Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - benzyna

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przebieg od nowości 7000 km - średnie zużycie 6.1 l/100km

    Komentarz


    • Rekord pobity, więc napiszę. Sobota wieczorem, trasa 60 km, 50% deszcz ze śniegiem, 50% mżawka. Styl jazdy bardzo spokojny, można powiedzieć, że kobiecy (jak to często w sobotni wieczór). Wyszło 6.7 z komputera. Biorąc pod uwagę charakterystykę samochodu i warunki, to jestem zaskoczony wynikiem - nie myślałem, że realnie da się zejść do 7/100. A na pewno się nie da, gdy ja jadę

      Komentarz


      • Dzisiejsza trasa: Rotterdam - Sosnowiec (1250km); Opony letnie. średnia prędkość: 105 średnie spalanie wg. komputera: 6,0.

        Komentarz


        • U mnie 10l/100 1.6 aee to dużo ? oczywiście na gazie a na benzynie 7,8

          Komentarz


          • Zawziąłem się, miałem akurat kupę czasu na przejechanie 170 km w okolice W-wy.
            Audiobook, navi i postanowiłem pobić rekord. Samochód pusty, tylko ja i trochę bagażu.
            Opony zimowe 205, temp. ok. 4-5C. Bez klimy, bez ksenonów.

            Jak dojechałem na miejsce komp. pokazał 5,9 l :shock:
            Ale praktycznie całą drogę, z pełną premedytacją jechałem PSJ, ok. 80-90 km/h.

            Nie jechałem A2, lecz bocznymi krajówkami.

            Komentarz


            • Eurotrip, czyli jazda do Wloch i spowrotem + eksploracja Alp.
              Z calego dystansu, okolo 2600-2800 km to autostrady glownie na tempomacie i przy maksymalnej dozwolonej predkosci (wg. GPSa), generalnie jazda caly czas z klima i bez najmniejszego ogladania sie na spalanie.
              Reszta trasy to drogi lokalne, miasteczka, "mniejsze" alpejskie drogi i serpentyny.
              Auto to mocno zaladowany bagazem i pasazerami Golf 7 kombi 122 KM.

              Komentarz


              • 205 na wskazówce, 207 na liczniku elektronicznym ( jednocześnie ). Jazda na zachód czyli teoretycznie pod wiatr. Do 200 - 205 rozpędzał się bez problemu. Potem miałem jeszcze jakieś 10% gazu ale praktycznie nie reagował. Jazda raczej po równym. Taka jazda z takimi prędkościami przez jakieś 40-50 km. Wcześniej przez 65 km prędkości około 160-180. Jeszcze wcześniej przez około 65 km jazda z prędkością około 120-130. Łącznie około 180 km i spalanie średnie 12,2. Następnie po zjeździe z autostrady jakieś 80-90 km drogami krajowymi spokojnie 90-110. Średnia z całości 279 km to 11,1.

                Komentarz


                • Ceed1, Na 5 czy 6 biegu :?: Sprawdzałeś jak temp oleju pod koniec tego deptania powyżej 200 :?:



                  CB Harry II ASC + Triflex

                  Pozdrawiam Mirek!!

                  Komentarz


                  • Pewno nie sprawdzał, olej przegrzany do wymiany. Kto jeździ na maksa przez 50km non-stop :|
                    Marek

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez pstrykacz
                      Pewno nie sprawdzał, olej przegrzany do wymiany. Kto jeździ na maksa przez 50km non-stop
                      przegrzany czyli ile 200st.? na pewno tyle nie miał. Po to silniki są chłodzone płynem. Temp oleju prawie na pewno nie przekroczyła 125st.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Ceed1
                        205 na wskazówce, 207 na liczniku elektronicznym ( jednocześnie ). Jazda na zachód czyli teoretycznie pod wiatr. Do 200 - 205 rozpędzał się bez problemu. Potem miałem jeszcze jakieś 10% gazu ale praktycznie nie reagował. Jazda raczej po równym. Taka jazda z takimi prędkościami przez jakieś 40-50 km. Wcześniej przez 65 km prędkości około 160-180. Jeszcze wcześniej przez około 65 km jazda z prędkością około 120-130. Łącznie około 180 km i spalanie średnie 12,2. Następnie po zjeździe z autostrady jakieś 80-90 km drogami krajowymi spokojnie 90-110. Średnia z całości 279 km to 11,1.
                        no to zdrowy ogień na tłoki

                        u mnie (O2FL CAXA) kilka dni temu Warszawa - Tychy (wyjazd 2.30 w nocy) i spalanie z dystrybutora wyskoczyło 14.6 (na MD wyświetliło 14.5)

                        ale prędkości przelotowe tak jak napisałeś (u mnie średnia w Tychach 135km/h jak sprawdzałem na BP przy browarze)


                        Zamieszczone przez eaglemirek
                        Ceed1, Na 5 czy 6 biegu :?: Sprawdzałeś jak temp oleju pod koniec tego deptania powyżej 200 :?:
                        u mnie 107-109 oil temp (ale to noc więc nie było ciepło)

                        ale w lecie jak pogonie się na S8/S79 to i 113-116 oil temp wyskoczy


                        Zamieszczone przez pstrykacz
                        Pewno nie sprawdzał, olej przegrzany do wymiany. Kto jeździ na maksa przez 50km non-stop :|
                        zesrany za przeproszeniem...


                        Zamieszczone przez rezon
                        Zamieszczone przez pstrykacz
                        Pewno nie sprawdzał, olej przegrzany do wymiany. Kto jeździ na maksa przez 50km non-stop
                        przegrzany czyli ile 200st.? na pewno tyle nie miał. Po to silniki są chłodzone płynem. Temp oleju prawie na pewno nie przekroczyła 125st.
                        widać, że masz pojęcie
                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                        Komentarz


                        • Nie mam Max Dota tak że nie wiem jaka była temperatura. Jeżdżę na oleju Mobil 1 OW/40. Uważam, że nie zrobiłem krzywdy silnikowi. Dziwne aby silnik miał się rozsypać po kilkudziesięciu km szybkiej jazdy. Po jeździe chłodziłem go na biegu jałowym przez 5 minut. Może i ogień był na tłoki ale silnik był porządnie rozgrzany a obroty były 4400-4600 tak że pomimo dużych prędkości nie było żyłowania silnika. Jechałem na 6 biegu. Poziomu oleju nie sprawdzałem ( ), zrobię to dzisiaj. Zapala i pracuje normalnie ( idealnie ). Don't worry.

                          [ Dodano: Sro 03 Cze, 15 08:25 ]
                          Sprawdziłem poziom oleju. Brak wizualnie ubytków. Był max i tyle jest też teraz. Myślałem, że z 1-3 mm mi ubędzie na bagnecie.

                          [ Dodano: Pon 08 Cze, 15 12:39 ]
                          Kolejny przejazd. Trasa 65 km. Stała prędkość 150-160. 5-7 km musiałem dojechać wcześniej do autostrady zwykłymi drogami. Spalanie 8,8.

                          Komentarz


                          • Minął rok --------- Link
                            Minęły dwa lata - Link
                            Minęły trzy lata - Link

                            Octavia 1.2 TSI skończyła czwarty roczek.

                            Przez te lata zdążyła:
                            - spalić 2170 litrów paliwa za 11650 zł.
                            - przejechać 30700 km w 970 godz.
                            - nie wziąć ani kropli oleju (przez ostatnie dwa lata i obecnie Motul 8100 X-clean+ 5W30)

                            Średnie spalanie z czterech lat 7,0l/100km
                            Więcej na: motostat.pl/member/vehicles/stats/id/51828

                            Pozdrawiam.
                            1.2 Elegance

                            Komentarz


                            • Trasa A1 Łódź - Gdańsk. Przez Łódź zgodnie z przepisami, a na A1 tempomat i 120 km/h.
                              Średnie spalanie 5.1 l/100 km Wynik chyba nie najgorszy jak na tak duże auto w benzynie

                              Komentarz


                              • Kris86, właściciele diesli zlecili już robotę, uciekaj za granicę :wink:
                                Pisał Sebastian

                                Komentarz


                                • :Bojesie:

                                  Hahaha :P Szybko dodam w takim razie, że jechałem sam a bagażnik wypełniony w 1/3 :P
                                  Może teraz mnie oszczędzą

                                  Komentarz


                                  • tylko 1/3 :diabelski_usmiech
                                    Pisał Sebastian

                                    Komentarz


                                    • Przejechane 2 x 1 200 km. - Włochy - DE - Czechy. Średnie spalanie załadowanej na max Octavki (4 osoby na pokładzie + bagażnik na full + pełen bak paliwa) przy włączonej klimie - 5,7 L. prędkość +- 100 / 120 km/h.
                                      Powrotna droga, gdzie nie używałem prawie klimy no i samochód był "trochę" lżejszy za to prędkość +- 130/140 km/h to 5.6L.
                                      Olej 5W50.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • PAOLO ESCO a jaki silnik?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Kris86
                                          jaki silnik?
                                          aaa zapomniałem, że zmieniłem opis pod nickiem ... już poprawiłem - 1,4 16V CGGA - jeszcze ... :wink:
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • PAOLO ESCO, jakiego swapa robisz :wink:
                                            Pisał Sebastian

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez SS
                                              jakiego swapa robisz
                                              sprzedaję Octavkę i kupuję coś większego.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez SS
                                                Kris86, właściciele diesli zlecili już robotę, uciekaj za granicę :wink:
                                                Spokojnie 1.2TSI wolna jazda koła 195/65R15 to i spalanie niskie. Przy takim układzie 1.6TDI wychodzi poniżej 4
                                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                Komentarz


                                                • Poniżej 4 przy 120 km/h ?? Coś bajki chyba opowiadasz :P Uwierze, że przy 100 km/h poniżej 4 zejdzie (1.2 TSI spala w okolicach 4,1 - 4,2), ale nie przy 120 km/h

                                                  Aż z ciekawości sprawdziłem Twoje wyniki i znalazłem nawet Twoje wypowiedzi:

                                                  Wysłany: Sob 18 Kwi, 15 20:33
                                                  Maicroft, ostatnio jechalem do Katowic przez Olkusz z Krakowa i z powrotem . Do Olkusza jak wszyscy bo sie nie da inaczej, od Olkusza 100-120 do celu i podobnie z powrotem. Spalanie wg kompa 4.4 więc realne 4.5-4.6.
                                                  Wysłany: Sob 18 Kwi, 15 23:34
                                                  AdamB, nie chce mnie się wierzyć by w takim przedziale prędkości tj 100/120 zejść do 4.4 no chyba ze te nowe silniki 1.6 są tak mało paliwozerne :wink: ja w przedziale 80/100 zszedlem RAZ na 4.9 . Dzis jadąc podobnie z dzieckiem wyrobiłem 5.1 i uważam że jest to extra wynik Generalnie mnie w tzw. trasach spala przeważnie 6l rzadko mniej przeważnie więcej ale mało robię tych tras wiec nie jeżdżę jak dziadek tylko NORMALNIE
                                                  BADYL, połowa trasy byla z taka prędkością. Może w weekend majowy wybiore sie nad Bałtyk to wtedy sprawdze jak wyjdzie na autostradach.
                                                  Tak więc połowa trasy z prędkościami 100 - 120 a reszta zapewne 80 - 90 i miałeś wynik 4,5. Więc jak przy non stop 120 km/h zejść poniżej 4? Oczywiście Ci tego życzę, bo dopłata do diesela to ponad 10 tys złotych i chciałbym żeby Ci się zwróciło, ale wolałbym raczej prawdziwe wyniki a nie bajki :P

                                                  Komentarz


                                                  • Kris86, zapomniałeś o jednym ja jeżdżę na kołach 225 nie na 195 a to już są spore różnice. Druga rzecz to wskazania komputera które można sobie między bajki włożyć. A trzecia to nie chcę nowej dyskusji zaczynać o wyższości TSI nad TDI czy na odwrót.

                                                    [ Dodano: Pon 29 Cze, 15 15:38 ]
                                                    Zamieszczone przez Kris86
                                                    Oczywiście Ci tego życzę, bo dopłata do diesela to ponad 10 tys złotych i chciałbym żeby Ci się zwróciło,
                                                    Nie musi, ja lubię jeździć dieslem
                                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X