Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • paweł2, średnia prędkość?

    Pokręciłem się po Katowicach i przy 32/h wyszło 8,19. Dość dynamicznie trzeba było używać, bo terminy często nachodziły świadczy też o tym małe zużycie oleum co po mieście normalnie nie ma miejsca.
    - Superb
    - Panda 1.2

    Komentarz


    • Golf 7 Variant 1,4 tsi 122 KM


      Dlugoterminowe, od nowosci: (75-80% - poza miastem)

      - Spalanie: 6.9 l/100km
      - Odleglosc: 3088 km
      - Srednia predkosc: 44km/h

      Od tankowania: (Tylko trasa = 1/3 autostrady + trasa nieautostradowa pozamiejska z jakimis tam wioskami itd. Jazda plynna, bez wiekszych korkow. Napewno dalo by sie mniej - zanim dotarlem do autostrad spalanie z jakis 150 km ustabilizowalo sie na poziomie 5,6-5,7 przy jezdzie normalnej ale bez wyprzedzania, aby byc jednego tira dalej)

      - Spalanie: 6.1 l/100km
      - Odleglosc: 696 km (80 km do kolejnego tankowania)
      - Srednia predkosc: 68km/h


      Trasy miejskie, zazwyczaj do 10 km i z korkami daja spalanie 8-11, ostatnio najczesciej w okolicach 9,5 przy jezdzie raczej spokojnej.

      Komentarz


      • Superb 1.8TSI 152KM 4x4 dzisiaj ze 150km autostrady z tempomatem na 140 wyszło na kompie 9,7l czyli ok. 10l/100km w realu. Średnia z 82kkm w podpisie.

        Komentarz


        • Octavia I 1.6 AKL 101KM

          Średnie spalanie z 1400KM , miasto 100% (Warszawa) - 8 l/100km w/g obliczeń
          Więc chyba nie ma tragedii , przebieg 195 tys. w/g licznika

          Komentarz


          • Zamieszczone przez crom.de
            paweł2, średnia prędkość?
            77km/h
            Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

            Komentarz


            • U mnie jazda po mieście KOMPUTER pokazuje 8.4 benzyny - auto mam od niedawana przebieg 32 tys km.
              Czytając forum trochę mało wychodzi ale proszę o opinie.
              Dodam jazda oszczędna.

              Komentarz


              • wczoraj trasa z Częstochowy do Bielska-Białej. Średnia 99km/h, spalanie 6,9. Chyba się komputer pomylił.
                Powrót średnia 68km/h, spalanie 7,2. Od Bielska ładny korek się zrobił na zwężce... Objechałem przez Komorowice
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • Warszawa - Poznań - Warszawa - 669km
                  7,35l/100km
                  Najciekawsze, że pierwszy raz komp pokazał za dużo.
                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                  Komentarz


                  • Wczoraj powrót w godzinach wieczornych (na drodze luz) z Elbląga, ul. Fromborska do Gdańska, dzielnica Przymorze:
                    - przebieg 71km,
                    - spalanie z komputera 5.0L/100km,
                    - śr.prędkość 58km/h
                    Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                    Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                    Komentarz


                    • Witam !
                      Od niedawna mam 1.8 TSI ( wcześniej 2.0 TDI BKD - średnio za rok 2014 6,87l/100km - 1/3 trasa, 2/3 miasto jazda spokojna ) i przy jeździe bardzo spokojnej wychodzi ( tak jak wyżej 1/3 trasa,2 /3 miasto ) - 7,92 czyli literek więcej niż TDI przy średniej prędkości 32km/h. Potwierdzam, że komp wskazuje około 0,3-05 l mniejsze spalanie.
                      jmors44
                      jmors44

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez jmors44
                        Potwierdzam, że komp wskazuje około 0,3-05 l mniejsze spalanie.
                        jmors44
                        To zawsze mozna VCDS em zmienić
                        Kondziu

                        OCP

                        Komentarz


                        • Ok tylko najpierw muszę sprawdzić o ile mniej wskazuje.
                          Pozdrawiam
                          jmors44
                          jmors44

                          Komentarz


                          • 10 tys. km spalanie średnie 6,0 litra na 100 km. Trasy 30/70 (w koło komina/poza terenem zabudowanym). Auto jak w podpisie
                            Paweł

                            Komentarz


                            • Trasa Wawa - Łódź - Wawa 355 km - średnia z dystrybutora 11.22 l/km. Na autostradzie trudno się powstrzymać i jechać grzecznie.
                              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                              Komentarz


                              • Przebieg od nowości 4.000 km - średnie zużycie 6.6l/100km.
                                Dzisiaj: W-wa - Mrągowo - W-wa: 5.7l/100km.

                                Komentarz


                                • Ktos Ci zyczyl na nowy rok zebys zawsze mial w zyciu z gorki? :twisted:
                                  Jezeli tak to ma reke do tego... popros aby przy nast. okazji zyczyl Ci wygranej w lotka

                                  Komentarz


                                  • Trasa Sosnowiec - Warszawa - Sosnowiec (łącznie ok. 600km) - średnia 8.9l. Prędkość zazwyczaj w okolicach 140-150km/h, przy 180km/h spalanie w okolicach 13-14l.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez jmors44
                                      Potwierdzam, że komp wskazuje około 0,3-05 l mniejsze spalanie.
                                      jmors44
                                      W Octavii 3, którą mam ten problem nie występuje. Różnice są rzędu ok. 0,1 litra. Wielokrotnie to sprawdzałem na stacji, bo tankuję tylko do 1 odbicia

                                      Komentarz


                                      • Warszawa - Wrocław - Monachium - Innsbruck - Moena - dojazdy do Predazzo do wyciągu (6km w jedną stronę) - Innsbruck - Monachium - Wrocław - Mszczonów - Warszawa - łącznie 3111km, z pełnym bagażnikiem, 4 osobami na pokładzie i boxem na dachu dało wynik 8,15l/100km, jazda głownie tempomat 120-130km/h (średnia wyszła jakoś 75km/h z całego odcinka). Jak dla mnie wynik super.
                                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Mihau
                                          Warszawa - Wrocław - Monachium - Innsbruck - Moena - dojazdy do Predazzo do wyciągu (6km w jedną stronę) - Innsbruck - Monachium - Wrocław - Mszczonów - Warszawa - łącznie 3111km, z pełnym bagażnikiem, 4 osobami na pokładzie i boxem na dachu dało wynik 8,15l/100km, jazda głownie tempomat 120-130km/h (średnia wyszła jakoś 75km/h z całego odcinka). Jak dla mnie wynik super.
                                          Uważam że wynik bardzo dobry, tym bardziej że przy 120-130 auto trochę zaczyna już brać.

                                          Ja mam porównanie ale w zupełnie innych realiach dystans podobny.

                                          Pruszków, Sibiu (Rumunia), Słoneczny Brzeg (Bułgaria) + trochę jazdy na miejscu w Rumuni głównie oraz powrót.

                                          Dystans: 3900km
                                          Średnie spalanie (mogę się mylić do 0,2l max sądzę nie wszystko dokładnie zliczyłem) - 6.3l
                                          Minimalne spalanie (bardzo spokojna i płynna jazda przez Rumunie) - 5.8l
                                          Prędkość - z racji braku szybkich drug przeważnie 90-100km/h
                                          2 os + bagażnik pod dach.

                                          Komentarz


                                          • Długo mnie tu nie było ale ostatnio zauważyłem takie zjawisko w moim szkodniku.
                                            Przy spokojnej jeździe w trasie z maksymalną prędkością do 120 km/h spalanie wychodziło na poziomie 5,5 - 6,2 l. Na jesieni w ubiegłym roku nagle wzrosło do 7 - 7,2 l jadąc w takich samych warunkach :klnie: . W między czasie byłem w ASO, posprawdzali, pocmokali, pokiwali głowami i nic nie znaleźli. Byłem już nieźle w q...y ale co mogłem zrobić.
                                            Teraz w lutym jechałem na trasie Gdańsk - Kołobrzeg, 3 dni przerwy i z powrotem. Do Kołobrzegu zeżarł 7,1 l ale już do Gdańska wyszło po staremu czyli 5,9 l .
                                            Czy ktoś ma jakiś pomysł co to za czort :diabelski_usmiech
                                            Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez drgranatt
                                              Długo mnie tu nie było ale ostatnio zauważyłem takie zjawisko w moim szkodniku.
                                              Przy spokojnej jeździe w trasie z maksymalną prędkością do 120 km/h spalanie wychodziło na poziomie 5,5 - 6,2 l. Na jesieni w ubiegłym roku nagle wzrosło do 7 - 7,2 l jadąc w takich samych warunkach :klnie: . W między czasie byłem w ASO, posprawdzali, pocmokali, pokiwali głowami i nic nie znaleźli. Byłem już nieźle w q...y ale co mogłem zrobić.
                                              Teraz w lutym jechałem na trasie Gdańsk - Kołobrzeg, 3 dni przerwy i z powrotem. Do Kołobrzegu zeżarł 7,1 l ale już do Gdańska wyszło po staremu czyli 5,9 l .
                                              Czy ktoś ma jakiś pomysł co to za czort :diabelski_usmiech
                                              Może opony zimowe?
                                              U mnie na autostradzie A1 120 km/h i tempomat:
                                              - opony letnie 5,6 - 5,7 przy 4 osobach
                                              - opony zimowe 6,3 l a jechałem sam

                                              Autostrada A1 100 km/h i tempomat:
                                              - opony letnie 2 osoby ok. 4 - 4.1 l
                                              - opony zimowe jadąc samemu 4.4 l

                                              Opony zimowe Goodyear Ultragrip 9 a letnie Michellin Energy Saver + czy jakoś tak :P

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Kris86
                                                Może opony zimowe?
                                                Nie, nic z tego. Od początku te same opony letnie i zimowe. Upatruję przyczyn gdzie indziej. Może zasyfiona była sonda Lambda :niewiem
                                                Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez drgranatt
                                                  Może zasyfiona była sonda Lambda :niewiem
                                                  Tzn, że spalanie wróciło do normy po przeczyszczeniu/wymianie sondy?

                                                  Komentarz


                                                  • Nie, nic nie było robione i dlatego moje zdziwienie. Dlaczego nagle wzrasta zużycie paliwa, trwa przez kilka miesięcy i tak samo nagle spada do wartości początkowych.
                                                    Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X