest zysk.

    Excelowy Raport Spalania z wyjazdu wczasów.
    Data - Koszt - Litry - Cena Per Litr - Licznik - Dystans - Spalanie
    2011-09-03 - 314 zł - 48 - 6,59 zł - 9554 - 694 - 6,86
    2011-09-17 - 336 zł - 50 - 6,72 zł - 10229 - 675 - 7,41
    2011-09-18 - 251 zł - 48 - 5,29 zł - 10978 - 749 - 6,34

    PS
    Wczoraj wracałem z zakupów z Auchona do domu wieczorem w sumie może z 20km, w tym z 10km obwodnicą miasta i wjeżdżając na obwodnicę pocisnąłem II do czerwonego, III do czerwonego (odmulanie) i w sumie jechałem później 170km/h i jak dojechałem do domu to miałem spalanie 8.2 l/100km, więc ja nie wiem jak Wam się udaje normalnie osiągać wyniki na poziomie 8.0


    PS2 a pisałem już też wcześniej o spalaniu na Polskiej autostradzie:
    Wrocław - Katowice
    Sobota temp. 32 stopnie, klima na 21 stopni tempomat na 140km/h, bardzo silny i porywisty wiatr tak gdzieś od Wrocławia do Opola może trochę dalej.
    --> spalanie 7,7l/100km średnia prędkość 131km/h

    Katowice - Wrocław
    Niedziela temp 20stopni klima off, tempomat na 140km/h
    --> spalanie 7,1l/100km średnia prędkość 133km/h


    EDIT:
    "Wg katalogu 1.8 TSI powinno spalać "poza miastem" 5.5l/100km."
    Mnie się raz udało zejść do poziomu 5.0l/100km, na więcej prób brakuje mi motywacji.
    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

    Komentarz


    • Zorr, chyba sprawdzę hamulce bo raz tylko miałem na kompie spalanie średnie z 40km na poziomie 6.9 litra, ale tylko dlatego ze cały czas 100km/h (Radomsko-Częstochowa). A jak się namęczyłem
      Zimówki mam jak Ty, ale znowu będzie zimno i nie porównamy tego. Choć nie ukrywam, że dla niskiego spalanie tego auta nie kupiłem

      [ Dodano: Sro 21 Wrz, 11 14:30 ]
      Zamieszczone przez Zorr
      SS

      Mnie się raz udało zejść do poziomu 5.0l/100km, na więcej prób brakuje mi motywacji.
      Tutaj upatruje przyczynę mojego średniego spalania
      Pisał Sebastian

      Komentarz


      • Zorr może masz jakiś inny silnik wsadzony do auta ? :diabelski_usmiech bo to pali mało i oleju nie dolewałeś ... gdzie innym Kolegom z tym silnikiem potrafi zeżreć oliwy jak smok :lol:
        SPOT Poznań:
        .....
        ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


        Error 503 Wojtas Unavailable :P

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
          Zorr może masz jakiś inny silnik wsadzony do auta ? :diabelski_usmiech bo to pali mało i oleju nie dolewałeś ... gdzie innym Kolegom z tym silnikiem potrafi zeżreć oliwy jak smok :lol:
          z tym olejem to się zastanawiam, nawet kupiłem 1l i wożę w bagażniku, ale jak na razie nie zjadł nic.

          SS - a może to nie chodzi o hamulce tylko sposób jazdy. Ja np.: trzymam spory, jak na polskie realia, dystans przed poprzedzającym mnie pojazdem.
          Dokładnie wczoraj taka sytuacja. Spod świateł ruszyły 4 auta (ja byłem czwarty) i na odcinku 500metrów jadący przede mną samochód zdążył nacisnąć ~16 światła stop, kiedy ja ani razu. Pomimo tego, że było to małe clio stawiam rękę (królewny?), że spalanie miał większe niż ja, tylko dlatego że jechał "na zderzak".

          SS - nie mówię, że tak jeździsz (nie piję do Ciebie), ale ogólnie rzecz biorąc trzymanie sporego dystansu owocuje największymi oszczędnościami w spalaniu, bez poświęcania szybkości przejazdu.
          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

          Komentarz


          • Spalanie zorr`a jest całkiem realne ...

            do 80 powinno wynieść koło 5,5-6
            do 100 powinno być koło 6-6,5
            do 120 mieścimy się 6,5-7,0
            do 140 mieścimy się 7-7,5
            do 160 leci 7,5-8,0
            do 180 leci 8,5-10

            Może nie jest to takie liniowe ale >160 nie latam

            to są raczej "niemieckie autostrady" bo ciężko znaleźć drogę po której da się normalnie jechać bez szarpania, lub stania w korku, hamowania i wyprzedzania.

            A ja mam podniesione ciśnienie 2,5 do 2,8 na 4 kołach.
            Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez SS
              Ostatnio zrobiłem 800 km na pełnym baku (65 litrów)
              SS, jak Ty wcisnąłeś 65 litrów do 55 litrowego baku?
              Mój "Batmobil"

              Komentarz


              • Zamieszczone przez winni77
                Zamieszczone przez SS
                Ostatnio zrobiłem 800 km na pełnym baku (65 litrów)
                SS, jak Ty wcisnąłeś 65 litrów do 55 litrowego baku?
                Normalnie :szeroki_usmiech . Do 55 leci z automatu, później już idzie wolno, ale jak się zatrzyma pod korkiem to jest 65
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • SS, średnio to zdrowe dla samochodu.
                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Mihau
                    SS, średnio to zdrowe dla samochodu.
                    Wiem, ale co zrobić, stare przyzwyczajenie...
                    Pisał Sebastian

                    Komentarz


                    • SS, mnie się wydawało, że 1.8 TSI mają taki sam bak jak 1.4 TSI, a u mnie ni huhu nie wejdzie więcej niż papier podaje...
                      Mój "Batmobil"

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez winni77
                        SS, mnie się wydawało, że 1.8 TSI mają taki sam bak jak 1.4 TSI, a u mnie ni huhu nie wejdzie więcej niż papier podaje...
                        Pewnie tak jest, bo kto by to rozróżniał na silniki. Twierdzę, że pojemność baku jest w granicach 65 litrów bo przy zasięgu 30 km (wg kompa) wlałem do baku 62 litry pod korek. Pewnie jakieś przekłamanie dystrybutora jest ale ja przyjąłem, że wchodzi 65 litrów.
                        Pisał Sebastian

                        Komentarz


                        • Zorr, super wynik.
                          Mam takie same opony a ostatnio podpompowalem na 2.3 i zastanawialem sie czy nie za duzo. :P
                          Widac mozna jezdzic silnikiem tsi 1.8 calkiem oszczednie, na trasach lokalnych przy sprzyjajacym malym ruch schodze w okolice 6 l/100.

                          Komentarz


                          • SZARY-latan, ja musze pompowac 2.3 bo inaczej zaczynaja mi bic, ale jezdzi sie ok, wg mnie lepiej niz na standardowych cisnieniach no i spalanie w trasie mam kolo 6 bez napinki
                            Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez SS
                              Zamieszczone przez winni77
                              SS, mnie się wydawało, że 1.8 TSI mają taki sam bak jak 1.4 TSI, a u mnie ni huhu nie wejdzie więcej niż papier podaje...
                              Pewnie tak jest, bo kto by to rozróżniał na silniki. Twierdzę, że pojemność baku jest w granicach 65 litrów bo przy zasięgu 30 km (wg kompa) wlałem do baku 62 litry pod korek. Pewnie jakieś przekłamanie dystrybutora jest ale ja przyjąłem, że wchodzi 65 litrów.
                              To ja z ciekawości zapytam - ile jeszcze wchodzi Ci litrów po odbiciu pistoletu?

                              Też leję pod korek i nawet z kompem pokazującym 5km do przejechania nie zdarzyło mi się wlać więcej niż 57 litrów.

                              Może właściciel stacji na której tankujesz jest wyjątkowo przedsiębiorczy

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez rkb
                                SZARY-latan, ja musze pompowac 2.3 bo inaczej zaczynaja mi bic, ale jezdzi sie ok, wg mnie lepiej niz na standardowych cisnieniach no i spalanie w trasie mam kolo 6 bez napinki
                                Ostatnio testuje to 2.3 i jeździ mi się całkiem nieźle. Żałuję trochę, że nie wszedłem w koła 17-sto calowe. 16" skody też niezłe ale na siedemnastkach autko wygląda jeszcze zacniej.

                                Komentarz


                                • Ja cały czas na 2,5 jeżdżę.
                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez greenhorn
                                    To ja z ciekawości zapytam - ile jeszcze wchodzi Ci litrów po odbiciu pistoletu?

                                    Może właściciel stacji na której tankujesz jest wyjątkowo przedsiębiorczy
                                    Nigdy dokładnie nie patrzyłem, ale na oko między 1 a 3 litry. Co do "przedsiębiorczego" właściciela, to raczej działby na swoją niekorzyść, więc ten argument odpada Radziłbym raczej Wam się zainteresować tą kwestią :twisted:

                                    [ Dodano: Nie 25 Wrz, 11 02:13 ]
                                    Zamieszczone przez greenhorn
                                    Też leję pod korek i nawet z kompem pokazującym 5km do przejechania nie zdarzyło mi się wlać więcej niż 57 litrów.
                                    No mnie najmniej chyba jak pokazywał komp to 50 km, więc mniej więcej się zgadza
                                    Mój "Batmobil"

                                    Komentarz


                                    • greenhorn, od pierwszego odbicia wlewam jakieś 10 litrów. Różnie to wygląda bo czasem 8 a czasem 10, ale tak jak pisałem wcześniej przyjąłem, że max wchodzi 65 litrów. Chyba następnym razem pojadę na inną stację i to sprawdzę.
                                      Pisał Sebastian

                                      Komentarz


                                      • No w takim układzie by się zgadzało, bo ja dolewam 3 litry.

                                        Nie chcę wiedzieć ile czasu zajmuje upchnięcie tych 8-10 litrów, gratuluję cierpliwości

                                        Komentarz


                                        • SS - mogę zrozumieć że jak ktoś za granice jedzie gdzie benzyna jest trochę droższa to można parę złotych zaoszczędzić, ale tak poza tym, to po co wlewać 65l do 55l baku?
                                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                          Komentarz


                                          • Jakie trafne pytanie: Po co? Jakby miala jutro podrozec, to na 8-10 litrach oszczedzimy przy takim dobijaniu do korka 70-80 gr. Na miesiac, zakladajac ze srednio co tydzien oszczedzamy 50 gr - wyjdzie 2 zl. W skali roku 24 zl. a w ciagu 10 lat 240 zl. Ale mozna przy okazji zalac filtr.
                                            Chyba nie warto?
                                            Chetnie pozbede sie letnich kol - 17

                                            Komentarz


                                            • Wylatane prawie dwa zbiorniki (81,98L) 832,6km przejechane z czego 60% to trasa, (Wawa-Biała Podlaska-Wawa, Wawa-Mszczonów-Wawa) i spalanie 9,87L
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • Zorr, jak pisałem wcześniej stare przyzwyczajenie. Nie ma nic wspólnego z chęcią zaoszczędzenia na drożejącym paliwie.
                                                Po prostu leje pod korek i tyle, bez filozofii.
                                                Pisał Sebastian

                                                Komentarz


                                                • 3 mies. - 8000 km. srednio wyszlo z baku 8,1 l/100 km.
                                                  Przebieg trasami rozmaitymi - autostrady niemieckie (wyraznie widoczny gwaltowny wzrost spalania po przekroczeniu 135 km/h), inne autostrady, drogi krajowe, miasto.
                                                  W miescie - zalezy od szczescia - do pierwszego wrzesnia ponizej 9 l/100 po 1 wrzesnia ponizej 10 l/100.
                                                  Na drogaach krajowych najoszczedniej przejechalem Lodz - Sanok 6,4 (ale to byl dzien weekendowy).
                                                  Generalnie jednak zuzycie zalezy nie tak i nie tyle od trasy ile od glebokosci wciskania i tempa w jakim sie wciska pedal. To kwestia wyboru: przyjemnosc z jazdy, albo preferowana oszczedna jazda.
                                                  Ja tego pogodzic nie potrafie
                                                  Chetnie pozbede sie letnich kol - 17

                                                  Komentarz


                                                  • Moim zdaniem 8 l na ten silnik to bardzo przyzwoity wynik, w szczegolnosci jak sie czesto autostradami jezdzi. Ja spalam ok 8,5-9. Potrafie przez dlugi czas oszczednie jechac, ale pozniej w nagrode pozwalam sobie na chwile szalenstwa :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X