Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 5 generacji bedzie produkowac paliwo, nie ma wyjscia. Szkoda, ze moje nowozytne samochody nie chca nigdy zblizyc sie do danych katalogowych, bo te z poprzedniej ery pala jak w tamtych katalogach napisano :diabelski_usmiech
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • Warszawa - Iława - Warszawa - 6.7l, realnie z 7l.
      2 osoby, klima on cały czas, jak na piątek mały strasznie ruch, no i ogólnie bez spiny, bo wycieczka.
      W najbliższy piątek to samo ale 4 osoby i pełny bagażnik, sie zobaczy sie co wyjdzie.
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Mihau
        Warszawa - Iława - Warszawa - 6.7l, realnie z 7l.
        2 osoby, klima on cały czas, jak na piątek mały strasznie ruch, no i ogólnie bez spiny, bo wycieczka.
        W najbliższy piątek to samo ale 4 osoby i pełny bagażnik, sie zobaczy sie co wyjdzie.

        Ta sama trasa, ale dalej.

        Warszawa- Gdańsk - Dębki - Gdańsk - Warszawa

        Spalanie 6.1
        Styl jazdy - Eco
        Średnie prędkości 90-110km/h momentami 115-120.
        Klima - 1/3 drogi
        2 os + bagażnik full
        Jak łatwo policzyć na baku zrobiłem 900km.

        [ Dodano: Sro 29 Lip, 15 22:25 ]
        Zamieszczone przez Kris86
        Trasa A1 Łódź - Gdańsk. Przez Łódź zgodnie z przepisami, a na A1 tempomat i 120 km/h.
        Średnie spalanie 5.1 l/100 km Wynik chyba nie najgorszy jak na tak duże auto w benzynie

        Zmierzone z dystrybutora czy z komputera?

        Komentarz


        • krzysiek83wpr Spalanie z kompa, ale do tej pory pokrywało się niemalże idealnie z tym z dystrybutora. Na dystansie 21 000 km, bo taki mam przebieg różnica między kompem a dystrybutorem nigdy nie była większa niż 0,05 litra na 100 km, a więc nawet w granicach błędu samego dystrybutora.
          Innymi słowy w najgorszym wypadku spalanie wyniosło 5,15 litra

          P.S.
          W Octavii 3 komputer pokazuje bardzo dokładnie spalanie i nie ma takich różnic jak w O2

          Komentarz


          • Ostrów - Oleśnica około 70 km jazda z prędkościami 90-100. Następnie ekspresówa w stronę Wrocławia, później obwodnica Wrocławia prędkości 140 non stop czyli jakieś 50-60 km. Następnie 40 km do Dzierżoniowa prędkości 90-100. Cztery osoby w samochodzie. Na końcu średnie spalanie 6,5. Dzierżoniów jest na wysokości jakieś 250 m.n.p.m. Następnie powrót w dwie osoby tą samą drogą z tą różnicą że prędkości na ekspresówie i obwodnicy Wrocławia cały czas 160 a ostatnie 10-15 km 170-185. Średnie spalanie na końcu w Ostrowie też 6,5. Na zwykłych drogach identyczna jazda jak opisana wcześniej. Piszę, że Dzierżoniów jest wyżej, ponieważ jak dojechałem do Łagiewnik śr. spalanie miałem 5,3. Na światłach przed wjazdem na obwodnicę Wrocławia miałem 4,9. Przy zjeździe w Oleśnicy miałem 7,2. 2-3 lata temu opisywałem identyczna jazdą czyli bardzo ekonomiczną na zwykłych drogach i szybką jazdą po drogach dwupasmowych. Wtedy mi się dostało od kilku osób, że zmyślam. Sorry ale takie mam spalanie :diabelski_usmiech. BTW jak jechałem 160 km/h to z olbrzymią prędkością minęła mnie czarna OIII. Myślę, że jechała jakieś 230-240 bo aż mi się cały samochód zabujał i za chwilę zniknęła z pola widzenia.

            Komentarz


            • Ceed1, ale się Tobie sny przeplatają :wink: :P
              Do Cro jechalem i na 1360km spalilem dwa baki :twisted:
              Pisał Sebastian

              Komentarz


              • a wystarczy zamiast pisać bajeczki o zlewaniu paliwa z baku - wpisywać do motostatu, wrzucić ikonkę w podpis i będzie realne. 90 - 100 i 6,5 OK - nawet mniej może być, ale 160 i 6,5 ?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez SS
                  Ceed1, ale się Tobie sny przeplatają :wink: :P
                  Do Cro jechalem i na 1360km spalilem dwa baki :twisted:
                  No to tak jak mi, tylko ze ja wlalem podobne ilosci oleju napedowego.
                  Wiec bajek o spalania na 2575km trzeba bylo nalac 221,56l ON :wink:
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Tak to jest jak się nie czyta ze zrozumieniem. Rezon podsumował 160 i 6,5. Rezon 90-100 to ja w trasie grubo poniżej 6 mam a nie 6,5. Ale przecież jazda z prędkością 160 to była tylko 1/3 trasy a resztę to delikatne muskanie gazu. Nic się nie martwcie nie obrażę się. Może inaczej. Jadę do pracy najpierw 2-3 km przez miasto ( 2 światła ), następnie około 18 km poza miastem jazda jednostajna 90-100. Następnie jadę przez Kalisz 9-10 km. Dużo świateł i różnie raz stoję a raz mam zieloną falę. Średnie spalanie od 5,4-do 6,4. Bardzo często bardzo blisko 6 z obu stron. Jak jadę do pracy z zachodu na wschód to mam około 0,3-0,4 niższe spalanie niż jak wracam. Z moich obserwacji przeważnie wracam pod wiatr. Prześledźcie inne moje wpisy odnośnie spalania. Jak jadę tylko bardzo szybko bez jazdy eco to na autostradzie mam spalanie średnie kilkanaście litrów na 100 km. Wystarczy poszukać a nie krytykować bo żal że samemu zawsze wyjdzie litr więcej.

                    Komentarz


                    • no to czytam
                      Zamieszczone przez Ceed1
                      Następnie powrót w dwie osoby tą samą drogą z tą różnicą że prędkości na ekspresówie i obwodnicy Wrocławia cały czas 160 a ostatnie 10-15 km 170-185. Średnie spalanie na końcu w Ostrowie też 6,5.
                      czyli jedziesz cały czas 160, końcówkę szybciej i średnie spalanie 6,5 - coś tu było o delikatnym muskaniu gazu?

                      Komentarz


                      • może ustalmy że przy obecnych upałach ciężko Wam się dogadać i nie ciągnijmy dalej tego tematu, ok ?
                        SPOT Poznań:
                        .....
                        ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                        Error 503 Wojtas Unavailable :P

                        Komentarz


                        • "Następnie powrót w dwie osoby tą samą drogą z tą różnicą że prędkości na ekspresówie i obwodnicy Wrocławia cały czas 160 a ostatnie 10-15 km 170-185. Średnie spalanie na końcu w Ostrowie też 6,5. Na zwykłych drogach identyczna jazda jak opisana wcześniej."
                          Czyli jak byś czytał ze zrozumieniem to: około 110 km ( 70 + 40 ) przejechałem zwykłymi drogami jadąc ekonomicznie plus właśnie jazda ekspresówką i obwodnicą.

                          Komentarz


                          • zanotuj tankowania i przebiegi z kilkudziesięciu tankowań, wrzuć ikonkę spalania i pogadamy, bo bazowanie na kompie pokładowym i bajanie o superniskim spalaniu to już nie raz było na forum

                            Komentarz


                            • Ceed1, to był żart, nie zbyt wysokich lotów przyznaje???? Pyskowki nie chciałem prowokować. U mnie jazda 160+ zawsze ciągnie z baku około 8 litrów. A później choćbym nie wiem jak się starał to spalanie nie spada znaczaco???? Dlatego jak mam 7,0 to jest dobrze.
                              Pisał Sebastian

                              Komentarz


                              • spoko.

                                Komentarz


                                • 1.4 TSI CHPA - wracałem sam z walizką wiec można powiedzieć że "na pusto" - bak full minus 5 litrów...

                                  Większość przez wioski 50-80km/h, poza terenem zabudowanym 90-100km/h tak więc jazda w kapeluszu ;-) ale mega płynna wśród potoku innych pojazdów.

                                  Było nawet 4,4l/100km ale korka na moście w Górze Kalwarii nawet Naviexpert nie potrafi ominąć (reszta boczkami bez jakiekolwiek zatrzymania).
                                  Załączone pliki
                                  algi
                                  O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                  Komentarz


                                  • Warszawa - Mikoszewo - Stegna - Krynica Morska - Mikoszewo - Gdańsk - Sopot
                                    457,5km i wyszło 6,55l
                                    Do Mikoszewa DK7, ruch umiarkowany, 2 osoby, klima 100%, ogólnie wycieczka.
                                    Cała trasa miała 1013km, bo wracaliśmy A1 do Torunia po pierniczki, dalej Mszczonów i dopiero Warszawa ale jeszcze drugi raz nie tankowałem ale raczej wskazania licznika się pokrywają z dystrybutorem więc z całości wyjdzie ok. 7,4l.
                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                    Komentarz


                                    • Mihau, to 7,4 mnie uspokoiło, bo myślałem, że mam popsute auto :szeroki_usmiech
                                      Pisał Sebastian

                                      Komentarz


                                      • Gdynia-Zakopane-Aggtelek-Sybin-Curtea de Arges-Novaci-Sebes-Budapeszt-Gdynia

                                        trasa 4007 km ( 3 osoby,klima, jazda 40 km/h odcinki górskie ,90 km/h drogi krajowe 160-180 km/h autostrady ) spalanie 8,5l/100 km

                                        Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                        Fotki
                                        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                        Fotki

                                        Komentarz


                                        • mirek_p11, i to jest normalne spalanie :diabelski_usmiech Wracając z Cro zrobiłem jakieś 1330km i na A1 brakło mi paliwa (rozpacz w szukaniu była straszna). Średnia z dystrybutora wyszła mi 9,1l ale ogień był :twisted: Chwyciłem się BMW7 i X5 i tak do póki paliwa w baku było :twisted: 2 z przodu non stop, A1 do Gliwic jest dobrze zrobiona
                                          Pisał Sebastian

                                          Komentarz


                                          • SS, powyżej 160 km/h robi się wir w baku i huk wiatru, ale przyjemność z jazdy musi być :diabelski_usmiech

                                            Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                            Fotki
                                            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                            Fotki

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez mirek_p11
                                              ale przyjemność z jazdy musi być :diabelski_usmiech
                                              :diabelski_usmiech
                                              Pisał Sebastian

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez SS
                                                Mihau, to 7,4 mnie uspokoiło, bo myślałem, że mam popsute auto :szeroki_usmiech
                                                To 6,55l to był total emeryt mode on więc stąd taki wynik. Pierwszy tak niski od 79kkm.
                                                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez algi
                                                  1.4 TSI CHPA - wracałem sam z walizką wiec można powiedzieć że "na pusto" - bak full minus 5 litrów...

                                                  Większość przez wioski 50-80km/h, poza terenem zabudowanym 90-100km/h tak więc jazda w kapeluszu ;-) ale mega płynna wśród potoku innych pojazdów.

                                                  Było nawet 4,4l/100km ale korka na moście w Górze Kalwarii nawet Naviexpert nie potrafi ominąć (reszta boczkami bez jakiekolwiek zatrzymania).
                                                  No ładnie. U mnie W-wa-Dęblin-W-wa wyszło 5.0 l/100km (foto mam) i średnia prędkość około 65 km/h (foto nie mam). Zasięg na komputerze 700 km i przejechane 270 km (foto mam). Lepiej już chyba nie będzie :lol:

                                                  Komentarz


                                                  • Duże są różnice w spalaniu między dieslem a benzyną w skodach?
                                                    Chce kupić coś po 2007 r.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X